О внесении изменения в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 8 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Кокшетау – Петропавловск на платной основе"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 12 апреля 2024 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2024 года № 34259
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 8 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Кокшетау – Петропавловск на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33479) следующее изменение:
приложение 2 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 12 апреля 2024 года № 138
Приложение 2
к приказу Министра транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 8
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

"Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) Көкшетау – Петропавл ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 8 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 15 сәуірде № 34259 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) Көкшетау – Петропавл ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 8 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33479 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 138 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 8 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Участок Кокшетау-Петропавловск км 304+000 – км 473+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, II категории "Астана – Петропавловск, через Кокшетау":
МРП
№ п/п
Зоны
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 т
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

I-б, ІІ санатты "Астана – Петропавл, Көкшетау" арқылы республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Көкшетау – Петропавл 304+000 – км – 473+000 км учаскесі:
АЕК
Аймақ
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 т-ға дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 т-ға дейін жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және автопойыздардың жүк көтергіштігі 10 т-ға дейінгі жүк автомобильдері

3) зона – отрезок дороги платного участка, имеющий свою протяженность и определенную ставку платы за проезд в зависимости от грузоподъемности и типа автотранспортного средства;
4) предварительная оплата – денежные средства, зачисленные пользователем на лицевой счет или на счет государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства до въезда на платный участок, сумма, которой достаточна для оплаты проезда;
5) местный автотранспорт – автотранспортное средство, зарегистрированный в установленном порядке на административно-территориальной единице (район области), прилегающей к платному участку при перемещении за пределами одного района.
Расшифровка аббревиатур:
МРП – месячный расчетный показатель;
км – километр;
т – тонна.

3) аймақ – жүк көтергіштігі мен көлік құралының түріне байланысты өзінің ұзақтығы мен жол ақысының белгілі бір мөлшері бар ақылы учаскенің жол сегменті;
4) алдын ала төлеу – ақылы учаскеге кіргенге дейін пайдаланушы дербес шотқа және/немесе мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің шотына есептеген ақшалай қаражат, оның сомасы жол ақысын төлеу үшін жеткілікті;
5) жергілікті көлік – бір аудан шегінен тыс қозғалу кезінде ақылы учаскесіне іргелес әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстың ауданы) белгіленген тәртіппен тіркелген көлік құралы.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш;
км – километр;
т – тонна.