О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июня 2024 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2024 года № 34561.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) следующие изменения:
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 14) и 15) изложить в следующей редакции:
"14) кредит – заемные средства, предоставляемые банком, дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, кредитными товариществами, региональными инвестиционными центрами, социально-предпринимательскими корпорациями, микрофинансовыми организациями заемщику по кредитному договору в национальной валюте Республики Казахстан на условиях платности, срочности, возвратности, обеспеченности и целевого назначения;
15) кредитор – банки второго уровня, дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций (далее – дочерние организации), региональные инвестиционные центры, социально-предпринимательские корпорации, а также лизинговые компании, кредитные товарищества и микрофинансовые организации;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) заемщик – физическое или юридическое лицо, а также индивидуальный предприниматель (в том числе крестьянское (фермерское) хозяйство), осуществляющий деятельность в агропромышленном комплексе, заключившее с кредитором кредитный договор;";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса при выделении средств из местного бюджета осуществляется МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем). Субсидирование в рамках гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса при выделении средств из республиканского бюджета и (или) из резерва Правительства Республики Казахстан и (или) Национального фонда Республики Казахстан осуществляется уполномоченным органом (услугодателем).";

"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 24 маусымдағы № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 маусымда № 34561 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
14) және 15) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"14) кредит – банктің, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарының, кредиттік серіктестіктердің, аймақтық инвестициялық орталықтарымен, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялармен, микроқаржы ұйымдарымен Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыз етілу және нысаналы мақсат шарттарымен кредит шарты бойынша қарыз алушыға беретін қарыз қаражаты;
15) кредитор – екінші деңгейдегі банктер, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар еншілес ұйымдары (бұдан әрі − еншілес ұйымдар), аймақтық инвестициялық орталықтары, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялары, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржы ұйымдары;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) қарыз алушы – кредитормен кредиттік шартты жасасқан агроөнеркәсіптік кешенде қызметін жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ дара кәсіпкер (оның ішінде шаруа (фермер) қожалығы);";
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде, жергілікті бюджеттен қаражат бөлу кезінде субсидиялауды ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті берушімен) жүзеге асырады. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру шеңберінде республикалық бюджеттен және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкімет резервінен және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан қаражат бөлу кезінде уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті берушімен) жүзеге асырады.";

подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) выдаваемые банками, дочерними организациями, кредитными товариществами и микрофинансовыми организациями на инвестиции и пополнение оборотных средств (в том числе на возобновляемой основе), при этом размер оборотных средств составляет не более 50 (пятидесяти) процентов (далее – %) от суммы кредита. Допускается субсидирование гарантии по кредиту, 100 (сто) % которого направлено на пополнение оборотных средств;";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Субсидирование части комиссии по гарантии на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ осуществляется по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые банками, дочерними организациями, региональными инвестиционными центрами, социально-предпринимательскими корпорациями, кредитными товариществами и микрофинансовыми организациями на пополнение оборотных средств;
2) срок кредита – не более 12 (двенадцати) месяцев, с возможностью пролонгации;
3) ставка вознаграждения в размере не более базовой ставки вознаграждения, установленной Национальным Банком Республики Казахстан с увеличением на 7,5 (семь целых пять десятых) % годовых;
4) валюта кредита – тенге;
5) погашение кредита – осуществление платежей в соответствии с условиями кредитного договора;
6) максимальная сумма кредита определяется гарантом на основании внутренних документов гаранта;
7) целевым назначением является пополнение оборотных средств на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ, включая кредитование перерабатывающих предприятий на пополнение оборотных средств для последующего финансирования субъектов агропромышленного комплекса путем авансирования закупа растениеводческой продукции (далее – весенне-полевые и/или уборочные работы);
8) срок гарантии – срок, превышающий на 4 (четыре) месяца срока кредитного договора, с возможностью пролонгации;
9) размер гарантии – 85 (восемьдесят пять) % от суммы основного долга;
10) комиссия за гарантирование составляет не более 10 (десять) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование не более 9,99 (девять целых девяносто девять сотых) % от суммы гарантии и заемщиком оплачивается 0,01 (ноль целых одна сотая) % от суммы гарантии;
11) конечный заемщик принимает обязательства по страхованию посевных площадей, по которому одобрено выделение кредитных средств.
Условие, указанное в части первой настоящего подпункта, действует при наличии бюджетных средств на субсидирование страховых премий в рамках Правил субсидирования страховых премий, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 172 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20673), и действующего страхового лимита.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта.
В случае, если кредитором по кредитному договору выступает кредитное товарищество, профинансированное за счет средств дочерней организации, с целью дальнейшего финансирования заемщиков, соглашение о портфельном гарантировании заключается между гарантом, дочерней организацией и кредитным товариществом.
Кредитор самостоятельно, в соответствии с процедурой, установленной внутренними документами кредитора, рассматривает заявление заемщика на финансирование.

3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Банктермен, еншілес ұйымдарымен, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржы ұйымдарымен инвестицияларға және айналым қаражатын толықтыруға (оның ішінде жаңартылатын негізде) беретін, бұл ретте айналым қаражатының мөлшері кредит сомасының 50 (елу) пайызынан (бұдан әрі – %) аспайды. 100 (жүз) % айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит бойынша кепілдікті субсидиялауға жол беріледі;";
3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1) Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау мынадай талаптарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) банктер, еншілес ұйымдар, аймақтық инвестициялық орталықтар, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар, кредиттік серіктестіктер және микроқаржы ұйымдар айналым қаражатын толықтыруға беретін;
2) кредит мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, 12 (он екі) айдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі жылдық 7,5 (жеті бүтін оннан бес) %-ға ұлғайта отырып Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген сыйақының базалық мөлшерлемесінен аспайтын мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) кредитті өтеу – кредиттік шарттың талаптарына сәйкес төлемдерді жүзеге асыру;
6) кредиттің ең жоғары сомасын кепілгер кепілгердің ішкі құжаттары негізінде айқындайды;
7) нысаналы мақсаты көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге, агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін кейіннен өсімдік шаруашылығы өнімдерін сатып алуға алғы төлем жолымен қаржыландыру үшін айналым қаражатын толықтыруға қайта өңдеу кәсіпорындарына несие беруді қоса алғанда (бұдан әрі – көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстары) айналым қаражатын толықтыру болып табылады;
8) кепілдік мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, кредиттік шарттың мерзімінен 4 (төрт) айға асатын мерзім;
9) кепілдік мөлшері – негізгі борыш сомасының 85 (сексен бес) %-нан аспайды;
10) кепілдік бергені үшін комиссия кепілдік сомасының 10 (он) %-нан аспайды, бұл ретте кепілдік сомасының 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) %-нан аспайтын бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады, ал қарыз алушы кепілдік сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) %-ын төлейді;
11) соңғы қарыз алушы кредит қаражатын бөлу мақұлданған егіс алаңдарын сақтандыру бойынша міндеттемелерді қабылдайды.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген шарт Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 172 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20673 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидалары шеңберінде сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялауға бюджет қаражаты және қолданыстағы сақтандыру лимиті болған кезде қолданылады.
Кепілгер несие берушімен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған несиелік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді.
Егер несиелік шарт бойынша несие беруші қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымның қаражаты есебінен қаржыландырылған несиелік серіктестік болған жағдайда, портфельді кепілдендіру туралы келісім кепілгер, еншілес ұйым және несиелік серіктестік арасында жасалады.
Несие берушінің ішкі құжаттарында белгіленген рәсімге сәйкес несие беруші қарыз алушының қаржыландыруға өтінішін дербес қарайды.

В случае принятия кредитором положительного решения о предоставлении кредита на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ с гарантией гаранта, кредитор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания кредитного договора предоставляет гаранту копию кредитного договора, решения уполномоченного органа кредитора о финансировании, документ об оплате части комиссии по гарантии в соответствии с настоящими Правилами, на основании которых гарант в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет гарантийное обязательство и направляет кредитору.
Порядок выставления требования по гарантии и его исполнение гарантом по гарантийным обязательствам производятся гарантом в соответствии с соглашением о портфельном гарантировании с соблюдением требований, установленных настоящими Правилами.";
пункты 5-1, 5-2 и 5-3 изложить в следующей редакции:
"5-1. Если в течение 120 (ста двадцати) календарных дней с даты неисполнения/ненадлежащего исполнения заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по кредитному договору, кредитору допускается предъявлять требование к гаранту. По кредитным договорам в рамках гарантирования на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ требование к гаранту предъявляется по истечении 90 (девяносто) календарных дней с даты неисполнения/ненадлежащего исполнения заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору.
Кредитор предоставляет реструктуризацию по займам заемщиков в соответствии с требованиями действующих внутренних документов кредитора.
5-2. Гарант оплачивает гарантии по кредитным договорам в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения требования, а по кредитным договорам в рамках гарантирования на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ – в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения требования.
При этом, в случае, если кредиторами по кредитным договорам выступают кредитные товарищества, профинансированные за счет средств дочерних организаций, с целью дальнейшего финансирования заемщиков, выплата по гарантии производится гарантом в пользу дочерних организаций, за исключением случаев, если обязательства по кредитному договору будут погашены перед дочерними организациями кредитными товариществами. В таких случаях выплата по гарантии производится гарантом в пользу кредитных товариществ.
5-3. При выявлении фактов нецелевого использования кредита, гарант принимает решение о снижении суммы гарантии пропорционально сумме кредита, использованного по нецелевому назначению.
В случае полного нецелевого использования кредита, гарант прекращает гарантию.";

Несие беруші кепілгер кепілдігімен көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге несие беру туралы оң шешімді қабылдаған жағдайда, несие беруші несиелік шартқа қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кепілгерге несиелік шарттың көшірмесін, несие берушінің уәкілетті органының қаржыландыру туралы шешімін, осы қағидаға сәйкес кепілдік жөніндегі комиссияның бір бөлігіне ақы төлеу туралы құжатты ұсынады, оның негізінде кепілгер 2 (екі) жұмыс күні ішінде кепілдік міндеттемені ресімдейді және несие берушіге жібереді.
Кепілдік бойынша талап қою тәртібі және кепілдік міндеттемелері бойынша кепілгердің оны орындауы кепілгер осы қағидада белгіленген талаптарды сақтай отырып, портфельдік кепілдік беру туралы келісімге сәйкес жүргізеді.";
5-1, 5-2 және 5-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Егер қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған күннен бастап күнтізбелік 120 (жүз жиырма) күн ішінде қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған болса, онда кредиторға кепілгерге талап қоюға жол беріледі. Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру шеңберінде кредиттік шарттар бойынша кепілгерге қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күн өткенен кейін талаптар қойылады.
Кредитор түпкілікті қарыз алушылардың қарыздары бойынша қайта құрылымдауды қолданыстағы кредитордың ішкі құжаттардың талаптарына сәйкес ұсынады.
5-2. Кепілгер кредиттік шарттар бойынша кепілдіктерді талап алынған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, ал кредиттік шарттар бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру шеңберінде-талап алынған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді.
Бұл ретте, егер кредиттік шарт бойынша кредиторлар қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымдардың қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестіктер болған жағдайда, егер кредиттік шарт бойынша міндеттемелерді кредиттік серіктестіктер еншілес ұйымдардың алдында өтейтін жағдайларды қоспағанда, кепілдік бойынша төлемді кепілгер еншілес ұйымдардың пайдасына жүргізеді. Мұндай жағдайларда кепілдік бойынша төлемді кепілгер кредиттік серіктестіктердің пайдасына жүргізеді.
5-3. Кредитті нысаналы пайдаланбау фактілері анықталған кезде, кепілгер кепілдік сомасын нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредит сомасына барабар төмендету туралы шешім қабылдайды.
Кредит толықтай нысаналы мақсатына сай пайдаланылмаған жағдайда, кепілгер кепілдікті тоқтатады.";

подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) подачи гарантом, после заключения договора гарантии или при применении метода портфельного гарантировании, заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Формирование и регистрация предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам/предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам производится в личном кабинете по одному из следующих порядков:
1) при поступлении заявки от заемщика к кредитору на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) кредитор информирует гаранта с приложением документов, необходимых для гарантирования.
Для рассмотрения вопроса о предоставлении гарантии кредитор предоставляет гаранту документы по перечню, определенному внутренними нормативными документами кредитора.
Гарант после получения документов от кредитора и заявления от заемщика в течение 5 (пять) рабочих дней по кредитам не более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге и 10 (десять) рабочих дней по кредитам более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге рассматривает их и выносит проект на рассмотрение уполномоченного органа гаранта для принятия решения о предоставлении/непредоставлении гарантии.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) документов, гарант в течение 3 (трех) рабочих дней возвращает кредитору/заемщику представленные документы с указанием конкретных недостатков по представленным документам для доработки. При этом, общий срок рассмотрения заявки приостанавливается и возобновляется со дня получения полного пакета документов.
В случае несоответствия предпринимателя и (или) представленных материалов условиям настоящих Правил и (или) требованиям Гаранта, утвержденным его уполномоченным органом, гарант направляет мотивированный отказ с указанием конкретных причин.
Отказ гаранта в предоставлении гарантии допускается в случае несоответствия проекта условиям настоящих Правил, а также несоответствия заемщиков требованиям к заемщикам, установленным решением кредитора.
При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ;

15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кепілгердің кепілдік шарты жасалғаннан кейін және портфельдік кепілдік беру әдісін қолданғанда осы қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді және осы қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінімді/осы қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіптердің бірі бойынша жеке кабинетте жүргізіледі:
1) кредит алуға қарыз алушыдан кредиторға өтінім түскен кезде (кепілдік беруге өтініммен кепілгерге одан әрі жүгіну ниетімен) кредитор кепілдік беру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, кепілгерге хабарлайды.
Кепілдік беру туралы мәселені қарау үшін кредитор кредитордың ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды ұсынады.
Кепілгер кредитордан құжаттарды және қарыз алушыдан өтінішті алғаннан кейін 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден аспайтын кредиттер бойынша 5 (бес) жұмыс күні және 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден астам кредиттер бойынша 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және кепілдік беру/бермеу туралы шешім қабылдау үшін жобаны кепілгердің уәкілетті органының қарауына шығарады.
Ұсынылған мәліметтердің және (немесе) құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, кепілгер 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды кредиторға/қарыз алушыға пысықтау үшін қайтарады. Бұл ретте өтінімді қараудың жалпы мерзімі құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап тоқтатылады және қайта басталады.
Кәсіпкер және (немесе) ұсынылған материалдар осы қағидалардың шарттарына және (немесе) кепілгердің уәкілетті органы бекіткен талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, кепілгер нақты себептерін көрсете отырып, дәлелді бас тартуды жібереді.
Кепілгердің кепілдік беруден бас тартуына жоба осы қағидалардың шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ қарыз алушылар кредитордың шешімімен белгіленген қарыз алушыларға қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайда жол беріледі.
Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім қалыптастырылады;

2) при поступлении заявки от заемщика напрямую к гаранту на получение гарантии с приложением документов по перечню, определенному внутренними нормативными документами гаранта, последний рассматривает вопрос о предоставлении гарантии в пользу кредитора.
Гарант после получения заявления и документов от заемщика рассматривает и принимает по ним решение в порядке и сроки, установленные подпунктом 1) настоящего пункта настоящих Правил. При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ;
3) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию.
После заключения договора гарантии, гарант отзывает предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию/ предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ и подает заявку на получение субсидии по гарантированию/заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае образования недостатка/отсутствия бюджетных средств для гарантирования проектов по видам деятельности, указанным в приложениях 1 и 2 настоящих Правил, гарант приостанавливает гарантирование проектов до получения дополнительных бюджетных средств.
При этом по проектам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ в случае образования недостатка/отсутствия бюджетных средств для гарантирования проектов гарант продолжает осуществлять гарантирование, в том числе путем заключения договоров гарантии, с учетом последующего возмещения средств из бюджета.
При невозмещении или неполном возмещении средств из бюджета до конца финансового года, в котором были предоставлены гарантии, гарант приостанавливает предоставление гарантий и заключение соответствующих договоров до осуществления полного расчета по оплате гаранту комиссии за выданные гарантии.";

2) кепілгердің ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды қоса бере отырып, қарыз алушыдан кепілдік алуға кепілдікке тікелей өтінім түскен кезде кредитордың пайдасына кепілдік беру туралы мәселені соңғы қарайды.
Кепілгер қарыз алушыдан өтініш пен құжаттарды алғаннан кейін осы қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарайды және олар бойынша шешім қабылдайды. Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім қалыптастырылады;
3) кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім ЭЦҚ пайдалана отырып, кепілгер оған қол қою арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) мәселелері жөніндегі ЖАО-ның жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Кепілдік шарты жасалғаннан кейін кепілгер кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінімді/ көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінімді қайтарып алады және кепілдік беру бойынша субсидия алуға өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдік беру бойынша субсидия алуға өтінімді береді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Осы қағидалардың 1 және 2-қосымшасына сәйкес қызмет түрлері бойынша жобаларға кепілдік беру үшін бюджет қаражаты болмаған/жетіспеген жағдайда, кепілгер қосымша бюджет қаражатын алғанға дейін жобаларға кепілдік беруді тоқтата тұрады.
Бұл ретте көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалар бойынша жобаларға кепілдік беру үшін бюджет қаражаты болмаған/жетіспеген жағдайда кепілдік беруді, оның ішінде бюджеттен қаражаттың кейіннен өтелуін ескере отырып, кепілдік шарттарын жасасу жолымен жүзеге асыруды жалғастырады.
Кепілдіктер берілген қаржы жылының соңына дейін бюджеттен қаражат өтелмеген немесе толық өтелмеген кезде кепілгер кепілдіктер беруді және тиісті шарттар жасасуды комиссияның кепілгеріне берілген кепілдіктерді төлеу жөніндегі толық есеп жүзеге асырылғанға дейін тоқтата тұрады.";

приложения 3 и 3-1 указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования, за исключением абзацев двадцать пятого и двадцать шестого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.12.2024 № 396 (вводится в действие после дня его официального опубликования).
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июня 2024 года № 216
Приложение 3 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию
В ______________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы / уполномоченный орган)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии
между Гарантом,
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и _______________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
_________________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед ____________________________________________________________________
(наименование кредитора) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере
_________________________________________________________________________

көрсетілген қағидаларға 3 және 3-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бесінші және жиырма алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.12.2024 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 24 маусымдағы
№ 216 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(кімге) ____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы /
уәкілетті орган)
(кімнен)___________________________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер,
_________________________________________________________________ (қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз алушының аты-жөні)/атауы) және__________________________________ арасында (кредитордың атауы (бұдан әрі – кредитор) кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша _________ (қарыз алушының аты-жөні/атауы) ____________ (кредитордың атауы) алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде берілді.

(29,99 (двадцать девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование _______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
ФИО руководителя ________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
_________________________________________________________________________
2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ____________________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) _____________________________________________
Реквизиты кредитора: _____________________________________________________
Наименование кредитора: __________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ___________________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ______________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________

Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден _________ (кепілдеме сомасынан 29,99 (жиырма тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы_______________________________________________жеке
сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –БСН)
________________________________________________________
басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________
Кредитор деректемелері: ____________________________________________
Кредитор атауы: ____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _____________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором и заемщиком
(далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июня 2024 года № 216
Приложение 3-1 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ
В ____________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы / уполномоченный орган)
От ___________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии
между Гарантом,
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)(далее – ФИО)/наименование заемщика)
и ____________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
______________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _________________________________________________________________
(наименование кредитора) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере
_______________________________________________________________________

3. Кредитор пен қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 24 маусымдағы
№ 216 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы /
уәкілетті орган)
(кімнен)___________________________________________________________________
(Кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік
беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып
тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – аты-жөні)/атауы)
(кредитордың (бұдан әрі – кредит) атауы) кредитке өтінім берді, ол өтінім мақұлданған
жағдайда кепілдендіруге өтінім беру жоспарланады.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша _______ (қарыз алушының аты-жөні/атауы) _______
(кредитордың атауы) алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету
ретінде берілді.

(9,99 (девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы
гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование _____________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/бизнес-
идентификационный номер (далее – БИН) __________________________________
ФИО руководителя ______________________________________________________
адрес: _________________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
_______________________________________________________________________
2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН __________________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________________
Реквизиты кредитора: ___________________________________________________
Наименование кредитора: ________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________________
БИН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________

Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден _________ (кепілдеме сомасынан 9,99
(тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны
мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз;
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік
комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-
жөні/атауы___________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) ______________________________________________
Басшының аты-жөні___________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________
2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: _____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________