О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20 "Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 мая 2024 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2024 года № 34452
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан № 20 "Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13334) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 4-5) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Правила включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев согласно приложению к настоящему приказу.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу исключить.
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта;
4) доведение настоящего приказа до сведения акиматов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент для руководства в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
Приложение к приказу
от 31 мая 2024 года № 173
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 15 января 2016 года № 20
Правила включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев

"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 31 мамырдағы № 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 маусымда № 34452 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының № 20 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13334 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-5) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары бекітілсін.";
1-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды;
4) жұмыста басшылыққа алу үшін осы бұйрықты облыстар және Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктерінің назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
2024 жылғы 31 мамырдағы
№ 173 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
2016 жылғы 15 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
қосымша
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-5) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
3) кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, получившие соответствующий статус в порядке, установленным уполномоченным органом по вопросам миграции населения;
4) региональная квота приема кандасов – предельное число кандасов или кандасов и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан;
5) переселенец – внутренний мигрант, переселившийся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, в рамках региональных квот приема переселенцев и кандасов в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области миграции, предусматривающих добровольное переселение;
6) региональная квота приема переселенцев – предельное число переселенцев или переселенцев и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-5) тармақшасына (бұдан әрі – Заң), "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарын, шет елдердегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
3) қандас – бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері;
4) қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасы-Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қандастардың немесе қандастардың және олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;
5) қоныс аударушы-ерікті қоныс аударуды көздейтін Қазақстан Республикасының Көші-қон саласындағы заңнамасына сәйкес қоныс аударушылар мен қандастарды қабылдаудың өңірлік квоталары шеңберінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ішкі көшіп-қонушы;
6) қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасы-Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қоныс аударушылардың немесе қоныс аударушылардың және олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;

7) карьерный центр – филиал центра трудовой мобильности, осуществляющий выполнение его функций в районах, городах областного и республиканского значения, столице;
8) местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения – местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы, определяющий направления в сфере социальной защиты и занятости населения;
9) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
10) этнический казах – иностранец или лицо без гражданства казахской национальности.
Глава 2. Порядок включения в региональную квоту приема кандасов
3. Для получения государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов" этнические казахи, ранее не включавшийся в региональную квоту и получивший статус кандаса на условиях, предусмотренных подпунктом 1) пункта 9 Правил присвоения или продления статуса кандаса, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 22 июля 2013 года № 329-Ө-М (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8624), а также этнические казахи получившие статус кандаса, проживающие на территории Республики Казахстан представляют заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
1) в местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения регионов, определенных подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального Кодекса (далее – Услугодатель);
2) портал "Migration.enbek.kz";
3) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
4) через веб-портал "электронного правительства" (далее - веб-портал).
4. Результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в Перечне основных требовании к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

7) мансап орталығы – аудандарда, облыстық және Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада оның функцияларын орындауды жүзеге асыратын еңбек мобильділігі орталығының филиалы;
8) халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы бағыттарды айқындайтын облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы;
9) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық нысанда көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
10) этникалық қазақ – ұлты қазақ шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам.
2-тарау. Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібі
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығымен бекітілген Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8624 болып тіркелген) 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген шарттарда, бұрын өңірлік квотаға енгізілмеген және қандас мәртебесін алған этникалық қазақтар "Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік қызметін алу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тұратындар қандас мәртебесін алған этникалық қазақтар, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген мынадай құжаттарды қоса бере отырып өтініш беру:
1) Әлеуметтік кодекстің 112-бабы 3-тармағы 2) тармақшасында айқындалған өңірлердің халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші);
2) "Migration.enbek.kz" порталы;
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.

5. Государственная корпорация получает сведения, подтверждающие регистрацию по постоянному месту жительства и наличия у кандаса и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности в населенном пункте прибытия из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
6. Государственная корпорация в день поступления заявления и документов заявителя, указанных в пункте 8 Перечня требований к оказанию государственной услуги, направляет их услугодателю по средством шлюза "электронного правительства".
Специалист Государственной корпорации, принявший заявление, проверяет полноту пакета документов, принимаемых у заявителя для включения в региональную квоту приема кандасов, обеспечивают качество воспроизведения электронных копий документов и их соответствия оригиналам, представленных заявителем в соответствии с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам, удостоверяет посредством своего ЭЦП, после чего оригиналы документов возвращает заявителю.
При обращении через Государственную корпорацию, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия специалист Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Специалистом Государственной корпорации, принявшим заявление, заявителю вручается расписка о принятии документов.
7. При обращении через веб-портал в случае подачи полного пакета документов, предусмотренном перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги.
8. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, услугодатель в течении одного рабочего дня уведомляет услугополучателя об отказе в приеме заявления об оказании государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов" посредством информационной системы АИС "Кандас".
9. Заявление, поданное через портал "Migration.enbek.kz" поступает в АИС "Кандас", и регистрируется услугодателем в день поступления обращения.
10. Услугодатель формирует список кандасов, ходатайствующих о включении в региональную квоту приема кандасов, в течении шести рабочих дней после дня поступления заявлений направляет на рассмотрение комиссии по приему кандасов для вынесения рекомендаций о включении в региональную квоту приема кандасов либо об отказе.

5. Мемлекеттік корпорация тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін және қандаста және онымен тұрақты тұратын отбасы мүшелерінде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден келетін елді мекенде меншік құқығында оларға тиесілі тұрғын үйдің бар-жоғын растайтын мәліметтерді алады.
6. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген өтініш пен өтініш берушінің құжаттары келіп түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жібереді.
Өтінішті қабылдаған мемлекеттік корпорацияның маманы қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу үшін өтініш берушіден қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес өтініш беруші ұсынған құжаттардың электрондық көшірмелерін қайта жаңғырту сапасын және олардың түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді, өзінің ЭЦҚ арқылы куәландырады, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын өтініш берушіге қайтарады.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның маманы өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация маманы өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
7. Веб-портал арқылы жүгінген кезде Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттардың толық топтамасы берілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "Қандастар қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы көрсетілетін қызметті алушыны "Қандас"ААЖ ақпараттық жүйесі арқылы хабардар етеді.
9. "Migration.enbek.kz" порталы арқылы берілген өтініш "Қандас" ААЖ-ға келіп түседі және өтініш түскен күні көрсетілетін қызметті беруші тіркейді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш білдірген қандастардың тізімін қалыптастырады, өтініштер келіп түскен күннен кейін алты жұмыс күні ішінде қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не бас тарту туралы ұсынымдар шығару үшін қандастарды қабылдау жөніндегі комиссияның қарауына жібереді.

11. Комиссия по приему кандасов в течение пяти рабочих дней после получения списков ходатайствующих кандасов выносит рекомендацию о включении либо об отказе во включении в региональную квоту приема кандасов.
Комиссией по приему кандасов при рассмотрении заявлений и документов этнических казахов проверяется их соответствие требованиям, установленным Законом.
12. В случае мотивированных замечаний по представленным документам, исполнитель услугодателя в день получения рекомендации согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Возражения услугополучаетеля по предварительному решению принимается услугодателем не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания местный исполнительный орган принимает решение о включении в региональную квоту приема кандасов или формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
13. Местный исполнительный орган в течение трех рабочих дней со дня вынесения комиссией по приему кандасов рекомендации принимает решение о включении в региональную квоту приема кандасов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо решение об отказе по включению в региональную квоту приема кандасов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю в зависимости от способа подачи заявления.
При подаче документов через Государственную корпорацию, решение о включении в региональную квоту приема кандасов направляется услугодателем в Государственную корпорацию для дальнейшей выдачи заявителю не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги. При обращении услугополучателя через портал услугодатель направляет услугополучателю в "личный кабинет" уведомление о включении в региональную квоту приема кандасов либо решение об отказе по включению в региональную квоту приема кандасов.
Глава 3. Порядок включения в региональную квоту приема переселенцев
14. Для получения государственной услуги "Включение в региональную квоту приема переселенцев" граждане Республики Казахстан, либо одним из совершеннолетних членов семьи (далее – переселенцы), имеющие на момент подачи заявления постоянную регистрацию не менее одного года в регионе выбытия, предусмотренные пунктом 16 Правил добровольного переселения лиц для повышения мобильности рабочей силы, утвержденных приказом Заместитель Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32880) подают посредством портала "Migration.enbek.kz" либо в карьерные центры регионов, определяемых Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального Кодекса либо в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" (далее - веб-портал) заявление о включении в региональную квоту приема переселенцев (далее - заявление) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

11. Қандастарды қабылдау жөніндегі комиссия өтініш білдірген қандастардың тізімдерін алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде қосу туралы немесе қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы ұсыныс жасайды.
Қандастарды қабылдау жөніндегі комиссия этникалық қазақтардың өтініштері мен құжаттарын қарау кезінде олардың заңда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.
12. Ұсынылған құжаттар бойынша дәлелді ескертулер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес ұсынымды алған күні көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
13. Жергілікті атқарушы орган қандастарды қабылдау жөніндегі комиссия ұсыным шығарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушыға өтініш беру тәсіліне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жібереді.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей өтініш берушіге одан әрі беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы хабарлама не қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі бас тарту туралы шешім жібереді.
3-тарау. Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібі
14. "Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 234 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32880 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдарды ерікті түрде қоныс аудару қағидаларының 16-тармағында көзделген өтініш берген кезде шығу өңірінде кемінде бір жыл тұрақты тіркеуі бар Қазақстан Республикасының азаматтары не отбасының кәмелетке толған мүшелерінің бірі (бұдан әрі – қоныс аударушылар) "Migration.enbek.kz" порталы арқылы не Әлеуметтік кодекстің 112-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын өңірлердің мансап орталықтарына не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.

Переселенцы, самостоятельно прибывшие из регионов выбытия в регионы приема переселенцев и проживающие там не более шести месяцев, а также выпускники в рамках проектов "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") и "Жарқын Болашак" в течении шести месяцев после выпуска из учебного заведения, независимо от времени регистрации в регионе приема переселенцев, подают заявления в карьерные центры по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Заявление, поданное посредством портала "Migration.enbek.kz", веб-портал или Государственную корпорацию поступает в карьерные центры регионов посредством АИС "Рынок труда".
При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, услугополучатель получает уведомление о принятии заявления на включение в региональную квоту приема переселенцев его заявления по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
При этом в "личном кабинете" услугополучателя при подаче заявления посредством портала "Migration.enbek.kz" или веб-портал отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Карьерные центры регионов в течение двух рабочих дней со дня поступления заявления, направляют список переселенцев в местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения (далее – Услугодатель).
16. Карьерные центры получают сведения, подтверждающие регистрацию по постоянному месту жительства и наличия у переселенца и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности в населенном пункте приема из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
17. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, сотрудник услугодателя, Государственной корпорации, карьерного центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
18. Канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления.
19. Услугодатель формирует список переселенцев и в течение пяти рабочих дней после дня поступления списка направляет их на рассмотрение региональной комиссия по вопросам занятости населения (далее – Комиссия по занятости) для вынесения рекомендации о включении в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе.

Шығу өңірлерінен қоныс аударушылар қабылдау өңірлеріне өз бетінше келген және онда алты айдан аспай тұратын, сондай-ақ "Мәңгілік ел жастары- индустрияға!" жобалары шеңберінде түлектер ("Серпін") және "Жарқын болашақ" оқу орнынан шыққаннан кейін алты ай ішінде, қоныс аударушыларды қабылдау өңірінде тіркелу уақытына қарамастан, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мансап орталықтарына бағалауға өтініш береді.
15. "Migration.enbek.kz" порталы, веб-портал немесе Мемлекеттік корпорация арқылы берілген өтініш "Еңбек нарығы" ААЖ арқылы өңірлердің мансап орталықтарына түседі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттардың толық топтамасын берген кезде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге арналған өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама алады.
Бұл ретте "Migration.enbek.kz" немесе веб-портал порталы арқылы өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебені көрсетеді.
Өңірлердің мансаптық орталықтары өтініш келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қоныс аударушылардың тізімін Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жібереді.
16. Мансап орталықтары тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін және қоныс аударушының және онымен тұрақты тұратын отбасы мүшелерінің "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден қабылдау пунктінде меншік құқығында оларға тиесілі тұрғын үйдің бар-жоғын растайтын мәліметтерді алады.
17. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар толық емес топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның, мансаптық орталығының қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
19. Көрсетілетін қызметті беруші қоныс аударушылардың тізімін қалыптастырады және тізім келіп түскен күннен кейін бес жұмыс күні ішінде оларды қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не бас тарту туралы ұсыным шығару үшін халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияның (бұдан әрі – жұмыспен қамту жөніндегі Комиссия) қарауына жібереді.

20. Комиссия по занятости в течение трех рабочих дней после дня получения списков ходатайствующих переселенцев выносит рекомендацию о включении либо об отказе во включении в региональную квоту приема переселенцев с мотивированным обоснованием причин.
Комиссией по занятости при рассмотрении заявлений и документов переселенцев проверяется их соответствие требованиям, установленным пунктами 1 и 2 статьи 112 Социального кодекса.
21. В случае мотивированных замечаний услугополучателем по представленным документам, исполнитель услугодателя в день получения рекомендации согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Возражения услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания местный исполнительный орган принимает решение о включении в региональную квоту приема переселенцев или формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
22. Местный исполнительный орган в течение трех рабочих дней после дня вынесения Комиссией по занятости рекомендации принимает решение о включении в региональную квоту приема переселенцев по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам либо решение об отказе во включении в региональную квоту приема переселенцев по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и направляет результат оказания государственной услуги в карьерные центры.
Карьерные центры в течении 1 (одного) рабочего дня посредством АИС "Рынок труда" направляет услугополучателю решение о включении в региональную квоту приема переселенцев либо решение об отказе по включению в региональную квоту приема переселенцев в зависимости от способа подачи заявления.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) по вопросам оказания государственных услуг
23. Услугополучатель обжалует решение, действие (бездействие) услугодателя, должностного лица в соответствии с пунктом 1 статьи 91 АППК РК. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Жұмыспен қамту жөніндегі Комиссия өтініш білдірген қоныс аударушылардың тізімдерін алған күннен кейін үш жұмыс күні ішінде себептерін дәлелді негіздей отырып, қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу не енгізуден бас тарту туралы ұсыныс шығарады.
Жұмыспен қамту жөніндегі комиссия қоныс аударушылардың өтініштері мен құжаттарын қарау кезінде олардың Әлеуметтік Кодекстің 112-бабының 1 және 2-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.
21. Көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттар бойынша дәлелді ескертулері болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес ұсынымды алған күні көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдайды немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
22. Жергілікті атқарушы орган жұмыспен қамту жөніндегі комиссия ұсыным шығарған күннен кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім не осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мансап орталықтарына жібереді.
Мансап орталықтары 1 (бір) жұмыс күні ішінде "Еңбек нарығы" ААЖ арқылы көрсетілетін қызметті алушыға қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешімді не өтініш беру тәсіліне қарай қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі бас тарту туралы шешімді жібереді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібі
23. Көрсетілетін қызметті алушы ҚР ӘРПК 91-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданады. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

24. Жалоба заявителя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Жалоба заявителя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
26. Услугополучатель обжалует решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа по вопросам оказания государственной услуги, должностного лица в соответствии с пунктом 1 статьи 91 АППК РК. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя местного исполнительного органа либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
27. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
28. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
29. Уполномоченный орган по вопросам формирования государственной политики в области миграции населения Республики Казахстан в течении трех рабочих дней информирует услугодателей, Государственную корпорацию и оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в том числе Единый контакт-центр, о внесенных изменениях и дополнениях в Требования к оказанию государственной услуги.
Приложение 1
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
Заявление о включении в региональную квоту приема кандасов
_____________________________
(Наименование услугодателя)
Прошу включить меня/меня и членов моей семьи в региональную квоту приема кандасов
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Имею следующий состав семьи (заполняется при необходимости), не являющиеся гражданами Республики Казахстан: супруг (супруга), родители заявителя, дети (в том числе усыновленные), полнородные и неполнородные братья и сестры.
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Степень родства
Дата рождения
Гражданство
Национальность
1
2
3
4
5
6
К заявлению прилагаю следующие документы/:
_____________________________________________________________;
_____________________________________________________________.
Настоящим даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги "Включение в региональную
квоту приема кандасов".
"___" ___________ 20 ___
______________________________________________________________
(подпись заявителя)
______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, принявшего документы)
Приложение 2
к Правила включения
в региональную квоту
приема кандасов и переселенцев
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Включение в региональную квоту приема кандасов
2. Включение в региональную квоту приема переселенцев
1
Наименование услугодателя

24. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
25. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
26. Көрсетілетін қызметті алушы ҚР ӘРПК 91-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органның, лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданады. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті атқарушы орган басшысының атына не мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
27. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды берген өтініш берушіге шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылған жөнінде хабарлайды.
28. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
29. Қазақстан Республикасы халқының көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі уәкілетті орган көрсетілетін қызметті берушілерге, Мемлекеттік корпорацияға және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, оның ішінде бірыңғай байланыс орталығына Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы үш жұмыс күні ішінде хабарлайды.
Қандастар мен қоныс
аударушыларды
қабылдаудың өңірлік
квотасына енгізу қағидалары
1-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш
__________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Мені/мені және менің отбасы мүшелерімді қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына қосуды сұраймын
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Жынысы
Тұрғылықты мекенжайы
Менің Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын келесі отбасылық құрам бар (қажет болған жағдайда толтырылады): зайыбы (жұбайы), өтініш берушінің ата-аналары, балалары (оның ішінде асырап алған), аға-інілері мен апа-сіңлілері (аға-қарындастары).
ЖСН
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Туған күні
Азаматтық
Ұлты
1
2
3
4
5
6
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін/:
_____________________________________________________________;
Осымен "Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік қызметінің көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
20 ___ж. "___" ___________ ____________________________________
(өтініш берушінің қолы)
___________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған адамның тегі,аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
2-қосымша
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетің қызметтің кіші түрінің атауы:
1) Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
2) Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы

Местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения регионов, определенных подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального Кодекса
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги по включению в региональную квоту приема кандасов и переселенцев осуществляются через:
1) Посредством объекта информатизации портал "Migration.enbek.kz";
2) Местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения регионов, определяемых подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального Кодекса;
3) Государственную корпорацию;
4) Веб-портал "электронного правительства".
При включении в региональную квоту приема переселенцев дополнительно через:
1) карьерные центры регионов, определенных подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального Кодекса;
3
Срок оказания государственной услуги
В течение четырнадцати рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов: у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут
4
Форма оказания и представления результата государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о включении в региональную квоту приема кандасов либо об отказе.
Решение о включении в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе.
При обращении через Веб-портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
7
График работы
1) Услугодателя – прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Государственной корпорации – Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.

Әлеуметтік кодекстің 112-бабы 3-тармағының 2) тармақшасында айқындалған өңірлердің халқын әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесін беру мыналар арқылы жүзеге асырылады:
1) ақпараттандыру обьектісі "Migration.enbek.kz" порталы;
2) Әлеуметтік кодекстің 112-бабы 3-тармағының 2)тармақшасында айқындалған әлеуметтік қорғау және халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган;
3) Мемлекеттік корпорация;
4) веб-портал.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына қосылған кезде, қосымша:
1) Әлеуметтік кодекстің 112-бабы 3-тармағының 2) тармақшасында айқындалған өңірлердің мансаптық орталықтары;
3
Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімі
14 жұмыс күні ішінде.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты:
көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут,
Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут.
Көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсету және ұсыну нысаны
Қағаз / электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесі
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не бас тарту туралы шешім.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не бас тарту туралы шешім.
веб-портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берусағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорацияда – Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтердің дайын нәтижелерін беру мемлекеттік корпорация арқылы дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдерінде дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.

3) Веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для включения в региональную квоту приема кандасов необходимо:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя (для идентификации) и членов его семьи (при наличии) в том числе из сервиса цифровых документов;
2) копию свидетельства о браке или расторжении брака (при наличии);
3) копии документов, подтверждающих образование, квалификацию и опыт работы по определенной специальности (при наличии), либо трудовой книжки (при наличии) или справка с места работы.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на Веб-портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление Веб-портала.
Для включения в региональную квоту приема переселенцев необходимо:
1) копии документов, удостоверяющих личность переселенца и членов его семьи (при наличии) в том числе из сервиса цифровых документов;
2) копию свидетельства о браке или расторжении брака (при наличии);
3) копии документов, подтверждающих образование, квалификацию и опыт работы по определенной специальности (при наличии), либо трудовой книжки (при наличии) или справка с места работы.
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства";
4) Выпускники в рамках проектов "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") и "Жарқын Болашак" предоставляют справку с места обучения, подтверждающую их участие в данном проекте.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные Законом Республики Казахстан
Основанием отказа в включении в региональную квоту приема кандасов являются условия, предусмотренные статьей 20 Закона "О миграции".

3) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде өтінішті қабылдау демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі және жұма күндері сағат
09:30-дан 12:30-ға дейін, ал мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сағат 16:00-ден 17:00-ге дейін. Сәрсенбі қабылдау күні емес.
Ыстық және ылғалды климаты бар шет мемлекеттерде жұмыс кестесі жергілікті жағдайларға байланысты белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылған www.​gov.​kz.
4) веб-порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы
8
Мемлекеттік қызметтің көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу үшін:
1) өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің (бар болса) жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) оның ішінде Цифрлық құжаттар сервисінен;
2) неке немесе некені бұзу туралы куәліктің көшірмесі (бар болса);
3) белгілі бір мамандық бойынша білімін, біліктілігін және жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың көшірмелері (бар болса) не еңбек кітапшасы (бар болса) немесе жұмыс орнынан анықтама.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен веб-порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру арқылы немесе веб-порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда алады.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу үшін:
1) қоныс аударушының және оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (бар болса), оның ішінде Цифрлық құжаттар сервисінен;
2) неке немесе некені бұзу туралы куәліктің көшірмесі (бар болса);
3) белгілі бір мамандық бойынша білімін, біліктілігін және жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың көшірмелері (бар болса) не еңбек кітапшасы (бар болса) немесе жұмыс орнынан анықтама.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
4) "Мәңгілік ел жастары-индустрияға!" ("Серпін") және "Жарқын Болашақ" аталған жобаға қатысқандарын растайтын оқу орны бар анықтаманы ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңында белгіленген мемлекеттік қызметтің көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тартудың негізі "Көші-қон туралы" Заңның 20-бабында көзделген мынадай шарттар болып табылады.

1) несоответствие претендентов условиям, установленным подпунктом 13) статьи 1 Закона "О миграции", а именно кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, получившие соответствующий статус в порядке, установленном уполномоченным органом по вопросам миграции населения;
2) установление недостоверности документов, представленных этническим казахом для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) наличие компрометирующих сведений о совершении этническими казахами, ходатайствующими о присвоении статуса кандаса и (или) включении в региональную квоту приема кандасов, правонарушений на территории Республики Казахстан и иной информации об их принадлежности к террористическим или экстремистским организациям;
4) отсутствие согласия этнического казаха, представляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа;
5) отсутствие региональной квоты приема кандасов в территориально-административной единице или отказ этнического казаха от предложенной для расселения территориально-административной единицы.
Основания для отказа по включению в региональную квоту приема переселенцев:
1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема переселенцев в территориально-административной единице, указанной в заявлении;
3) в случае если заявитель ранее был включен в региональную квоту приема переселенцев;
4) отсутствие согласия переселенца, представляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа;
5) в случае если заявитель ранее был включен в региональную квоту приема переселенцев;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Заявителям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации посредством обращения через Единый контакт-центр 1414.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 3
к Правила включения
в региональную квоту
приема кандасов
и переселенцев
Форма
РАСПИСКА
об отказе в приеме документов

1) үміткерлердің "Көші-қон туралы" Заңның 1-бабының 13) тармақшасында белгіленген шарттарға сәйкес келмеуі, атап айтқанда қандас – бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері;
2) этникалық қазақ мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
3) қандас мәртебесін беру және (немесе) қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш жасаған этникалық қазақтардың Қазақстан Республикасының аумағында құқық бұзушылықтар жасағаны туралы әшкерелейтін мәліметтердің және олардың террористік немесе экстремистік ұйымдарға жататындығы туралы өзге де ақпараттың болуы;
4) этникалық қазақтың "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімінің болмауы;
5) қандастарды аумақтық-әкімшілік бірлікте қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы немесе этникалық қазақтың қоныстандыру үшін ұсынылған аумақтық-әкімшілік бірліктен бас тартуы.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу бойынша бас тарту үшін негіздер:
1) ұсынылған құжаттарда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қоныс аударушының өтінішінде көрсетілген аумақтық-әкімшілік бірлікте қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы;
3) егер өтініш беруші бұрын қоныс аударушылар қабылдаудың өңірлік квотасына енгізілген жағдайда;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес шектеулі қолжетімділіктің дербес деректеріне қол жеткізуге ұсынылатын қоныс аударушының келісімінің болмауы;
5) Егер өтініш беруші бұрын қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізілген жағдайда;
10
Мемлекеттік қызметтің көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан өтініш берушілерге мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып 1414 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы жүргізеді.
Цифрлық құжаттар қызметі мобильді қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Субъект цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өтуі, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдауы қажет.
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №___ филиала некоммерческого
акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства
для граждан", местный исполнительный орган по вопросам социальной
защиты и занятости населения ___________________________________
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
_____________________________________ ввиду представления Вами
неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком
действия согласно, предусмотренному Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги, а именно:
наименование документов:
1) ___________________________________________________________________ ;
2) ___________________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, подпись)
Исполнитель: _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон _________________
Получил: __________________________________ _____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20___ год
ЭЦП руководителя
Приложение 4
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ о включении в региональную квоту приема кандасов
"___" _____ 20___ года № _______
_______________________________________________________________
(Местный исполнительный орган)
Местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения согласно рекомендации комиссии по приему кандасов, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения", принял положительное решение по включению в региональную квоту приема кандасов:
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Члены семьи (при наличии):
ИИН
ФИО (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Родственное отношение
ЭЦП руководителя
Приложение 5
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ
об отказе во включении в региональную квоту приема кандасов
"__" ________20__№ _____________
________________________________________________________________
(Местный исполнительный орган)
1
Номер заявления
2
Статус
3
Тип заявления
4
Дата приема
5
Дата исполнения
Сведения о услугополучателя:
ИИН
ФИО (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Степень родства
1
2
3
Согласно рекомендации комиссии по приему кандасов, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" отказывает во включении в региональную квоту. Основанием для отказа по включению в региональную квоту приема кандасов является:
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
ЭЦП руководителя
Приложение 6
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
Заявление
о включении в региональную квоту приема переселенцев
____________________________________________________________
(Наименование услугодателя)
Прошу включить меня/меня и членов моей семьи в региональную квоту приема переселенцев
ИИН
ФИО (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Категория занятости:

Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы филиалының №___ бөлімі, Халықты әлеуметтік қорғау және
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган
______________________________________________________,
__________________________________________________
Мемлекеттік қызметтің көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың көзделген тізбесіне
сәйкес қолданылу мерзімі өткен құжаттар және (немесе) құжаттар топтамасы сіздің
толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетуге
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:
1) _____________________________________ ;
2)______________________________________;
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Орындаушы: ________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон _________________
Алды: __________________________________ _____________________
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы
"___" _________ 20___ жыл
Басшының ЭЦҚ
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
4-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім "___" _____ 20___ жылғы № _______ _____________________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы орган)
Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган қандастарды қабылдау жөніндегі комиссияның ұсынымына сәйкес, "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөнінде оң шешім қабылдады:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Жынысы
Тұрғылықты мекенжайы
Отбасы мүшелері (бар болса):
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Туған күні
Жынысы
Туыстық қатынас
Басшының ЭЦҚ
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
5-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы шешім
20__ ж. "__" ________ № _____________ __________________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы орган)
1
Өтініш нөмірі
2
Мәртебесі
3
Өтініш түрі
4
Қабылдау күні
5
Орындалу күні
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Жынысы
Туыстық дәрежесі
1
2
___________________________________________ халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган қандастарды қабылдау жөніндегі комиссияның ұсынымы негізінде "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өңірлік квотаға енгізуден бас тартады.
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу бойынша бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады: ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
6-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы ӨТІНІШ ______________________________________________________________ (Көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Мені / мені және менің отбасы мүшелерімді қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына қосуды сұраймын
ЖСН
ТАӘ (бар болса)
Туған күні
Жынысы
Тұрғылықты мекенжайы
Жұмыспен қамту санаты:

1) наемный работник, а также лицо, имеющее иную оплачиваемую работу (избранные, назначенные или утвержденные);
2) индивидуальный предприниматель;
3) лицо, занимающееся частной практикой;
4) физическое лицо, осуществляющее деятельность по договору гражданско-правового характера, которые не относятся к наемным работникам;
5) физическое лицо, являющееся учредителями (участниками) хозяйственных товариществ и учредителями, акционерами (участниками) акционерных обществ, а также членами производственных кооперативов;
6) независимый работник;
7) проходящий службу в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях, правоохранительных и специальных государственных органах Республики Казахстан;
8) лицо, осуществляющее деятельность в форме крестьянского или фермерского хозяйства;
9) безработный.
Имею следующий состав семьи:
ИИН
ФИО (при его наличии)
Степень родства
Дата рождения
Гражданство
Национальность
Адрес проживания
1
2
3
4
5
6
7
К заявлению прилагаю следующие документы/:
____________________________________________________________________;
____________________________________________________________________;
Настоящим даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги "Включение в региональную
квоту приема переселенцев".
"___" ___________ 20 ___ _________________ (подпись заявителя)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность лица, принявшего документы)
Приложение 7
к Правилам включения
в региональную квоту
приема переселенцев
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ №_______ от ____ _______ ______года
о принятии заявления на включение в региональную квоту приема переселенцев
Настоящим уведомляем, что заявление услугополучателя ___________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
о включении в региональную квоту приема переселенцев
_____________________________________________________________________
(область, города республиканского значения и столица)
зарегистрировано _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование Услугодателя)
в качестве входящей корреспонденции за № ______________ от ________
(дата) и будет рассмотрено в установленными законом порядке и сроки.
К заявлению прилагаю следующие документы:
1) ___________________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________________;
..) ___________________________________________________________________
Документы принял _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, принявшего документы).
_________ (подпись) / _________ (дата)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Уведомление о приеме документов №______ ____________ _________ года
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии этнического казаха)
Дата рождения _________________________________________________________
Адрес проживания ______________________________________________________
Контактные данные __________________________________ _________
(подпись) / _________ (дата)
Приложение 8
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
РАСПИСКА
об отказе в приеме документов

1) ) жалдамалы жұмыскер, сондай-ақ өзге де ақылы жұмысы бар (сайланған, тағайындалған немесе бекітілген)адам;
2) Жеке кәсіпкер;
3) жеке практикамен айналысатын адам;
4) жалдамалы қызметкерлерге жатпайтын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға;
5) шаруашылық серіктестіктердің құрылтайшылары (қатысушылары) және акционерлік қоғамдардың құрылтайшылары, акционерлері (қатысушылары), сондай-ақ өндірістік кооперативтердің мүшелері болып табылатын жеке тұлға;
6) ) тәуелсіз жұмыскер;
7) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда, Қазақстан Республикасының Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткеретін;
8) шаруа немесе фермер қожалығы нысанындағы қызметті жүзеге асыратын тұлға;
9) жұмыссыз.
Отбасының мынадай құрамы бар:
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Туған күні
Азаматтық
Ұлты
Тұрғылықты мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
7
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін/:
_______________________________________________________________;
"Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік қызметінің көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
20 ___ "___" ___________                   _________________
(өтініш берушінің қолы)
__________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы)
Қандастар мен қоныс
аударушыларды
қабылдаудың өңірлік
квотасына енгізу қағидалары
7-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге өтінішті қабылдау туралы № ________ хабарлама____ _______ ______
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші____________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
туралы ________________________ (облыс, республикалық маңызы бар
қалалар және Астана) тіркелген _______________________________________
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
кіріс хат-хабарлар ретінде № _______________________ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(күні) және заңда белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қаралатын болады.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
1)______________________________________________________________;
2)______________________________________________________________;
..)________________________________________________________________
Құжаттар қабылданды_________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы).
_________ (қолы) / _________ (Күні)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Құжаттарды қабылдау туралы ______ жыл ____________ №______ хабарлама
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (этникалық қазақ болған жағдайда)
Туған күні_______________________________________
Тұрғылықты мекен-жайы_____________________________________
Байланыс деректері __________________________________
_________ (Қолы) / _________ (Күні)
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
8-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
ҚОЛХАТ
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел №___ филиала Некоммерческого
акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан"
___________________________________________________________________,
Местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости
населения __________________________________________________________
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
___________________________________ ввиду представления Вами неполного
пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия согласно перечню
основных требований к оказанию государственной услуги, а именно:
наименование документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)………….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_________________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель: ____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон _________________
Получил: __________________________________ _____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20___ года
ЭЦП руководителя
Приложение 9
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ
о включении в региональную квоту приема переселенцев
"___" _____ 20___ года № _______
_____________________________________________________________________
(наименование Услугодателя)
Региональная комиссия по вопросам занятости населения, рассмотрев в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения", приняла положительное решение:
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Члены семьи (при наличии):
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения
Пол
Родственное отношение
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 10
к Правила включения
в региональную квоту приема
кандасов и переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ
об отказе во включении в региональную квоту приема переселенцев
"___" ________20___ № _____________
__________________________________________________________________
(наименование Услугодателя)
Согласно Закону Республики Казахстан "О миграции населения"
1
Номер заявления
2
Статус
3
Тип заявление
4
Дата приема
5
Дата исполнения
Сведения об услугополучателе:
ИИН
ФИО
Дата рождения
Пол
Степень родства
1
2
3
Основанием для отказа по включению в региональную квоту приема переселенцев является:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ЭЦП руководителя

Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы филиалының ______________________________________
№___ бөлімі, ________________________________________________ халықты
әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы
орган Мемлекеттік қызметтің көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне
сәйкес сіз құжаттардың толық топтамасын ұсынбағаныңызға және (немесе) қолданылу
мерзімі өткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты
_____________________________________ мемлекеттік қызметтің көрсетуге
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)………….
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Орындаушы: _____________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Телефон _________________
Алды: ______________________________________________ _________________
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы
"___" _________ 20___ жыл
Басшының ЭЦҚ
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
9-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы ШЕШІМ 20___ жыл "___" _____ № _______ _____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссия "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оң шешім қабылдады:
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Жынысы
Тұрғылықты мекен-жайы
Отбасы мүшелері (бар болса):
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Жынысы
Туыстық қатынас
Басшының ЭЦҚ
Қандастар мен қоныс
аударушыларды қабылдаудың
өңірлік квотасына
енгізу қағидалары
10-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы ШЕШІМ "___" ________20___ № _____________ 20___ "__" ________№ _____________
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
1
Өтініш нөмірі
2
Мәртебесі
3
Түрі қолдану
4
Қабылдау күні
5
Орындалу күні
Көрсетілетін қызметті алушылар туралы мәліметтер:
ЖСН
ТАӘ
Туған күні
Жынысы
Туыстық дәрежесі
1
2
3
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу бойынша бас тарту үшін негіз болып табылады:____________________________________
_____________________________________________________________________
Басшының ЭЦҚ
_________ (Қолы) / ___