О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2017 года № 34 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными и аудиторскими организациями, а также формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 6 сентября 2024 года № 608. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2024 года № 35053
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2017 года № 34 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными и аудиторскими организациями, а также формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14818) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Перечень и периодичность представления отчетности профессиональными аудиторскими и аудиторскими организациями
№ п/п
Наименование отчета
Срок представления
1
2
3
Профессиональные аудиторские организации
1
Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации (с нарастающим итогом)
15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
2
Ежегодный отчет об обеспечении профессиональной аудиторской организацией курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов
1 марта года (включительно), следующего за отчетным периодом
3
Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит
15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
4
Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества аудиторских организаций, не являющихся объектами внешнего контроля качества профессионального совета по аудиторской деятельности, профессиональной аудиторской организацией
Аудиторские организации
5
Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций
15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
6
Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности
1 марта года (включительно), следующего за отчетным периодом
7
Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации
формируется автоматически посредством интеграционного сервиса Единой страховой базы данных и информационной системы "Депозитарий финансовой отчетности" и предоставляется аудиторскими организациями, в течение 15 рабочих дней с даты заключения договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности путем подписания автоматически заполненной формы электронной цифровой подписью
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации
(с нарастающим итогом)
Индекс: Форма № 1-А (Аудит)
Периодичность: Полугодовая
Круг лиц представляющих информацию: Профессиональные аудиторские
организации о деятельности
Срок представления формы административных данных:
Полугодовой 15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
Год __________________________
Полугодие ____________________
Индивидуальный идентификационный номер руководителя организации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации
Должность
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Сведения о количестве аудиторов
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора
Индивидуальный идентификационный номер аудитора
Наименование аудиторской организации, в которой работает аудитор
Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации
Адрес местожительства, телефон
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Организация, выдавшая квалификационное свидетельство "аудитор"
Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию
Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации
Регион
Полный адрес, телефон
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сведения о количестве аудиторских организаций
№ п/п
Наименование аудиторской организации
Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации
Юридический адрес, телефон
Серия лицензии на осуществление аудиторской деятельности (при наличии)
Номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Дата выдачи лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию
Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации
регион
Полный адрес, телефон
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Структура профессиональной аудиторской организации
№ п/п
Наименование подразделения профессиональной аудиторской организации
Индивидуальный идентификационный номер руководителя подразделения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя подразделения
Наименование должности
Номер квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Контактный телефон
Индивидуальный идентификационный номер аудитора
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Опыт работы в области аудита
8
9
10
11
12
13
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование ______________________
___________________________________
___________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
_____________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Полугодовой отчет
о деятельности профессиональной
аудиторской организации
(с нарастающим итогом)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации
(с нарастающим итогом)

"Кәсіби және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесін, нысандары мен ұсыну кезеңдiлiгiн, сондай-ақ аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 608 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 қыркүйекте № 35053 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіби және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесін, нысандары мен ұсыну кезеңдiлiгiн, сондай-ақ аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14818 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
1-қосымша
Кәсіби аудиторлық және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесі мен ұсыну кезеңділігі
Р/с №
Есептің атауы
Ұсыну мерзімі
1
2
3
Кәсіби аудиторлық ұйымдар
1
Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп (үдемелі қорытындымен)
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда)
2
Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын қамтамасыз етуі және сертификаттар беруі туралы жыл сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда)
3
Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда)
4
Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңестің сапаға сыртқы бақылау объектілері болып табылмайтын аудиторлық ұйымдарға сыртқы сапаға бақылау жүргізген туралы тоқсан сайынғы есеп
Аудиторлық ұйымдар
5
Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда)
6
Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда)
7
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат
Бірыңғай сақтандыру дерекқорының интеграциялық сервисі және "Қаржылық есептілік депозитарийі" ақпараттық жүйесі арқылы автоматты түрде қалыптастырылады және аудиторлық ұйымдар автоматты түрде толтырылған нысанға электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою арқылы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті міндетті сақтандыру шартын жасасқан күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде ұсынады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп (үдемелі жиынтықпен)
Индекс: Нысан № 1-А(Аудит)
Кезеңі: Жартыжылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Кәсіби аудиторлық ұйымдардың қызметі туралы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жартыжылдық есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күні (қоса алғанда)
Жыл__________________________
Жарты жыл____________________
Ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйым басшысының Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Лауазымы
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күн
Аудиторлар саны жөніндегі мәлімет
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі
Аудитор жұмыс істейтін, аудиторлық ұйымның атауы
Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Мекенжайы, телефоны
"Аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні
"Аудитор" біліктілік куәлігін берген ұйым
Кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Аудиторлық ұйымдар саны жөніндегі мәлімет
р\с №
Аудиторлық ұйымның атауы
Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Заңды мекенжайы, телефоны
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның сериясы (бар болғанда)
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның нөмірі
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның берілген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кәсіби аудиторлық ұйымның құрылымы
р\с №
Кәсіби аудиторлық ұйым бөлімшесінің атауы
Бөлімше жетекшісінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Бөлімше жетекшісінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Лауазым атауы
Жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі
Жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Байланыс телефоны
Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі
Аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні
Аудит саласындағы жұмыс тәжірибесі
8
9
10
11
12
13
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
___________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
_____________________________
_____________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Кәсіби аудиторлық ұйымның
қызметі туралы жартыжылдық
есеп нысанына қосымша
(үдемелі жиынтықпен)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп (үдемелі жиынтықпен)

1. Форма "Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации (с нарастающим итогом)" разработана в соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации с нарастающим итогом" представляется профессиональными аудиторскими организациями, 15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется следующим образом:
Для таблицы "Руководитель организации":
в строке "Индивидуальный идентификационный номер руководителя организации" указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя профессиональной аудиторской организации;
в строке "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации" указывается фамилия, имя, отчество руководителя профессиональной аудиторской организации;
в строке "Должность" указывается наименование должности руководителя;
в строке "Номер квалификационного свидетельства "аудитор" указывается номер квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя;
в строке "Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя.
Для таблицы "Сведения о количестве аудиторов":
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора, являющегося членом профессиональной аудиторской организации;
в графе 3 "Индивидуальный идентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер аудитора;
в графе 4 "Наименование аудиторской организации, в которой работает аудитор" указывается наименование аудиторской организации, в которой работает аудитор;
в графе 5 "Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации" указывается бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, в которой работает аудитор;
в графе 6 "Регион" указывается регион местонахождения аудитора согласно классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Полный адрес, телефон" указывается полный адрес, телефон аудитора;
в графе 8 "Номер квалификационного свидетельства "аудитор" указывается номер квалификационного свидетельства "аудитор";
в графе 9 "Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор";
в графе 10 "Организация, выдавшая квалификационное свидетельство "аудитор"" указывается организация, выдавшая квалификационное свидетельство "аудитор";
в графе 11 "Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию" указывается дата вступления аудитора в профессиональную аудиторскую организацию;
в графе 12 "Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации" указывается в случае выбытия дата выбытия из профессиональной аудиторской организации.
Для таблицы "Сведения о количестве аудиторских организаций":
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование аудиторской организации" указывается наименование аудиторской организации;
в графе 3 "Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации" указывается бизнес-идентификационный номер аудиторской организации;
в графе 4 "регион" указывается регион юридического адреса согласно классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Полный адрес, телефон" указывается полный адрес, телефон аудиторской организации;
в графе 6 "Серия лицензии на осуществление аудиторской деятельности (при наличии)" указывается серия лицензии на осуществление аудиторской деятельности (при наличии);
в графе 7 "Номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности" указывается номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
в графе 8 "Дата выдачи лицензии на осуществление аудиторской деятельности" указывается дата выдачи лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
в графе 9 "Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию" указывается дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию;
в графе 10 "Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации" указывается в случае выбытия дата выбытия из профессиональной аудиторской организации.
Для таблицы "Структура профессиональной аудиторской организации":
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование подразделения профессиональной аудиторской организации" указывается наименование подразделения профессиональной аудиторской организации;
в графе 3 "Индивидуальный идентификационный номер руководителя подразделения" указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя подразделения;
в графе 4 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя подразделения" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя подразделения;
в графе 5 "Наименование должности" указывается наименование должности руководителя подразделения;
в графе 6 "Номер квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя" указывается номер квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя;
в графе 7 "Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя;
в графе 8 "Контактный телефон" указывается контактный телефон подразделения профессиональной аудиторской организации;
в графе 9 "Индивидуальный идентификационный номер аудитора" указывается индивидуальный идентификационный номер аудитора, работающего в подразделении профессиональной аудиторской организации;
в графе 10 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора;
в графе 11 "Номер квалификационного свидетельства" указывается номер квалификационного свидетельства "аудитор";
в графе 12 "Дата выдачи квалификационного свидетельства" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства;
в графе 13 "Опыт работы в области аудита" указывается опыт работы в области аудита аудитора, работающего в подразделении профессиональной аудиторской организации.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Ежегодный отчет об обеспечении профессиональной аудиторской организацией прохождения курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов
Индекс: Форма № 2-А (Аудит)
Периодичность: Ежегодная
Отчетный период: 20___год
Круг лиц, представляющих информацию: Профессиональные аудиторские
организации об обеспечении прохождения курсов повышения квалификации
аудиторов и выдачи сертификатов
Срок представления формы административных данных: Ежегодно 1 марта года
(включительно), следующего за отчетным периодом
№ п/п
Период проведения курсов повышения квалификации аудиторов
Форма проведения курсов повышения квалификации аудиторов
Место проведения курсов повышения квалификации аудиторов
Наименование темы
Количество часов
Количество аудиторов, получивших сертификат о прохождении курсов
Аудиторы, прошедшие курсы повышение квалификации
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование ______________________
___________________________________
___________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
_____________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Ежегодный отчет об обеспечении
профессиональной аудиторской
организацией прохождения
курсов повышения
квалификации аудиторов
и выдачи сертификатов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Ежегодный отчет об обеспечении профессиональной аудиторской организацией прохождения курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов

1. "Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп (үдемелі жиынтықпен)" нысаны Қазақстан Республикасының "Аудиторлық қызмет туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп (үдемелі жиынтықпен)" нысаны кәсіби аудиторлық ұйымдармен есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күні (қоса алғанда) ұсынылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"Ұйымның басшысы" кесте үшін:
"Ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі" жолында кәсіби аудиторлық ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" жолында кәсіби аудиторлық ұйым басшысының тегі, аты, акесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Лауазымы" жолында басшы лауазымының атауы көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі" жолында басшының "аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі көрсетіледі;"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні" жолында басшының "аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні көрсетіледі;
"Аудиторлар саны жөніндегі мәлімет" кесте үшін:
"№" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 2-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның мүшесі болып табылатын аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Жеке сәйкестендіру нөмірі" 3-бағанда аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Аудитор жұмыс істейтін аудиторлық ұйымның атауы" 4-бағанда аудитор жұмыс істейтін аудиторлық ұйымнын атауы көрсетіледі;
"Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 5-бағанда аудитор жұмыс істейтін аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi көрсетiледi;
әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес "өңір" 6-бағанында заңды мекенжайының өңірі көрсетіледі;
Толық мекенжайы, телефоны" 7-бағанда аудитордың толық мекенжайы, телефоны көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі" 8-бағанда аудитордын біліктілік куәлігінің нөмірі көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні" 9-бағанда аудитордың біліктілік куәлігінің берілген күні көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігін берген ұйым" 10-бағанда "аудитор" біліктілік куәлігін берген ұйым көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымға кіру күні" 11-бағанда аудитордың кәсіби аудиторлық ұйымға кіру күні көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні" 12-бағанда шыққан жағдайда кәсіби аудиторлық ұйымнан кәсіби аудиторлық ұйымнан шығу күні көрсетіледі;
"Аудиторлық ұйымдар саны жөніндегі мәлімет" кестесі үшін:
1-бағанда "№" реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Аудиторлық ұйымның атауы" 2-бағанда аудиторлық ұйымның атауы көрсетіледі;
"Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 3-бағанда аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi көрсетiледi көрсетіледі;
әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес "өңір" 4-бағанында заңды мекенжайының өңірі көрсетіледі;
"Толық мекен-жайы, телефон" 5-бағанда аудиторлық ұйымның толық мекенжайы, телефон көрсетіледі;
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның сериясы (бар болғанда)" 6-бағанда аудиторлық қызметті жүзеге асыру лицензияның сериясы (бар болғанда) көрсетіледі;
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі" 7-бағанда аудиторлық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі көрсетіледі;
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның берілген күні" 8-бағанда аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның берілген күні көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні" 9-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні" 10-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымның құрылымы" кесте үшін:
1-бағанда "№" реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Кәсіби аудиторлық ұйым бөлімшесінің атауы" 2-бағанда кәсіби аудиторлық ұйым бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
"Бөлімше жетекшісінің жеке сәйкестендіру нөмірі" 3-бағанда бөлімше жетекшісінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Бөлімше жетекшісінің тегі, аты, акесінің аты (ол болған жағдайда)" 4-бағанда бөлімше басшысының тегі, аты, акесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Лауазым атауы" 5-бағанда бөлімше басшысының лауазым атауы көрсетіледі.
"Жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі" 6-бағанда жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі көрсетіледі;
"Жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні" 7-бағанда Жетекшісінің "аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні көрсетіледі;
"Байланыс телефоны" 8-бағанда кәсіби аудиторлық ұйым бөлімшесінің байланыс телефоны көрсетіледі;
"Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі" 9-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның бөлімшесінде жұмыс істейтін аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 10-бағанда аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі" 11-бағанда аудитордың біліктілік куәлігінің нөмірі көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні" 12-бағанда біліктілік куәлігінің берілген күні көрсетіледі;
"Аудит саласындағы жұмыс тәжірибесі" 13-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның бөлімшесінде жұмыс істейтін аудитордың, аудит саласындағы жұмыс тәжірибесі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз етуі туралы жыл сайынғы есеп
Индекс: №2-А (Аудит) нысан
Кезеңділігі: Жыл сайын
Есепті кезең 20___ жылғы __________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Кәсіби аудиторлық ұйымдар аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз етуі туралы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда)
р\с №
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын жүргізу кезеңі
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын жүргізу нысаны
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын жүргізу орны
Тақырып атауы
Сағат саны
Курсты өту жөнінде сертификат алған аудиторлардың саны
Біліктілігін арттыру курсынан өткен аудиторлар
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
__________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
_____________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Кәсіби аудиторлық ұйымның
аудиторлардың біліктілігін
арттыру курстарынан өтуді және
сертификаттар беруді
қамтамасыз етуі туралы жыл
сайынғы есеп нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз етуі туралы жыл сайынғы есеп

1. Форма "Ежегодный отчет об обеспечении профессиональной аудиторской организацией прохождения курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов" разработана в соответствии с подпунктом 5-1) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Ежегодный отчет об обеспечении профессиональной аудиторской организацией прохождения курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов" представляется профессиональными аудиторскими организациями, которые обеспечивают прохождение курсов повышения квалификации аудиторов, 1 марта года (включительно), следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Период проведения курсов повышения квалификации аудиторов" указывается период, в котором проведено повышение квалификации аудиторов;
в графе 3 "Форма проведения курсов повышения квалификации аудиторов" указывается форма обеспечения профессиональными аудиторскими организациями прохождения курсов повышения квалификации аудиторов;
в графе 4 "Место проведения курсов повышения квалификации аудиторов" указывается место проведения курсов повышения квалификации аудиторов: область, город, улица, номер дома;
в графе 5 "Наименование темы" указывается тема, по которой проведено повышение квалификации аудиторов;
в графе 6 "Количество часов" указывается количество часов прохождения курсов повышения квалификации аудиторов;
в графе 7 "Количество аудиторов, получивших сертификат о прохождении курсов" указывается количество аудиторов, получивших сертификат о прохождении курсов квалификации;
в графе 8 "Индивидуальный идентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер аудитора, прошедшего повышение квалификации;
в графе 9 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии)" указывается фамилия, имя, отчество аудитора, прошедшего повышение квалификации.
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит
Индекс: Форма № 3-А (Аудит)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: __ квартал 20___год
Круг лиц, представляющих информацию: профессиональные аудиторские
организации о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций,
которые проводят обязательный аудит
Срок представления формы административных данных: ежеквартально 15 числа
месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
по обязательному аудиту организаций
№ п/п
Наименование аудиторской организации
Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации
Количество аудиторов в составе аудиторской организации
Номер заключения по результатам внешнего контроля качества и дата выдачи, с указанием оценки
Административные взыскания в течение последнего года
Номер страхового полиса страхования гражданско-правовой ответственности аудиторской организации
Ротация в случае осуществления аудита одной организации
(да/нет)
Количество проведенных обязательных аудитов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
по обязательному аудиту национальных компаний, национальных холдингов, национальных управляющих холдингов, недропользователей в случаях, предусмотренных статьей 5 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" (далее – Закон) (при наличии)
срок занятия аудиторской деятельностью руководителя аудиторской организации (не менее 5 (пяти) лет)
количество организаций, в которых проведен аудит в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (не менее 10)
количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде
10
11
12
по обязательному аудиту финансовых организаций и Акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (далее – АО "БРК") (при наличии)
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя группы, имеющего одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификационное свидетельство "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 3 (трех) лет из последних пяти

1. "Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз етуі туралы жыл сайынғы есеп" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2-тармағының 5-1) тармақшасына сәйкес әзiрленген.
2. "Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз етуі туралы жыл сайынғы есеп" нысаны аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді және сертификаттар беруді қамтамасыз ететін кәсіби аудиторлық ұйымдармен есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда) ұсынылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын жүргізетін кезеңі" 2-бағанда аудиторлардың біліктілігін арттыруын жүргізетін кезеңі көрсетiледi;
"Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын жүргізу нысаны" 3-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өтуді қамтамасыз етуі нысаны көрсетiледi;
"Аудиторлардың біліктілігін арттыруы курстарын жүргізу орны" 4-бағанда аудиторлардың біліктілігін арттыруы курстарының жүргізу орны көрсетiледi: облыс, қала, көше, ұй нөмірі;
"Тақырып атауы" 5-бағанда аудиторлардың біліктілігін арттыруын жүргізген тақырып атауы көрсетiледi;
"Сағат саны" 6-бағанда аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарының жүргізу сағат саны көрсетiледi;
"Курсты өту жөнінде сертификат алған аудиторлардың саны" 7-бағанда курсты өту жөнінде сертификат алған аудиторлардың саны көрсетiледi;
"Жеке сәйкестендіру нөмірі" 8-бағанда біліктілігін арттырудан өткен аудитордың жеке сәйкестендiру нөмiрі көрсетiледi;
"Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 9-бағанда біліктілігін арттырудан өткен аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп
Индекс: №3-А (Аудит) нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ жылғы __________________тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы кәсіби аудиторлық ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда)
ұйымдарының міндетті аудиті бойынша
№ р\с
Аудиторлық ұйымның атауы
Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Аудиторлық ұйым құрамындағы аудиторлар саны
Сыртқы сапаны бақылаудың нәтижесі бойынша қорытындының нөмірі және берілген күні, бағаны көрсете отырып
Соңғы жылдар ішінде әкімшілік өндіріп алулар
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру бойынша сақтандыру полисінің нөмірі
Бір ұйыммен аудитті жүзеге асырылған жағдайда ротациялау (иә/жоқ)
Өткізілген міндетті аудиттердің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің, "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңның (бұдан әрі – Заң) 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушылардың міндетті аудиті бойынша (бар болса)
Аудиторлық ұйым басшысының аудиторлық қызметпен айналысу мерзімі (кемінде 5 жыл)
Халықаралық қаржылық есеп беру стандарттарына сәйкес аудит жүргізілген ұйымдардың саны (кемінде 10)
Есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны
10
11
12
кестенің жалғасы
қаржылық ұйымдардың және "Қазақстан Даму Банкi" Акционерлiк қоғамы (бұдан әрі – "ҚДБ" АҚ) міндетті аудиті бойынша (бар болса)
бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар, немесе соңғы бес жылдың 3 (үш) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" деген бiлiктiлiк куәлiгi бар топтың басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)

фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалистов (не менее 2 (двух), имеющих одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA)" в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификацию "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 2 (двух) лет из последних пяти
отсутствие непогашенной задолженности перед аудируемой финансовой организацией во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом
фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора и (или) руководителя группы, не имеющих задолженность перед аудируемой финансовой организацией по договору банковского займа, и (или) по договору микрокредита во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом
количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде
13
14
15
16
17
Примечание:
столбцы 10, 11, 12 – заполняются при проведении обязательного аудита
национальных компаний, национальных холдингов, национальных управляющих
холдингов, недропользователей в случаях, предусмотренных статьей 5 Закона
(при наличии);

бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар немесе соңғы бес жылдың 2 (екі) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" біліктігі бар (кемінде 2 (екі) мамандардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде аудиттелетін қаржы ұйымы алдында өтелмеген қарызы болмауы
Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде құрамында аудиттелетін қаржы ұйымының алдында банктік қарыз шарты бойынша және (немесе) микрокредит шарты бойынша берешегі жоқ аудитор және (немесе) топ басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны
13
14
15
16
17
Ескертпе: 10, 11, 12 бағандары – ұлттық компанияларда, ұлттық холдингтерде, ұлттық басқарушы холдингтерде, Заңның 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушыларда міндетті аудит жүргізілген кезде ғана толтырады;

столбцы 13, 14, 15, 16, 17 – заполняются при проведении обязательного аудита
финансовых организаций и АО "БРК".
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование _____________________
__________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Ежеквартальный отчет
о соответствии минимальным
требованиям аудиторских
организаций, которые проводят
обязательный аудит
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит
1. Форма "Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит" разработана в соответствии с подпунктом 13) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" (далее – Закон).
2. Форма "Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит" представляется профессиональными аудиторскими организациями, 15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом на ежеквартальной основе.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование аудиторской организации" указывается наименование аудиторской организации, которая проводит обязательный аудит;
в графе 3 "Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации" указывается бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, которая проводит обязательный аудит;
в графе 4 "Количество аудиторов в составе аудиторской организации" указывается количество аудиторов в составе аудиторской организации, которая проводит обязательный аудит;
в графе 5 "Номер заключения по результатам внешнего контроля качества и дата выдачи, с указанием оценки" указывается номер заключения и дата выдачи с указанием оценки результатов внешнего контроля качества аудиторской организации, которая проводит обязательный аудит;
в графе 6 "Административные взыскания в течение последнего года" указываются административные взыскания в течение последнего года, наложенные на аудиторскую организацию, которая проводит обязательный аудит;
в графе 7 "Номер страхового полиса страхования гражданско-правовой ответственности аудиторской организации" указывается номер страхового полиса страхования гражданско-правовой ответственности аудиторской организации;
в графе 8 "Ротация в случае осуществления аудита одной организации непрерывно на протяжении 7 (семи) лет" указывается подтверждение ("да"), или отрицание ("нет");
в графе 9 "Количество проведенных обязательных аудитов" указывается количество проведенных обязательных аудитов аудиторской организацией;

