О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении Контрольного списка специфических товаров"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2024 года № 35019
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении Контрольного списка специфических товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32767) следующие изменения и дополнения:
в Контрольном списке специфических товаров, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Продукция, подлежащая контролю специфических товаров при экспорте, реэкспорте, транзите и переработке продукции вне территории Республики Казахстан":
пункт 2В001.b дополнить подпунктом 5 следующего содержания:
"5. С числовым программным управлением (кроме токарных станков и станков токарных многоцелевых товарной позиции 8458, станков с поворотной головкой, сверлильных станков, расточно-фрезерных станков, расточных станков и фрезерных станков коленного типа):
a. инструментальные (код ТН ВЭД 8459 61 100 0);
b. с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью: ось Х – 1800 мм, ось Y – 2000 мм, ось Z – 1100 мм (код ТН ВЭД 8459 61 900 1).";
пункт 2В001.g дополнить подпунктами 3 и 4 следующего содержания:
"3. Многоцелевые металлорежущие, горизонтальные с числовым программным управлением (включая токарные станки многоцелевые) (код ТН ВЭД 8458 11 200 0);
а. с высокоскоростным приводом (6000 об/мин и более, но не более 8000 об/мин), для авиационной промышленности (код ТН ВЭД 8458 11 410 1);
в. многошпиндельные (код ТН ВЭД 8458 11 490 0).
4. Многоцелевые металлорежущие с числовым программным управлением (за исключением горизонтальных токарных станков):
a. высокоскоростные (со скоростью резания 100 м/мин и более) токарно-карусельные станки, для авиационной промышленности (код ТН ВЭД 8458 91 200 1);
b. токарно-карусельные станки (со скоростью резания 100 м/мин и более), для авиационной промышленности (код ТН ВЭД 8458 91 800 1).";
дополнить пункт 2В001.h следующего содержания:
"h. Центры обрабатывающие для обработки металла:

Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 312 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 2 қыркүйекте № 35019 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімінде:
"Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өнімді экспорттау, кері экспорттау, транзиттеу және қайта өңдеу кезінде ерекше тауарлардың бақылауына жататын өнім" деген бөлімде:
2В001.b тармағы 5 тармақшамен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"5. Сандық бағдарламалық басқарылатын (8458 тауар позициясындағы токарлық станоктар мен көп мақсатты токарлық станоктардан, айналмалы басы бар станоктардан, бұрғылау станоктарынан, бұрғылау-фрезерлік станоктардан, бұрғылау станоктарынан және тізе үлгісіндегі фрезерлік станоктардан басқа):
a. аспаптық (СЭҚ ТН коды 8459 61 100 0);
b. орналасу дәлдігі 0,01 мм-ден төмен емес және жұмыс аймағы бар: Х осі-1800 мм, у осі-2000 мм, Z осі-1100 мм (СЭҚ ТН коды 8459 61 900 1).";
2В001.g тармағы 3 және 4 тармақшалармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"3. Көп мақсатты металл кесетін, көлденең: сандық бағдарламалық басқарумен(көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда) (СЭҚ ТН коды 8458 11 200 0);
а. авиация өнеркәсібі үшін жоғары жылдамдықты жетегі бар (6000 айн/мин және одан көп, бірақ 8000 айн/мин аспайтын) (СЭҚ ТН коды 8458 11 410 1);
в. көп шпиндельді (СЭҚ ТН коды 8458 11 490 0).
4. Көп мақсатты металл кесетін сандық бағдарламалық басқарумен (көлденең токарлық станоктарды қоспағанда):
a. авиация өнеркәсібіне арналған жоғары жылдамдықты (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан жоғары) токарлық-карусельдік станоктар (СЭҚ ТН коды 8458 91 200 1);
b. авиация өнеркәсібіне арналған токарлық-карусельдік станоктар (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан жоғары) (СЭҚ ТН коды 8458 91 800 1).";
2В001.h тармағымен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"h. Металды өңдеуге арналған өңдеу орталықтары:

1. станки вихрефрезерной обработки коленчатых валов дизелей мощностью свыше 300 кВт (код ТН ВЭД 8457 10 100 1);
2. фрезерные центры с высокоскоростным приводом (3000 об/мин и более, но не более 15000 об/мин) и числовым программным управлением, для авиационной промышленности (код ТН ВЭД 8457 10 100 2);
3. станки вихрефрезерной обработки коленчатых валов дизелей мощностью свыше 300 кВт (код ТН ВЭД 8457 10 900 1);

1. қуаты 300 кВт жоғары дизель иінді біліктерін құйынды фрезерлік өңдеу станоктары (СЭҚ ТН коды 8457 10 100 1);
2. авиация өнеркәсібі үшін жоғары жылдамдықты жетекті (3000 айн/мин және одан көп, бірақ 15000 айн/мин аспайтын) және сандық бағдарламалық басқарылатын фрезерлік орталықтар (СЭҚ ТН коды 8457 10 100 2);
3. қуаты 300 кВт жоғары дизель иінді біліктерін құйынды фрезерлік өңдеу станоктары (СЭҚ ТН коды 8457 10 900 1);

4. фрезерные центры с высокоскоростным приводом (5000 об/мин и более, но не более 15000 об/мин) и числовым программным управлением, для авиационной промышленности (код ТН ВЭД 8457 10 900 2).";
пункт 2В008 дополнить подпунктом c следующего содержания:
"c. Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8461.";
в разделе "Категория 10. Продукция, контролируемая в рамках национальной безопасности при экспорте и импорте, не охваченная категориями 0-9*":

4. авиация өнеркәсібі үшін жоғары жылдамдықты жетекті (5000 айн/мин және одан көп, бірақ 15000 айн/мин аспайтын) және сандық бағдарламалық басқарылатын фрезерлік орталықтар (СЭҚ ТН коды 8457 10 900 2).";
2В008.с тармағы мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"с. Тек қана немесе негізінен басқа жерде көрсетілмеген 8456 – 8461 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар (СЭҚ ТН коды 8466 93 300 0).";
"10-санат. 0-9 санаттарда қамтылмаған, экспорт және импорт кезінде ұлттық қауіпсіздік шеңберінде бақыланатын өнім*" бөлімінде:

строки 10-18 изложить в следующей редакции:
"
10
10А909
8542 31 100 1
Схемы электронные интегральные: процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами микропроцессоры, произведенные по технологическому процессу не более 32 нанометров
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А909
11
10А910
8542 31 901 0
Схемы электронные интегральные: процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами интегральными монолитными
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А910
12
10А911
8542 32 310 0
Схемы электронные интегральные: запоминающие устройства с объемом памяти не более 512 Мибит
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А911
13
10А912
8542 32 390 0
Схемы электронные интегральные: запоминающие устройства с объемом памяти более 512 Мибит
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А912
14
10А913
8542 32 450 0
Схемы электронные интегральные: запоминающие устройства статические оперативные запоминающие устройства (СОЗУ), включая "кэш"-память с произвольной выборкой
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А913
15
10А914
8542 32 550 0
Схемы электронные интегральные: запоминающие устройства перепрограммируемые постоянные запоминающие устройства с ультрафиолетовым стиранием (ППЗУ УФС)
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А914
16
10А915
8542 32 610 0
флэш-ЭС ППЗУ: с объемом памяти не более 512 Мибит
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А915
17
10А916
8542 32 690 0
флэш-ЭС ППЗУ: с объемом памяти более 512 Мибит
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А916
18
10А917
8517 62 000 2
Машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы, аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 – 1610 нм
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А917
";
строки 22-28 изложить в следующей редакции:
"
22
10А921
8548 00 200 0
Части электрические оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные в группу 85, запоминающие устройства различных видов, такие как стековые динамические оперативные запоминающие устройства и модули
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А921
23

10-18-жолдары келесі редакцияда жазылсын:
"
10
10А909
8542 31 100 1
Интегралды Электрондық схемалар: 32 нанометрден аспайтын технологиялық процесс бойынша өндірілген сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе басқа схемалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген процессорлар мен контроллерлер
Ескерту. 10А909 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
11
10А910
8542 31 901 0
Электрондық интегралды схемалар: сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе басқа интегралды монолитті схемалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген процессорлар мен контроллерлер
Ескерту. 10А910 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
12
10А911
8542 32 310 0
Электрондық интегралды схемалар: жады 512 Мбиттен аспайтын сақтау құрылғылары
Ескерту. 10А911 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
13
10А912
8542 32 390 0
Электрондық интегралды схемалар: жады 512 Мбиттен асатын сақтау құрылғылары
Ескерту. 10А912 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
14
10А913
8542 32 450 0
Электрондық интегралды схемалар: жад құрылғылары статикалық жедел жад құрылғылары (СЖЖҚ), соның ішінде " кэш " - кездейсоқ іріктелген жад
Ескерту. 10А913 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
15
10А914
8542 32 550 0
Электрондық интегралды схемалар: сақтау құрылғылары қайта бағдарламаланатын тұрақты ультракүлгін өшіру сақтау құрылғылары (ППЗУ УФС)
Ескерту. 10А914 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
16
10А915
8542 32 610 0
флэш-ЭС ППЗУ: жад көлемі 512 Мбиттен аспайтын
Ескерту. 10А915 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
17
10А916
8542 32 690 0
флэш-ЭС ППЗУ: жады 512 Мбиттен асады
Ескерту. 10А916 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
18
10А917
8517 62 000 2
Дауысты, кескіндерді немесе басқа деректерді, соның ішінде коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар, тек 1270 – 1610 НМ тасымалдаушы толқын ұзындығы диапазонында жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
Ескерту. 10А917 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
";
22-28-жолдар келесі редакцияда жазылсын:
"
22
10А921
8548 00 200 0
Осы топтың басқа жерінде 85-топқа аталмаған немесе енгізілмеген электр жабдығының немесе аппаратураның бөліктері, стек динамикалық жедел есте сақтау құрылғылары және Модульдер сияқты әртүрлі типтегі есте сақтау құрылғылары
Ескерту. 10А921 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
23

10А922
8504 40 300 4
Преобразователи статические для промышленной сборки вычислительных машин
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А922
24
10А923
8504 40 850 0
Преобразователи статические мощностью не более 7,5 кВА
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А923
25
10А924
8504 40 870 0
Преобразователи статические мощностью более 7,5 кВА
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А924
26
10А925
8541 10 000 1
Диоды, кроме фотодиодов или светодиодов (LED) пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А925
27
10А926
8541 30 000 1
Тиристоры, динисторы и тринисторы, кроме фоточувствительных приборов для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А926
28
10С927
8541 60 000 0
Кристаллы пьезоэлектрические собранные, беспилотных летательных аппаратов
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10С927
";
строки 30-36 изложить в следующей редакции:
"
30
10А929
8471 80 000 0
Устройства вычислительных машин (кроме блоков обработки, блоков ввода или вывода и блоков хранения)
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А929
31
10В930
8486 20 900 1
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем, работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В930
32
10В931
8486 20 900 2
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В931
33
10В932
8486 20 900 3
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем установки для удаления фоторезиста или очистки полупроводниковых пластин
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В932
34
10В933
8486 20 900 4
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В933
35

10А922
8504 40 300 4
Есептеу машиналарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған статикалық түрлендіргіштер
Ескерту. 10А922 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
24
10А923
8504 40 850 0
Қуаты 7,5 кВА аспайтын статикалық түрлендіргіштер
Ескерту. 10А923 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
25
10А924
8504 40 870 0
Қуаты 7,5 кВА астам статикалық түрлендіргіштер
Ескерту. 10А924 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
26
10А925
8541 10 000 1
Фотодиодтардан немесе жарықдиодтардан (LED) басқа диодтар жартылай өткізгіш пластиналар, әлі кристалдарға кесілмеген
Ескерту. 10А925 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
27
10А926
8541 30 000 1
8701 – 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған фотосезімтал аспаптардан басқа, тиристорлар, динисторлар және тринисторлар)
Ескерту. 10А926 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
28
10С927
8541 60 000 0
Жиналған пьезоэлектрлік кристалдар, ұшқышсыз ұшу аппараттары
Ескерту. 10С927 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
";
30-36-жолдар келесі редакцияда жазылсын:
"
30
10А929
8471 80 000 0
Есептеу машиналарының құрылғылары (өңдеу блоктарынан, енгізу немесе шығару блоктарынан және сақтау блоктарынан басқа)
Ескерту. 10А929 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
31
10В930
8486 20 900 1
Жартылай өткізгіш аспаптарды өндіруде пайдаланылатын, лазерден басқа, жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратуралар
Ескерту. 10В930 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
32
10В931
8486 20 900 2
Жартылай өткізгіш материалдардағы үлгіні құрғақ оюға арналған жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
Ескерту. 10В931 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
33
10В932
8486 20 900 3
Фоторезисті алып тастауға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазартуға арналған жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
Ескерту. 10В932 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
34
10В933
8486 20 900 4
Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура жартылай өткізгіш аспаптарды өндіруде пайдаланылатын иілгіш, жиекті иілгіш, дұрыс (престерді қоса алғанда) машиналар
Ескерту. 10В933 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
35

10В934
8486 20 900 5
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В934
36
10В935
9030 82 000 0
Приборы и аппаратура для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов (включая интегральные схемы)
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10В935
";
строки 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"
39
10Е938

10В934
8486 20 900 5
Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура сенсибилизацияланған жартылай өткізгіш материалдарға Маска суретін проекциялауға немесе салуға арналған аппаратура
Ескерту. 10В934 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
36
10В935
9030 82 000 0
Жартылай өткізгіш пластиналарды немесе жартылай өткізгіш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған аспаптар мен аппаратура (интегралдық схемаларды қоса алғанда)
Ескерту. 10В935 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
";
39, 40-жолдар келесі редакцияда жазылсын:
"
39
10Е938

8529 90 490 0,
8529 90 920 0
Прочие части, подходящие для использования исключительно или главным образом с аппаратами товарных позиций 8424-8428
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А942
44
10А943
9027 50
Приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
Примечание. Не контролируется импорт всей продукции, включенной в пункт 10А943
45

8529 90 490 0,
8529 90 920 0
Тек қана немесе негізінен 8524-8528 тауар позицияларының аппараттарымен пайдалануға жарамды өзге де бөлшектер
Ескерту. 10А942 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
44
10А943
9027 50
Оптикалық сәулеленудің (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген аспаптар мен аппаратура
Ескерту. 10А943 тармағына енгізілген барлық өнімнің импорты бақыланбайды
45

10В937
8504 21 000 0, 8504 22 100 0, 8504 22 900 0, 8504 23 000 9
Трансформаторы с
жидким диэлектриком:
- мощностью не более 650 кВА;
- мощностью более 650 кВА, но не более 1600 кВА;
- мощностью более 1 600 кВА, но не более 10 000 кВА;
- мощностью более 10 000 кВА;
Примечание. Не контролируется экспорт всей продукции, включенной в пункт 10В937
46
10В938
8504 33 000 9, 8504 34 000 0
Трансформаторы силовые трехфазные сухие, общего назначения:
- мощностью более 16 кВА, но не более 500 кВА;
- мощностью более 500 кВА;
Не контролируется экспорт всей продукции, включенный в пункт 10В938
".
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан

10В937
8504 21 000 0, 8504 22 100 0, 8504 22 900 0, 8504 23 000 9
Сұйық диэлектрлік трансформаторлар:
- қуаты 650 кВА аспайтын;
- қуаты 650 кВА астам, бірақ 1600 кВА аспайтын;
- қуаты 1 600 кВА астам, бірақ 10 000 кВА аспайтын;
- қуаты 10 000 кВА астам;
Ескерту. 10В937 тармағына енгізілген барлық өнімнің экспорты бақыланбайды
46
10В938
8504 33 000 9, 8504 34 000 0
Үш фазалы құрғақ, жалпы мақсаттағы күштік трансформаторлар:
- қуаты 16 кВА-дан астам, бірақ 500 кВА-дан аспайтын;
- қуаты 500 кВА астам;
Ескерту. 10В938 тармағына енгізілген барлық өнімнің экспорты бақыланбайды
".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі