О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 21 февраля 2023 года № 12 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2023 год"
Постановление акимата Мангистауской области от 10 ноября 2023 года № 177. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 14 ноября 2023 года № 4635-12
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 21 февраля 2023 года № 12 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2023 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4542-12) следующие изменения:
в заголовок указанного постановления на казахском языке внесено изменение, текст на русском языке не меняются:
пункты 1 и 2 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2023 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2023 год, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 ақпандағы № 12 "2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 10 қарашадағы № 177 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 14 қарашада № 4635-12 болып тіркелді
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 ақпандағы № 12 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4542-12 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының қазақ тіліндегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы";
1 және 2 тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнiм сапасын арттыруға субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 10 ноября 2023 года № 177
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 21 февраля 2023 года № 12
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2023 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1
Ведение селекционной и племенной работы
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/ случной сезон

2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 10 қарашадағы
№ 177 қаулысына 1- қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 21 ақпандағы
№ 12 қаулысына 1- қосымша
2023 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнiм сапасын арттыруға субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидиялар көлемі
Субсидиялар сомасы, теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/ шағылыстыру маусымы

3 730
74 600 000
13
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
килограмм
55
609
33 495
Всего по резерву (листу ожидания): 389 317 595
Итого: 1 699 640 000
Приложение 2 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 10 ноября 2023 года № 177
Приложение 2 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 21 февраля 2023 года № 12
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2023 год
Направление субсидирования
Критерии
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Метод проверки в государственной информационной системе субсидирования на соответствие условиям субсидирования
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота

3 730
74 600 000
13
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
килограмм
55
609
33 495
Резерв (күту парағы) бойынша барлығы: 389 317 595
Жиынтығы: 1 699 640 000
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 10 қарашадағы
№ 177 қаулысына 2- қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 21 ақпандағы
№ 12 қаулысына 2 – қосымша
2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттары
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия лар нормативтері, теңге
Субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1
Ірі қара малдың аналық басы

1) наличие собственного маточного поголовья коров и телок старше 18 месяцев на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
голова
20 000
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и базой данных по идентификации сельскохозяйственных животных
С 1 мая до 20 декабря (включитель но) текущего года
2
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец и коз старше 12 месяцев на момент подачи заявки;

1) өтінім берген сәтте 18 айдан асқан сиырлар мен қашарлардың өзінің аналық басының болуы;
2) жайылымдардың болуы
бас
20 000
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқормен интеграцияланған өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылдың 1 мамырынан
20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
2
Ұсақ малдың аналық басы
1) өтінім берген сәтте 12 айдан асқан қойлар мен ешкілердің өзінің аналық басының болуы;