О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 686 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 июня 2024 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2024 года № 34513.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 07.10.2024 № 671 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 686 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32868) следующие изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Членами комиссии являются председатель и другие члены комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, но не менее трех человек.
Председателем комиссии определяется должностное лицо не ниже заместителя первого руководителя организатора. Когда организатором выступает непосредственно сам заказчик, председателем комиссии определяется должностное лицо не ниже заместителя первого руководителя заказчика. Когда организатором выступает заказчик в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения государственных закупок, председателем комиссии определяется должностное лицо не ниже руководителя данного структурного подразделения заказчика.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направлено (представлено) извещение, формируется организатором с учетом:
1) разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами. Копия разрешения представляется организатору нарочно на бумажном носителе, до окончания времени даты приема ходатайств о включении в список потенциальных поставщиков.
При этом, наличие разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, обязательно только при осуществлении государственных закупок, где используются сведения, относящиеся к государственным секретам;

"Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 686 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 17 маусымдағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 18 маусымда № 34513 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген – ҚР Қаржы министрінің 07.10.2024 № 671 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 686 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32868 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Комиссияның мүшелері төраға және комиссияның басқа да мүшелері болып табылады. Комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ санды, бірақ кемінде үш адамды құрайды.
Комиссияның төрағасы болып мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам айқындалуға тиіс. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы болып тапсырыс беруші өзі әрекет ететін кезде, комиссияның төрағасы болып тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам айқындалуға тиіс. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы болып тапсырыс берушінің атынан өзінің мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру рәсімдерін орындауға және өткізуге жауапты құрылымдық бөлімшесі әрекет ететін болса, комиссияның төрағасы болып тапсырыс берушінің осы құрылымдық бөлімшесі басшысынан төмен емес лауазымды адам анықталуға тиіс.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Атына хабарлама жіберілген (ұсынылған) әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы мыналарды ескере отырып қалыптастырады:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен оның органдары белгіленген тәртіппен беретін мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жұмыстарға рұқсат. Рұқсаттың көшірмесі мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтініштерді қабылдау күні аяқталғанға дейін қағаз тасығышта қолма-қол ұсынылады.
Бұл ретте мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмыс істеуге рұқсаттың болуы мемлекеттік құпияларға қатысты мәліметтер пайдаланылатын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ғана міндетті;

2) отсутствия ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона;
3) наличия соответствующей регистрации на веб-портале;
4) обязательства о неразглашении служебной информации ограниченного распространения согласно приложению 8 Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.
Обязательство представляется посредством веб-портала вместе с ходатайством о включении в список потенциальных поставщиков;
5) разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в случаях, когда государственные закупки товаров, работ, услуг требуют наличия соответствующего разрешения (уведомления). Копия разрешения (уведомлений) представляется посредством веб-портала вместе с ходатайством о включении в список потенциальных поставщиков, если отсутствуют сведений о них в государственной информационной системе;
6) при проведении государственных закупок товаров, в соответствии с пунктом 24 настоящих Правил список потенциальных поставщиков формируется из числа потенциальных поставщиков, состоящих в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, установленного Законом Республики Казахстан "Об информатизации";
7) при приобретении продовольственных товаров и услуг по организации питания список потенциальных поставщиков формируется из числа отечественных товаропроизводителей и/или отечественных предпринимателей.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Эксперт либо экспертная комиссия в сроки, установленные председателем конкурсной комиссией, но не позднее срока рассмотрения заявок на участие в конкурсе.";
пункт 109 изложить в следующей редакции:
"109. При равенстве цен конкурсных ценовых предложений нескольких потенциальных поставщиков победителем признается потенциальный поставщик, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, являющихся предметом конкурса.
При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в конкурсе по государственным закупкам товаров, работ, услуг, конкурсная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товаров, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном конкурсе с учетом расчета за каждый год при этом:
если предметом конкурса является строительство новых объектов, учитывается опыт работы только строительства новых объектов;
если предметом конкурса является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов;
если предметами конкурса являются расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, победителем признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, по закупкам, где список потенциальных поставщиков, в адрес которых направлялись извещения, был дополнен заказчиком по основанию предусмотренному частью второй пункта 21 настоящих Правил, победителем признается участник конкурса, конкурсное ценовое предложение которого зарегистрировано в журнале регистрации заявок на участие в конкурсе ранее конкурсных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.";
в часть вторую пункта 131 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 152 изложить в следующей редакции:

2) Заңның 6-бабында көзделген шектеулер болмаған кезде;
3) веб-порталда тиісті тіркеудің болуы;
4) ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 Қаулысының 8-қосымшасына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты жария етпеу туралы міндеттеме.
Қол қойылған міндеттеме әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішпен бірге веб-портал арқылы ұсынылады;
5) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуын талап ететін жағдайларда, Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген рұқсатты (хабарламаны) қамтиды. Рұқсаттың (хабарламалардың) көшірмесі, егер олар туралы мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаса, әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхатпен бірге веб-портал арқылы ұсынылады;
6) тауарларды мемлекеттік сатып алуды жүргізу кезінде осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімі "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінде тұратын әлеуетті өнім берушілер қатарынан қалыптастырылады;
7) азық-түлік тауарлары мен тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім берушілердің тізімі отандық тауар өндірушілер және/немесе отандық кәсіпкерлер қатарынан қалыптастырылады.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Сарапшы не сараптау комиссиясы конкурстық комиссиясының төрағасы белгілеген мерзімде, бірақ конкурсқа қатысуға өтінімді қарау мерзімінен кешіктірмей.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстары тең болған жағдайда конкурс нысанасы болып табылатын, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі мол әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып табылады.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қараған кезде конкурстық комиссия әрбір жылын ескере отырып, осы конкурста сатып алынатын тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесін ғана қарастырады, бұл ретте:
егер конкурстың нысанасы жаңа объектілердің құрылысы болып табылса, тек жаңа объектілердің құрылысының жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
егер күрделі жөндеу конкурстың нысанасы болып табылса, онда жаңа объектілерді салу, қолданыстағы объектілерді кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау және күрделі жөндеу жұмысының тәжірибесі ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және реконструкциялау болып табылса, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, жаңа объектілерді салу, қолданыстағы объектілерді кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және реконструкциялау жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Бағалары тең бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Осы Қағидалардың 21-тармағының екінші бөлігінде көзделген негіз бойынша Тапсырыс беруші атына хабарламалар жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізімін толықтырған сатып алу бойынша бағасы тең бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде конкурстық баға ұсынысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында бұрын тіркелген конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу журналында конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.";
131-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары турала хаттамаға ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқаратын адам қол қояды.";
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"152. По результатам мониторинга государственных закупок с применением особого порядка заказчик не позднее пятого числа, следующего за отчетным периодом, размещает на веб-портале ежеквартальный отчет о государственных закупках по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам, за исключением государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность, их учреждений и подведомственных организаций.";
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 10 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 15 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 17 июня 2024 года № 366
Приложение 4
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Протокол рассмотрения ходатайств потенциальных поставщиков
Наименование государственной закупки ______________________________________
(название конкурса)
Наименование организатора государственной закупки
Наименование заказчика государственной закупки _____________________________
1. Список потенциальных поставщиков, представивших ходатайства
Наименование потенциального поставщика
БИН/ИИН
Дата и время предоставления ходатайства
2. Список потенциальных поставщиков, ходатайства которых отклонены
Наименование потенциального поставщика
БИН/ИИН
Причины отклонения
Обоснование причины отклонения

"152. Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алу мониторингінің нәтижелері бойынша тапсырыс беруші есепті кезеңнен кейінгі бесі күнінен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу туралы тоқсан сайынғы есепті орналастырады, барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды, олардың мекемелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарын қоспағанда.";
осы Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 10-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 15-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 17 маусымдағы
№ 366 бұйрығына
1-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің өтінішхаттарын қарау хаттамасы
Мемлекеттік сатып алудың атауы___________________________________________
(конкурстың атауы)
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының атауы_________________________
Тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік сатып алу _____________________________
1. Өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің тізім
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН
Өтінішхат берілген күн мен уақыт
2. Өтініштерхаттары қабылданбаған әлеуетті өнім берушілердің тізімі
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН
Қабылдамау себептері
Қабылдамау себептеріне негіздеме

3. Списки потенциальных поставщиков, которым будет направлено извещение о проводимых государственных закупках
Наименование потенциального поставщика
БИН/ИИН
Адрес, контактный номер телефона
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 17 июня 2024 года № 366
Приложение 10
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
№ конкурса ______________________________________________________________
Наименование конкурса ___________________________________________________
№ лота __________________________________________________________________
Наименование лота _______________________________________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _____________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП
2. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних
10 (десяти) лет, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением
копий подтверждающих документов (заполняется при наличии).
Наименование услуги
Место оказания услуги
Наименование заказчика
Год и месяц оказания услуги (с __ по __)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии материальных ресурсов, предусмотренных конкурсной документацией, необходимых для оказания услуг с приложением копий подтверждающих документов.
№ п/п
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц (штук)
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
4. Потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных работниках для выполнения возложенных на них обязанностей, необходимых в целях оказания услуг по данному конкурсу (лоту), с приложением копий подтверждающих документов.
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) работника (приложить копию документа, удостоверяющего личность)
Стаж работы в сфере оказания услуг, закупаемых на данном конкурсе
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата приложить их копии)
Категория, разряд, класс по специальности
заполняется при условии, если требования к работникам и по наличию таких работников указаны в технической спецификации по данному конкурсу (лоту).
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:

3. Өткізілетін мемлекеттік сатып алу туралы хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімдері
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН
Мекенжайы, байланыс телефон нөмірі
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 17 маусымдағы
№ 366 бұйрығына
2-қосымша
Үлгілік конкурстық
құжаттамаға
10-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші қызметтерді сатып алу кезінде толтырады)
Конкурстың № _____________________________________________________________
Конкурстың атауы __________________________________________________________
Лоттың № _________________________________________________________________
Лоттың атауы ______________________________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы ____________________________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН _______________________________________________________
2. Растаушы құжаттардың (бар болған жағдайда толтырылады) көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы 10 (он) жыл ішінде конкурста сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) көрсеткен қызметінің көлемі.
Көрсетілген қызметтің атауы
Қызмет көрсету орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызмет көрсету жылы мен айы (__ бастап __дейін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші қызметті көрсету үшін қажетті растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, конкурстық құжаттамада көзделген материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
р/с
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны (дана)
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жеке меншік (меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
4. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы конкурс (лот) бойынша қызметтерді көрсету мақсатында қажетті өздеріне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді.
р/с
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса берілсін)
Осы конкурста сатып алынатын қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсетсін, олардың көшірмелері қоса берілсін)
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы
егер қызметкерлерге және осындай қызметкерлердің болуы жөнінде қойылатын талаптар осы конкурс (лот) бойынша техникалық ерекшелікте көрсетілген болса толтырылады.
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:

1. Документами, подтверждающими опыт работы по договорам о государственных закупках являются копии актов оказанных услуг (акты выполненных работ) и счет-фактуры.
При осуществлении государственных закупок услуг технического надзора документом, подтверждающим опыт работы, является акт приемки объекта в эксплуатацию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
При оказании услуг связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Налогового кодекса, а также услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи документом, подтверждающим опыт работы является копия счет-фактуры.
2. Предоставление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в конкурсной документации. Когда конкурсной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов не представляется.
3. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является копия договора аренды либо копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока оказания услуг, установленного в конкурсной документации.
4. При наличии требования по стажу, документом, подтверждающим стаж работника, является копия выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах или сведений из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях и один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
При этом стаж работника учитывается за последние 10 (десять) лет.
5. Не допускается представление копии договора субаренды материальных ресурсов.
6. При расчете опыта работы по договорам, со сроком свыше одного года признается год завершения услуги.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 17 июня 2024 года № 366
Приложение 12
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Критерии выбора поставщика услуг питания
п/п
Критерии
Баллы
Подтверждающий документ
1
2
3
4
5
1

1. Көрсетілген қызметтер актілерінің (орындалған жұмыстар актілерінің) және шот-фактуралардың көшірмелері мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
Техникалық қадағалау қызметтерін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша объектіні пайдалануға қабылдау актісі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
Салық кодексінің 397-бабынла көзделген қызметтерді көрсетуге байланысты қызметтерді көрсету кезінде, сондай-ақ есепке алу сертификатталған есепке алу жүйелері (құрылғылары), оның ішінде коммуналдық қызметтер (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтері арқылы жүзеге асырылатын қызметтерді көрсету кезінде шот-фактураның көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
2. Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну конкурстық құжаттамада көрсетілуі көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Конкурстық құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген кезде растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмауы мүмкін.
3. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының көшірмесі немесе алдын ала жалдау шартының көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету мерзімінен кем емес болып табылады.
4. Еңбек өтілі бойынша талап болған кезде қызметкердің еңбек өтілін растайтын құжат Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінді көшірменің немесе жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан алынған мәліметтердің көшірмесі және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларда көзделген құжаттардың бірі болып табылады.
Бұл ретте қызметкердің соңғы 10 (он) жылдағы өтілі ескеріледі.
5. Материалдық ресурстардың қосалқы жалдау шарттарының көшірмелерін ұсынуға жол берілмейді.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде қызметтердің аяқталу жылы танылады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есеп нөмірі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 17 маусымдағы
№ 366 бұйрығына
3-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
12-қосымша
Тамақтандыру қызметтерін жеткізушілерді таңдау өлшемшарттары
р Р/с
Өлшемшарттар
Баллдар
Растайтын құжат
1
2
3
4
5
1

Наличие производства и/или переработки мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта) по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
собственное: - один продукт – 1 балл
- два вида продукта – 2 балла
- три вида продукта – 3 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
арендуемое:
- один продукт – 0,5 балла
- два вида продукта – 1 балл
- три вида продукта – 1,5 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
2
Наличие производства и/или переработки молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %) по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
собственное:
- один продукт – 0,5 балла
- два вида продукта – 1 балл
- три вида продукта – 1,5 балла
- четыре вида продукта – 2 балла
- пять видов продукта – 2,5 балла
- шесть видов продукта – 3 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
арендуемое:
- один продукт – 0,25 балла
- два вида продукта – 0,5 балла
- три вида продукта – 0,75 балла
- четыре вида продукта – 1 балл
- пять видов продукта – 1,25 балла
- шесть видов продукта – 1,5 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
3
Наличие производства хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта) по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
собственное:
- один продукт – 1 балл
- два вида продукта – 2 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
арендуемое:
- один продукт – 0,5 балла
- два вида продукта – 1 балл
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма CT – KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
4
Наличие регистрации в территориальном органе юстиции потенциального поставщика на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
отсутствует (0 баллов)
Имеется
(3 балла)
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копия удостоверения личности (для физического лица). При этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков"
5
Опыт работы на рынке оказания услуг по организации питания в течение последних 10 (десяти) лет
отсутствует (0 баллов)

Қызмет көрсету орны бойынша ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) өндірудің және/немесе өңдеудің болуы*
жоқ
(0 балл)
Меншікті:
- бір өнім – 1 балл
- өнімнің екі түрі – 2 балл
- өнімнің үш түрі – 3 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Жалға алынған:
- бір өнім – 0,5 балл.
- өнімнің екі түрі – 1 балл
- өнімнің үш түрі – 1,5 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
2
Сүт өнімдерін өндірудің және/немесе өңдеудің болуы (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес) қызмет көрсету*
жоқ
(0 балл)
Меншікті:
- бір өнім – 0,5 балл.
- өнімнің екі түрі – 1 балл
- өнімнің үш түрі – 1,5 балл
- өнімнің төрт түрі – 2 балл
- өнімнің бес түрі – 2,5 балл
- өнімнің алты түрі – 3 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Жалға алынған:
- бір өнім – 0,25 балл
- өнімнің екі түрі – 0,5 балл
- өнімнің үш түрі – 0,75 балл
- өнімнің төрт түрі – 1 балл
- өнімнің бес түрі – 1,25 балл
- өнімнің алты түрі – 1,5 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
3
Қызмет көрсету орны бойынша нан-тоқаш өнімдерін (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны) өндірудің болуы*
жоқ
(0 балл)
Меншікті:
- бір өнім – 1 балл
- өнімнің екі түрі – 2 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Жалға алынған:
- бір өнім-0,5 балл
- өнімнің екі түрі-1 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT – KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
4
Тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша әлеуетті өнім берушінің аумақтық әділет органында тіркелуінің болуы
жоқ
(0 балл)
бар (3 балл)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін). Бұл ретте, жеке кәсіпкер ретінде тіркеудің болуы туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған жағдайда www.​kgd.​gov.​kz сайтындағы "Электрондық сервистер/Салық төлеушілерді іздеу" бөлімінен алады.
5
Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі соңғы 10 (он) жыл ішінде
жоқ (0 балл)

имеется (1 балл за каждый год работы, но не более 5 баллов)
1. Копия акта оказанных услуг (за последний месяц исполнения данного договора за каждый год).
2. Копия счет-фактуру (за последний месяц исполнения данного договора за каждый год)
Примечание:
*Место оказания услуг определяется в пределах территории соответствующей административно-территориальной единицы (области, городов республиканского значения и столицы).
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 17 июня 2024 года № 366
Приложение 15
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Таблица баллов по критериям выбора поставщика участников конкурса
______________________________________________________________________
(наименование конкурса)
№ лота
Наименование потенциальных поставщиков
Баллы по критериям Приложения 12
Наличие производства и/или переработки мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта) по месту оказания услуг
Наличие производства и/или переработки молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %) по месту оказания услуг
Наличие производства хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта) по месту оказания услуг
Наличие регистрации в территориальном органе юстиции потенциального поставщика на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
Опыт работы на рынке оказания услуг по организации питания в течение последних 10 (десяти) лет
Подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.

бар (әр жұмыс жылы үшін 1 балл, бірақ 5 баллдан аспайды)
1. Көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесі (әрбір жыл үшін осы шартты орындаудың соңғы айы үшін).
2. Шот-фактураның көшірмесі (әрбір жыл үшін осы шартты орындаудың соңғы айы үшін)
Ескертпе:
*Қызметтер көрсетілетін жер тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың) аумағы шегінде айқындалады).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 17 маусымдағы
№ 366 бұйрығына
4-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
15-қосымша
Конкурсқа қатысушы өнім берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша баллдар кестесі
_________________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
Лот№
Әлеуетті өнім берушілердің атауы
12-қосымшаның критерийлері бойынша баллдар
Қызмет көрсету орны бойынша ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) өндірудің және/немесе өңдеудің болуы
Сүт өнімдерін өндірудің және/немесе өңдеудің болуы (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес) қызмет көрсету
Қызмет көрсету орны бойынша нан-тоқаш өнімдерін (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны) өндірудің болуы
Тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша әлеуетті өнім берушінің аумақтық әділет органында тіркелуінің болуы
Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі соңғы 10 (он) жыл ішінде
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары.