Об установлении льготы в виде бесплатного проезда отдельным категориям граждан района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области на общественном транспорте (кроме такси)
Совместное постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 18 мая 2023 года № 102 и решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 18 мая 2023 года № 3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 мая 2023 года № 7510-15
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", статьями 6 и 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района имени Габита Мусрепова ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат района имени Габита Мусрепова РЕШИЛ:
1. Установить льготу в виде бесплатного проезда отдельным категориям граждан района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области на общественном транспорте (кроме такси):
1) лицам с инвалидностью первой и второй групп;
2) детям с инвалидностью;
3) одному из законных представителей, воспитывающих детей с инвалидностью;
4) многодетным семьям (одному из законных представителей), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста), в том числе многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" первой и второй степени;
5) малообеспеченным лицам (семье), имеющие среднедушевые доходы в месяц ниже черты бедности, установленной в Северо-Казахстанской области.
2. Определить источником финансирования местный бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата района имени Габита Мусрепова и решения маслихата района имени Габита Мусрепова возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее совместное постановление акимата района имени Габита Мусрепова и решение маслихата района имени Габита Мусрепова вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
С. Мухамедиев
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
С.Баумаганбетов

Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан азаматтарының жекелеген санаттарына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру түріндегі жеңілдікті белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 2023 жылғы 18 мамырдағы № 102 қаулысы және Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 3-1 бірлескен қаулысы мен шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 25 мамырда № 7510-15 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 және 31-баптарына сәйкес, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан азаматтарының жекелеген санаттарына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру түрінде жеңілдік белгіленсін:
1) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
2) мүгедектігі бар балаларға;
3) мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған заңды өкілдердің біріне;
4) құрамында бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға (заңды өкілдердің біріне), оның ішінде "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
5) жан басына шаққандағы орташа табысы Солтүстік Қазақстан облысында белгіленген кедейлік шегінен табысы аз адамдарға (отбасыға).
2. Жергілікті бюджет қаржыландыру көзі болып белгіленсін.
3. Осы бірлескен Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысы мен Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысы мен Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданның әкімі
С.Мухамедиев
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының төрағасы
С.Баумаганбетов