Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2023 год
Постановление акимата Кызылординской области от 6 марта 2023 года № 42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 7 марта 2023 года № 8373-11. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии c приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Кызылординской области на 2023 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2023 год, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
акимата Кызылординской области
от "6" марта 2023года № 42
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Кызылординской области на 2023 год

Қызылорда облысы бойынша 2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 6 наурыздағы № 42 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 наурызда № 8373-11 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қызылорда облысы бойынша 2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Қызылорда облысы бойынша 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2023 жылғы "6" наурыздағы
№ 42 қаулысына 1-қосымша
Қызылорда облысы бойынша 2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

4 482
всего
124 849,5
За счет средств местного бюджета
24
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
24.1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
480 000
158
75 840
Итого
3 843 245
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется согласно утвержденным нормативам, а в случае превышения утвержденного норматива половины стоимости приобретения, то субсидирование осуществляется в размере, равном 50% от стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

4 482
барлығы
124 849,5
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
24
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
24.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басы
бас
480 000
158
75 840
Жиыны
3 843 245
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативтерге сәйкес субсидияланады, ал бекітілген нормативтен сатып алу құнының жартысы асып кеткен жағдайда, субсидиялау сатып алу құнының 50% - ына тең мөлшерде жүзеге асырылады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.

При дальнейшей передаче племенных быков-производителей/баранов-производителей в аренду в товарное стадо/отару, заявителем является оператор в мясном скотоводстве/овцеводстве. Расчет соотношения к маточному поголовью составляет не менее 13 и не более 25 голов маточного поголовья на одного производителя (за исключением племенных и дистрибьютерных центров).
Приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется при наличии маточного поголовья. Расчет соотношения наличия маточного поголовья, составляет не менее 8 и более 15 голов маточного поголовья на одного производителя.
Уполномоченный орган разрабатывает алгоритм работы Государственной информационной система субсидирования и размещает его в Государственной информационой системе субсидирования и Информационной базе селекционной и племенной работы.
Приложение 2 к постановлению
акимата Кызылординской области
от 6 марта 2023 года № 42
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2023 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на
1 единицу,
тенге
Критерии
Метод проверки в системе идентификации селькохозяйственных животных на соответствие условиям субсидирования
Срок для
подачи заявки
1
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки;
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 13 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной
и племенной работы
и базой данных по идентификации сельскохозяйственных животных
с 1 апреля
до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
240 000
Заявки, поступившие в резерв (лист ожидания) в 2022 году
2
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки;
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше13 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной
и племенной работы
и базой данных по идентификации селькохозяйственных животных
с 15 марта
до 20 декабря (включительно) текущего года
2.1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/тұқымдық қошқарларды тауарлық табынға/отарға одан әрі жалға беру кезінде өтінім беруші етті мал шаруашылығындағы/қой шаруашылығындағы оператор болып табылады. Аналық мал басына арақатынасты есептеу бір тұқымдық аталыққа (асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтарды қоспағанда) кемінде 13 аналық басты құрайды және 25 аналық мал басынан аспайды.
Асыл тұқымды тұқымдық айғырлар мен тұқымдық түйелерді сатып алу аналық мал басы бар болған кезде субсидияланады. Аналық мал басының арақатынасын есептеу бір тұқымдық аталыққа кемінде 8 аналық басты құрайды және 15 аналықтан аспайды.
Уәкілетті орган Субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі жұмысының алгоритмін әзірлейді және оны Субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне және Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорына орналастырады.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2023 жылғы 6 наурыздағы
№ 42 қаулысына 2-қосымша
Қызылорда облысы бойынша 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Өлшемшарттар
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді
беру
мерзімі
1
Ауыл шаруашылығы малдарының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басы деректерінің селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорында тіркелуі және сәйкес болуы;
Өтінімді берген сәтте (13 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорымен интеграцияланған өзара
іс-қимыл
ағымдағы жылдың 1 сәуірінен
20 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
1.1
Cүтті - және сүтті - етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басы
бас
240 000
2022 жылғы резервке (күту парағына) түскен өтінімдер
2
Ауыл шаруашылығы малдарының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басы деректерінің селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорында тіркелуі және сәйкес болуы;
Өтінімді берген сәтте (13 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорымен интеграцияланған өзара
іс-қимыл
ағымдағы жылдың 15 наурызынан
20 желтоқсанға дейін (қоса алғанда
2.1
Cүтті - және сүтті - етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басы
бас