О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 февраля 2024 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2024 года № 33982
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
подпункт 17) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"17) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальные и приравненные к ним органы;";
часть четвертую пункта 13-2 изложить в следующей редакции:
"По материалу, принятому по территориальности (подведомственности), принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил.";
часть первую пункта 44-2 изложить в следующей редакции:
"44-2. Ходатайство о санкционировании содержания под стражей или домашнего ареста с выбранными материалами дела отображается у прокурора в "Журнале надзора".";
пункт 57-1 изложить в следующей редакции:
"57-1. Участникам уголовного процесса с момента приобретения процессуального статуса с соблюдением требований статьи УПК РК посредством публичного сектора предоставляется доступ:
к имеющимся и иным сведениям в ЕРДР о принятых процессуальных решениях, материалам уголовного дела в отношении себя или о защищаемом им лице;
к подаче ходатайств, жалоб, предусмотренных главой 13 УПК РК, и получению на них ответов в электронном формате.
Для работы с публичным сектором участникам уголовного процесса необходимы подключение к Интернету, наличие ЭЦП и регистрация на публичном секторе.
Участникам уголовного процесса предоставляется доступ к процессуальным решениям, которые согласно требованиям УПК РК подлежат вручению.
Регистрация участников уголовного процесса производится самостоятельно в публичном секторе с учетом ограничений, предусмотренных статьями УПК РК.
Доступ предоставляется лицом, осуществляющим досудебное расследование, в объеме, установленном УПК РК.

"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 7 ақпандағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 ақпанда № 33982 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті, оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары;";
13-2-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында көзделген шешімдерінің бірі қабылданады.";
44-2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"44-2. Істің таңдалып алынған материалдарымен бірге күзетпен ұстауды, үйқамақты санкциялау туралы өтінішхаты прокурордың "Қадағалау журналында" көрсетіледі.";
57-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57-1. Қылмыстық процеске қатысушыларға процестік мәртебесін алған сәттен бастап ҚР ҚПК-нің бабының талаптарын сақтай отырып жария сектор арқылы:
қабылданған процестік шешімдері туралы, өзіне қатысты қылмыстық іс материалдары туралы немесе ол қорғалатын адам туралы СДТБТ-дағы қолда бар және өзге де мәліметтерге;
ҚР ҚПК-нің 13-тарауында көзделген өтінішхаттарды, арыздарды беруге және оларға электрондық форматта жауап алуға қолжетімділік беріледі.
Жария сектормен жұмыс жасау үшін қылмыстық процеске қатысушыларда Интернеттің, ЭЦҚ-ның болуы және жария секторда тіркелуі қажет.
Қылмыстық процеске қатысушыларға міндетті түрде ҚР ҚПК-ге сәйкес табысталуға не таныстыруға жататын процестік шешімдерге қолжетімділік беріледі.
Қылмыстық процеске қатысушыларды тіркеу жария секторда ҚР ҚПК-де көзделген шектеулерді ескере отырып өз бетінше жүргізіледі.
Қолжетімділікті сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізуші адам, ҚР ҚПК-де бекітілген көлемде береді.

При поступлении жалобы участника уголовного процесса на решения и действия (бездействия) лица, осуществляющего досудебное расследование, начальника следственного отдела, начальника органа дознания и прокурора посредством публичного сектора, нарочно, по общедоступным информационным системам или посредством информационной системы "E-Otinish", форма 1-ЖУ "Форма по учету жалоб на досудебной стадии уголовного процесса" согласно приложению 22 к настоящим Правилам (далее - форма 1-ЖУ) заполняется сотрудниками (работниками) канцелярии правоохранительных органов.";
дополнить пунктом 57-2 следующего содержания:
"57-2. В сроки, предусмотренные частью 2 статьи 105 УПК РК, принимается решение в соответствии с частью 3 статьи 105 УПК РК (о полном или частичном удовлетворении жалобы с отменой или изменением обжалуемого решения либо об отказе в удовлетворении жалобы), которое вводится в форму 2-ЖУ "Форма о результатах рассмотрения жалобы" согласно приложению 23 к настоящим Правилам (далее - форма 2-ЖУ).
При этом решение в электронном формате формируется и подписывается на основе шаблона, автоматически сформированного ЕРДР.
Жалобы, в том числе поступившие посредством публичного сектора и информационной системы "E-Otinish", отображаются во вкладке ЕРДР "Журнал жалоб".
Учет жалоб участников уголовного процесса осуществляется в уполномоченном органе путем передачи данных из ЕРДР.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. В случае установления фактов несоответствия внесенной в ЕРДР информации материалам уголовного производства принимаются меры по устранению выявленных нарушений путем редактирования сведений.
Редактирование сведений заключается в изменении и (или) дополнении данных реквизитов форм, удалении ранее введенной формы в ЕРДР.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в реквизиты форм К-1 и К-2, реквизиты с 1 по 5 формы Е-1 производятся пользователями самостоятельно.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в реквизиты формы Е-1 осуществляется на основании ходатайств инициаторов, направляемых посредством ЕРДР в уполномоченный орган, с приложением подтверждающих процессуальных документов, а также по рапорту прокурора, согласованного с руководителем уполномоченного органа. Уполномоченный орган в течение 24 часов со дня внесения указанных изменений и (или) дополнений уведомляет орган уголовного преследования, сведения которого были отредактированы.
Удаление в ЕРДР процессуальных решений инициатором ходатайства согласовывается с прокурором.
Реквизиты "Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения", введенные в отчетном периоде, редактируются по ходатайству органа расследования без приложения подтверждающих документов.
Не подлежат корректировке реквизиты "Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения" по оконченным уголовным делам в отчетном периоде, после утверждения формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях".";

Қылмыстық процеске қатысушының сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамның, тергеу бөлімі бастығының, анықтау органы бастығының және прокурордың шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымы жария сектор арқылы, қолма-қол, жалпыға қолжетімді ақпараттық жүйелер бойынша немесе "E-Otinish" ақпараттық жүйесі арқылы түскен кезде, осы Қағидалардың 22-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық процестік сотқа дейінгі сатысындағы шағымдарды есепке алу бойынша нысан" 1-ШЕ нысанын (бұдан әрі – 1-ШЕ нысаны) құқық қорғау органдары кеңсесінің қызметкерлері (жұмыскерлері) толтырады.";
мынадай мазмұндағы 57-2-тармақпен толықтырылсын:
"57-2. ҚР ҚПК-нің 105-бабының 2-бөлігінде көзделген мерзімдерде ҚР ҚПК-нің 105-бабының 3-бөлігіне (шағымданатын шешімнің күшін жою немесе өзгертумен шағымды толық немесе ішінара қанағаттандыру туралы немесе шағымды қанағаттандырудан бас тарту туралы) сәйкес шешім қабылданады, осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес "Шағымдарды қарау нәтижелері туралы нысан" 2-ШЕ нысанына (бұдан әрі – 2-ШЕ нысаны) енгізіледі.
Бұл ретте, электрондық форматта қабылданған шешім СДТБТ автоматты түрде қалыптастырылған шаблон негізінде қалыптастырылады және қол қойылады.
Шағымдар, оның ішінде жария сектор және "E-Otinish" ақпараттық жүйесі арқылы келіп түскен шағымдар "Шағымдар журналы" СДТБТ жеке салымында көрсетіледі.
Қылмыстық процеске қатысушылардың шағымдарын есепке алуды уәкілетті орган СДТБТ-дан деректерді беру жолымен жүзеге асырады.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. СДТБТ-ға енгізілген ақпараттың қылмыстық іс жүргізу материалдарына сәйкес келмеу фактілері анықталған жағдайда, анықталған бұзушылықтарды мәліметтерді редакциялау арқылы жою бойынша шаралар қабылданады.
Мәліметтерді редакциялау нысан деректемелерінің деректерін өзгерту және (немесе) толықтыру, бұрын СДТБТ-ға енгізілген нысанды жоюдан тұрады.
Бұрын енгізілген деректерді К-1 және К-2 нысандарының деректемелеріне, Е-1 нысанындағы 1 мен 5 аралығындағы деректемелеріне өзгертуді және (немесе) толықтыруды пайдаланушы дербес жүргізеді.
Е-1 нысанының деректемелеріне бұдан бұрын енгізілген деректерді өзгерту және (немесе) толықтыру растайтын процестік құжаттарды қоса бере отырып, СДТБТ арқылы уәкілетті органға жіберілетін бастамашылардың өтінішхаттары негізінде, сондай-ақ уәкілетті органның басшысымен келісілген прокурордың баянаты бойынша жүзеге асырылады. Уәкілетті орган көрсетілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап қылмыстық қудалау органына 24 сағат ішінде хабарландырылады.
СДТБТ-дан процестік шешімдерді өтінішхат бастамашысының жоюы сотқа дейінгі тергеп-тексерудің заңдылығын қадағалаушы прокурормен келісіледі.
Есептік кезеңде енгізілген "Қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар" деректемелері тергеу органының қолдаухаты бойынша растайтын құжаттарды қоса алмай редакцияланады.
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есептің нысаны бекітілгеннен кейін есепті кезеңде аяқталған қылмыстық істер бойынша "Қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар" деректемелері түзетуге жатпайды.";

часть первую пункта 59-1 изложить в следующей редакции:
"59-1. Регистрация биометрических параметров пользователя производится уполномоченным органом (уполномоченным администратором ЕРДР территориального и приравненного к нему органа Комитета) на защищенный носитель информации при обращении зарегистрированного в ЕРДР пользователя (при наличии документа, удостоверяющего личность и защищенного носителя информации).";
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в приложении 17 к указанным Правилам:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62), неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками (64), с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв семейных отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые соматические заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата социального статуса (престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная ответственность) (73), вымогательство (74), этническое (75), не установлены (76), насилие: бытовое (78), буллинг (79), вовлечение в религиозную секту (80), физическое (81), психическое (82), сексуальное (83), лудомания (84).";
дополнить приложениями 22, 23 в редакции согласно приложениям 4, 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 февраля 2024 года № 18
Приложение 12
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Решение по Единому реестру досудебных расследований

59-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"59-1. СДТБТ-де тіркелген тұтынушының жүгінген жағдайда (жеке басты куәландыратын құжат және ақпаратты қауіпсіз сақтауға арналған құрылғы болған жағдайда) уәкілетті орган (Комитеттің аумақтық және теңестірілген органы жүйесінің уәкілетті әкімшісі) тұтынушының биометриялық өлшемдерін ақпаратты қауіпсіз сақтауға арналған құрылғына тіркейді.";
көрсетілген Қағидалардың 12-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 13-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 16-қосымшасы осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 17-қосымшасы:
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Суицидалды әрекетке әкелген деректер: алғыз бастылық (шеттетілген сезімімен) (61), ауыр материалдық жағдай (банкроттық, қарыздар) (62), қолайсыз тұрғын жағдайлары (63), қарама-қайшы қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-анасымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасылық қарым-қатынастарды үзу (ажырасу) (68), орынсыз жүктілік (69), ауыр соматикалық аурулар (70), жақын адамын жоғалту (қаза) (71), әлеуметтік мәртебесін (беделін) жоғалту (72), жазалану, масқара болу үрейі (қылмыстық жауапкершілік) (73), бопсалаушылық (74), этникалық (75), анықталмаған (76), зорлық-зомбылық: тұрмыстық (78), буллинг (79), діни сектаға тарту (80), күш көрсету (81), психикалық (82), сексуалдық (83), лудомания (84).";
көрсетілген Қағидалардың осы бұйрықтың сәйкес редакциядағы 4, 5-қосымшаларына сәйкес 22, 23-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Құқықтық статитистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдары орындау үшін жіберуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2024 жылғы 7 ақпандағы
№ 18 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
12-қосымша
нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі бойынша шешім

1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)
_______________________________________________________________________
2. Наименование органа расследования
_______________________________________________________________________
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате (01), в электронном формате (2).
3.2 Связано с возвратом активов: в добровольном порядке (1), в принудительном порядке (2), не связано (3).
4. Решение по ЕРДР:
передано для принятия решения в административном порядке (0010);
передано для принятия решения в дисциплинарном порядке (0020);
передано в суд для рассмотрения заявления в частном порядке (0030);
передано в порядке пункта 1) части 1 статьи 186 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (0040);
передано в порядке пункта 2) части 1 статьи 186 УПК РК (0050);
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы Республики Казахстан (0070);
переквалифицировано (0080); передано в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (0090);
поручено: расследование группе следователей - статья 194 УПК РК (1000);
об изменении состава следственно-оперативной группы (далее – СОГ) (1001);
о расформировании следственной группы (1002); принятие к своему производству после регистрации в ЕРДР (2000);о ведении досудебного расследования в бумажном формате (2001); назначено дознание по делам протокольной формы в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (2010); назначено предварительное следствие по делам дознания в порядке частей 3, 5 статьи 189 УПК РК (2020); соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (2030); о ведении досудебного расследования в электронном формате (2130); соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (в связи с повторной регистрацией в ЕРДР) (2031); выделение из ранее соединенного: в порядке статьи 44 УПК РК (2040); продление срока расследования: в порядке статьи 192 УПК РК (2050); передано на ознакомление потерпевшему (2060); передано на ознакомление подозреваемому/защитнику (2061); передано по жалобе в прокуратуру (2062); передано по жалобе в суд (2063); принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 12) части 1 статьи 193 УПК РК (2101); принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186, части 2 статьи 188 УПК РК (2102); принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104); принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105); принятие к производству после возвращения на доследование прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);

1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) нөмірі
_______________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _______________________________________________________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2).
3.2 Активтерді қайтару жөніндегі: ерікті түрде (1), мәжбүрлеу тәртібімен (2), байланысты емес (3)
4. СДТБТ бойынша шешім:
әкімшілік тәртіпте шешім қабылдау үшін берілді (0010);
тәртіптік тәртіппен шешім қабылдау үшін берілді (0020);
жекеше тәртіппен арызды қарау үшін сотқа берілді (0030);
Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 186-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде берілді (0040);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде берілді (0050);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қайта сараланды (0080);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде берілді (0090);
тапсырылды: тергеушілер тобына тергеп-тексеру жүргізу үшін - ҚР ҚПК-нің 194-бабы (1000);
жедел-тергеу тобының құрамын өзгерту туралы (бұдан әрі – ЖТТ) (1001);
Тергеу тобын тарату туралы қаулы (1002)
СДТБТ-да тіркелгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылдау (2000);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді қағаз форматта жүргізу туралы (2001);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 4-бөлігінің тәртібі бойынша хаттамалық нысандағы істер бойынша анықтау тағайындалды (2010);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 3, 5-бөліктерінің тәртібі бойынша анықтау істері бойынша алдын ала тергеу тағайындалды (2020);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (2030);
электрондық форматта сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу туралы (2130);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты) (2031);
бұрын біріктірілгендерден бөлектеп алу: ҚР ҚПК-нің 44-бабы тәртібінде (2040);
тергеп-тексеру мерзімін ұзарту: ҚР ҚПК-нің 192-бабы тәртібінде (2050);
жәбірленушіге танысуға берілді (2060);
күдіктіге/қорғаушыға танысуға берілді (2061);
арыз бойынша берілді прокуратураға (2062);
арыз бойынша сотқа берілді (2063);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы тәртібінде іс жүргізуіне қабылданғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2100);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін жүргізуге қабылданды (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);

принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором в порядке пункта 10) части 1 статьи 193 УПК РК, судом в порядке пункта 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
возобновление прерванных сроков досудебного производства (2108);
принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109);
принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для расследования в общем порядке (2114);
принятие возвращенного судом постановления о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для расследования в общем порядке (2115);
принятие материалов, направленных судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принятие уголовного дела, направленного судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117);
принятие после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке ускоренного досудебного производства (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято к своему производству после передачи в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (2124),
принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);

тәртібінде прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылдау, ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы, сот ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
сотқа дейінгі іс жүргізудің үзілген мерзімдерін қайта бастау (2108);
іс ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде тергеп-тексеру және өзге де процестік әрекеттер жүргізу үшін қабылданды (процестік келісімге қол қойылғаннан кейін) (2109);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарта отырып, прокурор қайтарғаннан кейін істі қабылдады (2110);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігінің тәртібінде сот жіберген қылмыстық істі қабылдау (2117);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2124);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125);

принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
ведение уголовного производства по досудебному расследованию в электронном формате (2130);
об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (2131);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133);
принято к производству после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после отказа в согласовании прокурором постановления о прерывании сроков досудебного расследования (2135);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прерывание срока по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК (3010),
прерывание срока по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020);
прерывание срока по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерывание срока по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040);
прерывание срока по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерывание срока по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060);
прерывание срока по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070);
прерывание срока по пункту 8) части 7 статьи 45 УПК РК (3080);
прерывание срока по пункту 9) части 7 статьи 45 УПК РК (3090);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020);
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030), прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040);
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060);
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080);
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090);
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100);

алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128);
сотқа дейінгі тергеп-тексеру бойынша қылмыстық іс жүргізуді электрондық форматта жүргізу туралы (2130);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы (2131);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134), прокурормен келісуден бас тартқаннан кейін сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы іс жүргізуіне қабылданды (2135);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2137);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағы бойынша мерзім үзілді (3010);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша мерзім үзілді (3020);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша мерзім үзілді (3030);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша мерзім үзілді (3040);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 5) тармағы бойынша мерзім үзілді (3050);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 6) тармағы бойынша мерзім үзілді (3060);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 7) тармағы бойынша мерзім үзілді (3070);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 8) тармағы бойынша мерзім үзілді (3080);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 9) тармағы бойынша мерзім үзілді (3090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070);
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды (4080);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100);

прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК - статье 65 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) (4121);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124);
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126);
прекращено, в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (4127);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК в силу примечаний к статьям УК РК (4129);
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130);
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131);
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132);
прекращено по статье 36 УПК РК – части 2, 3 статьи 68 УК РК (4133);
прекращено по статье 36 УПК РК в силу примечаний к статьям 442, 443, 445-449 УК РК (4134);
прекращено на основании пункта 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67-1 УК (4135);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010);
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030);
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040);
дело направлено прокурору в порядке статьи 617-3 УПК РК (5041);
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050);
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК (5051);
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060);
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072);
составление протокола УДР (5073);
составление протокола обвинения (5074);
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010);
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания по пункту 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6014);

ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 65-бабы (бұдан әрі – РҚ ҚК) бойынша тоқтатылды (4121);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша - ҚР ҚК-нің 68-бабының 1-бөлігі (4125);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі (4127);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК-нің 68-бабының 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128),
ҚР ҚК-нің баптарына ескертулерге байланысты ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағымен тоқтатылды (4129);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы -ҚР ҚК-нің 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133);
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442, 443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134);
ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 12)-тармағы-ҚК 67-1 бабы бойынша тоқтатылды (4135).
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010);
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030);
іс ҚР ҚПК-нің 615-бабы 2-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5040);
іс ҚПК 617-3 бабы бойынша прокурорға жолданды (5041);
іс ҚР ҚПК-нің 614-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5050);
іс ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5051);
іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеу жүргізілгеннен кейін прокурорға жіберілді (5060);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072);
ЖСТ хаттамасын толтыру (5073);
айыптау хаттамасын толтыру (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6012);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде қайтарылды (6013);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасы бойынша анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014);

утверждение протокола УДР в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015);
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017);
составление обвинительного акта прокурором (6018);
составление нового протокола УДР (6019);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023)
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024);
утверждение прокурором протокола обвинения (6025);
составление прокурором нового протокола обвинения (6026);
утверждение прокурором протокола УДР (6027);
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028);
направление дела в суд с протоколом УДР, составленным прокурором (6029);
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030),
возвращено на досудебное расследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031);
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6035);
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6036);
направление дела в суд с протоколом УДР, утвержденным прокурором (6037);
возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040);
возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041);
возвращено для сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК (6042);
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050);
в суд после заключения процессуального соглашения по статье 617-5 УПК (6051);
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
изменяет подследственность в порядке пункта 12) части 1 статьи 193 УПК РК (7000);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082);
направлено постановление о применении приказного производства руководству для согласования (7083);
направлен протокол об уголовном проступке руководству для согласования (7085);
отказано в согласовании протокола и возвращено уголовное дело для производства дознания (7086);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7087);

ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын бекіту және сотқа жіберу (6015);
прокурордың қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуі (6017);
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018);
ЖСТ-ның жаңа хаттамасын толтыру (6019);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеп-тексеруді жүргізу үшін прокурор қайтарады (6023);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау ісін жүргізу үшін қайтарды (6024), прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025);
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026);
прокурордың ЖСТ хаттамасын бекітуі (6027);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028);
прокурор жасаған ЖСТ хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6031);
прокурор бекіткен айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6035);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6036);
прокурор бекіткен ЖСТ хаттамасымен істі сотқа жіберу (6037);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартумен қайтарылды (6040);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6041);
ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6042);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050);
ҚПК 617-5 бабы бойынша процестік келісімді жасасудан кейін сотқа жолданды (6051);
ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы қорытындымен сотқа (6060);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуге қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағының тәртібінде тергеулігін өзгертеді (7000);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082);
келісу үшін басшылыққа бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы жіберілді (7083);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа келісу үшін жіберілді (7085);
хаттаманы келісуден бас тартылды және анықтау жүргізу үшін қылмыстық іс қайтарылды (7086);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087);

возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7088);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановления о применении приказного производства (7093); согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
отказано начальником органа дознания в согласовании протокола обвинения (7096);
согласование начальником органа дознания протокола УДР (7097);
согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником следственного отдела для производства предварительного следствия (7101);
дело направлено прокурору в порядке пункта 1) части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102);
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103);
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104);
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8010);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623, пункта 2 части 1 статьи 626 УПК РК (8020);
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623, части 4) статьи 626 УПК РК (8021);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023);
Возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025);
Возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027);
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028);
Возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030);
Возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040);
Возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8060);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070);
Истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080);
Возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090);

ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде анықтау үшін қайтарылды (7091);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде қайтарылды (7092);
анықтау органы бастығының бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны келісуі (7093);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуден бас тартуы (7096);
анықтау органы бастығының ЖСТ хаттамасын келісуі (7097);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуі (7098);
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімінің бастығы қайтарған (7101);
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде прокурорға жіберілді (7102);
қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және анықтау жүргізу үшін қайтарды (7103);
қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және ҚР ҚПК-нің 189-бабы 5-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалды (7104);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы, 626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы, 626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі, 626-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021);
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022);
Алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023);
Сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025);
Сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028);
ҚР ҚПК-нің 521-бабының 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030);
ҚР ҚПК-нің 524-бабының 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040);
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050);
ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде прокурорға қайтарылды, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша (8060);
Прокурорға ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша қайтарылды (8070);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080);
Айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090);

Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091);
Направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092);
отмена прокурором постановления о прекращении (9001);
отмена прокурором постановления о прерывании срока (9002);
отмена прокурором постановления о переквалификации (9003);
отмена прокурором постановления о соединении (9004);
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005);
отмена судом постановления о прекращении (9006); отмена судом постановления о прерывании срока (9007);
отмена судом постановления о переквалификации (9008); отмена судом постановления о соединении (9009);
отмена судом постановления о выделении (разделении) (9010);
отмена вышестоящим прокурором решения нижестоящего прокурора о возращении уголовного дела для дополнительного расследования (9011);
отмена постановления прокурора об отмене постановления органа уголовного преследования/об отказе в согласовании/утверждении постановления (9012);
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013);
отказано в утверждении постановления о прекращении уголовного дела (9014);
согласовано постановление о прерывании сроков расследования (9015);
отказано в согласовании постановления о прерывании сроков расследования (9016);
постановление об отказе в согласовании нового постановления о квалификации уголовного правонарушения (9017);
об отмене прокурором решения об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (9018);
направлено ходатайство о санкционировании (9510);
рассмотрение поступившего ходатайства прокурором (9520);
рассмотрение поступившего ходатайства судом (9530);
результат экспертизы (9601);
указание прокурора (9701);
ответ на указание прокурора (9702);
об установлении разумного срока досудебного расследования (9703);
процессуальные документы (9900);
постановление о назначении криминологического исследования (9901);
заключение криминологического исследования (9902);
поручение об объявлении в розыск (9950);
поручение на установление личности (9951);
постановление о назначении экспертизы (9960);
постановление об оплате юридической помощи (9963);
ходатайство адвоката на ознакомление с материалами уголовного дела (9964);
ответ на ходатайство адвоката с вложенными материалами уголовного дела (9965);
постановление о наложении временного ограничения на недвижимость (9981);
постановление о снятии временного ограничения на недвижимость (9982);

ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091);
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001);
прокурордың мерзімді тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9002);
прокурордың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9003);
прокурордың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9004);
прокурордың/соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9005);
соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9006);
соттың мерзімді үзу туралы қаулының күшін жоюы (9007);
соттың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9008);
соттың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9009);
соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9010),
жоғары тұрған прокурордың төменгі тұрған органның қылмыстық істі қосымша тергеп-тексеру үшін қайтару туралы шешімінің күшін жоюы (9011);
қылмыстық қудалау органы қаулысының күшін жою туралы/қаулыны келісуден/бекітуден бас тарту туралы прокурордың қаулысының күшін жою (9012);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны бекітуден бас тартылды (9014);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы келісілді (9015);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9016);
қылмыстық құқық бұзушылықты саралау туралы жаңа қаулыны келісуден бас тарту туралы қаулы (9017);
прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы шешімінің күшін жою туралы (9018);
санкция беру туралы өтінішхат жіберілді (9510);
келіп түскен өтінішхатты прокурордың қарауы (9520);
келіп түскен өтінішхатты соттың қарауы (9530);
сараптама нәтижесі (9601);
прокурордың нұсқауы (9701);
прокурордың нұсқауына жауап (9702);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің ақылға қонымды мерзімін анықтау туралы (9703);
процестік құжаттар (9900);
криминологиялық зерттеуді тағайындау туралы қаулы (9901);
криминологиялық зерттеудің қорытындысы (9902);
іздестіруге хабарландыру туралы тапсырма (9950);
жеке басын анықтауға арналған тапсырма (9951);
сараптама тағайындау туралы қаулы (9960);
заң көмегіне ақы төлеу туралы қаулы (9963);
адвокаттың қылмыстық іс материалдарымен танысу туралы өтінішхаты (9964);
қылмыстық іс материалдары салынған адвокаттың өтінішхатына жауап (9965);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеу қою туралы қаулы (9981);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы (9982);

Решение принято: сотрудником органа уголовного преследования (1), прокурором (2), судом (3).
Решение по инициативе: органа уголовного преследования.
Дата принятия решения: "_____" __________ 20____ года
Вид ходатайства: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционировании принудительного освидетельствования (08); о санкционировании принудительного получения образцов (09); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (10), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (11), о проверке законности произведенной без санкции суда выемки (12), заключение по производству о конфискации (16), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК (17), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (18); возврат государству незаконно приобретенных активов (19).
4.1 Описание решения (установил для постановления)
Описание решения, для формирования протоколов постановлений;
4.2 Наименование суда (код суда);
4.3 Дата и время рассмотрения: "_____" __________ 20____ года
4.4 Номер материала в суде _________
4.5 Результат рассмотрения в суде: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), отказано в удовлетворении по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5);
4.6 Признано незаконным: осмотр жилого помещения (01), принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (02), личный обыск (03), обыск (04), выемка (05), принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (06), содержание подозреваемых и обвиняемых, к которым в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (статья 150 УПК РК) (14), временное ограничение на распоряжение имуществом на срок не более десяти суток (статья 161 УПК РК) (15), эксгумация (16).
4.7 Жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на постановление суда: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционирования временного отстранения от должности (08); о санкционировании запрета на приближение (09); о санкционировании эксгумации трупа (10); о санкционировании принудительного освидетельствования (11); о санкционировании принудительного получения образцов (12); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (13), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (14), о проверке законности произведенного без санкции суда выемок (15), о проверке законности произведенного без санкции суда осмотра (16), заключение по производству о конфискации (17), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК (18), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (19).

Шешім қабылдаған: қылмыстық қудалау органының қызметкері (1), прокурор (2), сот (3).
Бастамасы бойынша шешім: қылмыстық қудалау органы.
Шешім қабылданған күн: 20____ жылғы "_____" __________
Өтішінішхаттың түрі: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (08); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (09); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (10), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (11), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (12), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (16), ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп тексеру (17), тез бүлінетін немесе қылмыстық іс шешілгенге дейін елеулі материалдық шығындарды талап ететін ұзақ уақыт сақталатын заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (18), заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару (19).
4.1 Шешімнің сипаттамасы (қаулы үшін анықталды)
Қаулылардың хаттамаларын қалыптастыру үшін шешімнің сипаттамасы;
4.2 соттың атауы (соттың коды);
4.3 Қарау күні мен уақыты: 20____ жылғы "_____" __________
4.4 Соттағы материалдың нөмірі _________
4.5 Сотта қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), прокурордың бастамасы бойынша қанағаттандырудан бас тартылды (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5);
4.6 Заңсыз деп танылғандар: тұрғын үй-жайды қарап-тексеру (01), жәбірленушіні, куәгерді, арыз иесін мәжбүрлеп куәландыру (02), жеке тінту (03), тінту (04), алу (05), жәбірленушіден, куәдан үлгілерді мәжбүрлеп алу (06), бұлтартпау шарасы ретінде қамаққа алу қолданылған күдіктілер мен айыпталушыларды ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚПК-нің 150-бабы) (14), мүлікке он тәуліктен аспайтын мерзімге иелік етуге уақытша шектеу (ҚР ҚПК-нің 161-бабы) (15), эксгумация (16).
4.7 ҚР ҚПК-нің 107-бабы тәртібінде соттың қаулысына шағым: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (08); жақындауға тыйым салуды 09); мәйітті эксгумациялауға санкция беру туралы (10); мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (11); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (12); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (13), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (14), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (15), соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап тексерудің заңдылығын тексеру туралы (16), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (17), ҚР ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп қарап тексеру (18), тез бүлінетін немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ уақыт сақтау едәуір материалдық шығындарды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (19).

Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (01), подозреваемым (02), обвиняемым (03), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (04), законным представителем (05), потерпевшим (06), законным представителем потерпевшего (07), другими (08).
Результат: постановление оставлено без изменения (01), постановление изменено (02), отменено с вынесением нового постановления (03).
Дата "_____" ________ 20____ года
4.8 В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику).
5. Квалификация правонарушения __________________________________
УК РК по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкое (3), особо тяжкое (4).
5.1 Квалификация преступления _________ по УК РК от 16 июля 1997 года
6. Переквалифицировано со статьи ______________________________ УК РК
Дата переквалификации "____" ________ 20___ года
7. Номер основного ЕРДР
_______________________________________________________________________
8. Выделено из ранее соединенного ЕРДР
9. Наименование органа, организовавшего следственно-оперативную группу (далее - СОГ)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
9.1 Руководитель СОГ
Индивидуальный идентификационный
номер (далее -ИИН)
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1
9.2 Состав участников СОГ
ИИН
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1.
2.
10. Передано в орган _________________________________________________
передано в службу: следствие (1), дознание (2). исходящий № _____ дата "____" ________ 20___ года
11. Продлен до: _____ месяцев ______ дней
Дата, до которой продлен срок: "____" ________ 20___ года
12. Дело находилось на ознакомлении: с "___" ___________ 20__ года по "___" __________ 20__года
13. Дело находилось по жалобе: с "___" _________20__ года по "___" _________ 20___года
14. Примечание:
Описание примечания
15. Должностное лицо, осуществляющее расследование
______________________________________________
15.1 Начальник подразделения, осуществляющего расследование
_______________________________________________________
16. Прокурор ___________________________________________
17. Наименование прокуратуры, осуществляющей надзор
Дата регистрации "__" ___ 20_ года дата корректировки "__" ____ 20 __ года
Продолжение к решению по ЕРДР (сведения по оконченным)
18. Правонарушение совершено лицом: (по справочнику)
18.1 Гражданство иностранца: (по справочнику)
19. По роду занятий правонарушение совершил: (по справочнику)

Шағым (өтінішхат) берілді (енгізілді): прокурор (01), күдікті (02), айыпталушы (03), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (04), заңды өкіл (05), жәбірленуші (06), жәбірленушінің заңды өкілі (07), басқалар (08).
Нәтижесі: қаулы өзгеріссіз қалды (01), қаулы өзгертілді (02), жаңа қаулы шығарыла отырып күші жойылды (03).
Күні 20____ жылғы "_____" ________
4.8 Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша).
5. Құқық бұзушылық ҚР ҚК-нің __________________________________ бойынша сараланды
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
5.1 Қылмыс 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК-нің __________________________________ бойынша сараланды.
6. ҚР ҚК-нің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ бабынан қайта сараланды
Қайта сараланған күні 20___ жылғы "____"________ ________________________________________________
7. Негізгі СДТБТ нөмірі__________________________________________________________________________
8. Бұрын біріктірілген СДТБТ-дан бөлінді
9. Тергеу-жедел тобын ұйымдастырған органның атауы (бұдан әрі –ТЖТ) _______________________________
9.1 ТЖТ басшысы
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
ТАӘ (әкесінің аты, ол бар болса)
Лауазымы
1
9.2 ТЖТ қатысушыларының құрамы
ЖСН
ТАӘ (әкесінің аты, ол бар болса)
Лауазымы
1.
2.
10. Органға жіберілді __________________________________________________________________________
қызметке берілді: тергеу (1), анықтау (2).
20___ жылғы "____" күні №_____шығыс_________________ _____________________________________
11. Ұзартылды: _ _ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ күн
Мерзімі ұзартылған күн: 20___ жылғы "____" ___________________________________________________________
12. Іс танысу сатысында: 20__ жылғы "___" ___________ бойынша 20__жылғы "___" ______________________ болды
13. Іс шағым бойынша: 20__жылғы "___" _________бойынша 20___жылғы "___" __________________ болды
14. Ескертпе:
Ескертпенің сипаттамасы
15. Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адам _________________________________________________
15.1 Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын бөлімшенің бастығы _________________________________________________
16. Прокурор _________________________________________________________________
17. Қадағалауды жүзеге асыратын прокуратураның атауы
Тіркеу күні 20_ жылғы "__" ___ Түзету енгізген күн 20 __ жылғы "__" ____ __________
СДТБТ бойынша шешімнің жалғасы (аяқталғандар бойынша мәліметтер)
18. Қылмысты жасаған адам: (анықтамалық бойынша):
18.1 Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша)
19. Кәсібі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша):

19.1 Дополнительные отметки: (по справочнику)
20. Мотив правонарушения: (по справочнику)
21. Форма вины: умышленная (1), по неосторожности (2)
22. Уголовное преследование осуществлялось: (по справочнику):
23. Сумма причиненного ущерба: __________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
23.1 Добровольно погашен: ______________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам _____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
23.2 Установленная сумма процессуальных издержек согласно статье 177 УПК РК
_________________ тенге
23.3 Сумма возвращенных активов ___________ тенге
из них, возвращенных активов, возвращенных из-за рубежа ________ тенге
из них, движимого имущества на сумму ________ тенге
из них, недвижимого имущества на сумму ________ тенге
23.4 Изъято имущества, денег, ценностей, являющихся предметом взятки, в размере (всего)
_______________ тенге
23.5 Размер взятки ___________ тенге, подлежащий обращению в доход государства
23.6 Сумма, установленного преступного дохода
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
24. Наложен арест на имущество в размере: _________________ тенге
Государства________ тенге, юридических лиц ___________ тенге,
физических лиц ___________________ тенге
24.1 Наложен арест на имущество, подлежащее конфискации в размере:
___________________________ тенге
Государства _______________________ тенге,
юридических лиц ______________________ тенге,
физических лиц __________________ тенге
24.2 Изъято имущество в размере: ____________________________ тенге
В пользу: государства _______________________ тенге,
юридических лиц ______________________ тенге,
физических лиц _________________ тенге
24.3 Наложено временное ограничение на распоряжение имуществом
с "___" ___20__года по "___" ___20__года
24.4 Стоимость браконьерской продукции: __________________ тенге
24.5 Стоимость контрафактной продукции: __________________ тенге
24.6 Стоимость контрабандной продукции: __________________ тенге
25. Реализовано описанного имущества в размере: _______________ тенге
26. Наименование сил и средств, способствовавших раскрытию правонарушений:
Силы и средства, способствующие раскрытию правонарушения
(внутриведомственный показатель):
Сообщение: по справочнику
Наименование и номер сообщения: (по справочнику)
Наименование
(из реквизита 26)
№____________
27. Вид дела оперативного учета: (по справочнику)

19.1 Қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20. Қылмыстың себептері: (анықтамалық бойынша)
21. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсызда (2).
22. Қылмыстық қудалау жүзеге асырылды (анықтамалық бойынша):
23. Келтірілген залал сомасы: __________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
23.1 Өз еркімен өтелді: ______________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға _____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
23.2 ҚР ҚПК-нің 177-бабына сәйкес процестік шығындардың белгіленген сомасы _____________________ теңге
23.3 Қазақстан Республикасына қайтарылуға жататын қылмыстық жолмен алынған сома ___________________________________ теңге.
оның ішінде, қайтарылған, шетелден қайтарылған активтер ________ теңге.
оның ішінде, жылжымалы мүлік сомасы ___________ теңге.
оның ішінде, жылжымайтын мүлік сомасы ___________ теңге.
23.4 Пара мәні болып табылатын мүлік, ақша, құндылықтар алып қойылды (барлығы) ____________________
______________________________________________ теңге
23.5 Пара мөлшері ___________ мемлекет кірісіне айналдыруға жататын теңге
23.6 белгіленген қылмыстық кіріс сомасы
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
24. Мүлікке мынадай мөлшерде тыйым салынды: _________________ теңге
Мемлекеттің ____________ теңге, заңды тұлғалардың ___________ теңге, жеке тұлғалардың _______________________ теңге
24.1 тәркіленуге жататын мүлікке тыйым салынды: __________________________________________________ теңге
Мемлекет _______________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ ___ теңге, жеке тұлғалар __________________ теңге
24.2 тәркіленген мүлік мөлшерінде: ____________________________ теңге
Пайдасына: мемлекеттер _______________________ теңге, заңды тұлғалардың _______________________ теңге, жеке тұлғалар _________________ теңге
24.3 Мүлікке билік етуге уақытша шектеу қойылды
20__ жылғы "___" ___ 20__жылғы "___" ___аралығында
24.4 Өнімнің браконьерлік құны: __________________ теңге
24.5 Өнімнің контрафактілік құны: __________________ теңге
24.6 Өнімнің контрабандалық құны: __________________ теңге
25. Көрсетілген мүлік мынадай мөлшерде өткізілген: _______________ теңге
26. Құқық бұзушылықтарды ашуға ықпал еткен күштер мен құралдардың атауы:
Құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар (ведомствоішілік көрсеткіш):
Хабарлама: анықтамалық бойынша
Хабарламаның атауы мен нөмірі (анықтамалық бойынша):
Атауы (26-деректемеден)
№____________
27 Жедел есепке алу ісінің түрі: (анықтамалық бойынша)

28. Личный сыск: (по справочнику)
29. Раскрытию правонарушений способствовало участие: подразделений: (по справочнику)
30. Применение: (по справочнику)
31. Окончено с использованием сведений, полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничества (01).
32. Вид процессуального документа: рапорт (001), постановление (002), протокол (003), акт (004), заключение (005), подписка (006), ходатайство (007), уведомление (008), заявление (009), письмо (010), указание (011), характеристика (012), прочие документы (100).
Наименование документа: __________________________________________________
Тип документа: (по справочнику)
33. Дата поступления в канцелярию "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Дата подтверждения поступления дела "__" _______ 20__ года
ИИН сотрудника (работника) канцелярии ______________________________________
ФИО (при его наличии) сотрудника (работника) канцелярии
____________________________________________________
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 февраля 2024 года № 18
Приложение 13
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР) __________________
1.1 Номер основного ЕРДР ______________________________________________________
2. Наименование органа расследования ____________________________________________
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику).
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате(01), в электронном формате (2)
4. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________
4.1 Фамилия
4.2 Имя
4.3 Отчество (при его наличии)
5. Дата рождения: __________
5.1 Возраст на момент совершения ______________
6. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Место рождения: ______________________________________________________
(страна\республика, область, район, населенный пункт).
8. Гражданство: (по справочнику).
8.1. Гражданство иностранца: (по справочнику).
9. Национальность: (по справочнику)
10. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику)
№ ________________ дата выдачи от "__" __________ _____ года.
Кем выдан документ: (по справочнику)
11. Образование: (по справочнику).
12. Семейное положение: (по справочнику).
13. Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01),
имеет нетрудоспособного иждивенца (02)

28. Жеке ізге түсу: (анықтамалық бойынша)
29. Қылмыстың ашылуына қатысу ықпал етті: бөлімшелер (анықтама бойынша)
30. Қолданылуы: (анықтамалық бойынша)
31. Ынтымақтастық туралы процестік келісім нәтижесінде алынған мәліметтерді пайдалана отырып аяқталды (01).
32. Процестік құжат түрі: баянат (001), қаулы (002), хаттама (003), акт (004), қорытынды (005), қолхат (006), өтішінішхат (007), хабарлама (008), арыз (009), хат (010), нұсқау (011), мінездеме (012), өзге де құжаттар (100).
Құжаттың атауы: ___________________________
Құжат түрі: (анықтамалық бойынша)
33. Кеңсеге келіп түскен күні 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Істің келіп түскенін растау күні 20__ жылғы "__" _______
Кеңсе қызметкерінің (жұмыскерлерінің) ЖСН __________
Кеңсе қызметкерінің (жұмыскерлерінің) ТАӘ (ол бар болса) ________
Прокурордың бекіткен күні-уақыты 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2024 жылғы 7 ақпандағы
№ 18 бұйрығына
2-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
13-қосымша
нысан
Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктелген (айыпталушы) адамға нысан
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) ____________________
1.1 Негізгі СДТБТ нөмірі ____________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2)
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.1 Тегі
4.2 Аты
4.3 Әкесінің аты (ол бар болса)
5. Туған жылы: __________ 5.1 Жасалған кездегі жасы ___________________
6. Жынысы: ер (1), әйел (2).
7. Туған жері: ___________________________________________________________ (ел\республика, облыс, аудан, елді мекен)
8. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша).
8.1 Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша) ______________________________________________________
9. Ұлты (анықтамалық бойынша): _____________________________________________________________
10. Жеке басты куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
"__" __________ _____ бастап № ________________ . Құжатты кім берген: (анықтамалық бойынша).
11. Білімі: (анықтамалық бойынша).
12. Отбасы жағдайы: (анықтамалық бойынша)
13. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (01), асырауында еңбекке жарамсыз адам бар (02).

13.1 Несовершеннолетний: (по справочнику).
14. По месту проживания: (по справочнику)
15. Адрес проживания (прописки) (по справочнику) __________________________
_______________________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)
16. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны
Республики Казахстан призван ____________________________________________
дата призыва "__" ________________ 20__ года
_______________________________________________________________________
занятие лица на момент совершения правонарушения
17. По роду занятий правонарушение совершил: (по справочнику).
17.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику).
18. Виды войск: (по справочнику).
18.1 Воинское звание: (по справочнику).
19. Место работы, учебы (указать точно) ____________________________________
Должность: _____________________________________________________________
20. Правонарушение совершено лицом в состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), иного болезненного состояния психики (15).
21. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
22. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество (05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
23. Вид соучастия в правонарушении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
Лицо, ранее совершившее правонарушение:
24. Несовершеннолетний (01), лицо, в чьих действиях признан рецидив правонарушений (02), в группе (03), освободившийся по амнистии (04), лицо, в чьих действиях признан опасный рецидив правонарушений (05).
25. Находившееся: под административным надзором (01), формально подпадающее под административный надзор (02).
26. Правонарушение совершено: ранее содержавшимся в исправительном учреждении (далее – ИУ) (01), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (02), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (03), осужденного к мере наказания, не связанного с лишением свободы (04), в период: отсрочки приговора (05), содержания на гауптвахте (06), в течение одного года после освобождения из ИУ (07), осужденным, состоящим на учете службы пробации (08).

13.1 Кәмелетке толмаған: (анықтамалық бойынша)
14. Тұрғылықты жері бойынша: (анықтамалық бойынша)
15. Тұратын (тіркелген) мекенжайы (анықтамалық бойынша) ____________________________________
______________________________________________________________________ (ел /республика, елді мекен)
16. Қазақстан Республикасы Қорғау Министрлігінің шақыртқан департаментімен (басқармасы, бөлімі) __
______________________________________________________________________
шақырылған күні 20__ жылғы "__" ______________________
______________________________________________________________________
адамның құқық бұзушылық жасаған кездегі кәсібі
17. Кәсібі бойынша құқық бұзушылық жасады: (анықтамалық бойынша).
17.1 Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша).
18. Әскер түрлері: (анықтамалық бойынша).
18.1 Әскери атағы: (анықтамалық бойынша).
19. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ______________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________
20. Құқық бұзушылық мынадай күйінде жасаған: алкогольдік масаң (11), есірткілік (12), уытқұмарлық масаң (13), психиканың өзге де сырқаттық жай-күйі (15).
21. Топта: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
22. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала сөз байласу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық қоғамдастық (05), трансұлттық ұйымдасқан топ (06), трансұлттық қылмыстық ұйым (07), трансұлттық қылмыстық қоғамдастық (08), террористік топ (09), экстремистік топ (10), банда (11), заңсыз әскерилендірілген құралым (12), анықталған байланыстары бар: сыбайлас жемқорлық (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
23. Құқық бұзушылыққа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04).
Бұрын қылмыс жасаған адам:
24. Кәмелетке толмаған (01), әрекеттерінде қылмыстың қайталануы танылған адам (02), топта (03), рақымшылық бойынша босатылған (04), әрекеттерінде қылмыстың қауіпті қайталануы танылған адам (05).
25. Болған: әкімшілік қадағалауда (01), әкімшілік қадағалауға формальді түрде түсетін (02).
26. Қылмыс жасалды: бұрын түзеу мекемесінде (бұдан әрі –ТМ) ұсталғандар (01), шартты-мерзімінен бұрын босатылғаннан кейін жазаның өтелмеген бөлігі кезеңінде (02), жаза шарасын өтеместен: бас бостандығынан айыру орындарында (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес жаза шамасына сотталған (04), үкім кейінге қалдырылған кезеңде (05), гауптвахтада ұстау (06), ТМ-нен босатылғаннан кейін бір жыл ішінде (07), пробация қызметінің есебінде тұрған сотталғандарға (08).

27. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
28. Лицо, совершившее правонарушение, состояло на учете: в органах внутренних дел - оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическими заболеванием (05), в связи с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), связанными с употреблением психоактивных веществ: алкоголь (06), наркотики (07); объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах внутренних дел по категории "наркоман" (11), ранее совершил правонарушение, но был освобожден от уголовной ответственности (12), службы пробации (13).
Задержание/избрание меры пресечения
29. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении правонарушения или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее правонарушение либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном статьей 130 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы правонарушения (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности и (или) негласных следственных действий в отношении лица имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им правонарушении (04), иные данные, дающие основания подозревать лицо в совершении уголовного правонарушения, при которых лицо пыталось скрыться, либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05).
29.1 Задержан на срок: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3).
29.2 Основания задержания до 72 часов: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого правонарушения (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского правонарушения (02), задержание по подозрению в совершении правонарушения в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении правонарушения в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного правонарушения, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06);

27. Соттылығы: 18 жасқа дейін (1), алынып тасталды (2), өтелді (3).
28. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ішкі істер органдарында - жедел (01), дактилоскопиялық (02), кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекцияда (03), профилактикалық қызметте (04), психоневрологиялық диспансерде: психикалық ауруларға байланысты (05), психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты психикалық, мінез-құлықтық бұзылуларға (ауруларға) байланысты: алкоголь (06), есірткі (07); аталған іс бойынша іздеу жарияланды (08), автоматтандырылған деректер банкінде ақпараттың болуы (09), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес қызметінде (10), ішкі істер органдарында "нашақор" санаты бойынша (11), бұрын қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауаптылықтан босатылған (12), пробация қызметінде (13).
Ұстау / бұлтартпау шараларын таңдау
29. Ұстаудың негіздері мен уәждері: адам құқық бұзушылық жасаған кезде немесе оны тікелей жасағаннан кейін ұсталған кезде (01), көзімен көргендер, оның ішінде жәбірленушілер осы адамды қылмыс жасаған деп көрсеткен немесе ол адам ҚР ҚПК-нің 130-бабында (02) көзделген тәртіппен ұсталған, осы адамда немесе оның киімінде, оның жанында немесе оның тұрғын үйінде қылмыстың айқын іздері табылған (03), заңға сәйкес немесе заңмен белгіленген тәртіп бойынша алынған, адамға қатысты жедел-іздестіру қызметінің және (немесе) жасырын тергеу әрекеттерінің материалдарында жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыс туралы анық деректер (04), адам жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері жоқ немесе оның жеке басы анықталмаған қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктенуге негіз беретін өзге де деректер (05).
29.1 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3) мерзімге ұсталды.
29.2 72 сағатқа дейін ұстау негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау (04), сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06).

29.3 Изменение срока задержания на: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3).
29.4 Основания изменения срока задержания: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого правонарушения (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского правонарушения (02), задержание по подозрению в совершении правонарушения в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении правонарушения в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного правонарушения, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06), несовершеннолетнее лицо (07), иные основания (08).
30. Основания освобождения: (по справочнику).
31. Основания объявления о признании лица подозреваемым: (по справочнику).
32. Квалификация деяния подозреваемого:
ЕРДР
Квалификация
Квалификация УК РК от 16 июля 1997 года
33. Направлено ходатайство о производстве содержания под стражей (01), о производстве домашнего ареста (02), о продлении срока содержания под стражей (03), о продлении срока домашнего ареста (04), о запрете на приближение (статья 165 УПК РК) (05); о временном отстранении от должности (статья 158 УПК РК) (06), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (07), об изменении меры пресечения (08), об отмене меры пресечения (09), о санкционировании залога (10), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (11); о продлении срока принудительных мер медицинского характера (12); о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (13); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (15); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (16); о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (17); об отмене временного отстранения от должности (18); об отмене запрета на приближение (19); о санкционировании срока нахождения под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (20), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14), о заключении по производству конфискации имущества (21), о санкционировании срока нахождения подозреваемого под стражей на период изучения прокурором отчета о завершении досудебного расследования (22).

29.3 Ұстау мерзімін өзгерту: 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3).
29.4 Ұстау мерзімін өзгерту негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау, сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06), кәмелетке толмаған адам (07), өзге де негіздер (08).
30. Босату негіздері: (анықтамалық бойынша)
31. Адамды күдікті деп тану туралы жариялаудың негіздері: (анықтамалық бойынша)
32. Күдіктінің іс-әрекетін саралау:
СДТБТ
Саралау
1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК бойынша саралау
33. Күзетпен ұстауды жүргізу туралы (01), үйқамақты жүргізу туралы (02), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (03), үйқамаққа алу мерзімін ұзарту туралы (04), жақындауға тыйым салу туралы өтішінішхат жіберілді (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (05); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 158-бабы) (06), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (07), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (08), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (09), кепілге санкция беру туралы (10), күзетпен ұсталмаған адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (11); медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларының мерзімін ұзарту туралы (12); ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігі тәртібінде қамауда (13); күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (15); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (16); өзіне қатысты бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (17); лауазымынан уақытша шеттетудің күшін жою туралы (18); жақындауға тыйым салудың күшін жою туралы (19); күдіктіге, айыпталушыға; қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде үйқамақта болу мерзімін санкциялау туралы (20), қамауда ұстау түріндегі таңдалған бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14), мүлікті тәркілеуді жүргізу жөніндегі қорытынды туралы (21), прокурорларға сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталуы туралы есепті зерделеу кезеңінде күдіктінің қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (22).

34. Основания: в порядке статьи 139 УПК РК (1), в связи с розыском обвиняемого (часть 2 статьи 292 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (часть 4 статьи 292 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (4).
35. О продлении срока содержания под стражей/домашнего ареста на срок: ___ месяцев ____ дней.
36. Результат: отказано (1), поддержано (2).
36.1 Отказано в поддержании ходатайства о санкционировании содержания под стражей: ввиду неподтверждения подозрения в совершении правонарушения (3), ввиду отсутствия оснований для применения меры пресечения в виде содержания под стражей (4), ввиду избрания иной меры пресечения (5).
37. Направлено прокурором ходатайство: об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (01), об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста (02), об избрании меры пресечения в виде залога (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), об изменении меры пресечения (на содержание под стражей) (10), об отмене меры пресечения (11), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14); о конфискации имущества (15).
38. Наименование суда __________________________________________________;
39. Отменено прокурором/отказано прокурором: постановление о квалификации деяний подозреваемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2), постановление о признании в качестве подозреваемого (3); постановление об изменении меры пресечения (4), постановление об отмене меры пресечения (5).
40. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
41. Возложена обязанность, в том числе при обязательстве о явке: являться к лицу, осуществляющему досудебное расследование, прокурору либо в суд в установленное ими время (01), не покидать постоянное или временное место жительства без разрешения органа, ведущего уголовный процесс (02), уведомлять лицо, ведущее уголовный процесс, прокурора об изменении места жительства, места работы (03), не общаться с определенными лицами и посещать определенные места (04), пройти курс от психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ (05), носить электронные средства слежения (06).
42. Сумма залога: ________________________________________________________ тенге.

34. Негіздер: ҚР ҚПК-нің 139-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабының 2-бөлігі) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (3), ҚР ҚПК-нің 589-бабы тәртібінде экстрадициялық қамаққа алу (4).
35. Күзетпен ұстау/үйқамақ мерзімін ұзарту туралы: ___ ай __ күн.
36. Нәтижесі: бас тартылды (1), қолдау тапты (2).
36.1 Күзетпен ұстауды санкциялау туралы өтішінішхатты қолдаудан бас тартылды: қылмыс жасады деген күдіктің расталмауына байланысты (3), күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану үшін негіздердің болмауына байланысты (4), өзге бұлтартпау шарасын таңдауға байланысты (5).
37. Прокурор өтінішхат жіберген: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01), үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (02), кепіл түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (күзетпен ұстауға) (10), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (11), таңдалған күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14); мүлікті тәркілеу туралы (15).
38. Сот атауы _________________________________________________________;
39. Прокурор жойған/прокурор бас тартқан: күдіктінің әрекеттерін саралау туралы қаулы (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы (2), күдікті ретінде тану туралы қаулы (3), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы қаулы (4), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы қаулы (5).
40. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының қадағалауына беру (3), кәмелетке толмаған адамды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5).
41. Оның ішінде келу туралы міндеттеме кезінде: сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамға, прокурорға не сотқа олар белгілеген уақытта келу (01), қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатынсыз тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жерінен кетпеу (02), қылмыстық процесті жүргізетін адамды, прокурорды тұрғылықты жерінің, жұмыс орнының өзгергені туралы хабардар ету (03), белгілі бір адамдармен араласпау және белгілі бір жерлерге бару (04), психикалық, мінез-құлық бұзушылығынан (аурулардан), электрондық бақылау құралдарын кию (06).
42. Кепіл сомасы: ___________________________________________________ теңге

43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
44. Жалоба вышестоящему прокурору: на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (1), на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержание под домашним арестом (2), на отказ в продлении срока содержания под стражей (3), на отказ в продлении срока домашнего ареста (4).
45. Дата подачи жалобы ___________________________________________________
46. Результат рассмотрения жалобы: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2).
47. Поступило ходатайство о заключении процессуального соглашения в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2), о признании вины и возврате незаконно приобретенных активов (3).
48. Направлено ходатайство о заключении процессуального соглашения прокурору
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
49. Результат рассмотрения: заключено процессуальное соглашение (01), отказано в заключении процессуального соглашения (02).
50. В порядке статьи 153 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2).
51. В связи: с прекращением по основаниям, предусмотренными пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (1), по основаниям, предусмотренными пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, предусмотренной статьей 36 УПК РК (2); в связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5).
52. Мера пресечения изменена на: подписку о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передачу военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдачу несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
53. Освобожден из-под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (1), в порядке части 4 статьи 152 УПК РК (2), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (3), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (4).

43. Кепілдік мөлшері мыналарға қатысты төмендегіден төмен: асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдар (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдар (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамдар (03), кәмелетке толмағандар немесе зейнеткерлік жастағы адамдар (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдар (05).
44. Жоғары тұрған прокурорға шағым: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (1), үйқамақта ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (3), үйқамақта ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (4).
45. Шағым берілген күн ___________________________________________________
46. Шағымды қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2).
47. Мынадай нысанда процестік келісім жасасу туралы өтінішхат келіп түсті: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2), кінәні мойындау және заңсыз иемденілген активтерді қайтару туралы (3)
48. Процестік келісім жасасу туралы прокурорға өтінішхат жіберілді ______________________________
________________________________________________________________________ (прокуратураның атауы)
49. Қарау нәтижесі: процестік келісім жасалды (01), процестік келісім жасасудан бас тартылды (02).
50. ҚР ҚПК-нің 153-бабы тәртібінде: бұлтартпау шарасының күші жойылды (1), өзгертілді (2);
51. Мынаған байланысты: ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында көзделген, 36-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (2); қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеп-тексеруге жіберуіне байланысты (3), соттың қосымша тергеп-тексеруіне (4), медициналық сипаттағы шараларды қолдана отырып (5).
52. Бұлтартпау шарасы мыналарға өзгертілді: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5).
53. Күзетпен ұстаудан босатылды: сотқа дейінгі іс жүргізу барысында күшін жоюға (бұлтартпау шарасының өзгеруіне) байланысты (1), ҚР ҚПК-нің 152-бабының 4-бөлігі тәртібінде (2), 1-сатыдағы соттың қарау сатысында (3), апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттың шешімі бойынша (4).

