О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 165 "Об утверждении формы программы развития переработки сырого газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 июня 2024 года № 231. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2024 года № 34588
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 165 "Об утверждении формы программы развития переработки сырого газа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16956) следующие изменения:
в форме программы развития переработки сырого газа, утвержденной указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в новой редакции:
"2) основание для разработки: утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и иными законами Республики Казахстан экспертиз базовый проектный документ или анализ разработки";
Примечание изложить в новой редакции:
"Примечание*:
Программа развития переработки сырого газа подлежит утверждению уполномоченным органом в области углеводородов с учетом рекомендаций рабочей группы по вопросам развития переработки сырого газа и должна обновляться каждые три года в соответствии с пунктом 3 статьи 147 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".".
2. Департаменту газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев

"Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы №165 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 25 маусымдағы № 231 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 маусымда № 34588 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 165 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16956 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының нысанында:
3-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) әзірлеуге негіздеме: жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген оң қорытынды алынған базалық жобалау құжатының сараптамалары немесе әзірлеменің талдауы";
Ескертпе жаңа редакцияда жазылсын:
"Ескертпе*:
Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасы шикі газды қайта өңдеуді дамыту мәселелері жөніндегі жұмыс тобының ұсынымдарын ескере отырып, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның бекітуіне жатады және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 147-бабының 3-тармағына сәйкес әр үш жыл сайын жаңартылып отыруға тиіс."
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми түрде жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев