О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2024 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 января 2024 года № 33941
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 461 "Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15034) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями.";
в Правилах ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями, утвержденных указанных приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 26 қаңтардағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 қаңтарда № 33941 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 461 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15034 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – Правила) определяют порядок ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – База исследований).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. База исследований формируется на платформе информационно-правовой системы "Әділет" и содержит аналитические, консалтинговые, социологические и иные исследования государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, проводимые в Республике Казахстан, финансируемые из республиканского и местных бюджетов, а также исследования, проведенные совместно с международными организациями (далее – исследования).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. К документам с пометкой "для служебного пользования" доступ осуществляется в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Уполномоченный орган по государственному планированию и местные исполнительные органы Республики Казахстан, их подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора ежегодно в срок до 15 декабря текущего года направляют в ИЗПИ список исследований, запланированных в следующем году.
Государственные органы и местные исполнительные органы Республики Казахстан, их подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают:
1) полное соответствие с подлинниками копий результатов исследований на казахском, русском и английском языках (в зависимости от языка разработки материалов), направляемых для размещения в Базе исследований;
2) предоставление графиков исследований с указанием сроков завершения исследований в ИЗПИ в течение десяти рабочих дней после утверждения договора;

"1. Осы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын (бұдан әрі – Зерттеулер дерекқоры) жүргізу тәртібін анықтайды.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Зерттеулер дерекқоры "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі платформасында қалыптастырылады және республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, Қазақстан Республикасында жүргізілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулерін, сондай-ақ халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүргізген зерттеулерді (бұдан әрі – зерттеулер) қамтиды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "Қызметтік пайдалану үшін" деген белгісі бар құжаттарға қол жетімділік Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабының 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы және жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары және квазимемлекеттік сектор субъектілері жыл сайын ағымдағы жылдың 15 желтоқсанына дейінгі мерзімде ЗҚАИ-на келесі жылға жоспарланған зерттеулер тізбесін жібереді.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдары, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері:
1) Зерттеулер дерекқорында орналастыру үшін жіберілетін қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі (материалдарды әзірленетін тіліне қарай) зерттеулер нәтижелері көшірмелерінің түпнұсқалармен толық сәйкестігін;
2) шарт бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ЗҚАИ-ға зерттеулердің аяқталу мерзімдерін көрсете отырып, зерттеу кестелерін ұсынуды;

3) предоставление результатов исследований (отчетов, сборников, учебников, справок, докладов и т.д.) в ИЗПИ в течение десяти рабочих дней после его завершения в соответствии с условиями договора (при отсутствии договора – с момента утверждения и (или) опубликования).";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. При направлении графиков исследований предоставляются административные данные по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при этом тематика исследования выбирается из списка, указанного в примечании.".
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При направлении результатов исследований используются административные данные по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при этом заполняются поля "Дата завершения исследования" и "объем (количество) листов".".
приложение 2 к Правилам ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 471 "Об утверждении Правил проведения правового мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33069) следующие изменения и дополнение:
в Правилах проведения правового мониторинга, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 15) пункта 11 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 11 дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) рекомендации по устранению причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений, выявленных по результатам внешнего и внутреннего анализов коррупционных рисков.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Уполномоченной организацией, определенной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 149 "О некоторых вопросах нормотворческой деятельности в Республике Казахстан", проводится анализ эффективности законодательства.
Результаты проведенного анализа эффективности законодательства используются государственными органами при проведении правового мониторинга.
В случае несогласия с результатами проведенного анализа эффективности законодательства государственный орган в течение тридцати рабочих дней после получения результатов анализа эффективности направляет в уполномоченную организацию письменное мотивированное и аргументированное обоснование причин несогласия с соответствующими результатами.".

3) ЗҚАИ-ға зерттеулердің нәтижелерін (есептер, жинақтар, оқулықтар, анықтамалар, баяндамалар және т.с.с.) ол аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде шарт талаптарына сәйкес (шарт болмаған жағдайда бекітілген және (немесе) жарияланған кезден бастап) ұсынуды қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Зерттеулердің кестелерін жіберу кезінде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер ұсынылады, бұл ретте зерттеу тақырыбы ескертпеде көрсетілген тізімнен таңдалады.".
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Зерттеу нәтижелерін жіберу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер пайдаланылады, бұл ретте "зерттеудің аяқталған күні" және "парақтардың көлемі (саны)" деген жолдар толтырылады.".
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларының 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Құқықтық мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 471 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33069 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық мониторинг жүргізу қағидаларында:
11-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерінің жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын жетілдіру жөніндегі ұсыныстары мен ескертулерін;";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 16) тармақшасымен толықтырылсын:
"16) сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы және ішкі талдау нәтижелері бойынша анықталған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою жөніндегі ұсынымдарды пайдаланады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 28 наурыздағы "Қазақстан Республикасындағы норма шығармашылығы қызметінің кейбір мәселелері туралы" № 149 қаулысымен айқындалған уәкілетті ұйым заңнаманың тиімділігіне талдау жүргізеді.
Мемлекеттік органдар құқықтық мониторинг жүргізу кезінде заңнаманың тиімділігіне жүргізілген талдау нәтижелерін пайдаланады.
Заңнаманың тиімділігіне жүргізілген талдау нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік орган заңнаманың тиімділігіне жүргізілген талдау нәтижелерін алғаннан кейін отыз жұмыс күні ішінде тиісті нәтижелермен келіспеу негіздемелерімен жазбаша дәлелді және негізделген себептерімен уәкілетті ұйымға жібереді.".

3. Департаменту правовой пропаганды и координации Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
А. Ескараев
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 января 2024 года № 68
Приложение 2
к Правилам ведения единой
базы данных аналитических,
консалтинговых, социологических
и иных исследований,
финансируемых
из республиканского и местных
бюджетов, проводимых
по заказу государственных
органов и местных
исполнительных органов,
их подведомственных
организаций, субъектов
квазигосударственного сектора,
в том числе совместных
исследований с международными
организациями
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Республиканское государственное предприятие
на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой
информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: "Единая база
данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований,
финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу
государственных органов и местных исполнительных органов, их подведомственных
организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных
исследований с международными организациями".
Наименование формы административных данных: Сведения по аналитическим,
консалтинговым, социологическим и иным исследованиям, финансируемых
из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных
органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан,
их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора,
в том числе совместных исследований с международными организациями.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): 1-issledovaniya
Периодичность: по завершению проведения исследования.
Отчетный период: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: государственные органы, местные
исполнительные органы, их подведомственных организации, субъекты
квазигосударственного сектора.
Срок представления формы административных данных: в течение десяти рабочих
дней после завершения исследования в соответствии с условиями договора.
Наименование исследования
Срок завершения исследования (дд/мм/гг)
Дата завершения исследования (дд/мм/гг)
Государственный орган/ местный исполнительный орган/ подведомственная организация/ субъект квазигосударственного сектора заказавший исследование
Тематика исследования*
Авторы исследования (научный руководитель, редактор и так далее)
Ключевые слова в исследовании (теги)
Объем (количество листов)
Тип размещения в Базе исследований (Конфиденциально/ Не конфиденциально)
Тип исследования (аналитическое/ консалтинговое/ социологическое/ иное)
Источник финансирования (республиканский бюджет, местный бюджет, собственный бюджет, грант )
Данные о затратах на исследования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
*Перечень тематик исследований:
Социальное обеспечение. Страхование
Гражданское общество
Сельское хозяйство
Конкурентоспособность
Образование
Здравоохранение
Религия
Труд
Молодежная политика
Индустриально-инновационное развитие
Предпринимательство
Добывающие отрасли
Финансы
Безопасность
Оборона
Право
Логистика
Культура
Государственное управление
Государственные услуги
Промышленность
Налоговая сфера
Политика
Стандартизация
Статистика
Коррупция
История
Туризм
Международные отношения
Экология
Экономика
Электронное правительство
Энергетика
Наименование __________________________ Адрес ___________________________
Телефон ________________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________
Исполнитель _______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по аналитическим,
консалтинговым,
социологическим и иным
исследованиям государственных
органов, местных
исполнительных органов
Республики Казахстан,
их подведомственных
организаций, субъектов
квазигосударственного сектора,
финансируемых из республиканского
и местных бюджетов, в том
числе совместных исследований
с международными организациями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов,
местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций,
субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского и местных бюджетов,
в том числе совместных исследований с международными организациями"
(индекс 1-issledovaniya, периодичность по завершению проведения исследования)

3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Құқықтық насихат және үйлестіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
А. Ескараев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2024 жылғы 26 қаңтардағы
№ 68 бұйрығымен
бекітілген
Республикалық және жергілікті
бюджеттерден
қаржыландырылатын,
мемлекеттік органдар мен
жергілікті атқарушы
органдардың, олардың
ведомстволық бағынысты
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтанулық және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулердің
бірыңғай дерекқорын жүргізу
қағидаларының
2-қосымшасы
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: "Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін талдамалық, консалтингтік, әлеуметтанулық және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқоры".
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-issledovaniya
Кезеңділігі: зерттеулерді жүргізу аяқталғаннан кейін.
Есепті кезең: жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері.
Әкімшілік деректердің нысанын ұсыну мерзімі: шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде.
Зерттеу атауы
Зерттеудің аяқталу мерзімі (к/а/ж)
Зерттеудің аяқталған күні (к/а/ж)
Зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/ жергілікті атқарушы орган/ ведомстволық бағынысты ұйым/ квазимемлекеттік сектор субъектісі
Зерттеулердің тақырыпары*
Зерттеулердің авторлары (ғылыми жетекші, редактор және тағы басқа)
Зерттеудегі өзек сөздер (тегтер)
Көлемі (парақтар саны)
Зерттеулер дерекқорында орналастыру түрлері (Құпия / Құпия емес)
Зерттеулер түрі (талдамалық/ консалтингтік/ әлеуметтік/ өзгедей)
Қаржыландыру көзі (республикалық бюджет/ жергілікті бюджет/ өз бюджеті/ грант)
Зерттеулерге жұмсалған шығындар туралы деректер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
*Зерттеулер тақырыптарының тізімі:
Әлеуметтік қамтамасыз ету. Сақтандыру
Азаматтық қоғам
Ауыл шаруашылығы
Бәсекеге қабілеттілік
Білім беру
Денсаулық сақтау
Дін
Еңбек
Жастар саясаты
Индустриалды-инновациялық даму
Кәсіпкерлік
Кен қазу саласы
Қаржы
Қауіпсіздік
Қорғаныс
Құқық
Логистика
Мәдениет
Мемлекеттік басқару
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Өндіріс
Салық саласы
Саясат
Стандарттау
Статистика
Сыбайлас жемқорлық
Тарих
Туризм
Халықаралық қатынастар
Экология
Экономика
Электрондық үкімет
Энергетика
Атауы ____________________________ Мекенжайы ___________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттерден
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулер бойынша
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (1-issledovaniya индексі, зерттеулер жүргізу аяқталғаннан кейінгі кезеңділік )

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского бюджета и местных бюджетов, в том числе совместных исследований с международными организациями" (далее – Форма).
2. Форма составляется в течение десяти рабочих дней после завершения исследования в соответствии с условиями договора.
3. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание результатов исследований, и исполнитель.
Глава 2. Заполнение Формы
4. Форма заполняется на казахском и русском языках (также на английском языке в случае разработки исследования на английском языке).
5. В графе 1 указывается порядковый номер результатов исследований, направляемых в ИЗПИ для размещения в Базе исследований.
6. В графе 2 указывается наименование исследования в соответствии с подлинником исследования.
7. В графе 3 указывается срок завершения исследования.
8. В графе 4 указывается дата завершения исследования.
9. В графе 5 указывается государственный орган/местный исполнительный орган/подведомственная организация/субъект квазигосударственного сектора заказавший(-ая) данное исследование.
10. В графе 6 указываются тематики исследований, выбранные из перечня тематик, указанного в примечании к Форме.
11. В графе 7 указываются авторы данного исследования (научный руководитель, редактор и т.д.).
12. В графе 8 указываются ключевые слова в исследовании (теги), используемые для поисковых запросов по данному исследованию.
13. В графе 9 указывается объем (количество листов) данного исследования.
14. В графе 10 указывается тип размещения исследования в Базе исследований (конфиденциально/не конфиденциально).
15. В графе 11 указывается тип исследования (аналитическое/консалтинговое/ социологическое/иное).
16. В графе 12 указывается источник финансирования (республиканский бюджет/местный бюджет/собственный бюджет / грант).
17. В графе 13 указываются данные о затратах на исследования.

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде жасалады.
3. Нысанға бірінші басшы немесе зерттеу нәтижелеріне қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде (зерттеу ағылшын тілінде әзірленген жағдайда да ағылшын тілінде) толтырылады.
5. 1-бағанда зерттеу базасында орналастыру үшін ЗҚАИ-ға-ге жіберілетін зерттеу нәтижелерінің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда зерттеудің түпнұсқасына сәйкес зерттеудің атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда зерттеудің аяқталу мерзімі көрсетіледі.
8. 4-бағанда зерттеудің аяқталған күні көрсетіледі.
9.5-бағанда осы зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган/ведомстволық бағынысты ұйым/квазимемлекеттік сектор субъектісі көрсетіледі.
10. 6-бағанда нысанға ескертпеде көрсетілген тақырыптар тізбесінен таңдалған зерттеу тақырыптары көрсетіледі.
11. 7-бағанда осы зерттеудің авторлары (ғылыми жетекші, редактор және т.б.) көрсетіледі.
12. 8-бағанда осы зерттеу бойынша іздеу сұраулары үшін пайдаланылатын зерттеудегі кілт сөздер (тегтер) көрсетіледі.
13. 9-бағанда осы зерттеудің көлемі (парақтар саны) көрсетіледі.
14. 10-бағанда зерттеу базасында зерттеуді орналастыру түрі көрсетіледі (құпия/құпия емес).
15. 11-бағанда зерттеу түрі (аналитикалық/консалтингтік/социологиялық/өзге) көрсетіледі.
16. 12-бағанда қаржыландыру көзі ((республикалық бюджет/жергілікті бюджет/ меншікті бюджет/грант) көрсетіледі.
17. 13-бағанда зерттеуге арналған шығындар туралы деректер көрсетіледі.