13, 14, 15, 16, және 17 бағандар – қаржылық ұйымдар мен "ҚДБ" АҚ міндетті аудит жүргізілген кезде толтырылады.
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
___________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
______________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы _____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Міндетті аудитті жүргізетін
аудиторлық ұйымдардың
ең аз талаптарға сәйкестігі
туралы тоқсан сайынғы
есеп нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп
1. "Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзiрленген.
2. "Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп" нысаны кәсіби аудиторлық ұйымдармен тоқсан сайынғы негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда) ұсынылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Аудиторлық ұйымның атауы" 2-бағанда міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымның атауы көрсетiледi;
"Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 3-бағанда міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi көрсетiледi;
"Аудиторлық ұйым құрамындағы аудиторлар саны" 4-бағанда міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйым құрамындағы аудиторлар саны көрсетiледi;
"Сыртқы сапаны бақылаудың нәтижесі бойынша қорытындының нөмірі және берілген күні, бағаны көрсете отырып" 5-бағанда міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымдардың Сыртқы сапаны бақылаудың нәтижесі бойынша бағаны көрсете отырып қорытындының нөмірі және берілген күні көрсетiледi;
"Соңғы жылдар ішінде әкімшілік өндіріп алулар" 6-бағанда міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымдардың соңғы жылдар ішінде әкімшілік өндіріп алулар көрсетiледi;
"Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру бойынша сақтандыру полисінің нөмірі" 7-бағанда аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру бойынша сақтандыру полисінің нөмірі көрсетіледі;
"Бір ұйыммен аудитті жүзеге асырылған жағдайда ротациялау (иә/жоқ)" 8-бағанда растау ("иә") немесе растамау ("жоқ") көрсетіледі;
"Өткізілген міндетті аудиттердің саны" 9-бағанда аудиторлық ұйымдармен өткізілген міндетті аудиттердің саны көрсетiледi;

в графе 10 "срок занятия аудиторской деятельностью руководителя аудиторской организации (не менее 5 лет)" указывается срок занятия аудиторской деятельностью руководителя аудиторской организации (не менее 5 лет), графа заполняется в случае проведения обязательного аудита национальных компаний, национальных холдингов, национальных управляющих холдингов, недропользователей в случаях, предусмотренных статьей 5 Закона (при наличии);
в графе 11 "количество организаций, в которых проведен аудит в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (не менее 10)" указывается количество организаций, в которых проведен аудит в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (не менее 10), графа заполняется при проведении обязательного аудита национальных компаний, национальных холдингов, национальных управляющих холдингов, недропользователей в случаях, предусмотренных статьей 5 Закона (при наличии);
в графе 12 "количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде" указывается количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде аудиторской организацией, графа заполняется при проведении обязательного аудита национальных компаний, национальных холдингов, национальных управляющих холдингов, недропользователей в случаях, предусмотренных статьей 5 Закона (при наличии);
в графе 13 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя группы, имеющего одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификационное свидетельство "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 3 (трех) лет из последних пяти" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя группы, имеющего одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификационное свидетельство "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 3 (трех) лет из последних пяти, графа заполняется при проведении обязательного аудита финансовых организаций и Акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (далее – АО "БРК");
в графе 14 "фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалистов (не менее 2 (двух), имеющих одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA)" в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификацию "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 2 (двух) лет из последних пяти" указывается фамилия, имя, отчество специалистов (при его наличии) специалистов (не менее 2 (двух), имеющих одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA)" в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификацию "аудитор" с опытом работы в области аудита соответствующих организаций в течение 2 (двух) лет из последних пяти, графа заполняется при проведении обязательного аудита финансовых организаций и АО "БРК";
в графе 15 "отсутствие непогашенной задолженности перед аудируемой финансовой организацией во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом" указывается отсутствие непогашенной задолженности перед аудируемой финансовой организацией во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом, графа заполняется при проведении обязательного аудита финансовых организаций и АО "БРК";
в графе 16 "фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора и (или) руководителя группы, не имеющих задолженность перед аудируемой финансовой организацией по договору банковского займа, и (или) по договору микрокредита во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора и (или) руководителя группы, не имеющих задолженность перед аудируемой финансовой организацией по договору банковского займа, и (или) по договору микрокредита во время проведения аудита и (или) предоставления других услуг в соответствии с Законом, графа заполняется при проведении обязательного аудита финансовых организаций и АО "БРК";
в графе 17 "количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде" указывается количество проведенных обязательных аудитов по минимальным требованиям в отчетном периоде аудиторской организацией, графа заполняется при проведении обязательного аудита финансовых организаций и АО "БРК".
Приложение 5 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Куда представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций*
Индекс: Форма № 4-А (Аудит)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: __ квартал 20___год
Круг лиц, представляющих информацию: Аудиторские организации о своей деятельности
Срок представления формы административных данных: ежеквартально 15 числа
месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
Количество лет ведения аудиторской деятельности:
менее 1 года
х
1-2 года
х
3-4 года
х
5 и более лет
х
Количество работников, работающих в организации, участвующих в проведении аудита финансовой отчетности (единиц), из них:
1) с квалификационным свидетельством "аудитор" (единиц)
2) без квалификационного свидетельства "аудитор" (единиц)
Доходы от деятельности с нарастающим итогом, всего (тысяч тенге)
Доходы от проведенного аудита финансовой отчетности с нарастающим итогом, всего (тысяч тенге)
Количество клиентов (единиц) с нарастающим итогом
Всего выдано аудиторских отчетов по финансовой отчетности (единиц) с нарастающим итогом, из них:
1) с немодифицированным мнением
2) с модифицированным мнением, в том числе:
а) с оговоркой
б) отрицательных
в) с отказом от выражения мнения
Всего выдано иных заключений, отчетов и актов с нарастающим итогом из них:
по аудиту специального назначения
по привлечению правоохранительными органами
иные документы (по международным стандартам аудита и профилю своей деятельности)
Примечание:
*все поля обязательны для заполнения
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование _____________________
__________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Ежеквартальный отчет
по основным показателям
деятельности аудиторских
организаций
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций

"Аудиторлық ұйым басшысының аудиторлық қызметпен айналысу мерзімі (кемінде 5 жыл)" 10-бағанда ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің, Заңның 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушылардың міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын (бар болса) аудиторлық ұйым басшысының аудиторлық қызметпен айналысу мерзімі (кемінде 5 жыл) көрсетiледi;
"Халықаралық қаржылық есеп беру стандарттарына сәйкес аудит жүргізілген ұйымдардың саны (кемінде 10)" 11-бағанда ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің, Заңның 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушылардың міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын (бар болса) ХҚЕС-ке сәйкес аудит жүргізілген ұйымдардың саны (кемінде 10) көрсетiледi;
"Кәсіби бухгалтер сертификаты бар мамандардың саны (кемінде 2)" 12-бағанда ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің, Заңның 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушылардың міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын (бар болса) кәсіби бухгалтер сертификаты бар мамандардың саны (кемінде 2) көрсетiледi;
"Есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны" 13-бағанда ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің, Заңның 5-бабында көзделген жағдайларда жер қойнауын пайдаланушылардың міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын (бар болса), есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны көрсетiледi;
"бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар, немесе соңғы бес жылдың 3 (үш) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" деген бiлiктiлiк куәлiгi бар топтың басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 14-бағанда қаржылық ұйымдардың және "Қазақстан Даму Банкi" Акционерлiк қоғамы (бұдан әрі – "ҚДБ" АҚ) міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар, немесе соңғы бес жылдың 3 (үш) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" деген бiлiктiлiк куәлiгi бар топтың басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жпғдайда) көрсетiледi;
"бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар немесе соңғы бес жылдың 2 (екі) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" біліктігі бар (кемінде 2 (екі) мамандардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 15-бағанда қаржылық ұйымдардың және "ҚДБ" АҚ міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын бухгалтерлік есеп және аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW), "Certified Management Accountant (CMA), Certified Internal Auditor (CIA), Institute of Internal Auditors (IIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) бірінде толық біліктігі бар немесе соңғы бес жылдың 2 (екі) жыл ішінде тиісті ұйымдардың аудиті саласында жұмыс тәжірибесімен бірге "аудитор" біліктігі бар (кемінде 2 (екі) мамандардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетiледi;
"Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде аудиттелетін қаржы ұйымы алдында өтелмеген қарызы болмауы" 16-бағанда қаржылық ұйымдардың және "ҚДБ" АҚ міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде аудиттелетін қаржы ұйымы алдында өтелмеген қарызы болмауы көрсетiледi;
"Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде құрамында аудиттелетін қаржы ұйымының алдында банктік қарыз шарты бойынша және (немесе) микрокредит шарты бойынша берешегі жоқ аудитор және (немесе) топ басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" 17-бағанда қаржылық ұйымдардың және "ҚДБ" АҚ міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын Заңға сәйкес аудит жүргізу және (немесе) басқа да қызметтер көрсету кезінде құрамында аудиттелетін қаржы ұйымының алдында банктік қарыз шарты бойынша және (немесе) микрокредит шарты бойынша берешегі жоқ аудитор және (немесе) топ басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетiледi;
"Есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны" 18-бағанда қаржылық ұйымдардың және "ҚДБ" АҚ міндетті аудитті өткізген жағдайда толтырылатын (бар болса) есеп кезеңінде ең аз талаптар бойынша міндетті жүргізілген аудит саны көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп*
Индекс: № 4-А (Аудит) Нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ жылғы __________________тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Аудиторлық ұйымдар өз қызметі туралы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда)
Аудиторлық қызметті жүргізген жыл саны
1) 1 жылдан аз
х
2) 1-2 жыл
х
3) 3-4 жыл
х
4) 5 және одан көп жыл
х
Үдемелі қорытындымен қаржылық есептілік аудитін жүргізуге қатысқан қызметкерлер саны (бірлік), оның ішінде:
1) "аудитор" біліктілік куәлігі бар (бірлік)
2) "аудитор" біліктілік куәлігінсіз (бірлік)
Үдемелі қорытындымен қызметтен түскен табыс, барлығы (мың тенге)
Үдемелі қорытындымен жүргізілген қаржылық есептілік аудитінен түскен табыс, барлығы (мың тенге)
Үдемелі қорытындымен клиенттер саны (бірлік)
Үдемелі қорытындымен берілген қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есептердің барлығы, оның ішінде:
1) модификацияланбаған пікірмен
2) модификацияланған пікірмен, оның ішінде:
а) ескертпемен
б) теріс пікірмен
в) пікір білдіруден бас тарта отырып
Үдемелі қорытындымен берілген өзге де қорытындылар, есептер және актілер барлығы, оның ішінде:
арнайы мақсаттағы аудит бойынша
тарту бойынша құқық қорғау органдары
өзгелері (халықаралық аудит стандарттары және өз қызметінің бағдары бойынша)
Ескертпе: *барлық жолақтар толтырылуға міндетті
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
__________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
______________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аудиторлық ұйым
қызметтерінің негізгі
көрсеткіштері бойынша
тоқсан сайынғы есеп нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп

1. Форма "Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций" разработана в соответствии с подпунктом 13) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций" представляется аудиторскими организациями по основным показателям своей деятельности, 15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом на ежеквартальной основе.
3. Форма заполняется следующим образом:
в строке 1 "Количество лет ведения аудиторской деятельности" указывается количество лет ведения аудиторской деятельности;
в строке 2 "Количество работников, участвующих в проведении аудита финансовой отчетности (единиц)" указывается количество работников с нарастающим итогом, участвующих в проведении аудита финансовой отчетности (единиц) с указанием квалификационного свидетельства "аудитор" либо без квалификационного свидетельства "аудитор";
в строке 3 "Доходы от деятельности, всего (тысяч тенге)" указываются доходы от деятельности, всего (тысяч тенге) с нарастающим итогом;
в строке 4 "Доходы от проведенного аудита финансовой отчетности, всего (тысяч тенге)" указывается доходы от проведенного аудита финансовой отчетности, всего (тысяч тенге) с нарастающим итогом;
в строке 5 "Количество клиентов (единиц)" указывается количество клиентов с нарастающим итогом;
в строке 6 "Всего выдано аудиторских отчетов по финансовой отчетности (единиц)" указывается количество выданных аудиторских отчетов по финансовой отчетности с нарастающим итогом с немодифицированным либо модифицированным мнением;
в строке 7 "Всего выдано иных заключений, отчетов и актов" указывается количество иных заключений, отчетов и актов по аудиту специального назначения и иные документы (по международным стандартам аудита и профилю своей деятельности) с нарастающим итогом.
Приложение 6 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества аудиторских организаций, не являющихся объектами внешнего контроля качества профессионального совета по аудиторской деятельности, профессиональной аудиторской организацией
Индекс: Форма № 5-А (Аудит)
Периодичность: Ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: Профессиональные аудиторские организации
Срок представления формы административных данных: Ежеквартально 15 числа
месяца (включительно), следующего за отчетным периодом
Год ___________________________________
Квартал _______________________________
№ п/п
Аудиторские организации, в которых проведен внешний контроль качества
Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации
Предыдущая дата проведения внешнего контроля качества
Выдача заключения
Результат проведения внешнего контроля качества (оценка)
Выявленные нарушения (при наличии указываются по существу и вкратце)
Установленный срок устранения нарушений (при наличии)
Информация об исполнении устранения нарушений (при наличии)
Дата обжалования заключения (при наличии)
Номер
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование__________________________
_______________________________________
Адрес___________________________
_________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Ежеквартальный отчет
о проведенном внешнем
контроле качества аудиторских
организаций, не являющихся
объектами внешнего контроля
качества профессионального
совета по аудиторской
деятельности, профессиональной
аудиторской организацией
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества аудиторских организаций, не являющихся объектами внешнего контроля качества профессионального совета по аудиторской деятельности, профессиональной аудиторской организацией"

1. "Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзiрленген.
2. "Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп" нысаны аудиторлық ұйымдармен өз қызметінің негізгі көрсеткіштері бойынша тақсан сайынғы негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і (қоса алғанда) ұсынылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"Аудиторлық қызметті жүргізген жыл саны" 1-жолда аудиторлық қызметті жүргізген жыл саны көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен қаржылық есептілік аудитін жүргізуге қатысқан қызметкерлер саны (бірлік)" 2-жолда "аудитор" біліктілік куәлігі бар (бірлік) немесе "аудитор" біліктілік куәлігінсіз (бірлік) көрсете отырып қаржылық есептілік аудитін жүргізуге қатысқан қызметкерлер саны (бірлік) көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен қызметтен түскен табыс, барлығы (мың тенге)" 3-жолда қызметтен түскен табыс, барлығы (мың тенге) үдемелі қорытындымен көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен жүргізілген қаржылық есептілік аудитінен түскен табыс, барлығы (мың тенге)" 4- жолда жүргізілген қаржылық есептілік аудитінен түскен табыс, барлығы (мың тенге) үдемелі қорытындымен көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен клиенттер саны (бірлік)" 5-жолда клиенттер саны үдемелі қорытындымен көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен берілген қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есептердің барлығы" 6-жолда модификацияланбаған пікірмен немесе модификацияланған пікірмен берілген қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есептердің барлығы үдемелі қорытындымен көрсетіледі;
"Үдемелі қорытындымен берілген өзге де қорытындылар, есептер және актілер барлығы" 7-жолда арнайы мақсаттағы аудит және өзгелері бойынша берілген өзге де қорытындылар, есептер және актілер саны үдемелі қорытындымен көрсетіледі (халықаралық аудит стандарттары және өз қызметінің бағдары бойынша).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңестің сапаға сыртқы бақылау объектілері болып табылмайтын аудиторлық ұйымдарға сыртқы сапаға бақылау жүргізген туралы тоқсан сайынғы есеп
Индекс: № 5-А (Аудит) нысан
Кезеңділігі: Тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Кәсіби аудиторлық ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күні (қоса алғанда)
Жыл ___________________________________
Тоқсан __________________________________
р/с №
Сапаға сыртқы бақылау жүргізілген аудиторлық ұйымдар
Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Сапаға сыртқы бақылау жүргізудің алдыңғы күні
Қорытынды беру
Сапаға сыртқы бақылауды жүргізу нәтижесі (баға)
Анықталған бұзушылықтар (болған жағдайда мәні бойынша және қысқаша көрсетіледі)
Бұзушылықтарды жоюдың белгіленген мерзімі (болған жағдайда)
Бұзушылықтарды жоюдың орындалуы туралы ақпарат (болған жағдайда)
Қорытындыға шағымдану күні (болған жағдайда)
Нөмірі
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
___________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
______________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Кәсіби аудиторлық ұйымның
аудиторлық қызмет жөніндегі
кәсіби кеңестің сапаға сыртқы
бақылау объектілері болып
табылмайтын аудиторлық
ұйымдарға сыртқы сапаға
бақылау жүргізген туралы
тоқсан сайынғы есеп нысанға
қосымша
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме, әкімшілік деректерді жинауға арналған Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңестің сапаға сыртқы бақылау объектілері болып табылмайтын аудиторлық ұйымдарға сыртқы сапаға бақылау жүргізген туралы тоқсан сайынғы есеп

1. Форма "Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества аудиторских организаций, не являющихся объектами внешнего контроля качества профессионального совета по аудиторской деятельности, профессиональной аудиторской организацией" разработана в соответствии с подпунктом 1-1) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества аудиторских организаций, не являющихся объектами внешнего контроля качества профессионального совета по аудиторской деятельности, профессиональной аудиторской организацией" представляется профессиональными аудиторскими организациями о проведении внешнего контроля качества, 15 числа месяца (включительно), следующего за отчетным периодом на ежеквартальной основе.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Аудиторские организации, в которых проведен внешний контроль качества" указываются аудиторские организации, в которых проведен внешний контроль качества;
в графе 3 "Бизнес-идентификационный номер аудиторской организации" указывается бизнес-идентификационный номер аудиторской организации;
в графе 4 "Предыдущая дата проведения внешнего контроля качества" указывается предыдущая дата проведения внешнего контроля качества;
в графе 5 "Номер" указывается номер заключения, выданного по результатам внешнего контроля качества;
в графе 6 "Дата" указывается дата заключения, выданного по результатам внешнего контроля качества;
в графе 7 "Результат проведения внешнего контроля качества (оценка)" указывается результат проведения внешнего контроля качества (оценка);
в графе 8 "Выявленные нарушения (при наличии указываются по существу и вкратце)" указываются выявленные нарушения (при наличии указываются по существу и вкратце);
в графе 9 "Установленный срок устранения нарушений (при наличии)" указывается установленный срок устранения нарушений (при наличии);
в графе 10 "Информация об исполнении устранения нарушений (при наличии)" указывается информация об исполнении устранения нарушений (при наличии);
в графе 11 "Дата обжалования заключения (при наличии)" указывается дата обжалования заключения (при наличии).
Приложение 7 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности
Индекс: Форма № 6-А (Аудит)
Периодичность: Ежегодная
Круг лиц, представляющих информацию: Аудиторские организации
Срок представления формы административных данных:
Ежегодно 1 марта года (включительно), следующего за отчетным периодом
Год______________
Сведения о лицензии
Юридический адрес, телефон
Фактический адрес, телефон
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
серия
номер
дата выдачи
регион
полный адрес, телефон
регион
полный адрес, телефон
серия
номер
дата выдачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель организации
Индивидуальный идентификационный номер руководителя организации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации
Номер выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Сведения о лишении лицензии в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан ранее возглавляемой им аудиторской организации
Информация об осуществлении видов деятельности
№ п/п
Наименование
1
2
Наличие административных взысканий, связанных с нарушениями законодательства об аудиторской деятельности
№ п/п
Дата постановления о наложении административного взыскания
Статья по Кодексу об административных правонарушениях
Орган, наложивший административное взыскание
1
2
3
4
Доля в уставном капитале аудиторской организации, принадлежащая аудиторам и (или) иностранным аудиторским организациям
№ п/п
Аудиторы или иностранные аудиторские организации, являющиеся участниками
Размер доли в уставном капитале (в процентах)
наименование
индивидуальный идентификационный номер аудитора
местонахождение
1
2
3
4
5
Наличие изменений в учредительных документах за отчетный период
(заполняется при наличии)
Изменения в составе учредителей
Изменения видов деятельности
дата внесения изменения
внесенные изменения
дата внесения изменения
внесенные изменения
1
2
3
4
Численный состав аудиторской организации
Общая численность работников
В том числе, не состоящие в штате
за предыдущий период
за отчетный период
за предыдущий период
за отчетный период
1
2
3
4
Аудиторы, работающие в организации, и сведения о повышении квалификации аудиторов, работающих в организации
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора
Индивидуальный идентификационный номер аудитора
Выдача квалификационного свидетельства "аудитор"
Общий стаж работы, из них в сфере:
Дата принятия аудитора
Дата увольнения аудитора
Сведения о повышении квалификации
номер
дата
аудита
иной
признак (да/нет)
дата (с/по)
место
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Членство в профессиональной аудиторской организации
№ п/п
Наименование
Бизнес-идентификационный номер
Дата вступления (повторного вступления)
Дата выбытия
1
2
3
4
5
Данные о филиалах аудиторской организации
№ п/п
Бизнес-идентификационный номер филиала
Наименование филиала
Местонахождение филиала
Индивидуальный идентификационный номер руководителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Номер свидетельства или справки об учетной регистрации (перерегистрации) филиала
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование__________________________
_______________________________________
Адрес_____________________________
__________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Ежегодный отчет
аудиторской организации
о соответствии квалификационным
требованиям к аудиторской
деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности

1. "Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңестің сапаға сыртқы бақылау объектілері болып табылмайтын аудиторлық ұйымдарға сыртқы сапаға бақылау жүргізген туралы тоқсан сайынғы есеп" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабы 2-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңестің сапаға сыртқы бақылау объектілері болып табылмайтын аудиторлық ұйымдарға сыртқы сапаға бақылау жүргізген туралы тоқсан сайынғы есеп" нысанын кәсіби аудиторлық ұйымдар тоқсан сайынғы негізде есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күні (қоса алғанда) ұсынады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Сапаға сыртқы бақылау жүргізілген аудиторлық ұйымдар" 2-бағанда сапаға сыртқы бақылау жүргізілген аудиторлық ұйымдар көрсетіледі;
"Аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 3-бағанда аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi көрсетіледі;
"Сапаға сыртқы бақылау жүргізудің алдыңғы күні" 4-бағанда сапаға сыртқы бақылау жүргізудің алдыңғы күні көрсетіледі;
"Нөмірі" 5-бағанда сапаны сыртқы бақылау нәтижелері бойынша берілген қорытындының нөмірі көрсетіледі;
"Күні" 6-бағанда сапаны сыртқы бақылау нәтижелері бойынша берілген қорытындының күні көрсетіледі;
"Сапаға сыртқы бақылауды жүргізу нәтижесі (бағалау)" 7-бағанда сапаға сыртқы бақылауды жүргізу нәтижесі (баға) көрсетіледі;
"Анықталған бұзушылықтар (болған жағдайда мәні бойынша және қысқаша көрсетіледі)" 8-бағанда анықталған бұзушылықтар көрсетіледі (болған жағдайда мәні бойынша және қысқаша көрсетіледі);
"Бұзушылықтарды жоюдың белгіленген мерзімі (болған жағдайда)" 9-бағанда бұзушылықтарды жоюдың белгіленген мерзімі (болған жағдайда) көрсетіледі;
"Бұзушылықтарды жоюдың орындалуы туралы ақпарат (болған жағдайда)" 10-бағанда бұзушылықтарды жоюдың орындалуы туралы ақпарат (болған жағдайда) көрсетіледі;
"Қорытындыға шағымдану күні (болған жағдайда)" 11-бағанда қорытындыға шағымдану күні (болған жағдайда) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есеп
Индекс: № 6-А (Аудит) Нысан
Кезеңділігі: Жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Аудиторлық ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті ыл сайын кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда)
Жыл________________________________
Лицензия туралы ақпарат
Заңды мекенжайы, телефоны
Іс жүзіндегі мекенжайы, телефоны
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама
сериясы
нөмірі
берілген күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
өңір
толық мекенжайы, телефоны
сериясы
нөмірі
берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ұйымның басшысы
Ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"Аудитор" біліктік куәлігінің берілген нөмірі
"Аудитор" біліктік куәлігінің берілген күні
Бұрын өзі басқарған аудиторлық ұйымда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес лицензиядан айыру туралы мәліметтер
Қызмет түрлерін жүзеге асырғғаны туралы ақпарат
р/с №
Атауы
1
2
Аудиторлық қызмет туралы заңнаманы бұзушылықтарға байланысты әкімшілік жазалардың болуы
№ р/с
әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы күні
әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекс бойынша бап
әкімшілік жаза қолданған орган
1
2
3
4
Аудиторларға (немесе) және шетелдік аудиторлық ұйымдарға тиесілі аудиторлық ұйымның жарғылық капиталындағы үлес
р/с №
Қатысушы болып табылатын аудиторлар немесе шетелдік аудиторлық ұйымдар
Жарғылық капиталдағы үлес мөлшері (пайызда)
атауы
аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі
орналасқан жері
1
2
3
4
5
Есепті кезеңде құрылтайшы құжаттарда өзгерістердің болуы (ол болған жағдайда толтырылады)
Құрылтайшылардың құрамындағы өзгерістер
Қызмет түрлерін өзгерту
өзгеріс енгізу күні
енгізілген өзгерістер
өзгеріс енгізу күні
енгізілген өзгерістер
1
2
3
4
Аудиторлық ұйымның сандық құрамы
Қызметкерлердің жалпы саны
Оның ішінде, штатта тұрмайтындар
алдындағы кезеңде
есепті кезеңде
алдындағы кезеңде
есепті кезеңде
1
2
3
4
Ұйымда жұмыс істейтін аудиторлар және ұйымда жұмыс істейтін аудиторлардың біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
р/с №
Аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілуі
Жалпы жұмыс өтілі, оның ішінде мынадай салаларда:
Аудиторды қабылдаған күн
Аудитордың жұмыстан босатылған күні
Біліктілікті жоғарылату туралы мәліметтер
нөмірі
күні
аудит
өзге
белгі (ия/жоқ)
күні (бастап/дейін)
орны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Кәсіби аудиторлық ұйымдағы мүшелік
Р/с №
Атауы
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Кіру (қайта кіру) күні
Шығу күні
1
2
3
4
5
Аудиторлық ұйымның филиалдары туралы деректер
Р/с№
Филиалдың бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Филиалдың атауы
Филиалдың орналасқан орны
Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілу күні
Филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
___________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
_____________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аудиторлық ұйымның
аудиторлық қызметке
қойылатын біліктілік
талаптарына сәйкестігі туралы
тоқсан сайынғы есебі нысанға
қосымша
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме, әкімшілік деректерді жинауға арналған Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есебі