54. В связи: с оправданием (1), с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 152 УПК РК, (2), с прекращением по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (3), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (4), с изменением меры пресечения на иную, не связанную с содержанием под стражей (5).
55. В отношении данного лица принято решение:
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы РК (0070);
процессуальное задержание лица, подозреваемого в совершении уголовного правонарушения (0101);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 12) части 1 статьи 193 УПК РК (2101);
принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186 УПК РК (2102);
принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105);
принято к производству после возвращения для производства дополнительного расследования прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);
принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором по пункту 10) части 1 статьи 193 УПК РК, судом по пункту 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято дело, возвращенное судом, вынесшим постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2114);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2115);
приняты материалы, направленные судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принято после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дело, расследованное в порядке ускоренного досудебного производства (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118);

54. Мынаған байланысты: ақталуымен (1), ҚР ҚПК-нің 152-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (2), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында, 36-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (3), бас бостандығынан айыруға байланысты емес жаза шарасын айқындаумен (4), бұлтартпау шарасын күзетпен ұстауға байланысты емес өзге де әрекетке өзгертумен (5).
55. Аталған адамдарға қатысты шешім қабылданды:
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдік келтірілген адамды процестік ұстау (0101);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібімен алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);
(ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 10) тармақшасы бойынша прокурор, ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы бойынша сот тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қаулысымен қайтарылған іс қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118),

принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято дело к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133);
принято к производству дело после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090),
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122),

ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағының тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданған (2137);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды(4080),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 65-бабы бойынша тоқтатылды (4121);
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);

прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126),
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено по пункту 12) части 1 статье 35 УПК РК в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (4129); прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130),
прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442, 443, 445 - 449 УК РК (4134),
прекращено на основании пункта 12) части 1 статьи 35 УПК - 67-1 УК РК (4135);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010),
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030),
дело направлено прокурору в порядке статьи 617-3 УПК РК (5041),
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке части 2 статьи 617 УПК РК (5050),
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК РК (5051),
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060),
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072),
составление протокола УДР (5073),
дело направлено прокурору с протоколом обвинения по статье 192-2 УПК РК (5074),
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010),
возвращение для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6014),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015),
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017),
составление обвинительного акта прокурором (6018),
составление нового протокола обвинения (6019),
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023),
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024),
утверждение прокурором протокола обвинения (6025),
составление прокурором нового протокола обвинения (6026),
утверждение прокурором протокола УДР (6027),
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028),
направление дела в суд с протоколом УДР, составленным прокурором (6029),
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030), возвращено на доследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031),
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6035)
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6036),
направление дела в суд с протоколом УДР, утвержденным прокурором (6037),

ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 13) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК 68-бабының 1-бөлігі (4125),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі бойынша медиация тәртібінде тоқтатылды (4127),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128),
ҚР ҚК-нің ережелеріне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты ҚР ҚПК-нің 12-бабы 1-бөлігінің 35-бабы бойынша тоқтатылды (4129); ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442-443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134).
ҚПК 35-бабы 1-бабы 12) тармақтары ҚК 67-1 бабы бойынша тоқтатылды (4135).
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010),
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030),
іс ҚР ҚПК 617-3 бабы бойынша прокурорға жолданды (5041),
іс ҚР ҚПК-нің 617-бабы 2-бөлігі тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5050),
іс ҚР ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5051),
тергеп-тексеру жүргізілгеннен кейін іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5060),
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072),
ЖСТ хаттамасын жасау (5073),
іс ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010),
істі ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтару (6012),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасының анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6015),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы прокурордың бекітуі (6017),
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018),
жаңа айыптау хаттамасын толтыру (6019),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарды (6023),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау жүргізу үшін қайтарды (6024),
прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025),
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026),
прокурордың ЖСТ хаттамасын бекітуі (6027),
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028),
прокурор жасаған ЖСТ-ның жаңа хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде тергеп-тексеруге қайтарылды (6031),
істі прокурор бекіткен айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6035),
істі прокурор жасаған айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6036),
прокурор бекіткен сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасымен істі сотқа жіберу (6037),

возвращено для сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК РК (6042),
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд после заключения процессуального соглашения по статье 617-5 УПК РК (6051),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060),
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6071);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080),
возвращено для производства дознания по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081),
возвращено для производства предварительного следствия по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082), направлено постановление о применении приказного производства для утверждения руководителю (7083),
направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085);
отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК (7087);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (7088);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК(7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-1 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановления о применении приказного производства (7093), согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
согласование начальником органа дознания протокола УДР (7096);
отказано начальником дознания в согласовании протокола УДР (7097),
согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником СО для производства предварительного следствия (7101),
дело направлено прокурору в порядке части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104),
возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8010),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8020),

ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6042),
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050),
ҚПК 617-5 бабы бойынша процестік келісімді жасасудан кейін сотқа жолданды (6051),
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы не болмауы туралы қорытындымен бірге сотқа (6060),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібімен анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6071),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082),
басшыға бекіту үшін бұйрық өндірісін қолдану туралы қаулы жіберілді (7083),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жіберілді (7085);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеп-тексеру жүргізу үшін жіберілді (7086),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармақшасы тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 3) тармақшасы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7091),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-1-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7092),
анықтау органы бастығының бұйрық ісін қолдану туралы қаулыны келісуі(7093),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094),
ЖСТ хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7096),
анықтау органы бастығының ЖСТ хаттамасын келісуден бас тартуы (7097),
айыптау хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7098),
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімі бастығымен қайтару (7101),
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігінің тәртібінде прокурорға жіберілді (7102),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту (7103),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту және ҚР ҚПК 189 бабы 5 бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеуді тағайындау (7104),
ҚР ҚПК-нің 626-бабы 1-бөлігі 2) тармағының, 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),
ҚР ҚПК-нің 626-бабының 1-бөлігінің 2-тармағы, 623-бабы 3-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020),

возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623, части 4 статьи 626 УПК РК (8021),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023),
возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027),
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028),
возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 394 УПК РК для привлечения иного лица к уголовной ответственности (8060),
возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070),
истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091), направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092),
отмена прокурором/судом постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором/судом постановления о прерывании срока (9002),
отмена постановления о возвращении на дополнительное расследование (9011),
отмена постановления прокурора об отмене постановления органа уголовного преследования (9012),
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013), отказано в согласовании постановления о прекращении уголовного дела (9014).
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику).
56. Номер розыскного дела (по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК)
_____________________________
57. По уголовному делу по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК находится на территории:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
58. Уголовное преследование осуществлялось в порядке части 3 статьи 194 УПК РК под руководством прокурора
_____________________________________________________________
Приложение № 2 (судебная)
59. Наименование суда, рассмотревшего материал:
__________________________________________
59.1. Дата и время поступления материала в суд "_" ____________ 20____ года ____ часов ___ минут

ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі (626-бабының 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021),
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігінің 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027),
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028),
ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050),
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде өзге адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту үшін прокурорға қайтарылды (8060),
ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісімі тәртібінде тергелген істер ҚР ҚПК-нің 323-бабының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080),
айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090),
ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091),
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың / соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001),
прокурордың / соттың мерзімді тоқтату туралы қаулысын жоюы (9002),
қосымша тергеуге оралу туралы қаулының күшін (9011),
қылмыстық қудалау органының қаулысының күшін жою туралы прокурордың қаулысының күшін жою (9012),
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013),
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9014).
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша).
56. Іздестіру ісінің нөмірі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша) _________________________
57. Қылмыстық іс бойынша ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша аумақта орналасқан:
_______________________________________________________________________
58. Қылмыстық қудалау ҚР ҚПК-нің 194-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурордың басшылығымен жүзеге асырылды
_______________________________________________________________________
№ 2 қосымша (сот)
59. Материалды қараған соттың атауы: _____________________________________
59.1 Материалдың сотқа келіп түскен күні мен уақыты 20____ жылғы "_" ____________ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут

60. Номер материала суда ________________________________________________
61. Вид материала: ходатайство об избрании меры пресечения содержание под стражей (01), домашний арест (02), залог (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06);
жалоба в порядке статьи 106 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на содержание под стражей (07), постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (08), об отказе в применении залога (09), об обращении залога в доход государства (10);
жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения содержание под стражей (11), санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (12), санкцию о продлении срока содержания под стражей (13), санкцию о продлении срока домашнего ареста (14), постановление об отказе в даче санкции на содержание под стражей (15), постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (16), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока содержание под стражей (17), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста (18), о применении залога (19), об отказе в применении залога (20), постановление о санкционировании запрета на приближение (21), постановление об отказе в санкционировании запрета на приближение (22), постановление о санкционировании временного отстранения от должности (23), постановление об отказе в санкционировании временного отстранения от должности (24), о наложении ареста на имущество (25), об отказе в наложении ареста на имущество (26);
о санкционировании запрета на приближение (статья 165 УПК РК) (27); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК РК) (28), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (29), об изменении меры пресечения (30), об отмене меры пресечения (31);
о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (32), о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (33) о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (34), о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (35); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (36); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (37), ходатайство об отмене временного отстранения от должности (38) о сроке нахождения подозреваемого под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (39), о конфискации имущества (40), о санкционировании срока нахождения подозреваемого под стражей на период изучения прокурором отчета о завершении досудебного расследования (41).

60. Сот материалының нөмірі _____________________________________________
61. Материалдың түрі: қамауда ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы өтішінішхат (01), үйқамақ (02), кепіл (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06);
ҚР ҚПК-нің 106-бабы тәртібінде шағым: прокурордың күзетпен ұстауға санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (07), прокурордың үйқамаққа санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (08), кепілді қолданудан бас тарту туралы (09), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы қаулысы (10);
ҚР ҚПК-нің 107-бабының тәртібінде шағым (өтішінішхат): бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың күзетпен ұстау санкциясына (11), үйқамақта ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың санкциясына (12), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (13), үйқамақта ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (14), күзетпен ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (15), үйқамақта ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (16), қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулылар (17), үйқамаққа алу мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулы (18), кепіл қолдану туралы (19), кепіл қолданудан бас тарту туралы (20), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы қаулы (21), жақындауға тыйым салуды санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (22), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы қаулы (23), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (24), мүлікке тыйым салу туралы (25), мүлікке тыйым салудан бас тарту туралы (26);
жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (27); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 188-бабы) (28), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (29), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы(30), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (31);
сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға күзетпен ұсталмаған адамды жіберу туралы (32), қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (33), бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (34), ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігінің тәртібінде күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігін тексеру туралы (35), күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (36); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (37); лауазымнан уақытша шеттетудің күшін жою туралы өтініш (38), қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күдіктінің үй қамауында болу мерзімінен бастап (39), мүлікті тәркілеу туралы (40), прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеруді аяқтау туралы есепті зерделеу кезеңіне күдіктінің қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (41).

62. Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
63. Результат рассмотрения: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
64. Избрана мера пресечения в том числе, при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), содержание под стражей (7).
65. Основания избрания меры пресечения содержание под стражей (домашний арест): не имеет постоянного места жительства на территории Республики Казахстан (01), не установлена личность (02), нарушена ранее избранная мера пресечения или мера процессуального принуждения (03), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или суда (04), в связи с розыском обвиняемого (05), подозревается в совершении правонарушения в составе организованной группы или преступного сообщества (преступной организации) (06), имеет судимость за ранее совершенное тяжкое или особо тяжкое правонарушение (07), имеются данные о продолжении им преступной деятельности (8), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (09), в связи с международным розыском обвиняемого (часть 4 статьи 292 УПК РК) (10), другое (11).
66. О продлении срока содержания под стражей (домашнем аресте): ______ месяцев _____ дней
66.1 Срок продлен до "___" ____________ 20__ года
67. Сумма залога __________________ тенге
68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
69. Сумма залога, обращенного в доход государства ___________ тенге.
Окончание формы
70. Статья для учета ______________________________ УК РК.
по статье 11 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

62. Шағымды (өтінішхатты) берген (енгізген): прокурор (1), күдікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (4), заңды өкіл (5), жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), басқалар (8).
63. Қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), оның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5).
64. Бұлтартпау шарасы таңдалды, оның ішінде өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартқан жағдайда: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5), үйқамақта ұстау (6), қамауда ұстау (7).
65. Бұлтартпау шарасын таңдау негіздері күзетпен ұстау (үйқамақ): Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрғылықты жері жоқ (01), жеке басы анықталмаған (02), бұрын таңдалған бұлтартпау шарасы немесе процестік мәжбүрлеу шарасы бұзылған (03), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысқан немесе жасырынған (04), айыпталушыны іздестіруге байланысты (05), ұйымдасқан топтың немесе қылмыстық қоғамдастықтың (қылмыстық ұйымның) құрамында қылмыс жасады деп күдіктеледі (06), бұрын жасалған ауыр немесе аса ауыр қылмыс үшін соттылығы бар (07), айыпталушыны халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (10), басқа (11) қылмыстық әрекетті жалғастыру (8), ҚР ҚПК-нің 589-баб тәртібінде экстрадициялық қамауға алу (09) туралы деректер бар.
66. Күзетпен ұстау (үйқамаққа алу) мерзімін ұзарту туралы: ______ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ _ _ күн
66.1 Мерзім 20__ жылы "___" ____________дейін ұзартылды
67. Кепіл сомасы __________________ теңге.
68. Асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншы және қамқоршы болып табылатын адамға (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамға (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамға (03), кәмелетке толмағанға не зейнеткерлік жастағы адамға (04), ауылдық жерде тұратын адамға (05) қатысты кепіл мөлшері ең төменгіден төмен.
69. Мемлекет кірісіне айналдырылған кепіл сомасы___________ теңге.
Нысанның аяқталуы
70. ҚР ҚК-нің есепке алу бабы ______________________________.
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).

70.1 Квалификация правонарушения ____________ _____________ по УК РК от 16 июля 1997 года
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику)
70.2 Связанное с: (по справочнику).
71. Дата принятия решения "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Кем принято решение: сотрудником органа уголовного преследования (01), прокурором (2), судом (3).
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
72. Примечание: _______________________________________________________
73. ФИО (при его наличии) лица принявшего решение _______________________
74. Прокурор _________________________________________________________
75. Наименование прокуратуры _________________________________________
Дата регистрации "_____" _________20___года
Дата корректировки "____" ___________20 ___года
Вид учета: учесть (1), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (3).
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 февраля 2024 года № 18
Приложение 16
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее-НПП), иных вещественных доказательств по делу, конфискованного имущества и учета представлений
1. Номер Единого реестра досудебных расследований
________________________________________________________
1.1. Административное производство: № ____________________
дата "_____" ______________ 20___года
2. Наименование органа ___________________________________,
3. Вид: (по справочнику):
Исходящий номер ___________________ от "___" __________20__года
Получено НПП и их аналогов (09), получено изъятое имущество по подследственности (11).
Входящий номер ___________________ от "___" __________20__года
3.1 Израсходовано наркотических средств: по результатам проведения сравнительной экспертизы (01), по результатам проведения повторной экспертизы (02);
3.2 Хранится вне камеры хранения: (01),
3.3 Квалификация уголовного правонарушения
_________________________________________________________.
4. Район изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи
_________________________________________________________

70.1 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК бойынша ____________ _____________ қылмысты саралау
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша)
70.2. Байланысты: (анықтамалық бойынша).
71. Шешім қабылдаған күн 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Шешімді кім қабылдады: қылмыстық қудалау органының қызметкері (01), прокурор (2), сот (3).
Прокурордың бекіткен күні-уақыты "__" _______ 20__ жыл _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
72. Ескерту:______________________________________________________________________________
73. Шешімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (ол болған кезде) ________________________________________
74. Прокурор ______________________________________________________________________________
75. Прокуратураның атауы _________________________________________________________________
Тіркелген күні 20___жылғы "_____" _________________________________________________________
Түзету енгізген күн 20 ___жылғы "____"______________________________________________________
Есепке алу түрі: есепке алу (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша соттың ақтауына не тоқтатуына байланысты алып тасталды (3).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2024 жылғы 7 ақпандағы
№ 18 бұйрығына
3-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
16-қосымша
нысан
Алынған және жойылған есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП), іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді, тәркіленген мүлікті есепке алу және ұсынуларды есепке алу нысаны
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі ______________________________________
1.1 Әкімшілік іс жүргізу: №________________________________________________
күні 20 ___ жылғы "_____"________________________________________________
2. Орган атауы __________________________________________________________
3. Түрі: (анықтамалық бойынша)
Шығыс нөмірі 20__жылғы ___________________ "___" __________
ЕПП және сол тектестер алынды (09), тергеулігі бойынша алып қойылған мүлік алынды (11).
Кіріс № ___________________ 20__жыл "___"__________
3.1 Есірткі шығыны: салыстырмалы сараптама нәтижелері бойынша (01), қайта сараптама нәтижелері бойынша (02).
3.2 Сақтау камерасынан тыс сақталады: (01), 3.3. Қылмыстық құқық бұзушылықтың (қылмыстың) біліктілігі ___________________
4. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру ауданы _________________________________

5. Дата изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи
_________________________________________________________
6. Регистрационный номер по книге учета вещественных доказательств № ___________________________ дата регистрации "___" __________20__года,
6.1 Номер заключения эксперта и дата ______________________________
от "___" __________20__года.
7. Наименование и количество изъятых (уничтоженных) НПП, их аналогов, растений:
Наименование, вид
количество
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, квадратный метр растений
израсходовано на экспертизу
(остаток НПП, приобщенных к делу)
количество
Килограмм, грамм, литр, миллилитр, квадратный метр растений
7.1 Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
7.2 НПП выявлено сотрудниками Пограничной службы Комитета национальной безопасности (1).
7.3 Отбор образцов из общей массы наркотических средств в количестве, равном особо крупному размеру (1).
8. Изъятие НПП, их аналогов в результате совместной работы с: (по справочнику).
9. Применена служебно-розыскная собака по отысканию наркотиков (1).
10. Контролируемая поставка: внутренняя (1), внешняя (2).
11. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
12. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) _________________ тенге:
в пользу государства _______________ тенге, юридического лица ___________ тенге,
граждан ______________________ тенге
13. Изъято: (по справочнику).
Вид изъятого (уничтоженного)
Наименование
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость в тенге
13.1 Наименование и количество изъятых (уничтоженных) экстремистских или террористических материалов:
Наименование информационного материала, содержащего признаки экстремистского или террористического характера
Количество материалов, признанных судом экстремистскими или террористическими
Вид материала
Номер гражданского дела
Дата вступления решения суда в законную силу
Примечание
13.2 Вид (орудие преступления, преступный доход, имущество подозреваемого, предмет преступного посягательства, имущество, добытое преступным путем)
Наименование конфискованного имущества
Основание наложения ареста
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость
14. Изъято: (по справочнику)
Вид
Наименование
Достоинство
Серия
Номер
Количество
На сумму в тенге
15. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской (4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
16. Способ укрытия: справочнику.
17. Место обнаружения: по справочнику.

5. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру күні ____________________________________
6. Заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі № ____ тіркеу күні 20__жыл "__" _____.
6.1 Сарапшы қорытындысының нөмірі және күні № _______________20__жыл
7. Алынған ЕПП, сол тексестердің, өсімдіктердің атауы мен саны:
Атауы, түрі
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
сараптамаға кеткен шығын (іске қосып тігілген ЕПП қалдығы)
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
7.1 Есірткі дайындау үшін сатып алынған прекурсорлар (1).
7.2 ЕПП-ны Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің қызметкерлері анықтады (1).
7.3 Жалпы массасынан есірткі құралдарының санында үлгілерді іріктеу, аса ірі мөлшерге тең (1).
8. Бірлескен жұмыс нәтижесінде ЕПП-ны, сол тектестерді алып қою: (анықтамалық бойынша)
9. Есірткілерді іздеу бойынша қызметтік-іздестіру иттері қолданылды (1).
10. Бақылау жасалатын жеткізу: ішкі (1), сыртқы (2).
11. Түрі бойынша заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрде (5).
12. Мүлік, ақша, құндылықтар (барлығы) ________ теңге:
мемлекет есебіне _______________ теңге, заңды тұлға есебіне ___________ теңге, азаматтар есебіне ______________________ теңге мөлшерінде алынды.
13. Алып қойылды: (анықтамалық бойынша)
Алынғанның (жойылғанның) түрі
Атауы
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
Теңгемен құны
13.1 Алынған (жойылған) экстремистік немесе террористік материалдардың атауы мен саны:
Экстремистік немесе террористік сипаттағы белгілері бар ақпараттық материалдың атауы
Сот экстремистік немесе террористік деп таныған материалдардың саны
Материалдың түрі
Азаматтық істің нөмірі
Сот шешімінің заңды күшіне енген күні
Ескертпе
13.2 Түрі (қылмыс құралы, қылмыстық кіріс, күдіктінің мүлкі, қылмыстық қолсұғушылық нысанасы, қылмыстық жолмен табылған мүлік)
Тәркіленген мүліктің атауы
Тыйым салу негіздемесі
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
құны
14. Алып қойылды: (анықтамалық бойынша)
Түрі
Атауы
Құндылығы
Сериясы
Нөмірі
Саны
Теңгедегі сомаға
15. Тасымалдау тәсілі: автомобиль (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық (6), өзге (7) жолмен жеткізілген.
16. Жасыру тәсілі: анықтамалық бойынша.
17. Табылған жері: анықтамалық бойынша.

18. Реализовано вещественных доказательств на сумму _______ тенге
Денежные средства от реализации перечислены на счет:
государства на сумму ___________ тенге, юридического лица на сумму ___________ тенге,
граждан на сумму ___________ тенге.
19. Решение принято: судом (1), прокурором (2), органом уголовного преследования (3).
20. Прочие отметки __________________
21. Внесено представлений в порядке статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее –УПК РК) (1).
21.1 Внесено представлений в порядке статьи 200 УПК РК по уголовным делам, совершенных несовершеннолетними и в отношении них (1).
22. Рассмотрено представлений в порядке статьи 200 УПК РК ___________________________________________
22.1 Рассмотрено представлений в порядке статьи 200 УПК РК по уголовным делам, совершенных несовершеннолетними и в отношении них (1).
23. Рассмотрено представлений с нарушением срока в порядке статьи 200 УПК РК: (по справочнику).
24. Привлечено лиц к административной ответственности по статье 479 Кодекса Республики Казахстан по административным правонарушениям (01).
Дата регистрации _________________________________________________
25.Основание возбуждения производства о конфискации: (по справочнику)
26. Наименование конфискованного имущества: __________________________
27. Номер: _________________________________
28. Количество: _____________________________
29. Вид измерения: __________________________
30. Стоимость: __________________________ тенге
31. Сумма полученного преступного дохода (на момент регистрации): _____________________________ тенге
32. Стоимость имущества, подлежащего досудебной конфискации в порядке статьи 668 УПК РК _____________ тенге
33. Дата и время принятия решения "____" _____20__г.
34. Кем принято решение: органом уголовного преследования (01), прокурором (02), судом (03).
35. Результат рассмотрения производства о конфискации судом: удовлетворено (01), отказано (02).
Лицо, осуществляющее уголовное преследование ____________________________
Дата корректировки ______________________________________________________
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 февраля 2024 года № 18
Приложение 22
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма 1-ЖУ
Форма по учету жалоб на досудебной стадии уголовного процесса (статья 105 УПК)
Регистрация
1. Регистрационный номер ___________ (автоматический);
1.1 Дата и время регистрации ____________

18. Заттай дәлелдемелер _______ теңге сомасына өткізілді.
Өткізуден түскен ақша қаражаттары: ___________ теңге сомасы мемлекеттің, ___________ теңге сомасы заңды тұлғаның, ___________ теңге сомасы азаматтардың шотына аударылды.
19. Шешім қабылдаған: сот (1), прокуратура (2), қылмыстық қудалау органы (3).
20. Өзге де белгілер _____________________________________________________
21. Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы (бұдан әрі – ҚР ҚПК) тәртібінде енгізілген ұсынулар (1).
21. 1 Кәмелетке толмағандар жасаған және оларға қатысты қылмыстық істер бойынша ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде қаралды (1).
22. ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде қаралған ұсынулар ___________________________________________
22.1 Кәмелетке толмағандар жасаған және оларға қатысты қылмыстық істер бойынша ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде ұсыныстар қаралды (1).
23. ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде мерзімін бұза отырып ұсыныстар қаралды: (анықтамалық бойынша).
24. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 479-бабы бойынша адамдар әкімшілік жауаптылыққа тартылды (01).
Тіркелген күні __________________________________________________________
25. Тәркілеу туралы іс қозғаудың негізі: (анықтамалық бойынша)
26. Тәркіленген мүліктің атауы: ___________________________________________
27. Нөмірі: __________________________
28. Саны: __________________________
29. Өлшеу түрі: __________________________
30. Құны: __________________________ теңге
31. Алынған қылмыстық табыстың сомасы (тіркеу кезінде) : __________________________ теңге
32. ҚР ҚПК-нің 668-бабы тәртібімен сотқа дейінгі тәркіленуге жататын мүліктің құны: __________________________ теңге
33. Шешімді қабылдау күні мен уақыты 20__ж "____"_________________.
34. Кім шешім қабылдады: қылмыстық қудалау органы (01), прокурор (02), сот (03).
35. Тәркілеу туралы іс жүргізуді соттың қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (01), бас тартылды (02).
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын адам ________________________________
Түзету енгізген күн ________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2024 жылғы 7 ақпандағы
№ 18 бұйрығына
4-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
22-қосымша
1-ШЕ нысан
Қылмыстық процестің сотқа дейінгі сатысындағы шағымдарды есепке алу бойынша нысан (ҚПК-ның 105-бабы)
Тіркеу
1. Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты);
1.1 Тіркеу күні мен уақыты ____________

2. Орган регистрации __________ (справочник)
3. Способ доставки: 1) нарочно, 2) посредством интернет-ресурсов, 3) посредством электронной почты
4. Форма поступления: 1) бумажная, 2) E-Otinish, 3) публичный сектор, 4) электронная
5. Тип обращения: 1) действие/бездействие/решение лица, осуществляющего досудебное расследование, 2) действие/бездействие/решение начальника следственного отдела (отдела дознания), 3) действие/бездействие/решение надзирающего прокурора.
6. Язык обращения: 1) казахский, 2) русский, 3) другой.
7. Статус заявителя: 1) не участник уголовного процесса, 2) адвокат-защитник подозреваемого, 3) представитель потерпевшего, гражданского истца и частного обвинителя, 4) свидетель, 5) эксперт/ специалист/ переводчик/понятой, 6) свидетель, имеющий право на защиту, 7) потерпевший, гражданский истец, 8) подозреваемый, 9) законный представитель (защитник).
Сведения о заявителе
8. Тип корреспондента: 1) физическое лицо, 2) юридическое лицо.
9. Гражданство:
1) гражданин РК,
2) лицо без гражданства,
3) иностранный гражданин,
4) кандас.
10. ИИН ____________________
10.1 Фамилия _________;
10.2 Имя _________;
10.3 Отчество (при его наличии) __________;
10.4 Дата рождения _____;
10.5 Пол: мужской/женский.
11. Адрес:
11.1 Республика _________;
11.2 область _________;
11.3 район ________;
11.4 населенный пункт _________;
11.5 улица ___________;
11.6 дом __________;
11.7 квартира __________;
11.8 корпус __________;
11.9 телефон __________;
11.10 эл. Адрес ________.
12. Национальность: (по справочнику).
Представитель
13. Гражданство: 1) гражданин РК, 2) лицо без гражданства, 3) иностранный гражданин, 4) кандас.
14. ИИН ____________________
14.1 Фамилия ____________
14.2 Имя __________
14.3 Отчество (при его наличии) _________
14.4 Дата рождения ____________
14.5 Пол: мужской/женский.
15. Адрес:
15.1 Республика _________;
15.2 область _________;
15.3 район _________;
15.4 населенный пункт _________;
15.5 улица _________;
15.6 дом __________;
15.7 квартира __________;
15.8 корпус ___________;
15.9 телефон __________;
15.10 эл. Адрес ________.
16. Национальность: (по справочнику).
Связка с жалобами, поданными ранее
17. Тип повторности: 1) дубликат, 2) повторное обращение.
Дополнительная информация
18. Наименование органа, действия которого обжалуются ______________ (по справочнику).
19. Регион обжалуемого лица ________________ (по справочнику).
19.1 Район обжалуемого лица ________________ (по справочнику).
19.2 Должность лица, чьи действия обжалуются _______________
19.3 Фамилия, инициалы должностного лица, действия которого обжалуются _____________

2. Тіркеу органы__________ (анықтама бойынша)
3. Жеткізу тәсілі: 1) қолма-қол, 2) интернет-ресурстар арқылы, 3) электрондық пошта арқылы
4. Түсу нысаны: 1) қағаз, 2) E-Otinish, 3) көпшілік секторы, 4) электрондық
5. Өтініш түрі: 1) сотқа дейінгі жүзеге асыратын адамның әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі, 2) тергеу бөлімі (анықтау бөлімі) бастығының әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі, 3) қадағалаушы прокурордың әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі.
6. Өтініш тілі: 1) қазақ, 2) орыс, 3) басқа.
7. Өтініш берушінің мәртебесі: 1) қылмыстық процеске қатысушы емес, 2) күдіктінің қорғаушы-адвокаты, 3) жәбірленушінің, азаматтық талапкердің және жекеше айыптаушының өкілі, 4) куә, 5) сарапшы/маман/аудармашы/куәгер, 6) қорғалуға құқығы бар куә, 7) жәбірленуші, азаматтық талапкер, 8) күдіктi, 9) заңды өкілі (қорғаушы).
Өтініш беруші туралы мәліметтер
8. Корреспондент түрі: 1) жеке тұлға, 2) заңды тұлға.
9. Азаматтығы: 1) ҚР азаматы, 2) азаматтығы жоқ адам, 3) шетел азаматы, 4) қандас.
10. ЖСН ____________________
10.1 Тегі ___________; 10.2 Аты __________; 10.3 Әкесінің аты (ол бар болса) ____________;
10.4 Туған күні _ _ _ _ _ _ ; 10.5 Жынысы: еркек/әйел.
11. Мекенжайы:
11.1 Республика _________; 11.2 _________ облысы; 11.3 _________ ауданы;
11.4 _________ елді-мекен; 11.5 _______ көшесі; 11.6 ________ үй; 11.7 _________пәтер;
11.8 __________ корпус; 11.9 ___________ телефон; 11.10 __________ эл. мекенжайы.
12. Ұлты: (анықтама бойынша).
Өкілі
13. Азаматтығы: 1) ҚР азаматы, 2) азаматтығы жоқ адам, 3) шетел азаматы, 4) қандас.
14. ЖСН ____________________
14.1 Тегі ____________; 14.2 Аты ___________; 14.3 Әкесінің аты (ол бар болса) __________;
14.4 Туған күні _________; 14.5 Жынысы: еркек/әйел.
15. Мекенжайы:
15.1 Республика _________; 15.2 _________ облысы; 15.3 _________ ауданы;
15.4 _________ елді-мекен; 15.5 _________________ көшесі; 15.6 ___________ үй;
15.7 ___________ пәтер; 15.8 __________ корпус; 15.9 ___________ телефон;
15.10 __________ эл. мекенжайы.
16. Ұлты: (анықтама бойынша).
Бұрын берілген шағымдармен байланыс
17. Қайталау түрі: 1) көшірме, 2) қайта өтініш беру.
Қосымша ақпарат
18. Іс-әрекеттеріне шағым жасалатын органның атауы________________(анықтама бойынша).
19. Шағым жасалып отырған адамның аймағы________________(анықтама бойынша).
19.1 Шағым жасалып отырған адамның ауданы ________________(анықтама бойынша).
19.2 Әрекеттеріне шағым жасалып отырған адамның лауазымы________________
19.3 Әрекеттеріне шағым жасалып отырған лауазымды адамның тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері __________________________________________________________________________

20. Жалоба поступила из ______________ (по справочнику).
21. Характер вопроса _________________ (по справочнику).
22. Связать с ЕРДР №_________________ (поиск ЕРДР).
23. Номер КУИ _____________________
24. Исполнитель _____________________ (по справочнику).
25. Срок исполнения жалобы __________.
26. Дата продления жалобы __________.
27. Срок исполнения продлен до_________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, продлившего срок
Основание к продлению срока рассмотрения жалобы
Вложения
28. Выберите файл __________ (загрузить)
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 февраля 2024 года № 18
Приложение 23
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма 2-ЖУ
Форма о результатах рассмотрения жалобы
Решение
1. Регистрационный номер ___________ (заполняется автоматически)
2. Тип сообщения __________ (заполняется автоматически)
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя ______________
(заполняется автоматически)
4. Телефон ______________ (заполняется автоматически)
5. е-mail_________________ (заполняется автоматически)
6. Дата решения __________ (заполняется автоматически)
7. Связать с ЕРДР _________ (поиск ЕРДР).
8. Решение: 1) удовлетворено, 2) удовлетворено частично, 3) отказано, 4) перенаправлено по компетенции (по справочнику): ___________.
8.1 Внесено ходатайств прокурору об отмене или изменении обжалованного решения: ___
9. Подписывающий___________ (из списка)
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность исполнителя
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
11. Причина повторной жалобы: 1) на отказ в удовлетворении ранее разрешенных той же прокуратурой обращений, 2) на длительное разрешение и небрежность, 3) обжалуется решение, принятое по предыдущему обращению, 4) указываются на другие недостатки, допущенные при рассмотрении предыдущего обращения, 5) поступило обращение об оставлении без рассмотрения ранее поданного, 6) иные причины.
12. Комментарий к ответу ________________________________________________
13. Связка с жалобами, поданными ранее
14. Поступило обращение об оставлении без рассмотрения, ранее поданного.
Решение
Вложения
Выберите файл (загрузить)

20. Шағым келіп түсті ______________(анықтама бойынша).
21. Сұрақтың сипаты_________________(анықтама бойынша).
22. СДТБТ-мен байланыстыру №_________________ (СДТБТ-мен іздеу).
23. АЕК-тің нөмірі _________________
24. Орындаушы _____________________(анықтама бойынша).
25. Шағымның орындалу мерзімі__________.
26. Шағымды ұзарту күні __________.
27. Орындау мерзімі ұзартылды __________.
Мерзімін ұзартқан орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _______________
Шағымды қарау мерзімін ұзарту негізі _____________________________________________
Тіркемелер
28. Файлды таңдаңыз__________ (жүктеу)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2024 жылғы 7 ақпандағы
№ 18 бұйрығына
5-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
23-қосымша
2-ШЕ нысан
Шағымдарды қарау нәтижелері туралы нысан
Шешім
1. Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты түрде)
2. Хабарлама түрі__________ (автоматты түрде)
3. Өтініш берушінің тегі, аты, әкеісінің аты (ол бар болса) _________________ (автоматты түрде)
4. Телефон ______________(автоматты түрде)
5. e-mail_________________(автоматты түрде)
6. Шешім күні__________(автоматты түрде)
7. СДТБТ-мен байланыстыру_________ (СДТБТ-мен іздеу).
8. Шешім: 1) қанағаттандырылды, 2) ішінара қанағаттандырылды, 3) бас тартылды, 4) құзыреті бойынша қайта бағытталды (анықтама бойынша): ___________
8.1 Прокурорға шағымданған шешімнің күшін жою немесе өзгерту туралы өтінішхаттар енгізілді: _________________
9. Қол қоюшы ___________(тізім бойынша)
10. Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы __________________
_____________________________________________________________________________
11. Қайта шағым беру себебі: 1) сол прокуратураның бұрын рұқсат берген өтініштерін қанағаттандырудан бас тартуға, 2) ұзақ мерзімді рұқсатқа және ұқыпсыздығына, 3) келіп түскен алдыңғы өтініш бойынша қабылданған шешім шағымдалады, 4) алдыңғы өтінішті қарау кезінде жіберілген басқа да кемшіліктер көрсетіледі, 5) бұрын берілген өтінішті қараусыз қалдыру туралы өтініш келіп түсті, 6) басқа себептер.
12. Жауапқа пікір ____________________________________________________________.
13. Бұрын берілген шағымдармен байланыс
14. Бұрын берілген өтінішті қараусыз қалдыру туралы өтініш келіп түсті.
Шешім
Тіркемелер
Файлды таңдаңыз (жүктеу)