Об утверждении форм отчетности, предназначенных для сбора административных данных по вопросам языковой политики
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 15 июля 2024 года № 346. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2024 года № 34743
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы отчетности, предназначенные для сбора административных данных по вопросам языковой политики, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Комитету языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
________________________
"___" ________2024 года
Приложение 1
к приказу Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 15 июля 2024 года № 346
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Данные по владению языками, использованию населением государственного языка и латинографического алфавита
(по итогам социологического исследования по вопросам языковой политики)
Индекс формы административных данных: № 1-ЯП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: организация, оказывающая услуги
по проведению социологического исследования
Срок представления формы административных данных:
ежегодно к 15 января, следующего за отчетным годом
строки
Наименование региона
Код классификатора административно-территориальных объектов
Количество респондентов, участвовавших в опросе, человек
Доля населения, владеющего государственным языком, процент
Доля населения, владеющего одновременно тремя языками (казахским, русским и английским), процент
Доля населения, использующего государственный язык в повседневной жизни, процент
Доля участников письменной коммуникации, использующих латинографический алфавит казахского языка, процент
А
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _________________________________________
Адрес___________________ _____________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель_________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Данные по владению языками, использованию населением государственного языка
и латинографического алфавита (по итогам социологического исследования
по вопросам языковой политики)"
(Индекс: № 1-ЯП, периодичность - ежегодно)

Тіл саясаты мәселелері бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған есептілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 15 шiлдедегi № 346 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 16 шiлдеде № 34743 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тіл саясаты мәселелері бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған есептілік нысандары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
__________________________
2024 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2024 жылғы 15 шілдедегі
№ 346 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тілдерді меңгеру, мемлекеттік тілді және латынграфикалы әліпбиді қолданатын тұрғындардың үлесі бойынша деректер (тіл саясаты мәселелері бойынша әлеуметтанулық зерттеудің қорытындысы бойынша)
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-ТС
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: әлеуметтанулық зерттеу жүргізу бойынша қызмет көрсететін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың15 қаңтарына қарай
Жол-дың №
Өңір атауы
Әкімші-лік-аумақтық объекті-лер сыныптамасының коды
Сауалнамаға қатысқан респон-денттер-дің саны,
адам
Мемлекеттік тілді меңгерген тұрғын-дардың үлесі, процент
Үш тілді (қазақ, орыс және ағылшын) қатар меңгерген тұрғындардың үлесі, процент
Күнделік-ті өмірде мемлекеттік тілді қолдана-тын тұрғын-дардың үлесі, процент
Қазақ тілінің латынгра-фикалы әліпбиін пайдаланатын жазба коммуни-кациясына қатысушылардың үлесі, процент
А
1
2
3
4
5
6
7
Атауы_____________________             Мекенжайы________________________
___________________________             ___________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Тілдерді меңгеру, мемлекеттік тілді және латынграфикалы әліпбиді қолданатын тұрғындардың үлесі бойынша деректер (тіл саясаты мәселелері бойынша әлеуметтанулық зерттеудің қорытындысы бойынша)" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 1-ТС, кезеңділігі - жыл сайын)

1. В графе 1 формы отчетности "Данные по владению языками, использованию населением государственного языка и латинографического алфавита (по итогам социологического исследования по вопросам языковой политики)" (далее – Форма) указывается наименование региона (местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы).
2. В графе 2 Формы указывается код классификатора административно-территориальных объектов.
3. В графе 3 Формы указывается количество респондентов, участвовавших в опросе.
4. В графе 4 Формы указывается доля населения, владеющего государственным языком.
5. В графе 5 Формы указывается доля населения, владеющего одновременно тремя языками (казахским, русским и английским).
6. В графе 6 Формы указывается доля населения, использующего государственный язык в повседневной жизни.
7. В графе 7 Формы указывается доля участников письменной коммуникации, использующих латинографический алфавит казахского языка.
Приложение 2 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки и высшего
образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Сведения по уровню владения государственным языком сотрудниками государственных учреждений и национальных компаний по системе "КАЗТЕСТ"
Индекс формы административных данных: № 2-ЯП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: Национальный центр тестирования
Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Срок представления формы административных данных: ежегодно к 15 января,
следующего за отчетным годом
№ строки
Общее количество сотрудников организаций, предоставляющих государственные услуги, сотрудников национальных компаний, участвовавших в тестировании "КАЗТЕСТ", человек
Количество сотрудников организаций, предоставляющих государственные услуги, сотрудников национальных компаний, владеющих государственным языком на уровне В1 по системе "КАЗТЕСТ", человек
Общее количество сотрудников государственных учреждений, участвовавших в тестировании "КАЗТЕСТ", человек
Количество сотрудников государственных учреждений, владеющих государственным языком на уровне В2 по системе "КАЗТЕСТ", человек
А
1
2
3
4
Наименование ____________________________________________
Адрес_______________________ ____________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель____________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения по уровню владения государственным языком сотрудниками
государственных учреждений и национальных компаний по системе "КАЗТЕСТ"
(Индекс: № 2-ЯП, периодичность - ежегодно)

1. "Тілдерді меңгеру, мемлекеттік тілді және латынграфикалы әліпбиді қолданатын тұрғындардың үлесі бойынша деректер (тіл саясаты мәселелері бойынша әлеуметтанулық зерттеудің қорытындысы бойынша)" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органынның) атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында сауалнамаға қатысқан респонденттердің саны көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында мемлекеттік тілді меңгерген тұрғындардың үлесі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында үш тілді (қазақ, орыс және ағылшын) қатар меңгерген тұрғындардың үлесі көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында күнделікті өмірде мемлекеттік тілді қолданатын тұрғындардың үлесі көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында қазақ тілінің латынграфикалы әліпбиін пайдаланатын жазба коммуникацияға қатысушылардың үлесі көрсетіледі.
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік мекемелер мен ұлттық компаниялар қызметкерлерінің мемлекеттік тілді меңгеру деңгейі бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 2-ТС
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі Ұлттық тестілеу орталығы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 15 қаңтарына қарай
Жолдың №
"ҚАЗТЕСТ" тестілеуіне қатысқан мемлекеттік қызметтер ұсынатын ұйымдар қызметкерлерінің, ұлттық компаниялар қызметкерлерінің жалпы саны, адам
"ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік тілді В1 деңгейінде меңгерген мемлекеттік қызметтерді ұсынатын ұйымдар қызметкерлерінің, сондай-ақ ұлттық компаниялар қызметкерлерінің саны, адам
"ҚАЗТЕСТ" тестілеуіне қатысқан мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің жалпы саны, адам
"ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік тілді В2 деңгейінде меңгерген мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің саны, адам
А
1
2
3
4
Атауы _____________________                   Мекенжайы__________________
___________________________                   _____________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкекерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік мекемелер мен ұлттық компаниялар қызметкерлерінің мемлекеттік тілді меңгеру деңгейі бойынша мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 2-ТС, кезеңділігі - жыл сайын)

1. В графе 1 формы отчетности "Сведения по уровню владения государственным языком сотрудниками государственных учреждений и национальных компаний по системе "КАЗТЕСТ" (далее – Форма) указывается общее количество сотрудников организаций, предоставляющих государственные услуги, сотрудников национальных компаний, участвовавших в тестировании "КАЗТЕСТ".
2. В графе 2 Формы указывается количество сотрудников организаций, предоставляющих государственные услуги, сотрудников национальных компаний, владеющих государственным языком на уровне В1 по системе "КАЗТЕСТ".
3. В графе 3 Формы указывается общее количество сотрудников государственных учреждений, участвовавших в тестировании "КАЗТЕСТ".
4. В графе 4 Формы указывается количество сотрудников государственных учреждений, владеющих государственным языком на уровне В2 по системе "КАЗТЕСТ".
Приложение 3 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www. gov.kz
Сведения по документообороту на государственном языке в государственных органах, национальных компаниях
Индекс формы административных данных: № 3-ЯП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения, столицы, центральные государственные органы,
национальные компании
Срок представления формы административных данных: ежеквартально до 5 числа
месяца, следующего за отчетным кварталом
№ строки
Наименование региона, центрального государcтвенного органа, национальной компании
Код классификатора административно территориальных объектов
Общее количество входящих документов
Количество входящих документов на государственном языке
Доля входящих документов на государственном языке, процент
Общее количество исходящих документов (не включая обращения)
Количество исходящих документов на государственном языке (не включая обращения)
Доля исходящих документов на государственном языке (не включая обращения), процент
Общее количество внутренних исходящих документов
Количество внутренних исходящих документов на государственном языке
Доля внутренних исходящих документов на государственном языке, процент
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ____________________________________________
Адрес__________________ _________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель_____________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения по документообороту на государственном языке в государственных органах, национальных компаниях"
(Индекс: № 3-ЯП, ежеквартально)

1. "ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік мекемелер мен ұлттық компаниялар қызметкерлерінің мемлекеттік тілді меңгеру деңгейі бойынша мәліметтер" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында "ҚАЗТЕСТ" тестілеуіне қатысқан мемлекеттік қызметтерді ұсынатын ұйымдар қызметкерлерінің, ұлттық компаниялар қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында "ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік тілді В1 деңгейінде меңгерген мемлекеттік қызметтерді ұсынатын ұйымдар қызметкерлерінің, сондай-ақ ұлттық компаниялар қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында "ҚАЗТЕСТ" тестілеуіне қатысқан мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында "ҚАЗТЕСТ" жүйесі бойынша мемлекеттік тілді В2 деңгейінде меңгерген мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясатыкомитетіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Мемлекеттік органдардағы, ұлттық компаниялардағы мемлекеттік тілдегі құжат айналымы бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 3-ТС
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін
Жолдың №
Өңір, орта-лық мем-ле-кет-тік орган, ұлт-тық ком-па-ния атауы
Әкімшілікаумақтық объектілер сы-нып-тама-сы-ның коды
Кіріс құ-жат-тар-дың жал-пы саны
Мем-лекет-тік тілдегі кіріс құ-жат-тар-дың саны
Мемлекет-тік тілдегі кіріс құжаттар-дың үлесі, про-цент
Шы-ғыс құ-жат-тар-дың жал-пы саны (жол-да-ным-дар-ды қос-пағанда)
Мем-лекет-тік тіл-дегі шы-ғыс құ-жат-тар-дың саны (жолда-ным-дар-ды қос-пағанда)
Мем-лекеттік тіл-дегі шы-ғыс құжат-тар-дың үлесі (жол-да-ным-дар-ды қос-пағанда), про-цент
Ішкі шы-ғыс құ-жат-тар-дың жал-пы са-ны
Мем-ле-кет-тік тілдегі іш-кі шы-ғыс құ-жат-тар-дың са-ны
Мемле-кет-тік тіл-дегі ішкі шы-ғыс құжат-тар-дың үле-сі,
процент
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы_____________________             Мекенжайы________________________
___________________________             __________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Мемлекеттік органдардағы, ұлттық компаниялардағы мемлекеттік тілдегі құжат айналымы бойынша мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 3-ТС, кезеңділігі - тоқсан сайын)

1. В графе 1 формы отчетности "Сведения по документообороту на государственном языке в государственных органах, национальных компаниях" (далее – Форма) указывается наименование региона (местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, центрального государственного органа, национальной компании).
2. В графе 2 Формы указывается код классификатора административно-территориальных объектов.
3. В графе 3 Формы указывается общее количество входящих документов в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
4. В графе 4 Формы указывается количество входящих документов на государственном языке в регионе (местном исполнительном органе, области города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
5. В графе 5 Формы указывается доля входящих документов на государственном языке в регионе (местном исполнительном органе, области города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
6. В графе 6 Формы указывается общее количество исходящих документов (не включая обращения) в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
7. В графе 7 Формы указывается количество исходящих документов на государственном языке (не включая обращения) в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
8. В графе 8 Формы указывается доля исходящих документов на государственном языке (не включая обращения) в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
9. В графе 9 Формы указывается общее количество внутренних исходящих документов в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
10. В графе 10 Формы указывается количество внутренних исходящих документов на государственном языке в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
11. В графе 11 Формы указывается доля внутренних исходящих документов на государственном языке в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы, центральном государственном органе, национальной компании).
Приложение 4 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www. gov.kz
Количество участников курсов обучения государственному языку
по усовершенствованной методике, а также русскому и английскому языкам
Индекс формы административных данных: № 4-ЯП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных: ежегодно к 15 января,
следующего за отчетным годом
№ строки
Наименование региона
Код классификатора административно-территориальных объектов
Количество обученных на курсах казахского языка, человек
Количество обученных на курсах русского языка, человек
Количество обученных на курсах английского языка, человек
А
1
2
3
4
5
Наименование _______________________________________________
Адрес_____________________ _________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Количество участников курсов обучения государственному языку
по усовершенствованной методике, а также русскому и английскому языкам"
(Индекс: № 4-ЯП, периодичность - ежегодно)

1. "Мемлекеттік органдардағы, ұлттық компаниялардағы мемлекеттік тілдегі бойынша мәліметтер" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органның, орталық атқарушы органның, ұлттық компанияның) атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) кіріс құжаттардың жалпы саны көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі кіріс құжаттардың саны көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі кіріс құжаттардың үлесі көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) шығыс құжаттардың жалпы саны (жолданымдарды қоспағанда) көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі шығыс құжаттардың саны (жолданымдарды қоспағанда) көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі шығыс құжаттардың үлесі (жолданымдарды қоспағанда) көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) ішкі шығыс құжаттардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі ішкі шығыс құжаттардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы, орталық атқарушы органдағы, ұлттық компаниядағы) мемлекеттік тілдегі ішкі шығыс құжаттардың үлесі көрсетіледі.
Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жетілдірілген әдістемемен мемлекеттік тілді, сондай-ақ орыс және ағылшын тілдерін оқыту курстары қатысушыларының саны
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 4-ТС
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 15 қаңтарына қарай
Жолдың №
Өңір атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды
Қазақ тілі курстарында оқытылғандар саны, адам
Орыс тілі курстарында оқытылғандар саны, адам
Ағылшын тілі курстарында оқытылғандар саны, адам
А
1
2
3
4
5
Атауы_____________________             Мекенжайы______________________
___________________________             _________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Жетілдірілген әдістемемен мемлекеттік тілді, сондай-ақ орыс және ағылшын тілдерін оқыту курстары қатысушыларының саны" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 4-ТС, кезеңділігі - жыл сайын)

1. В графе 1 формы отчетности "Количество участников курсов обучения государственному языку по усовершенствованной методике, а также русскому и английскому языкам" (далее – Форма) указывается наименование региона (местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы).
2. В графе 2 Формы указывается код классификатора административно-территориальных объектов.
3. В графе 3 Формы указывается количество обученных на курсах казахского языка в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы).
4. В графе 4 Формы указывается количество обученных на курсах русского языка в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы).
5. В графе 5 Формы указывается количество обученных на курсах английского языка в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы).
Приложение 5 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Cведения по объему текстовой базы проекта
"Национальный корпус казахского языка" (с нарастающим итогом)"
Индекс формы административных данных: № 5-ЯП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: Национальный научно-практический центр
"Тіл-Қазына" Комитета языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Срок представления формы административных данных:
ежегодно к 15 января, следующего за отчетным годом
№ строки
Общий объем текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (по состоянию на 1 января 2023 года)
Объем текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (фактическое количество словоупотреблений, с учетом показателей предыдущих лет)
Доля объема текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (объем словоупотреблений), процент
А
1
2
3
Наименование __________________________________________
Адрес ____________________________ _____________________
Телефон _______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель _________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения по объему текстовой базы проекта
"Национальный корпус казахского языка" (с нарастающим итогом)"
(Индекс: № 5-ЯП, периодичность - ежегодно)

1. "Жетілдірілген әдістемемен мемлекеттік тілді, сондай-ақ орыс және ағылшын тілдерін оқыту курстары қатысушыларының саны" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органның) атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы) қазақ тілі курстарында оқытылғандар саны көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы) орыс тілі курстарында оқытылғандар саны көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы) ағылшын тілі курстарында оқытылғандар саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Қазақ тілінің ұлттық корпусы" жобасы мәтіндік базасының көлемі (өсу қорытындысымен) бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 5-ТС
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Тіл саясаты комитетінің Ш. Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 15 қаңтарына қарай
Жол-дың №
"Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасының жалпы көлемі (2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша)
"Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасының көлемі (нақты сөзқолданыс саны, алдыңғы жылдардағы көрсеткіштерді қоса есептегенде)
"Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасы көлемінің үлесі (сөзқолданыс көлемі), процент
А
1
2
3
Атауы_____________________             Мекенжайы________________________
___________________________             ___________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________       _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Қазақ тілінің ұлттық корпусы" жобасы мәтіндік базасының көлемі (өсу қорытындысымен) бойынша мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 5-ТС, кезеңділігі - жыл сайын)

1. В графе 1 формы отчетности "Сведения по объему текстовой базы проекта "Национальный корпус казахского языка" (с нарастающим итогом)" (далее – Форма) указывается общий объем текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (по состоянию на 1 января 2023 года).
2. В графе 2 Формы указывается объем текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (фактическое количество словоупотреблений, с учетом показателей предыдущих лет).
3. В графе 3 Формы указывается доля объема текстовой базы "Национального корпуса казахского языка" (объем словоупотреблений).
Приложение 6 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Количество упорядоченного терминологического фонда (с нарастающим итогом)
Индекс формы административных данных: № 6-ЯП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: Национальный научно-практический центр
"Тіл-Қазына" Комитета языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Срок представления формы административных данных: ежегодно к 15 января,
следующего за отчетным годом
№ строки
Общее количество упорядоченного терминологического фонда
Количество утвержденных терминов
Доля упорядоченного терминологического фонда
(с нарастающим итогом), процент
А
1
2
3
Наименование __________________________________________
Адрес___________________ ______________________________
Телефон _______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель___________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Количество упорядоченного терминологического фонда (с нарастающим итогом)"
(Индекс: № 6-ЯП, периодичность - ежегодно)
1. В графе 1 формы отчетности "Количество упорядоченного терминологического фонда (с нарастающим итогом)" (далее – Форма) указывается общее количество упорядоченного терминологического фонда.
2. В графе 2 Формы указывается количество утвержденных терминов.
3. В графе 3 Формы указывается доля упорядоченного терминологического фонда (с нарастающим итогом).
Приложение 7 к приказу
Представляется: в Комитет языковой политики Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Количество участников курсов обучения новому алфавиту и правилам правописания
Индекс формы административных данных: № 7-ЯП
Периодичность: ежегодно (с 2029 года)
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
ежегодно к 15 января, следующего за отчетным годом
строки
Наименование региона
Код классификатора административно-территориальных объектов
Общая численность взрослого населения в регионе
(18-63 лет), человек
Количество взрослого населения
(18-63 лет), охваченного курсами обучения новому алфавиту и правилам правописания, человек
Доля взрослого населения
(18-63 лет), охваченного курсами обучения новому алфавиту и правилам правописания, процент
А
1
2
3
4
5
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель _____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Количество участников курсов обучения новому алфавиту и правилам правописания"

1. "Қазақ тілінің ұлттық корпусы" жобасы мәтіндік базасының көлемі (өсу қорытындысымен) бойынша мәліметтер" есептік нысанының 1-бағанында "Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасының жалпы көлемі (2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша) көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында "Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасының көлемі (нақты сөзқолданыс саны, алдыңғы жылдардағы көрсеткіштерді қоса есептегенде) көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында "Қазақ тілінің ұлттық корпусы" мәтіндік базасы көлемінің үлесі (сөзқолданыс көлемі) көрсетіледі.
Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Реттелген терминологиялық қордың саны (өсу қорытындысымен)
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 6-ТС
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Тіл саясаты комитетінің Ш. Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 15 қаңтарына қарай
Жолдың №
Реттелген терминологиялық қордың жалпы саны
Бекітілген терминдер саны
Реттелген терминологиялық қордың үлесі (өсу қорытындысымен), процент
А
1
2
3
Атауы_____________________             Мекенжайы_________________________
___________________________             ___________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________       _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Реттелген терминологиялық қордың саны (өсу қорытындысымен)" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 6-ТС, кезеңділігі - жыл сайын)
1. "Реттелген терминологиялық қордың саны (өсу қорытындысымен)" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында реттелген терминологиялық қордың жалпы саны көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында бекітілген терминдердің саны көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында реттелген терминологиялық қордың үлесі (өсу қорытындысымен) көрсетіледі.
Бұйрыққа
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстары қатысушыларының саны
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 7-ТС
Кезеңділік: жыл сайын (2029 жылдан бастап)
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 15 қаңтарына қарай
Жолдың №
Өңір атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды
Өңірдегі ересек тұрғындардың жалпы саны
(18-63 жас), адам
Жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстарымен қамтылған ересек тұрғындардың саны
(18-63 жас), адам
Жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстарымен қамтылған ересек тұрғындардың үлесі
(18-63 жас), процент
А
1
2
3
4
5
Атауы_____________________             Мекенжайы_______________________
___________________________             _________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)

(Индекс: № 7-ЯП, периодичность - ежегодно (с 2029 года)
1. В графе 1 формы отчетности "Количество участников курсов обучения новому алфавиту и правилам правописания" (далее – Форма) указывается наименование региона (местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы).
2. В графе 2 Формы указывается код классификатора административно-территориальных объектов.
3. В графе 3 Формы указывается общая численность взрослого населения (18-63 лет) в регионе (местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы).
4. В графе 4 Формы указывается количество взрослого населения (18-63 лет), охваченного курсами обучения новому алфавиту и правилам правописания.
5. В графе 5 Формы указывается доля взрослого населения (18-63 лет), охваченного курсами обучения новому алфавиту и правилам правописания.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
1-ЯП
1-языковая политика
2-ЯП
2-языковая политика
3-ЯП
3-языковая политика
4-ЯП
4-языковая политика
5-ЯП
5-языковая политика
6-ЯП
6-языковая политика
7-ЯП
7-языковая политика

"Жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстары қатысушыларының саны" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: № 7-ТС, кезеңділігі - жыл сайын (2029 жылдан бастап)
1. "Жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстары қатысушыларының саны" есептілік нысанының (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында өңірдің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органның) атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасының коды көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында өңірдегі (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органындағы) ересек тұрғындардың (18-63 жас) жалпы саны.
4. Нысанның 4-бағанында жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстарымен қамтылған ересек тұрғындардың (18-63 жас) саны көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында жаңа әліпбиді және емле ережелерін оқыту курстарымен қамтылған ересек тұрғындардың (18-63 жас) үлесі көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
1-ТС
1-тіл саясаты
2-ТС
2-тіл саясаты
3-ТС
3-тіл саясаты
4-ТС
4-тіл саясаты
5-ТС
5-тіл саясаты
6-ТС
6-тіл саясаты
7-ТС
7-тіл саясаты