Об утверждении формы отчета № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 августа 2024 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2024 года № 34898
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор Республики Казахстан Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 августа 2024 года № 99
форма
Отчет № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 5 тамыздағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 6 тамызда № 34898 болып тіркелді
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг
агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 5 тамыздағы
№ 99 бұйрығына
1-қосымша/
нысан
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есебі

Раздел 1. Сведения о зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований коррупционных преступлениях и уголовных делах о них
Наименование
код строки
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР) в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3

1-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар туралы қылмыстық істер туралы мәліметтер
Атауы
жол коды
Есептік кезеңде қылмыстық істері іс жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан

Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса РК
(далее – УПК РК)
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего преступлений, отнесенных к коррупционным в соответствии с Уголовным кодексом Республики Казахстан (далее – УК РК)
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
Всего переквалифицированных в некоррупционные преступления
6
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
Всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
Количество коррупционных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
По оконченным расследованием уголовным делам
Количество коррупционных преступлений, по делам по которым с момента регистрации прошло более 2-х месяцев, а информация о продлении срока не поступила
Количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым направлены по подследственности со снятием с учета
Установленный размер материального вреда (тысяч тенге)
Наложен арест на имущество (тысяч тенге)
Изъято и добровольно погашено (тысяч тенге)
14
15
16
17
18
19
20
Отчет № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"
Раздел 2. Сведения по коррупционным уголовным делам без учета эпизодов
Наименование
код строки
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего преступлений, отнесенных к коррупционным в соответствии с УК РК
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
Переквалифицированные в некоррупционные преступления
6
продолжение таблицы
Количество преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
Количество уголовных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
Количество уголовных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
всего

Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны
ҚР Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
А
Б
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне сәйкес (бұдан әрі – ҚР ҚК) сыбайлас жемқорлыққа жататын қылмыстардың барлығы
1
олардың ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
Сыбайлас жемқорлық емес болып қайта сараланған қылмыстардың барлығы
6
кестенің жалғасы
Тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Барлығы
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 1) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 2) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 3) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 5) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 6) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 7) тармағы бойынша
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7- бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген өткен жылдардағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Тергеу аяқталған қылмыстық істер бойынша
Тіркеген уақыттан бастап 2 айдан аспайтын уақыт өткен, бірақ мерзімді ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептен алына отырып, тергеулігі бойынша жіберілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Материалдық шығынның бекітілген көлемі (мың теңге)
Мүлікке тәркілеу салынды (мың теңге)
Алынып ерікті түрде төленді (мың теңге)
14
15
16
17
18
19
20
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есебі
2-бөлім. Эпизодтары есепке алмай сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша мәліметтер
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңде қылмыстық істері с жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде СДТБТ тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан
Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабының 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны
Қылмыстық істер Қазақстан Республикасы ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
А
Б
1
2
3
4
5
6
ҚР ҚК сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жататын қылмыстардың барлығы
1
олардың ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
Сыбайлас жемқорлық емес болып қайта сараланған қылмыстар
6
кестенің жалғасы
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстар саны
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген қылмыстар саны
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген өткен жылдардағы қылмыстар саны
барлығы

Раздел 5. Сведения об осужденных, оправданных, о лицах, уголовные дела в отношении которых прекращены судом, о лицах в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
Таблица Б. Сведения об оправданных, о лицах, дела в отношении которых прекращены судом, о лицах, в отношении которых применены меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
Наименование
Код строки
Число лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
в том числе по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (из графы 1)
Число лиц, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера
Число
оправданных
А
Б
1
2
3
4
Всего лиц, оправданных, лиц, дела в отношении которых прекращены судом, лиц, в отношении которых применены меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
1
продолжение таблицы
основные меры наказания
лишение свободы
до 1 года включительно

5-бөлім. Сотталған, ақталған, қылмыстық істерін сот тоқтатқан, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
Б-кестесі. Ақталғандар, қылмыстық істерін сот тоқтатқан, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
Атауы
жолдың коды
Сот қылмыстық істерін тоқтатқан адамдардың саны
оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдардың саны
Ақталғандар саны
А
Б
1
2
3
4
Ақталған,істерін сот тоқтатқан адамдардың, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдардың және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары қолданған адамдардың барлығы
1
кестенің жалғасы
негізгі жазалау шаралары
бас бостандығынан айыру
1 жылға дейін қоса алғанда

Раздел 6. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности
Таблица Б. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях за период с "_" ____20_ года по "__" ___ 20_ года
Наименование
код строки
Всего
Военная полиция Вооруженных Сил Республики Казахстан
Военная полиция Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Военная полиция Национальной гвардии Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
Органы прокуратуры
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего административных правонарушений, отнесенных к коррупционным в соответствии с главой 34 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
1
Отчет № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

6-бөлім. Әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар субъектілері туралы мәліметтер
Б-кестесі. "__" _______ 20 __ жылдан "__" _________ 20 __ жылға дейінгі кезеңде әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы іс қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар субъектілері туралы мәліметтер
Атауы
жол коды
Барлығы
Қазақстан Республикасы Қарулы күштердің Әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
Прокуратура органдары
А
Б
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 34-тарауына сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған әкімшілік құқық бұзушылықтардың барлығы
1
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есебі

Раздел 6. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности
Таблица В. Сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях в разрезе регионов "__" __________ 20 __ года по "__" __________ 20 __ года
Наименование
Всего
Военная полиция Вооруженных Сил Республики Казахстан
Военная полиция Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Военная полиция Национальной гвардии Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
Органы прокуратуры
А
Б
1
2
3
4
5
6
Перечень областей, городов республиканского значения и столицы
1
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 августа 2024 года № 99
Инструкция по формированию отчета № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует формирование отчета о работе уполномоченных государственных органов по выявлению, пресечению коррупционных правонарушений и привлечению лиц, виновных в их совершении к ответственности, а также содержит статистическую информацию об ущербе, причиненном коррупционными преступлениями, и состоянии работы по его возмещению, а также ведомственной принадлежности лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, о лицах, уголовные дела, в отношении которых рассмотрены судом, видах мер ответственности за коррупционные деяния (далее - отчет).
2. Субъектами отчета являются правоохранительные, специальные государственные органы и органы военной полиции, Судебная администрация Республики Казахстан и канцелярии местных судов, а также все иные государственные органы и организации, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (далее – Закон).
3. Основаниями формирования отчета являются сведения:
1) электронных информационных учетных документов Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (разделы 1, 2, 3, 4, 5);

6-бөлім. Әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар субъектілері туралы мәліметтер
В-кестесі. "__" _______ 20 __ жылдан "__" _________ 20 __ жылға дейінгі аймақтар бөлінісінде әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы іс қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар субъектілері туралы мәліметтер
Аталуы
Барлығы
Қазақстан Республикасы Қарулы күштердің әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ұлттық гвардиясының әскери полициясы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
Прокуратура органдары
А
Б
1
2
3
4
5
6
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тізбесі
1
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 5 тамыздағы
№ 99 бұйрығына
2-қосымша
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың субъектілері туралы" № 3-К есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық уәкілетті мемлекеттік органдардың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және оларды жасаған кінәлі адамдарды жауаптылыққа тарту жөніндегі жұмысы туралы есепті қалыптастыруды нақтылайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық қылмыстардан келтірілген залал және оны өтеу жөніндегі жұмыстың жай-күйі, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың ведомстволық тиесілігі туралы статистикалық ақпаратты қамтиды, сот өздеріне қатысты қылмыстық істерді қараған адамдар, сыбайлас жемқорлық әрекеттері үшін жауапкершілік шараларының түрлері туралы (бұдан әрі – есеп).
2. Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдары және әскери полиция органдары, Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі және жергілікті соттардың кеңселері, сондай-ақ өз өкілеттіліктері шегінде "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) талаптарын орындауды қамтамасыз ететін барлық өзге мемлекеттік органдар мен ұйымдар, жергілікті өзін-өзі басқару органдары мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалар субъектілері болып табылады.
3. Есепті қалыптастырудың негізі:
1) "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 тіркелген) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (1, 2, 3, 4, 5-бөлім);

2) информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20962) (раздел 6).
4. Отчет формируется ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме центральным аппаратом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
После окончательной загрузки форм в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
Утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), не подлежит корректировке.
5. Начальники территориальных и приравненных к ним органов Комитета (далее – территориальный орган) обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 3. Структура и порядок формирования отчета
6. Отчет состоит из 6 разделов:
1) раздел 1 отчета отражает основные сведения о коррупционных преступлениях, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования, зарегистрированных, оконченных расследованием, по которым сроки досудебного расследования прерваны в отчетном периоде, а также сведения по возмещению причиненного вреда;
2) раздел 2 отчета отражает основные сведения о коррупционных уголовных делах без учета эпизодов, находившихся в производстве органов уголовного преследования, зарегистрированных, оконченных расследованием, по которым сроки досудебного расследования прерваны в отчетном периоде, а также сведения по возмещению причиненного вреда;
3) раздел 3 отчета отражает сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, круг которых определен в подпункте 6) статьи 1 Закона;
4) в разделе 4 отчета отражаются сведения о лицах, совершивших коррупционные преступления, круг которых определен в подпункте 6) статьи 1 Закона;
5) раздел 5 отчета включает сведения о лицах осужденных, оправданных, уголовные дела, в отношении которых прекращены судом, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера, а также указываются назначенные меры наказания;

2) "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) (6-бөлім), "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қозғау туралы" 1-ӘЖ нысанды және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің жылжу, қаралу барысы туралы және әкімшілік жазаның орындалу тәртібі туралы" 1-ӘҚ нысанды ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері болып табылады.
4. Есепті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің орталық аппараты (бұдан әрі - Комитет) автоматтандырылған режимде өсіп келе жатқан қорытындымен ай сайын қалыптастырады.
Нысандар есепті кезеңнің соңғы күні сағат 00:00-ге дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) Комитеттің ақпараттық жүйелеріне түпкілікті жүктелгеннен кейін белгілі бір уақыт кезеңі (статистикалық кесім) үшін қалыптастырылған есептің есебі жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт кезеңінде қалыптастырылған, бекітілген есеп (статистикалық кесім) түзетуге жатпайды.
5. Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарының (бұдан әрі – аумақтық орган) бастықтары жергілікті жерлерде Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
3-тарау. Есептің құрылымы және қалыптастыру
6. Есеп 6-бөлімнен тұрады:
1) есептің 1-бөлімі сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы негізгі мәліметтерді қылмыстық істері қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған, тіркелген, тергеп-тексерумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде үзілген, сондай-ақ келтірілген зиянды өтеу бойынша мәліметтерді көрсетеді.
2) есептің 2-бөлімі сыбайлас жемқорлық қылмыстық істер туралы эпизодтарды есепке алмай негізгі мәліметтерді, қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған, тіркелген, тергеп-тексерумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде үзілген, сондай-ақ келтірілген зиянды өтеу бойынша мәліметтерді көрсетеді.
3) есептің 3-бөлімі Заңның 1-бабының 6) тармақшасында айқындалған адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеруі басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерді көрсетеді.
4) есептің 4-бөлімі Заңның 1-бабының 6) тармақшасында айқындалған сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасаған адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
5) есептің 5-бөлімі сотталған, ақталған, қылмыстық істерін сот тоқтатқан, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды, сондай-ақ тағайындалған жазалау шаралары көрсетіледі.

6) раздел 6 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, а также возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях, с разбивкой по статьям административных правонарушений, отнесенных к коррупционным в соответствии с главой 34 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КРКоАП), по регионам.
7. В строке 1 раздела 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 указываются коррупционные преступления с разбивкой по тяжести преступления. В строке 6 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК), не входящие в перечень коррупционных.
8. В графе 1 отражается количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования в отчетном периоде.
В это число входят преступления прошлых лет, по которым:
процессуальные решения не приняты;
впервые процессуальные решения приняты в отчетном периоде;
начато досудебное расследование в отчетном периоде;
направлены по подследственности в отчетном периоде со снятием с учета.
9. В графе 2 указывается количество коррупционных преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде, за исключением деяний, уголовные дела по которым прекращены со снятием с учета.
В случае регистрации преступления одним органом уголовного преследования и последующей передачей по подследственности в другой орган в данной графе преступление указывается только в отчете органа, зарегистрировавшего преступление. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
10. Сведения о коррупционных преступлениях, по которым уголовные дела впервые окончены расследованием в отчетном периоде, отражаются в графе 3 с распределением их на графы 4 и 5 в зависимости от окончательных процессуальных решений.
Коррупционные преступления, дела по которым прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК), указываются в графе 6.
11. В графе 7 указываются сведения о коррупционных преступлениях, по которым сроки досудебного расследования впервые прерваны, с отражением их по основаниям принятия решения в графах 8-13.
12. В графе 14 указывается количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны впервые в отчетном периоде по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК, в графе 15 – коррупционные преступления прошлых лет, по которым сроки досудебного расследования прерваны в предыдущие годы по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК.

6) есептің 6-бөлімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 34-тарауына (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған, сондай-ақ әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
7. 1-бөлімнің 1-жолында жасалған сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны көрсетіледі, олардың ішінде 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп көрсетіледі. 6-жолда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне кірмейтін қылмыстар бейнеленеді.
8. 1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған қылмыстардың саны көрсетіледі.
Бұл санға бұрынғы жылдардағы қылмыстар кіреді, оның ішінде:
процестік шешім қабылданбаған;
есептік кезеңде алғаш рет процестік шешім қабылданған;
есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған;
тергеулігі бойынша есептік кезеңде есептен алынумен жолданғандар.
9. 2-бағанда есептік кезеңде СДТБТ-де тіркелген қылмыстар саны көрсетіледі, қылмыстық істері есептен алынумен тоқтатылған әрекеттерден басқа.
Қылмысты бір қылмыстық қудалау органы тіркеген және тергеулігі бойынша кейін басқа органға берген (мысалы, ішкі істер органдарына) жағдайда осы бағанда қылмыс тек қылмысты тіркеген органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен артық болуына жол беріледі.
10. Қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер соңғы процестік шешімдерге байланысты оларды 4 және 5-бағандарға бөліп, 3-бағанда бейнеленеді.
Істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар 6-бағанда көрсетіледі.
11. 7-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексерулер мерзімі алғаш рет үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер оларды шешім қабылдау негіздері бойынша 8-13-бағандарға бейнелеп көрсетіледі.
12. 14-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлімінің 4) тармағы негізінде үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстардың саны, 15-бағанда - сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі алдыңғы жылдары ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлімінің 4) тармағы негізінде үзілген бұрынғы жылдардың қылмыстары көрсетіледі.

13. Графа 16 отражает установленный размер материального ущерба (в тысячах тенге), причиненного преступлениями, по которым уголовные дела впервые в отчетном периоде направлены в суд или прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
14. В графе 17 указывается сумма (в тысячах тенге), на которую наложен арест на имущество по делам о коррупционных преступлениях, указанных в графе 3. Сумма (в тысячах тенге), на которую изъято имущество или которая добровольно погашена по уголовным делам, указывается в графе 18.
15. Сведения о коррупционных преступлениях, по которым по уголовным делам истек установленный УПК РК срок следствия, а информация о его продлении в органы правовой статистики и специальных учетов не поступила, учитываются в графе 19.
16. Из числа зарегистрированных в отчетном периоде (графа 2) в графе 20 указывается количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым переданы со снятием с учета.
При этом если уголовное дело передается по подследственности со снятием с учета внутри области, то в сводном отчете области во избежание двойного учета, данное дело в графе 20 не отражается. В областном сводном отчете данная графа заполняется только в случае передачи дела по подследственности со снятием с учета за пределы области.
17. Показатели раздела 2 формируются по аналогии раздела 1 по уголовным делам без учета эпизодов.
18. Раздел 3 отчета отражает сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, круг которых определен в подпункте 6) статьи 1 Закона.
19. В строке 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 коррупционные преступления указываются с разбивкой по тяжести преступления. В строке 6 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи УК РК, не входящие в перечень коррупционных.
20. Сведения о количестве коррупционных преступлений в отношении лиц, по которым начато досудебное расследование, учитываются в отчетном периоде единожды, то есть если в отношении лица вынесено процессуальное решение в предыдущем отчетном периоде, то в последующем отчетном периоде такое лицо не учитывается.
21. В графе 1 раздела 4 отчета учитывается количество лиц, в отношении которых вынесено постановление о признании подозреваемым в совершении коррупционного преступления в отчетном периоде.
22. В графе 2 раздела 4 отчета указывается количество лиц, совершивших коррупционные преступления, в отношении которых уголовные дела впервые направлены в суд или прекращены по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК в данном отчетном периоде. Из них в графе 3 выделяются лица, уголовные дела в отношении которых направлены в суд. Данные из графы 3 распределяются в графах 4-44 по лицам, круг которых определен в подпункте 6) статьи 1 Закона.

13. 16-баған қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған қылмыстардан келген материалдық залалдың белгіленген көлемі (мың теңгемен) көрсетіледі.
14. 17-бағанда 3-бағанда көрсетілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы істер бойынша тыйым салынған мүліктің сомасы (мың теңгемен) көрсетіледі. Қылмыстық істер бойынша мүлік алынған немесе ерікті түрде өтелген сома (мың теңгемен) 18-бағанда көрсетіледі.
15. Сыбайлас жемқорлық қылмыстық істері бойынша ҚР ҚПК-да белгіленген тергеу мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына түспеген қылмыстар туралы мәліметтер 19-бағанда ескеріледі.
16. Есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан (2-баған) 20-бағанда қылмыстық істері есептен алынумен берілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны көрсетіледі.
Сонымен бірге егер қылмыстық іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс ішінде берілетін болса, онда облыстың жиынтық есебінде қосалқы есепке алуды болдырмау үшін, осы іс 20-бағанда бейнеленбейді. Облыстық жиынтық есепте осы баған тек іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс шегінен тыс берілген жағдайда толтырылады.
17. 2-бөлімнің көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсастық бойынша қылмыстық істерде эпизодтарды есепке алмай қалыптастырылады.
18. Есептің 3-бөлімі Заңның 1-бабының 6) тармақшасында айқындалған адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеруі басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерді көрсетеді.
19. 1-жолда сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны көрсетіледі, олардың ішінен 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп көрсетіледі. 6-жолда ҚР ҚК-нің баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне кірмейтін қылмыстар бейнеленеді.
20. Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған тұлғаларға қатысты сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны туралы мәліметтер есепті кезеңде бір рет есепке алынады, яғни алдыңғы есепті кезеңде тұлғаға қатысты іс жүргізу шешімі шығарылса, кейінгі есепті кезеңде ол тұлға есепке алынбайды.
21. Есептің 4-бөлімнің 1-бағанында оларға қатысты есептік кезеңде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасады деп күдікті деп тану туралы қаулы шығарылған адамдар саны ескеріледі.
22. Есептің 4-бөлімнің 2-бағанында осы есептік кезеңде қылмыстық істері алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылған, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдар саны көрсетіледі. Олардың ішінде 3-бағанда қылмыстық істері сотқа жіберілген адамдар бөлінеді. 3-бағандағы деректері Заңның 1-бабының 6) тармақшасында айқындалған адамдар бойынша 4-47-бағандарда бөлінеді.

23. В графе 1 таблицы А раздела 5 отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде. В графах 2 – 42 отражаются сведения о лицах, определенных в подпункте 6) статьи 1 Закона.
24. В строке 1 таблицы А раздела 5 отчета отражается общее количество лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений. Строки 2-5 заполняются согласно показателям формы отчета.
25. В таблице Б раздела 5 отчета отражаются сведения о результатах рассмотрения судами уголовных дел в отношении лиц, совершивших коррупционные преступления (по вступившим в законную силу судебным актам).
26. В графе 1 таблицы В раздела 5 отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений, выявленных по инициативе самого государственного органа, организации среди своих служащих, по приговорам, вступившим в законную силу.
27. В графах 2-42 из графы 1 выделяется количество служащих отдельных государственных органов, организаций, осужденных за коррупционные деяния, выявленных по инициативе самого государственного органа, организации среди своих служащих.
28. В таблицах раздела 6 отчета отражаются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на специальном учете Комитета, привлеченных к ответственности за отчетный период.
В графах таблиц А, Б, В раздела 6 отчета отражается общее количество лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений.
29. Таблица А раздела 6 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, с разбивкой по регионам.
30. Таблица Б раздела 6 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях, с разбивкой по статьям главы 34 КРКоАП.
31. Таблица В раздела 6 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях, с разбивкой по регионам.
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 августа 2024 года № 99
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №14126);

23. Есептің 5-бөлімі А кестесінің 1-бағанында осы есептік кезеңде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдар саны көрсетіледі. 2-42-бағандарда Заңның 1-бабының 6) тармақшасында айқындалған адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
24. Есептің 5-бөлімі А кестесінің 1-бағанында сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдардың жалпы саны көрсетіледі. 2-5-бағандар есеп нысанының көрсеткіштеріне сәйкес толтырылады.
25. Есептің 5-бөлімінің Б кестесінде соттардың сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді (заңды күшіне енген сот актілері бойынша).
26. Есептің 5-бөлімі В кестесінің 1-бағанында мемлекеттік органның, ұйымның өз бастамасы бойынша қызметкерлерінің арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін осы есептік кезеңде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сотталған адамдар саны көрсетіледі.
27. 2-42-бағандарда 1-бағаннан мемлекеттік органның, ұйымның өз бастамасы бойынша қызметкерлерінің арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған жеке мемлекеттік орган, ұйымдар қызметкерлерінің саны ерекшеленеді.
28. Есептің 6-бөлімінің кестелерінде есептік кезеңде жауаптылыққа тартылған, Комитетте есепте тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 6-бөлімінің А, Б, В-кестелерінің бағандарында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
29. Есептің 6-бөлімінің А-кестесі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
30. Есептің 6-бөлімінің Б-кестесі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы ҚР ӘҚБтК-нің 34-тарауының баптары бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
31. Есептің 6-бөлімінің В-кестесі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 5 тамыздағы
№ 99 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылды деп танылған кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
Мыналардың:
1) "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14126 болып тіркелген);

2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 43 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15148);
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2018 года № 112 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17500);
4) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 76 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20889);
5) пункт 17 Перечня, утвержденного приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 82 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20920);
6) пункт 9 Перечня, утвержденного приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года № 17 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22206).

2) "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 43 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15148 болып тіркелген);
3) "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 10 қыркүйектегі № 112 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17500 болып тіркелген);
4) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 76 бұйрығымен 1-тармағының 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20889 болып тіркелген);
5) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 82 бұйрығымен бекітілген Тізбенің 17-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20920 болып тіркелген);
6) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 15 ақпандағы № 17 бұйрығымен бекітілген Тізбенің 9-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22206 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.