О внесении изменений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 475 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой области (города, района)"
Решение маслихата Костанайской области от 11 декабря 2023 года № 90. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 21 декабря 2023 года № 10114-10
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой области (города, района)" от 11 декабря 2015 года № 475 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6151) следующие изменения:
в Положении о награждении Почетной грамотой области (города, района), утвержденном указанным решением:
пункты 12, 13, 14, 16 изложить в новой редакции:
"12. Ходатайство о награждении Почетной грамотой Костанайского областного маслихата направляется в аппарат маслихата области на имя председателя маслихата трудовыми коллективами, предприятиями, местными исполнительными и представительными органами, общественными организациями, творческими объединениями, органами местного самоуправления.
В Ходатайстве указываются фамилия, имя, отчество (если есть), занимаемая должность, либо официальное название (организации, коллектива), дается характеристика с изложением конкретных трудовых и творческих заслуг, вклада в развитие области (города, района), информация по итогам гастрольных поездок. Ходатайство подписывается руководителем и скрепляется печатью.
К ходатайству прилагаются копии подтверждающих документов, копия протокола или выписка из протокола собрания заверенные печатью, копия удостоверения личности кандидата.
Ходатайство о награждении, поступившее от лица, выдвинувшего свою кандидатуру, не рассматривается.
13. Решение о награждении Почетной грамотой Костанайского областного маслихата принимается на сессии областного маслихата, по предложению председателя областного маслихата.
14. Вручение Почетной грамоты Костанайского областного маслихата проводится в торжественной обстановке. Почетную грамоту могут вручать: председатель маслихата, председатель постоянной комиссии маслихата, руководитель аппарата маслихата, руководители исполнительных органов.
16. Почетная грамота Костанайского областного маслихата состоит из папки голубого цвета с вкладышем. На лицевой стороне папки изображен Государственный Герб Республики Казахстан и надпись "ГРАМОТА", выполненная золотым тиснением.
Вкладыш изготавливается типографским способом в развернутом виде из плотной, лощеной бумаги белого цвета, формата А3. Внутри вкладыша вверху и внизу по длинному краю размещается национальный орнамент – цвета золота.
На лицевой стороне вкладыша располагаются: в верхней части по центру - надпись на казахском языке "Қазақстан Республикасы" ниже на русском языке "Республика Казахстан", выполненная золотым тиснением;
по центру - цветное изображение Государственного Герба Республики Казахстан; в нижней части по центру вкладыша - надпись на казахском языке "Қостанай облысы" ниже на русском языке "Костанайская область", выполненная золотым тиснением.
На левой стороне внутри вкладыша располагаются: в верхней части по центру - надпись на казахском языке "Қостанай облыстық мәслихаты" ниже на русском языке "Костанайский областной маслихат"; по центру – цветное изображение развивающегося Государственного Флага Республики Казахстан.
На правой стороне внутри вкладыша располагаются: в верхней части по центру - надпись "Құрмет грамотасы", выполненная золотым тиснением;
ниже под надписью текст на казахском и русском языках, который содержит: слово "награждается", фамилию, имя, отчество (если есть) награждаемого, краткое описание заслуг награждаемого. Текст на казахском языке располагается над текстом на русском языке;
в нижней части располагается текст для подписи председателя Костанайского областного маслихата на казахском языке, подпись заверяется гербовой печатью;
после подписи указывается дата награждения на государственном языке.
Фамилия, имя, отчество награждаемого, указываются в соответствии с документом, удостоверяющим личность.
Вкладыш заполняется путем компьютерного набора, шрифтами черного цвета, без наклона с использованием принтера. В случае отсутствия данной возможности, вкладыш заполняется рукописно, четким и разборчивым почерком, без помарок чернилами черного цвета. При награждении представителей казахской национальности, в случае если в документе, удостоверяющем личность, фамилия, имя, отчество указаны на русском языке, в тексте на казахском языке указывается транскрипция на казахском языке.".

Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 475 "Облыстың (қаланың, ауданның) Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 90 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 желтоқсанда № 10114-10 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Облыстың (қаланың, ауданның) Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 475 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6151 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген облыстың (қаланың, ауданның) Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережеде:
12, 13, 14, 16-тармақтар жана редакцияда жазылсын:
"12. Қостанай облыстық мәслихатының Құрмет грамотасымен наградтау туралы қолдаухатты облыс мәслихатының аппаратына мәслихат төрағасының атына еңбек ұжымдары, кәсіпорындар, жергілікті өкілді және атқарушы органдар, қоғамдық ұйымдар, шығармашылық бірлестіктер, жергілікті өзін-өзі басқару органдары жолдайды.
Қолдаухатта тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), атқаратын лауазымы немесе ресми атауы (ұйымның, ұжымның) көрсетіледі, нақты еңбек және шығармашылық еңбектері, облыстың (қаланың, ауданның) дамуына қосқан үлесі баяндалған мінездеме, гастрольдік сапарлардың нәтижелері бойынша ақпарат беріледі. Қолдаухатқа басшы қол қояды және мөрмен бекітіледі. Қолдаухатқа құжаттарды куәландыратын көшірмелер, хаттама көшірмесі немесе мөр басылған жиналыс хататамасының көшірмесі, кандидаттың жеке куәлігінің көшірмесі қоса беріледі.
13. Қостанай облыстық мәслихатының Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешімді облыстық мәслихат төрағасының ұсынысы бойынша облыстық мәслихат қабылдайды.
14. Қостанай облыстық мәслихатының Құрмет грамотасын тапсыру салтанатты жағдайда жүргізіледі. Құрмет грамотасын тапсыра алады: мәслихат төрағасы, мәслихаттың тұрақты комиссиясының төрағасы, мәслихаттың аппарат басшысы, атқарушы органдарының басшылары.
16. Қостанай облыстық мәслихатының Құрмет грамотасы қосымша беті бар көгілдір түсті папкадан тұрады. Папканың беткі жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы және алтынмен басылып, "ГРАМОТА" деген жазу бейнеленген.
Қосымша бет қалың жылтыр А3 форматты ақ қағаздан бүктелген күйде баспаханалық тәсілмен орындалады.
Қосымша беттің ішкі жағында үстінде және астында ұзына бойы алтын түстес ұлттық өрнек салынған.
Қосымша беттің беткі жағында:
жоғарғы бөлігінің ортасында - алтынмен басылып, қазақ тiлінде "Қазақстан Республикасы", орыс тілінде "Республика Казахстан" деген жазу;
ортада – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының түрлі-түсті бейнесі;
қосымша беттің төменгі бөлігінің ортасында – алтынмен басылып, қазақ тілінде "Қостанай облысы" төменде орыс тілінде "Костанайская область" деген жазу орналасады.
Қосымша беттің ішкі сол жағында:
жоғарғы бөлігінің ортасында – қазақ тілінде "Қостанай облыстық мәслихаты" төменде орыс тілінде "Костанайский областной маслихат" деген жазу;
ортада– Қазақстан Республикасының желбіреген Мемлекеттік Туының түрлі-түсті бейнесі орналасады.
Қосымша беттің ішкі оң жағында:
жоғарғы бөлігінің ортасында - алтынмен басылып, "Құрмет грамотасы" деген жазу;
жазудың астында "наградталады" деген сөзді, наградталушының тегін, атын, әкесінің атын (егер бар болса), наградталушы еңбектерінің қысқаша сипаттамасын қамтитын қазақ және орыс тілдеріндегі мәтін орналасады. Қазақ тіліндегі мәтін орыс тіліндегі мәтіннің үстінде орналасады;
төменгі бөлігінде Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының қолы үшін мәтін орналасады, қол елтаңбалық мөрмен расталады;
қолдан кейін мемлекеттік тілде марапаттау күні көрсетіледі.
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты жеке куәлік құжатына сәйкес көрсетіледі.
Қосымша бет компьютермен терілген қара түсті шрифтермен принтерді пайдалана отырып толтырылады. Мұндай мүмкіндік болмаған жағдайда, қосымша бет қолмен, анық және түсінікті жазумен, түзетулерсіз қара түсті сиямен толтырылады.
Қазақ ұлты өкілдерін наградтау кезінде егер жеке куәлік құжатында тегі, аты, әкесінің аты орыс тілінде көрсетілген жағдайда, қазақ тіліндегі мәтінде қазақ тіліндегі транскрипциясы көрсетіледі.".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата М. Жутаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Костанайской области
____________ Аксакалов К.И.
" " __________ 2023 года

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы М. Жутаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қостанай облысының әкімі
________________ Қ. Ақсақалов
2023 жылғы " " ______________