О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты, лишения гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 592. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2024 года № 34835
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты, лишения гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13391) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты, лишения гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) сертификат, подтверждающий знание государственного языка на элементарном уровне, основы Конституции Республики Казахстан, а также историю Казахстана в объеме, определяемом уполномоченным органом в области науки и высшего образования, в соответствии с подпунктом 14) статьи 17 Закона.";
пункт 19 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) сертификат, подтверждающий знание государственного языка на элементарном уровне, основы Конституции Республики Казахстан, а также историю Казахстана в объеме, определяемом уполномоченным органом в области науки и высшего образования, в соответствии с подпунктом 14) статьи 17 Закона.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтінішхаттарды (өтініштерді) ішкі істер органдарының қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 29 шiлдедегi № 592 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 шiлдеде № 34835 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтінішхаттарды (өтініштерді) ішкі істер органдарының қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13391 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтінішхаттарды (өтініштерді) ішкі істер органдарының қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларында:
18-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) Заңның 17-бабының 14) тармақшасына сәйкес ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті орган айқындайтын көлемде мемлекеттік тілді қарапайым деңгейде, Қазақстан Республикасы Конституциясының негіздерін, сондай-ақ Қазақстан тарихын білуін растайтын сертификат қоса беріледі.".
19-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) Заңның 17-бабының 14) тармақшасына сәйкес ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті орган айқындайтын көлемде мемлекеттік тілді қарапайым деңгейде, Қазақстан Республикасы Конституциясының негіздерін, сондай-ақ Қазақстан тарихын білуін растайтын сертификат қоса беріледі.".
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. Ходатайство (заявление) о приеме в гражданство или восстановлении в гражданстве Республики Казахстан отклоняется при наличии оснований, предусмотренных статьей 17 Закона.".
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Гражданство Республики Казахстан утрачивается по основаниям, предусмотренным статьей 21 Закона.".
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7-1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Приложение к приказу/
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 592
Приложение 1
к приказу
Приложения 4 к Правилам
приема, оформления
и рассмотрения органами
внутренних дел ходатайств
(заявлений) по вопросам приема
в гражданство Республики Казахстан
и восстановления в гражданстве
Республики Казахстан, в том
числе в упрощенном (регистрационном)
порядке, выхода из гражданства,
утраты, лишения гражданства
и определения принадлежности
к гражданству
____________________________
(наименование территориального
подразделения миграционной службы)
Регистрационный номер
___________________________
(заполняется должностным лицом)
Анкета-заявление
Прошу принять меня в гражданство Республики Казахстан в общем, упрощенном регистрационном порядке или восстановить в гражданстве Республики Казахстан (ненужное зачеркнуть).
Мотивы, побудившие обратиться с данным заявлением.
_______________________________________________
Одновременно со мной прошу принять в гражданство Республики Казахстан моих несовершеннолетних детей (сын, дочь, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, гражданство)
______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
Сведения о другом родителе указанных детей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство, место жительства)
______________________________________________
|_____________________________________________
Сведения о заявителе

"28. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе азаматтығын қалпына келтіру туралы өтінішхат (өтініш) Заңның 17-бабында көзделген негіздер болған кезде қабылданбайды.".
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Қазақстан Республикасының азаматтығы Заңның 21-бабында көзделген негіздер бойынша жоғалады.".
4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 592 бұйрығына
қосымша/ бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтығына қабылдау және
Қазақстан Республикасының
азаматтығын қалпынакелтіру,
оның ішінде жеңілдетілген
тәртіппен (тіркеу тәртібімен),
азаматтықтан шығу,
азаматтықты жоғалту
мен одан айыру және
Қазақстан Республикасының
азаматтығына жататындығын
айқындау мәселелері бойынша
өтінішхаттарды (өтініштерді)
ішкі істер органдарының
қабылдау, ресімдеу және
қарау қағидаларына
4-қосымша
____________________________
(аумақтық көші-қон қызметі
бөлінісінің атауы)
Тіркеу нөмірі ________________
(лауазымды адам толтырады)
М.О. Фото суреттің орны
Сауалнама-өтініш
Мені Қазақстан Республикасының азаматтығына жалпы, жеңілдетілген тәртіппен
қабылдауды немесе Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіруді
сұраймын (керексізін сызып тастаңыз).
Осы өтінішпен жүгінуге ықпал еткен себептер.
____________________________________
____________________________________
менімен бірге біруақытта менің кәмелетке толмаған балаларымды (ұлымды, қызымды,
тегі, аты, әкесініңаты (ол болған кезде), туған күні мен жері, азаматтығы)
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды сұраймын
Көрсетілген балалардың басқа ата-анасы туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), азаматтығы, тұрғылықты жері)
Өтініш беруші туралы мәлімет

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________________________ (при изменении фамилии, имени, отчества указать прежнюю фамилию, имя, отчество (при его наличии), причину и дату изменения)
2. Число, месяц, год и место рождения ________________________________________________
3. Пол _______________________ (мужской, женский)
4. Гражданство какого иностранного государства имеете в настоящее время (имели прежде) ________________________________________________________________________________________________ (где, когда и на каком основании приобретено, утрачено)
5. Обращались ли ранее с заявлением о приеме в гражданство Республики Казахстан ________________________________________________________________________________________________ (если да, то когда и в какой орган, какое было принято решение)
6. Сведения либо обязательство об отказе от имеющегося гражданства ________________________________________________ (документ, подтверждающий указанные сведения)
7. Национальность ________________________________________________
8. Образование и специальность по образованию, профессия ______________________________________________ (какое учебное заведение, где и когда окончено, номер диплома, дата и место выдачи)
9. Ученая степень, ученое звание ______________________________________________ (номер диплома, дата выдачи, место выдачи)
10. Семейное положение ________________________________________________(женат (замужем), холост (незамужняя), разведен(а), вдова(ец) ________________________________________________ (номер свидетельства о браке (разводе), смерти, дата и место выдачи)
11. Близкие родственники - родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год и место рождения
Гражданство
Страна проживания и адрес
Место работы, учебы
12. Трудовая деятельность за последние пять лет, предшествовавших дате обращения с заявлением (включая учебу в высших, средних, средних специальных и профессионально-технических учебных заведениях, военную службу)
Дата (месяц и год)
Должность с указанием предприятия, учреждения, организации, министерства (ведомства)
Адрес места работы (страна, город, область, населенный пункт)
приема
увольнения
13. Индивидуальный идентификационный номер ______________________________
(при его наличии)
14. Владеете ли казахским (русским) языками ______________________________________
15. Отношение к воинской обязанности ______________________________________
(военнообязанный или невоеннообязанный, не призваны ли на военную службу или на альтернативную гражданскую службу иностранного государства на момент подачи заявления)

1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесініңаты (ол болған кезде) өзгерген жағдайда бұрынғы тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған кезде), Өзгертудің себебі мен күні көрсетілсін)
2. Туған күні, айы, жылы мен жері ________________________________
3. Жынысы ___________________ (еркек, әйел)
4. Қазіргі уақытта қай шет мемлекеттің азаматтығы бар (бұрын болды)
_____________________________________________
қайда, қашан және қандай негізде алынды және жоғалтты)
5. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы бұрын өтінішпен жүгіндіңіз бе? ________________________________________________ (егер иә болса, онда қашан және қай органға, қандай шешім қабылданды)
6. Бар азаматтықтан бас тарту туралы мәлімет не болмаса міндеттеме
______________________________________________
(көрсетілген мәліметтерді растайтын құжат)
7. Ұлты ________________________________________________
8. Білімі және білімі бойынша мамандығы, кәсібі _____________________________
(қай оқу орнын, қайда және қашан бітірді, диплом нөмірі, берілген күні мен орны)
9. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ___________________________________
(диплом нөмірі, берілген күні, берілген жері)
10. Отбасы жағдайы ________________________________________________
(үйленген (тұрмыста), үйленбеген (тұрмыста емес), ажырасқан, жесір)
_____________________________________________
(неке (ажырасу), қайтыс болғаны туралы куәлік нөмірі, берілген күні мен орны)
11. Жақын туыстар – ата-аналар (ата-ана), балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер
Туыстық дәрежесі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы мен жері
Азаматтығы
Тұратын елі мен мекенжайы
Жұмыс, оқуорны
12. Өтінішпен жүгінген күннің алдындағы соңғы бес жылдағы еңбек қызметі
(жоғары, орта, орта арнайы және кәсіптік-техникалық білім беру оқу орындарын,
әскери қызметті қоса алғанда)
Күні (айы және жылы)
Кәсіпорынды, мекемені, ұйымды, министрлікті (ведомствоны) көрсетеотырыплауазымы
Жұмыс орнының мекенжайы (елі, қала, облыс, елдімекен)
қабылдау
босату
13. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ол болған кезде) __________________
14. Қазақ (орыс) тілін білесізбе? _________________________________
(мәліметтерді растайтын құжат, оның нөмірі, берілген күні және орны)
15. Әскери міндетке қатысы _________________________________________
(әскери міндетті немесе әскери міндетті емес, өтініш берген сәтте шет мемлекетте
әскери қызметке немесе баламалы азаматтық қызметке шақырылмаған ба?)

16. Проживание на территории Республики Казахстан, подтвержденное видом на жительство ________________________________________________________________________________________________
(с какого времени, в том числе непрерывно)
17. Выдворялись ли с территории Республики Казахстан в течение пяти лет, предшествовавших дате обращения с заявлением о приеме в гражданство Республики Казахстан
________________________________________________
________________________________________________
(если да, указать причину выдворения, номер и дату постановления о выдворении)
18. Состоите (состояли) ли на военной службе, на службе в органах безопасности или в правоохранительных органах иностранных государств. ________________________________________________
(если да, то где, в какой период, последняя должность, звание, чин)
19. Привлекались ли к уголовной ответственности________________________________
______________________________________________
(если да, то когда, где, по каким статьям уголовного законодательства соответствующего государства, при осуждении указать меру пресечения с приложением копии приговора)
20. Не преследуетесь ли в уголовном порядке компетентными органами иностранного государства за совершение преступления _________________
(да, нет)
21. Адрес места жительства, телефон ___________________________________________
________________________________________________
22. Документ, удостоверяющий личность _______________________________________
__________________________________________________________________________ (номер документа, кем и когда выдан)
Вместе с заявлением представляю следующие документы:
________________________________________________
________________________________________________
_______________________________________________
________________________________________________
Подлинность представленных документов и достоверность изложенных данных подтверждаю, предупрежден за предоставление заведомо ложных сведений о себе.
____________________________ ________________________________________ (подпись заявителя) (дата подачи заявления)
Согласен (-на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах. "____" ____ 20 ____ год ___________________________ (подпись заявителя)
Заявление принято к рассмотрению на основании: Закона от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан", Соглашения об упрощенном порядке принятия, Конвенция о замужней женщине (нужное подчеркнуть).
-------------------------------------------------------------------
Правильность заполнения заявления и наличие необходимых документов проверил; заявление подписано в моем присутствии, подлинность подписи заявителя подтверждаю.
_____________________________________________
_____________________________________________ (специальное звание, должность, фамилия, инициалы должностного лица территориального подразделения миграционной службы, принявшего документы)
_____________________________ (подпись должностного лица)
Начальник ________________________________________________ (наименование территориального подразделения миграционной службы) ________________________________________________ (специальное звание, подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение к приказу/
Приложение 2 к приказу

16. Тұруға ықтиярхатпен расталған Қазақстан Республикасының аумағында тұру
_____________________________________________
(қай уақыттан бастап, оның ішінде үздіксіз)
17. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтінішпен жүгінген
күннің алдындағы бес жыл ішінде Қазақстан Республикасы аумағынан тыс жерлерге
шығарылдыңыз ба?________________________
(егер иә болса, елден тыс шығарудың себебі көрсетілсін, елден тыс шығару туралы
қаулының нөмірі мен күні)
18. Шет мемлекетте әскери қызметте, қауіпсіздік органдарында немесе құқық қорғау
органдарында қызметте тұрасыз ба? (тұрдыңызба?)__________________________________
(егер иә болса, онда қашан, қандай кезеңде, соңғы лауазымы, атағы, шені)
19. Қылмыстық жауапкершілікке тартылдыңыз ба _________________________________
(егер иә болса, тиісті мемлекеттің қылмыстық заңнамасының қандай баптары бойынша,
сотталған жағдайда үкімнің көшірмесін қоса бере отырып, бұлтартпау шарасын көрсету)
20. Қылмыс жасағаныңыз үшін шет мемлекеттің құзыретті органдары қылмыстық
тәртіпте қудалап жүрген жоқ па? ________________________ (иә, жоқ)
21. Тұрғылықты мекенжайы, телефоны ________________________________
22. Жеке басын куәландыратын құжат ________________________________
(құжат нөмірі, қашан және кім берді)
Өтінішпен бірге мынадай құжаттар ұсынамын:
_____________________________________________
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығын және жазылған деректердің дұрыстығын растаймын, өзім туралы көрінеу жалған ақпарат бергенім үшін ескертілдім ________________________________________________________________
(өтініш берілген күн) (өтініш берушінің қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___ жылғы "__"_________________________
__________________ (өтініш берушінің қолы)
Өтініш "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Заңның, Жеңілдетілген тәртіпте қабылдау туралы келісімнің, Тұрмыстағы әйел туралы конвенцияның негізінде қарауға қабылданды.
(керегін сызыңыз)
Өтінішті толтырудың дұрыстығын және қажетті құжаттардың бар-жоғын тексердім;
өтінішке менің қатысуыммен қол қойылды, өтініш берушінің қолының түпнұсқалығын растаймын._____________________________________
(құжатты қабылдаған аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің лауазымды адамының
арнаулы атағы, лауазымы, тегі, аты-жөні) _____________________________
(лауазымды адамның қолы)
Бастық ______________________________
(аумақтық көші-қон қызметі бөлінісінің атауы)
________________________________ ____________
(арнаулы атағы) (қолы) (тегі, аты-жөні) М.О.
бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
азаматтығынақабылдау және
Қазақстан Республикасының
азаматтығын қалпына келтіру,
оның ішінде жеңілдетілген
тәртіппен (тіркеу тәртібімен),
азаматтықтан шығу,
азаматтықты жоғалту
мен одан айыру және
Қазақстан Республикасының
азаматтығына жататындығын
айқындау мәселелері бойынша
өтінішхаттарды (өтініштерді)
ішкі істер органдарының
қабылдау, ресімдеу және
қарау қағидаларына

Приложения 7-1 к Правилам
приема, оформления и
рассмотрения органами внутренних
дел ходатайств (заявлений) по
вопросам приема в гражданство
Республики Казахстан и
восстановления в гражданстве
Республики Казахстан, в том
числе в упрощенном (регистрационном)
порядке, выхода из гражданства,
утраты, лишения гражданства и
определения принадлежности
к гражданству
__________________________________
(наименование территориального подразделения миграционной службы)
Регистрационный номер ___________________________
(заполняется должностным лицом)
Анкета-заявление
Прошу выдать разрешение на постоянное проживание и принять в гражданство Республики Казахстан в упрощенном регистрационном порядке Временно зарегистрирован(а) в Республике Казахстан с "___" _____20___ до "____" ______20____ по адресу________________________________________________ Мотивы, побудившие обратиться с данным заявление_______________________________ ________________________________________________
Сведения о заявителе (заявителях)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________________________________________ в случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) указать прежнюю фамилию, имя, отчество причину и дату изменения, фамилия и имя пишутся буквами русского и латинского алфавитов соответствии с документом, удостоверяющим личность
2. Число, месяц, год и место рождения дата рождения_______________________________
3. Гражданство (подданство) какого иностранного государства имеете в настоящее время (имели прежде) ________________________________________________ ________________________________________________ где, когда и на каком основании приобретено, утрачено
4. Пол ________________________________________________
5. Документ, удостоверяющий личность __________________________________________ номер и серия документа, кем и когда выдан
6. Национальность ________________________________________________ указывается по желанию
7. Обращались ли ранее с заявлением о выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан
________________________________________________
если да, то, когда и в какой орган, какое было принято решение
8. Семейное положение ________________________________________________
женат (замужем), холост (незамужняя)
________________________________________________
разведен(а), номер свидетельства о браке (разводе), дата и место выдачи)
9. Члены семьи, включая несовершеннолетних детей (в том числе усыновленных, опекаемых, находящихся на попечении):
Отношение к заявителю
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и месторождения
Гражданство (подданство)
Адрес место проживания, учебы
ИИН при наличии
Место, работы

7-1-қосымша
____________________________
(аумақтық көші-қон қызметі
бөлінісінің атауы)
____________________________
Тіркеу нөмірі ________________
(лауазымды адам толтырады)
М.О. Фото суреттің орны
Сауалнама-өтініш
Тұрақты тұруға рұқсатты беруді және Қазақстан Республикасының азаматтығына жеңілдетілген тәртіппен қабылдауды сұраймын.
Қазақстан Республикасында 20____ жылғы бастап 20 ____жылғы дейін мекенжайы бойынша уақытша тіркелген.
Осы өтінішпен жүгінуге ықпал еткен себептер.
____________________________________________
Өтініш беруші туралы мәлімет
1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгерген жағдайда бұрынғы тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), Өзгертудің себебі мен күні көрсетілсін. Тегі мен аты орыс және латын әліпбиінің әріптерімен жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес жазылады).
2. Туған күні, айы, жылы мен жері ________________________________
3. Қазіргі уақытта қай шетмемлекеттің азаматтығы (тиесілігі) бар (бұрын болды)
_____________________________________________
қайда, қашан және қандай негізде алынды және жоғалтты)
4. Жынысы ___________________ (еркек, әйел)
5. жеке басты куәландыратын құжат ____________________________
(құжаттың нөмірі мен сериясы, кім және қашан берген)
6. Ұлты _______________________________________________
(қалауы бойынша көрсетіледі)
7. Бұрын Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы өтінішпен
жүгіндіңіз бе ________________________________________________
егер иә болса, онда қандай органға және қашан, қандай шешім қабылданды
8. Отбасы жағдайы _____________________________________________
(үйленген (тұрмыста), бойдақ (тұрмысқа шықпаған),
_____________________________________________
ажырасқан, неке қию (бұзу) туралы куәлік, берілген күні және орны)
9. Кәмелеттік жасқа толмаған (оның ішінде асырап алынған, қамқорындағы,
қарамағындағы) балаларын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының аумағында
уақытша тіркеуі бар отбасы мүшелері:
Өтініш берушіге қатысы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған жылы және жері
Азаматтығы (тиесілігі)
Тұратын, оқитын жерінің мекенжайы
ЖСН ол болған жағдайда
Жұмыс орны

10. Сведения о трудовой деятельности, включая учебу:
Дата (месяц и год)
Должность с указанием организации, работы приема, увольнения
Адрес места работы
11. Индивидуальный идентификационный номер (если имеется)
_________________________________________________________________________
номер свидетельства, дата и место выдачи, наименование органа, его выдавшего
12. Выдворялись ли с территории Республики Казахстан в течении пяти лет, предшествовавших дате обращения с заявлением
_________________________________________________________________________
(если да, указать причину выдворения, номер и дату постановления о выдворении)
13. Привлекались ли к уголовной ответственности
________________________________________________________________________
если да, то тогда, где, по каким статьям
14. Были ли Вы осуждены вступившим в законную силу приговором суда за совершение тяжкого или особо тяжкого уголовного проступка либо уголовного проступка, рецидив которого признан опасным ________________________________________________
_________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
15. Имеете ли непогашенную или неснятую судимость за совершение уголовного проступка на территории Республики Казахстан либо за ее пределами
_________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
_________________________________________________________________________
16. Сведения о попечителе, вписываются при получении разрешения об оставлении на постоянное жительство в Республике Казахстан родителя/получающего самостоятельно разрешение (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата и место рождения, гражданство) ________________________________________________
Сведения о другом родителе указанных детей (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения, гражданство, место жительства)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
17. Адрес места временного проживания, телефон
__________________________________________________________________________
Вместе с заявлением представляю следующие документы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Я предупрежден(а), что в выдаче разрешения на постоянное проживание и принятия в гражданство Республики Казахстан в упрощенном регистрационном порядке мне может быть отказано в случаях, предусмотренных статьей 49 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан".
Подлинность представленных документов и достоверность изложенных сведений подтверждаю, предупрежден за предоставление заведомо ложных сведений о себе.
"__"_______________________20___г.
_________________________________________
(дата подачи заявления) (подпись заявителя)
Заявление принято к рассмотрению "__" __ 20___ г.
Согласен (-на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"____" ____ 20 ____ год ___________________________ (подпись заявителя)
Правильность заполнения заявления и наличие необходимых документов проверил, заявление подписано в моем присутствии, подлинность подписи заявителя подтверждаю
_______________________________________________ специальное звание (если имеется), ______________________________________________ должность, фамилия, инициалы уполномоченного должностного лица, принявшего документы ________________________________________________ (подпись должностного лица)
Заявление заполняется от руки или с использованием технических средств (пишущих машинок, компьютеров), без сокращений, аббревиатур, исправлений и прочерков.
Ответы на вопросы исчерпывающие. Текст, выполненный от руки, должен быть разборчивым.
Проставляется штамп печать подразделения миграционной полиции, принявшего заявление.
Если заявитель является предпринимателем без образования юридического лица, то указываются номер свидетельства о регистрации, наименование регистрирующего органа и место выдачи.
Если заявителю назначена пенсия, указывается вид пенсии, номер пенсионного удостоверения (свидетельства), кем и когда оно выдано.

10. Оқуын қоса алғанда, еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Күні (айы және жылы)
Мекемені көрсете отырып лауазымы, жұмысқа қабылдануы, жұмыстан шығуы
Жұмыс орнының мекенжайы
11. Жеке сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса _________________________________
___________________________________________
(куәлік нөмірі, берген күні мен орны, берген органның атауы)
12. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтінішпен жүгінген
күннің алдындағы бес жыл ішінде Қазақстан Республикасы аумағынан тыс жерлерге
шығарылдыңыз ба?______________________________
(егер иә болса, елден тыс шығарудың себебі көрсетілсін, елден тыс шығару туралы
қаулының нөмірі мен күні)
13. Қылмыстық жауапкершілікке тартылдыңыз ба _______________________
(егер иә болса, қашан, қандай баптар бойынша)
14. Сіз ауыр немесе аса ауыр қылмыстық әрекет не болмаса қауіпті деп танылған
қылмысты қайта жасағаныңыз үшін заңды күшіне енген сот үкімімен сотталдыңыз ба
_____________________________________________
егер сотталсаңыз, неше рет және қашан)
15. Қазақстан Республикасының аумағында не болмаса одан тыс жерлерде ауыр немесе
аса ауыр қылмыстық әрекет жасағаныңыз үшін өтелмеген немесе алынбаған
соттылығыңыз бар ма
____________________________________________
егер болса, неше рет және қашан
16. Ата-анасы Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы рұқсат алған кезде жазылатын/ дербес рұқсат алатын бала туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, азаматтығы)
_____________________________________________
Көрсетілген балалардың басқа ата-анасы туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты, туған
күні, азаматтығы, тұрғылықты жері)
_____________________________________________
17. Уақытша тұратын жерінің мекенжайы, телефоны ____________________________
Өтінішпен бірге мынадай құжаттар ұсынамын: _________________________________
Маған тұрақты тұруға рұқсат беруде және Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауда жеңілдетілген тіркеу тәртібінде "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабында және "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабында көзделген жағдайларда бас тартылуы мүмкін екені ескертілді.
Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалығын және жазылған мәліметтердің шынайылығын растаймын, өзім туралы көрінеу жалған мәлімет ұсынғаным үшін ескертілдім.
20__ жылғы "___" _________________________.
(өтініш берушінің қолы, лауазымды адам болған кезде қойылады)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___ жылғы "__"_________________________
(өтініш берушінің қолы)
20__ жылғы "___" ________________ _________ өтініш қарауға қабылданды.
Өтініштің толтырылғанының дұрыстығын және қажетті құжаттардың бар-жоғын тексердім, өтінішке мен болған кезде қол қойылды, өтініш берушінің қолының түпнұсқалығын растаймын
____________________________________________
арнаулы атағы (егер бар болса),
_____________________________________________
құжатты қабылдаған уәкілетті лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________
(лауазымды адамның қолы)
Өтініш қысқартуларсыз, аббревиатураларсыз, түзетулерсіз және шимайсыз қолмен немесе техникалық құралдарды (жазу машинкалары, компьютерлер) пайдалана отырып толтырылады.
Сұрақтарға жауап толық болуы тиіс. Қолмен орындалған мәтін түсінікті болуы тиіс.
Өтінішті қабылдаған көші-қон полициясы бөлінісінің мөртабаны қойылады.
Егер өтініш беруші заңды тұлғаның білімінсіз кәсіпкер болып табылса, онда тіркеу туралы куәліктің нөмірі, тіркеген органның атауы және берілген орны көрсетіледі.
Егер өтініш берушіге зейнетақы тағайындалса, зейнетақы түрі, зейнетақы куәлігінің нөмірі, оны кім және қашан бергені көрсетіледі.