О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 144 "Об утверждении Перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 13 августа 2024 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2024 года № 34929
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 144 "Об утверждении Перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10785) следующие изменения и дополнения:
в перечне магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть, утвержденном указанным приказом:
строку 9 изложить в следующей редакции:
"
9
Тобол
Хромтау
666 пк 5
1165 пк 2
Тобол - Хромтау
Костанайская, Актюбинская
";
строку 14 изложить в следующей редакции:
"
14
Кокшетау-1
Кызыл-Ту
1 пк 1
205 пк 10
Кокшетау-1 – Кызыл-Ту
Северо-Казахстанская, Акмолинская
";
строку 21 изложить в следующей редакции:
"
21
Есиль
Шубарколь
1 пк 1
436 пк 10
Есиль- Шубарколь
Акмолинская, Костанайская, Ұлытау
";
строку 25 изложить в следующей редакции:
"
25
Екибастуз-2
Екибастуз Северный-2
1 пк 9
41 пк 6
Екибастуз-2 - Екибастуз Северный-2
Павлодарская
";
строки 37, 38, 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"
37
Спутник
Жана-Семей
1 пк 1
352 пк 8
Спутник - Жана-Семей
Павлодарская, Абай
38
Левый Иртыш
Пост А
1 пк 1
3 пк 5
Левый Иртыш - Пост А
Абай
39
Жана-Семей
Межгосударственная граница
662 пк 5
547 пк 4
Жана-Семей - Локоть (Российская Федерация)
Абай
40
Межгосударственная граница
Межгосударственная граница
1 пк 1
92 пк 2
Локоть (Российская Федерация) - Третьяково (Российская Федерация)
Абай
";
строки 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 изложить в следующей редакции:
"
44
Актогай
Жана-Семей
1122 пк 5
662 пк 5
Актогай -Жана-Семей
Абай
45
Актогай
Межгосударственная граница
1 пк 1
318 пк 1
Актогай -Достык -Алашанькоу (Китай)
Абай, Жетісу
46
Актогай
Коксу
1122 пк 5
1406 пк 3
Актогай - Коксу
Абай, Жетісу
47
Коксу
Карабулак
1 пк 1
56 пк 7
Коксу - Карабулак
Жетісу
48
Карабулак
Текели
56 пк 7
76 пк 4
Карабулак - Текели
Жетісу
49
Карабулак
Талдыкорган
1 пк 1
18 пк 5
Карабулак - Талдыкорган
Жетісу
50
Мойынты
Актогай
1067 пк 8
1588 пк 5
Мойынты - Актогай
Карагандинская, Абай, Жетісу
51
Коксу
Алматы-1
1406 пк 3
1680 пк 2
Коксу - Алматы-1
Жетісу, Алматинская
";
строки 65 и 66 изложить в следующей редакции:
"
65
Жарык
Саксаульская
1 пк 1
964 пк 2
Жарык - Саксаульская
Ұлытау, Актюбинская
66
Атасу
Каражал

"Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 13 тамыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 тамызда № 34929 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 ақпандағы № 144 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10785 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiнде:
9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Тобыл
Хромтау
666 пк 5
1165 пк 2
Тобол - Хромтау
Қостанай, Ақтөбе
";
14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Көкшетау-1
Қызыл-Ту
1 пк 1
205 пк 10
Көкшетау-1 – Қызыл-Ту
Солтүстік Қазақстан, Ақмола
";
21-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
Есіл
Шұбаркөл
1 пк 1
436 пк 10
Есіл - Шұбаркөл
Ақмола, Қостанай, Ұлытау
";
25-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
25
Екібастұз-2
Екібастұз Солтүстік -2
1 пк 9
41 пк 6
Екібастұз-2 - Екібастұз Солтүстік -2
Павлодар
";
37, 38, 39 және 40-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
37
Спутник
Жаңасемей
1 пк 1
352 пк 8
Спутник - Жаңасемей
Павлодар, Абай
38
Солжақ Ертіс
Пост А
1 пк 1
3 пк 5
Солжақ Ертіс – Пост А
Абай
39
Жаңасемей
Мемлекетаралық шекара
662 пк 5
547 пк 4
Жаңасемей - Локоть (Ресей Федерациясы)
Абай
40
Мемлекетаралық шекара
Мемлекетаралық шекара
1 пк 1
92 пк 2
Локоть (Ресей Федерациясы) - Третьяково (Ресей Федерациясы)
Абай
";
44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
44
Ақтоғай
Жаңасемей
1122 пк 5
662 пк 5
Ақтоғай – Жаңасемей
Абай
45
Ақтоғай
Мемлекетаралық шекара
1 пк 1
318 пк 1
Ақтоғай - Достық -Алашанькоу (Қытай)
Абай, Жетісу
46
Ақтоғай
Көксу
1122 пк 5
1406 пк 3
Ақтоғай-Көксу
Абай, Жетісу
47
Көксу
Қарабұлақ
1 пк 1
56 пк 7
Көксу - Қарабұлақ
Жетісу
48
Қарабұлақ
Текелі
56 пк 7
76 пк 4
Қарабұлақ - Текелі
Жетісу
49
Қарабұлақ
Талдықорған
1 пк 1
18 пк 5
Қарабұлақ - Талдықорған
Жетісу
50
Мойынты
Ақтоғай
1067 пк 8
1588 пк 5
Мойынты - Ақтоғай
Қарағанды, Абай, Жетісу
51
Көксу
Алматы-1
1406 пк 3
1680 пк 2
Көксу – Алматы-1
Жетісу, Алматы
";
65 және 66-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
65
Жарық
Сексеуіл
1 пк 1
964 пк 2
Жарық - Сексеуіл
Ұлытау, Ақтөбе
66
Атасу
Қаражал

1 пк 1
66 пк 10
Атасу - Каражал
Ұлытау, Актюбинская
";
строки 84, 85, 86 и 87 изложить в следующей редакции, текст на казахском не меняется:
"
84
Кандыагаш
Арысь-1
1881 пк 6
3213 пк 0
Кандыагаш - Арысь-1
Актюбинская, Кызылординская, Туркестанская
85
Межгосударственная граница
Кандыагаш
18 пк 0
240 пк 5
Орск (Российская Федерация) - Кандыагаш
Актюбинская
86
Никельтау
Дон
1 пк 8
23 пк 6
Никельтау - Дон
Актюбинская
87
Кандыагаш
Межгосударственная граница
1881 пк 6
1685 пк 0
Кандыагаш – Илецк (Российская Федерация)
Актюбинская
";
строку 91 изложить в следующей редакции:
"
91
Кандыагаш
Макат
1 пк 0
393 пк 5
КандыагашМакат
Актюбинская, Атырауская
";
дополнить строками 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 и 113 следующего содержания:
"
102
Нур-Султан
Нур-Султан Нурлы жол
6 пк 10
1 пк 1
Нур-Султан - Нур-Султан Нурлы жол
Акмолинская
103
Нур-Султан Нурлы жол
Сороковая
4 пк 7
6 пк 10
Нур-Султан Нурлы жол - Сороковая
Акмолинская
104
Павлодар Северный
Павлодар-Порт
9 пк 4
18 пк 8
Павлодар Северный -Павлодар-Речпорт
Павлодарская
105
Павлодар ЭЦ-2
Павлодар Южный
1 пк 1
2 пк 6
Павлодар ЭЦ-2 – Павлодар Южный (соединительный путь № 11)
Павлодарская
106
Павлодар ЭЦ-2
Павлодар Северный
1 пк 1
2 пк 6
Павлодар ЭЦ-2 – Павлодар Северный (соединительный путь № 12)
Павлодарская
107
Павлодар Южный
Павлодар Северный
1 пк 1
3 пк 6
Павлодар Южный – Павлодар Северный (соединительный путь № 15)
Павлодарская
108
Павлодар ЭЦ-2
Павлодар Северный
1 пк 1
2 пк 8
Павлодар ЭЦ-2 – Павлодар Северный (соединительный путь № 16)
Павлодарская
109
Жетыген
Межгосударственная граница
1 пк 1
294 пк 2
Жетыген – Хоргос
Алматинская, Жетісу
110
Казыкурт
Текесу
1 пк 1
5 пк 3
Казыкурт - Текесу
Туркестанская
111
Узень
Межгосударственная граница
180 пк 1
325 пк 8
Узень - Болашак (Туркменистан)
Мангистауская
112
Шалкар
Бейнеу
3 пк 4
497 пк 3
Шалкар - Бейнеу
Актюбинская
113
Боржакты
Курык
1 пк 1
28 пк 7
Боржакты - Курык
Мангистауская
".
2. Комитету железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

1 пк 1
66 пк 10
Атасу - Қаражал
Ұлытау, Ақтөбе
";
84, 85, 86 және 87-жолдардың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
91-жолдың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 және 113-жолдармен толықтырылсын:
"
102
Нұр-Сұлтан
Нұр-Сұлтан Нұрлы жол
6 пк 10
1 пк 1
Нұр-Сұлтан - Нұр-Сұлтан Нұрлы жол
Ақмола
103
Нұр-Сұлтан Нұрлы жол
Қырқыншы
4 пк 7
6 пк 10
Нур-Султан Нұрлы жол - Қырқыншы
Ақмола
104
Солтүстік Павлодар
Павлодар-Порт
9 пк 4
18 пк 8
Солтүстік Павлодар -Павлодар-Речпорт
Павлодар
105
Павлодар ЭЦ-2
Оңтүстік Павлодар
1 пк 1
2 пк 6
Павлодар ЭЦ-2 – Оңтүстік Павлодар (№ 11 байланыстырушы жол)
Павлодар
106
Павлодар ЭЦ-2
Солтүстік Павлодар
1 пк 1
2 пк 6
Павлодар ЭЦ-2 – Солтүстік Павлодар (№ 12 байланыстырушы жол)
Павлодар
107
Оңтүстік Павлодар
Солтүстік Павлодар
1 пк 1
3 пк 6
Оңтүстік Павлодар – Солтүстік Павлодар (№ 15 байланыстырушы жол)
Павлодар
108
Павлодар ЭЦ-2
Солтүстік Павлодар
1 пк 1
2 пк 8
Павлодар ЭЦ-2 – Солтүстік Павлодар (№ 16 байланыстырушы жол)
Павлодар
109
Жетіген
Мемлекетаралық шекара
1 пк 1
294 пк 2
Жетіген - Қорғас
Алматы, Жетісу
110
Қазығұрт
Текесу
1 пк 1
5 пк 3
Қазығұрт - Текесу
Түркістан
111
Өзен
Мемлекетаралық шекара
180 пк 1
325 пк 8
Өзе н - Болашақ (Түрікменистан)
Маңғыстау
112
Шалқар
Бейнеу
3 пк 4
497 пк 3
Шалқар - Бейнеу
Ақтөбе
113
Боржақты
Құрық
1 пк 1
28 пк 7
Боржақты - Кұрық
Маңғыстау
".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі