О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 140 "Об утверждении Правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 54. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2024 года № 34677
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 140 "Об утверждении Правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33105) следующие изменения:
в Правилах ведения реестра субъектов социального предпринимательства, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 2) пункта 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица.";
подпункт 7) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"7) ССП первой категории – ССП, способствующий занятости следующих категорий граждан при условии, что по итогам предыдущего календарного года среднегодовая численность лиц, относящихся к любой из таких категорий (одной или нескольким таким категориям), среди работников ССП составляет не менее пятидесяти процентов (но не менее двух лиц, относящихся к таким категориям), а доля расходов на оплату труда лиц, относящихся к любой из таких категорий (одной или нескольким таким категориям), в расходах на оплату труда составляет не менее двадцати пяти процентов:
лица с инвалидностью;
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью;
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту);
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет;
лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение шестидесяти месяцев после освобождения;
лица, отбывающие наказание в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и состоящие на учете в службе пробации;
лица без определенного места жительства;
родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения;
кандасы;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 140 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 маусымдағы № 54 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 маусымда № 34677 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 140 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33105 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларында:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дара кәсіпкерлер және әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қамтитын электрондық дерекқор;";
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;";
2-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) бірінші санаттағы ӘКС – азаматтардың мынадай санаттарын:
мүгедектігі бар адамдарды;
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-ананы және басқа да заңды өкілдерді;
зейнеткерлерді және зейнеталды жастағы азаматтарды (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа келгенге дейін бес жыл ішінде);
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін;
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдарды – босатылғаннан кейін алпыс ай ішінде;
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жүрген және пробация қызметінде есепте тұрған адамдарды;
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды;
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналарды және басқа да заңды өкілдерді, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарды;
наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдарды – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде;
қандастарды әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі қызметкерлерінің арасында осындай санаттардың кез келгеніне (осындай санаттардың біріне немесе бірнешеуіне) жататын адамдардың орташа жылдық саны алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кемінде елу пайызды құраған (бірақ осындай санаттарға жататын кемінде екі адам болған), ал еңбекке ақы төлеу шығыстарында осындай санаттардың кез келгеніне (осындай санаттардың біріне немесе бірнешеуіне) жататын адамдардың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстардың үлесі кемінде жиырма бес пайызды құраған жағдайда, жұмыспен қамтуға ықпал етеді (жұмыскердің әлеуметтік мәртебесі еңбек шартын жасасқан кезде белгіленеді);";
3-тармақ мынадай редакцияға жазылсын:

"3. Реестр утверждается по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам не позднее 1 марта текущего года по состоянию на 31 декабря предшествующего календарного года в соответствии с пунктом 1 статьи 79-4 Кодекса.
Указанные сведения ежегодно актуализируются по состоянию на 31 декабря предшествующего календарного года на соответствие условиям, предусмотренным статьей 79-3 Кодекса, с учетом сведений, представленных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы по итогам рассмотрения специальной комиссией.
При соответствии индивидуального предпринимателя или юридического лица условиям, предусмотренным статьей 79-3 Кодекса, на основании сведений, представленных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, по итогам рассмотрения специальной комиссией 1 (первого) числа календарного квартала, в реестр вносятся новые ССП.";
в пункт 18 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 19 и 20 исключаются на казахском языке;
приложения 3, 4, 5 и 7 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 8 июня 2024 года.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер- Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 54
Приложение 3
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Перечень документов, подтверждающих отнесение работников заявителя к социально уязвимым слоям населения, указанным в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
Категория граждан
Документы (представляются при наличии соответствующего основания)
Лица с инвалидностью
копия справки, подтверждающей факт установления инвалидности
Родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
копии свидетельств о рождении (усыновлении, удочерении) ребенка; копии документов, подтверждающих установление опеки, попечительства над ребенком с инвалидностью (договора об осуществлении опеки или попечительства либо акта органа опеки и попечительства о назначении опекуна или попечителя); копия справки, подтверждающей факт установления инвалидности (установления категории "ребенок с инвалидностью")
Пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
копии пенсионного удостоверения и документа, удостоверяющего личность либо их электронные формы (при наличии)
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
копия акта о доставлении заблудившегося (подкинутого) ребенка; копия протокола об отказе от родительских прав и согласии на усыновление ребенка; копия акта об оставлении ребенка в организации здравоохранения; справка руководителя образовательной, медицинской и другой организации, в которой содержится ребенок-сирота или ребенок, оставшийся без попечения родителей
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение шестидести месяцев после освобождения
характеристика от участкового по месту жительства; личное дело осужденного
Лица, отбывающие наказание в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и состоящие на учете в службе пробации
справка со службы пробации
Лица без определенного места жительства
справка с центров социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства
родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
документы, подтверждающие их статус
Лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
врачебное заключение медико-социальной реабилитации, наркологического и психоневрологического диспансеров
Кандасы
Удостоверение кандаса либо его электронная форма
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 54
Приложение 4
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Сведения о численности и заработной плате работников заявителя
__________________________________________________________________
(полное наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица)
из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в статье 79-3
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
на "___" _______________ 20__ года
№ п/п
Наименование показателя
Среднесписочная численность работников за предшествующий календарный год, человек
Фонд начисленной заработной платы за предшествующий календарный год, тенге

"3. Тізілім Кодекстің 79-4-бабының 1-тармағына сәйкес алдыңғы күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы жылғы 1 наурыздан кешіктірілмей бекітіледі.
Көрсетілген мәліметтер арнаулы комиссияның қарау қорытындылары бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған мәліметтерді ескере отырып, жыл сайын алдыңғы күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша Кодекстің 79-3-бабында көзделген шарттарға сәйкестігіне өзектілендіріледі.
Дара кәсіпкер немесе заңды тұлға Кодекстің 79-3-бабында көзделген шарттарға сәйкес келген кезде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған мәліметтер негізінде арнаулы комиссияның күнтізбелік тоқсанның 1 (бірінші) күніне қарау қорытындылары бойынша тізілімге жаңа ӘКС енгізіледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат жұмыста пайдалану үшін мүдделі тұлғаларға, оның ішінде мемлекеттік органдарға ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында беріледі.";
19 және 20 – тармақтар алып тасталсын;
3, 4, 5 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4 - қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тəртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 8 маусымнан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
1-қосымша
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтарына өтініш беруші жұмыскерлерінің жататынын растайтын құжаттардың тізбесі
Азаматтар санаты
Құжаттар (тиісті негіздеме болған жағдайда ұсынылады)
Мүгедектігі бар адамдар
мүгедектікті белгілеу фактісін растайтын анықтаманың көшірмесі
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және өзге де заңды өкілдер
баланың тууы (асырап алынуы) туралы куәліктерінің көшірмелері; мүгедектігі бар балаға қорғаншылық, қамқоршылық белгіленгенін растайтын құжаттардың (қорғаншылықты немесе қамқоршылықты жүзеге асыру туралы шарттың не қорғаншы және қамқоршы органның қорғаншыны немесе қамқоршыны тағайындау туралы актісінің) көшірмелері; мүгедектікті белгілеу фактісін растайтын анықтаманың көшірмесі ("мүгедектігі бар бала" санатын белгілеу)
Зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа келгенге дейін бес жыл ішінде)
Зейнеткерлік куәліктің және жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмелері не олардың эдектрондық нысандары (болған жағдайда)
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін
Адасып қалған (тастанды) баланы жеткізу туралы актінің көшірмесі; ата-ана құқығынан бас тарту және баланы асырап алуға келісу туралы хаттаманың көшірмесі; баланы денсаулық сақтау ұйымында қалдыру туралы актінің көшірмесі; жетім бала немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бала тұратын білім беру, медициналық және басқа да ұйым басшысының анықтамасы
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін алпыс ай ішінде
Тұрғылықты жеріндегі учаскелік полициядан мінездеме; сотталған адамның жеке ісі
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жүрген және пробация қызметінде есепте тұрған адамдар
Пробация қызметінен анықтама
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімдеу орталықтарынан анықтама
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналарды және басқа да заңды өкілдерді, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарды
Олардың мәртебесін растайтын құжаттар
Наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
медициналық-әлеуметтік оңалтудың, наркологиялық және психоневрологиялық диспансерлердің дәрігерлік қорытындысы
Қандастар
Қандас куәлігі не оның электрондық нысаны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
2- қосымша
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өтініш беруші ______________________________________________________________ (дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның толық атауы) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы жұмыскерлерінің саны мен жалақысы туралы мәліметтер 20__жылы "___" ___________ жағдай бойынша
Р/с №
Көрсеткіштің атауы
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде жұмыскерлердің орташа тізімдік саны, адам
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде есептелген жалақы қоры, теңге

Работники, относящиеся к категориям, указанным в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в том числе:
1.
лица с инвалидностью
2.
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
3.
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
4.
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
5.
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение шестидести месяцев после освобождения
Лица, отбывающие наказание в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и состоящие на учете в службе пробации
6.
лица без определенного места жительства
7.
Родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
8.
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
9.
кандасы
10.

Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 79-3-бабының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға жататын жұмыскерлер, оның ішінде:
1.
мүгедектігі бар адамдар
2.
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-ананы және басқа да заңды өкілдерді
3.
зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа жеткенге дейін бес жыл ішінде)
4.
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін
5.
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін алпыс ай ішінде
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жүрген және пробация қызметінде есепте тұрған адамдар
6.
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
7.
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналарды және басқа да заңды өкілдерді, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарды
8.
Наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
9.
қандастар
10.

работники, относящиеся к категориям субъектов социального предпринимательства, указанным в подпунктах 2), 3), 4) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
Доля работников, относящихся к категориям, указанным в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в общей среднесписочной численности работников (человек) за предшествующий календарный год, в процентах
__________ "___" _______________ 20__ года
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)
/уполномоченное лицо ____________ _______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 54
Приложение 5
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Сведения о реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
1. Общая информация о реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами из числа категорий, указанных в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Наименование показателя
Наименование производимых товаров (работ, услуг)
Количество заключенных договоров (с указанием предмета договоров)
Выручка от реализации за предшествующий календарный год (объем денежных средств по договорам), тенге
Всего граждан, относящихся к категориям, указанным в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в том числе:
лица с инвалидностью
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение шестидести месяцев после освобождения
Лица, отбывающие наказание в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и состоящие на учете в службе пробации
лица без определенного места жительства
Родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
кандасы

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің санаттарына жататын жұмыскерлер
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген
санаттарға жататын жұмыскерлердің алдыңғы күнтізбелік жыл ішіндегі
жұмыскерлердің (адамның) жалпы орташа тізімдік санындағы үлесі, пайызбен –
__________.
20__ жылы "___"_______________
Дара кәсіпкер
(заңды тұлғаның басшысы) /__________ _________________
уәкілетті адам             (қолы)       (қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
3-қосымша
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу туралы мәліметтер
1. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу туралы жалпы ақпарат
Көрсеткіштің атауы
Өндірілетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Жасалған шарттардың саны (шарттардың нысанасын көрсете отырып)
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде өткізуден түскен түсім (шарттар бойынша ақша қаражатының көлемі), теңге
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 79-3-бабының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың барлығы, оның ішінде:
мүгедектігі бар адамдар
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және басқа да заңды өкілдер
зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа келгенге дейін бес жыл ішінде)
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін алпыс ай ішінде
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жүрген және пробация қызметінде есепте тұрған адамдар
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
қандастар

работники, относящиеся к категориям субъектов социального предпринимательства, указанным в подпунктах 2), 3), 4) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
2. Описание механизма обеспечения реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами, указанными в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (в произвольной форме):
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________.
"___" _______________ 20__ года
Индивидуальный предприниматель
(руководитель юридического лица) /уполномоченное лицо
____________ ______________________________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 54
Приложение 7
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Сведения об осуществлении деятельности по производству товаров (работ, услуг), предназначенных для граждан из числа категорий, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
1. Общая информация о производимой продукции (товарах, работах, услугах), предназначенной для граждан из числа категорий, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства, в соответствии с направлениями деятельности, указанными в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, в целях создания для таких граждан условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также возможностей участвовать наравне с другими гражданами в жизни общества
Целевая аудитория
Производимый вид продукции (товаров, работ, услуг)
Предназначение производимого вида продукции (товаров, работ, услуг)
Доход от реализации продукции (товаров, работ, услуг) за предшествующий календарный год
Лица с инвалидностью
Родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
Пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение шестидести месяцев после освобождения
Лица, отбывающие наказание в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и состоящие на учете в службе пробации
Лица без определенного места жительства
Родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
Лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
Кандасы

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің санаттарына жататын жұмыскерлер
2. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген
азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуді
қамтамасыз ету тетігінің сипаттамасы
(еркін нысанда):
___________________________________________________________
__________________________________________________________
___________________________________________________________.
20__ жылы "___"_______________
Дара кәсіпкер
(заңды тұлғаның басшысы) /
уәкілетті адам ____________ _______________________
(қолы)       (қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
4-қосымша
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтарға арналған тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндірісі жөніндегі қызметті жүзеге асыру туралы мәліметтер
1. Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызмет бағыттарына сәйкес әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтардың тыныс-тіршілігіндегі шектеулерді еңсеруіне немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар жасау, сондай-ақ қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысуларына мүмкіндіктер беру мақсатында, оларға арнап өндірілетін өнім (тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) туралы жалпы ақпарат
Нысаналы аудитория
Өндірілетін өнімнің (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) түрі
Өндірілетін өнім түрінің (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) мақсаты
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде өнімді (тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен түсім
Мүгедектігі бар адамдар
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және басқа да заңды өкілдер
Зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа жеткенге дейін бес жыл ішінде)
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін алпыс ай ішінде
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жүрген және пробация қызметінде есепте тұрған адамдар
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
Аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
Наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
Қандастар

2. Описание свойств товаров (работ, услуг), способствующих созданию для граждан из числа категорий, указанных в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также возможностей участвовать наравне с другими гражданами в жизни общества (в произвольной форме):
___________________________________________________________
"___" _______________ 20__ года
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)
/уполномоченное лицо ________________ _______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
место печати (при наличии)

2. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 1) тармақшасында
көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтар үшін олардың тыныс-тіршілігіндегі
шектеулерді еңсеруіне немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар жасауға,
сондай-ақ қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысуларына мүмкіндіктер беруге
ықпал ететін тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) қасиеттерінің сипаттамасы
(еркін нысанда):
_________________________________________________________________
20__ жылы "___"_______________
Дара кәсіпкер
(заңды тұлғаның басшысы) / уәкілетті адам ___________ ___________________
(қолы) (қолтаңбаның толық жазылуы)