О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 27 февраля 2023 года № 46/2 "О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса по Павлодарской области на 2023 год"
Решение Павлодарского областного маслихата от 5 декабря 2023 года № 308/4. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 5 декабря 2023 года № 7435-14
Акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 27 февраля 2023 года № 46/2 "О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса по Павлодарской области на 2023 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7313) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Павлодарской области Батыргужинова С.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Байханов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 5 декабря 2023 года
№ 308/4
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 27 февраля 2023 года
№ 46/2
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Наименование направления субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Объемы субсидий из местного бюджета
Мясное и мясо-молочное скотоводство
Ведение селекционной и племенной работы:
1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 ақпандағы "Павлодар облысы бойынша 2023 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы" № 46/2 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 308/4 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 желтоқсанда № 7435-14 болып тіркелді
Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 ақпандағы "Павлодар облысы бойынша 2023 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы" № 46/2 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7313 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оның Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің орынбасары С.Б. Батырғұжиновке жүктелсiн.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
5 желтоқсандағы № 308/4
қаулысына қосымша
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
27 ақпандағы № 46/2
қаулысына 1-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Субсидияланатын көлем
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Жергілікті бюджеттен субсидиялар көлемдері
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

3 240 223
Всего
9 863 752
Примечание:
* - согласно пункту 17 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок, при выделении дополнительных бюджетных средств в следующем финансовом году на основании утвержденного постановления местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по направлениям субсидирования.

3 240 223
Барлығы
9 863 752
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 17-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілген қаулысы негізінде келесі қаржы жылы қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде өтінімдердің келіп түскен күніне және уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады.

** - согласно пункту 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), до 20 декабря 2022 года включительно норматив субсидий на удешевление стоимости производства мяса индейки составляет 200 тенге, с 1 января 2023 года действует норматив 100 тенге.
*** - согласно примечанию Приложения 1 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404), приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется согласно утвержденным нормативам, а в случае превышения утвержденного норматива половины стоимости приобретения, то субсидирование осуществляется в размере равной 50% от стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

** - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) 2022 жылғы 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін күрке тауық етін өндіру құнын арзандатуға субсидиялау нормативі 200 теңге қолданылады, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 100 теңге нормативі қолданылады.
*** - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бекітілген асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына 1-қосымшаның ескертпесіне сәйкес, жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативтерге сәйкес субсидияланады, ал бекітілген нормативтен сатып алу құнының жартысы асып кеткен жағдайда, субсидиялау сатып алу құнының 50% - ына тең мөлшерде жүзеге асырылады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.