1. Форма "Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности" разработана в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности" представляется аудиторскими организациями о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности, 1 марта года (включительно), следующего за отчетным периодом на ежегодной основе.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "серия" указывается серия лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
в графе 2 "номер" указывается номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
в графе 3 "дата выдачи" указывается дата выдачи лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
в графе 4 "регион"" указывается регион юридический адреса согласно классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "полный адрес, телефон" указывается полный юридический адрес, телефон;
в графе 6 "регион" указывается регион фактического адреса согласно классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "полный адрес, телефон" указывается полный фактический адрес, телефон;
в графе 8 "серия" указывается серия свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
в графе 9 "номер" указывается номер свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лиц;
в графе 10 "дата выдачи" указывается дата выдачи свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лиц;
Для таблицы "Руководитель организации":
в строке "Индивидуальный идентификационный номер руководителя организации" указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя организации;
в строке "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации;
в строке "Номер выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" указывается номер выдачи квалификационного свидетельства аудитора;
в строке "Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства аудитора;
в строке "Сведения о лишении лицензии в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан ранее возглавляемой им аудиторской организации" указывается сведения о лишении лицензии в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан ранее возглавляемой им аудиторской организации.
Для таблицы "Информация об осуществлении видов деятельности":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "наименование" указывается наименование видов деятельности.
Для таблицы "Наличие административных взысканий, связанных с нарушениями законодательства об аудиторской деятельности":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "дата постановления о наложении административного взыскания" указывается дата постановления о наложении административного взыскания;
в графе 3 "статья по Кодекс об административных правонарушениях" указывается статья по Кодексу об административных правонарушениях;
в графе 4 "орган, наложивший административное взыскание" указывается орган наложивший административное взыскание;
Для таблицы "Доля в уставном капитале аудиторской организации, принадлежащая аудиторам и (или) иностранным аудиторским организациям":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "наименование" указывается наименование аудиторов или иностранных аудиторских организаций, являющихся участниками;
в графе 3 "индивидуальный идентификационный номер аудитора" указывается индивидуальный идентификационный номер аудитора;
в графе 4 "местонахождение" указывается местонахождение аудиторов или иностранных аудиторских организаций, являющихся участниками;
в графе 5 "размер доли в уставном капитале (в процентах)" указывается размер доли в уставном капитале (в процентах);
Для таблицы "Наличие изменений в учредительных документах за отчетный период (заполняется при наличии)":
в графе 1 "дата внесения изменения" указывается дата внесения изменения в составе учредителей;
в графе 2 "внесенные изменения" указываются внесенные изменения в составе учредителей;
в графе 3 "дата внесения изменения" указывается дата внесения изменения по видам деятельности;
в графе 4 "внесенные изменения" указывается внесенные изменения по видам деятельности;
Для таблицы "Численный состав аудиторской организации":
в графе 1 "за предыдущий период" указывается общая численность работников за предыдущий период;
в графе 2 "за отчетный период" указывается общая численность работников за отчетный период;
в графе 3 "за предыдущий период" указывается численность работников в том числе, не состоящие в штате за предыдущий период;
в графе 4 "за отчетный период" указывается численность работников в том числе, не состоящие в штате за отчетный период;
Для таблицы "Аудиторы, работающие в организации, и сведения о повышении квалификации аудиторов, работающих в организации":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора;
в графе 3 "Индивидуальный идентификационный номер аудитора" указывается индивидуальный идентификационный номер аудитора;
в графе 4 "номер" указывается номер выданного квалификационного свидетельства "аудитор";
в графе 5 "дата" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор";
в графе 6 "аудита" указывается общий стаж работы в аудите;
в графе 7 "иной" указывается общий стаж работы в иной сфере;
в графе 8 "дата принятия аудитора" указывается дата принятия аудитора на работу;
в графе 9 "дата увольнения аудитора" указывается дата в увольнения аудитора при наличии;
в графе 10 "признак (да/нет)" указывается признак (да/нет) повышения квалификации аудитора;
в графе 11 "дата (с/по)" указывается дата (с/по) повышения квалификации аудитора;
в графе 12 "место" указывается место повышения квалификации аудитора;
Для таблицы "Членство в профессиональной аудиторской организации":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование" указывается наименование профессиональной аудиторской организации;
в графе 3 "Бизнес-идентификационный номер" указывается бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации;
в графе 4 "Дата вступления (повторного вступления)" указывается дата вступления (повторного вступления) аудиторской организации в членство в профессиональную аудиторскую организацию;
в графе 5 "Дата выбытия" указывается дата выбытия аудиторской организации из членства;
Для таблицы "Данные о филиалах аудиторской организации":
в графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Бизнес-идентификационный номер филиала" указывается бизнес-идентификационный номер филиала аудиторской организации в случае наличия;
в графе 3 "Наименование филиала" указывается наименование филиала;
в графе 4 "Местонахождение филиала" указывается местонахождение филиала;
в графе 5 "Индивидуальный идентификационный номер руководителя" указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя;
в графе 6 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
в графе 7 "Номер квалификационного свидетельства "аудитор" указывается номер квалификационного свидетельства аудитора;
в графе 8 "Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" указывается дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор" руководителя филиала;
в графе 9 "Номер свидетельства или справки об учетной регистрации (перерегистрации) филиала" указывается номер свидетельства или справки об учетной регистрации (перерегистрации) филиала.
Приложение 8 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 сентября 2024 года № 608
Приложение 8 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2017 года № 34
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Куда представляется: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации
Индекс: Форма № 7-А (Аудит)
Периодичность: В течение 15 рабочих дней с даты заключения договора
обязательного страхования гражданско-правовой ответственности
Отчетный период: __ квартал 20___год
Круг лиц, представляющих информацию: Аудиторские организации
Срок представления формы административных данных: В течение 15 рабочих дней
с даты заключения договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности
№ п/п
Страховая организация
Гражданско-правовая ответственность
Наименование
Местонахождение
Уникальный номер договора страхования (полис)
Дата заключения договора страхования (полис)
Размер страховой суммы (тысяч тенге)
Размер страховой премии (тысяч тенге)
Размер фактически выплаченной страховой премии (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Бизнес-идентификационный номер профессиональной аудиторской организации
____________________________________________________________________
Наименование ______________________
___________________________________
___________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
_____________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение к форме
Информация по страхованию
гражданско-правовой
ответственности аудиторской
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации

1. "Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есебі" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 21-бабы 2-тармағының 8-тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есебі" нысанын аудиторлық ұйымдар аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы негізде есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызы (қоса алғанда) ұсынады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"Серия" 1-бағанда аудиторлық қызметтi жүзеге асыруға лицензияның сериясы көрсетіледі;
"Нөмірі" 2-бағанда аудиторлық қызметтi жүзеге асыруға лицензияның нөмірі көрсетіледі;
"Берілген күні" 3-бағанда лицензияның берілген күні көрсетіледі;
әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес "өңір" 4-бағанында заңды мекенжайының өңірі көрсетіледі;
"Толық мекенжайы, телефоны" 5-бағанда толық заңды мекенжайы, телефоны көрсетіледі.
әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) сәйкес "өңір" 6-бағанында іс жүзіндегі мекенжайының өңірі көрсетіледі;
"Толық мекенжайы, телефон" 7-бағанда іс жүзіндегі толық мекенжайы, телефоны көрсетіледі;
"Сериясы" 8-бағанда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтаманың сериясы көрсетіледі;
"Нөмірі" 9-бағанда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама нөмірі көрсетіледі.
"Берілген күні" 10-бағанда бағанда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама берілген күні көрсетіледі.
"Ұйымның басшысы" кесте үшін:
"Ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі" жолында ұйым басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)" деген жолда ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі" деген жолда аудитордың біліктілік куәлігін беру нөмірі көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні" деген жолда аудитордың біліктілік куәлігінің берілген күні көрсетіледі;
"Бұрын өзі басқарған аудиторлық ұйымда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес лицензиядан айыру туралы мәліметтер" деген жолда бұрын өзі басқарған аудиторлық ұйымда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес лицензиядан айыру туралы мәліметтер көрсетіледі.
"Қызмет түрлерін жүзеге асырғғаны туралы ақпарат" кестесі үшін:
"№ р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Атауы" 2-бағанда қызмет түрлерінің атауы көрсетіледі.
"Аудиторлық қызмет туралы заңнаманы бұзушылықтарға байланысты әкімшілік жазалардың болуы" кестесі үшін:
"№ р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы күні" 2-бағанда әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының күні көрсетіледі;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекс бойынша бап" 3-бағанда Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекс бойынша бабы көрсетіледі;
"Әкімшілік жаза қолданған орган" 4-бағанда әкімшілік жаза қолданған орган көрсетіледі;
"Аудиторларға (немесе) және шетелдік аудиторлық ұйымдарға тиесілі аудиторлық ұйымның жарғылық капиталындағы үлес" кестесі үшін:
"№р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Атауы" 2-бағанда қатысушы болып табылатын аудиторлар немесе шетелдік аудиторлық ұйымдардың атауы көрсетіледі;
"Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі" 3-бағанда аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Орналасқан жері" 4-бағанда қатысушы болып табылатын аудиторлар немесе шетелдік аудиторлық ұйымдардың орналасқан жері көрсетіледі;
"Жарғылық капиталдағы үлес мөлшері (пайызда)" 5-бағанда жарғылық капиталдағы үлес мөлшері (пайызда) көрсетіледі;
"Есепті кезеңде құрылтайшы құжаттарда өзгерістердің болуы (болған жағдайда толтырылады)" кестесі үшін:
"Құрылтайшылар құрамындағы өзгерістер" деген бағанда құрылтайшылар құрамындағы өзгерістер көрсетіледі
"Өзгеріс енгізу күні" 1-бағанда құрылтайшылардың құрамындағы өзгеріс енгізу күні көрсетіледі;
"Енгізілген өзгерістер" 2-бағанда құрылтайшылардың құрамындағы енгізілген өзгерістер көрсетіледі;
"Өзгеріс енгізу күні" 3-бағанда қызмет түрлеріне өзгеріс енгізу күні көрсетіледі.
"Енгізілген өзгерістер" 4-бағанда қызмет түрлеріне енгізілген өзгерістер көрсетіледі.
"Аудиторлық ұйымның сандық құрамы" кесте үшін:
"Алдындағы кезеңде" 1-бағанда өткен кезең үшін қызметкерлердің жалпы саны көрсетіледі.
"Есепті кезеңде" 2-бағанда есепті кезең үшін қызметкерлердің жалпы саны көрсетіледі.
"Алдындағы кезеңде" 3-бағанда қызметкерлердің саны, оның ішінде алдындағы кезеңде штатта тұрмайтын қызметкерлер саны көрсетіледі.
"Есепті кезеңде" 4-бағанда қызметкерлердің саны, оның ішінде есепті кезең үшін штатта тұрмайтын қызметкерлер саны көрсетіледі.
"Ұйымда жұмыс істейтін аудиторлар және ұйымда жұмыс істейтін аудиторлардың біліктілігін арттыру туралы мәліметтер" кесте үшін:
"№р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)" 2-бағанда аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі" 3-бағанда аудитордың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Нөмірі" 4-бағанда "аудитор" біліктілік куәлігіне берілген нөмірі көрсетіледі;
"Күні" 5-бағанда "аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні көрсетіледі;
"Аудит" 6-бағанда аудиттегі жалпы жұмыс өтілі көрсетіледі;
"Өзге" 7-бағанда өзге саладағы жалпы жұмыс өтілі көрсетіледі;
"Аудитордың қабылданған күні" 8-бағанда аудитордың жұмысқа қабылданған күні көрсетіледі;
"Аудитордың жұмыстан босатылған күні" 9-бағанда аудитордың жұмыстан босатылған күні көрсетіледі;
"Белгі (иә/жоқ)" 10-бағанда аудитордың біліктілігін арттыру белгісі (иә/жоқ) көрсетіледі;
"Күні (бастап/дейін)" 11-бағанда аудитордың біліктілігін арттыру күні (бастап/дейін) көрсетіледі;
"Орын" 12-бағанда аудитордың біліктілігін арттыру орны көрсетіледі;
"Кәсіби аудиторлық ұйымдағы мүшелік" кесте үшін:
"№р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Атауы" 2-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның атауы көрсетіледі;
"Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 3-бағанда кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Кіру (қайта кіру) күні" 4-бағанда аудиторлық ұйымның кәсіби аудиторлық ұйымға мүшелікке кіру (қайта кіру) күні көрсетіледі;
"Шығу күні" 5-бағанда аудиторлық ұйымның мүшеліктен шыққан күні көрсетіледі.
"Аудиторлық ұйымның филиалдары туралы деректер" кестесі үшін:
"№р/с" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Филиалдың бизнес-сәйкестендiру нөмiрi" 2-бағанда аудиторлық ұйым филиалының бизнес-сәйкестендіру нөмірі болған жағдайда көрсетіледі;
"Филиалдың атауы" 3-бағанда филиалдың атауы көрсетіледі;
"Филиалдың орналасқан орны" 4-бағанда филиалдың орналасқан жері көрсетіледі;
"Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі" 5-бағанда басшының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)" 6-бағанда басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі" 7-бағанда аудитор біліктілік куәлігінің нөмірі көрсетіледі;
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілген күні" 8-бағанда филиал басшысының "аудитор" біліктілік куәлігінің берілу күні көрсетіледі;
"Филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нөмірі" 9-бағанда филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 608 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат
Индекс: № 7-А (Аудит) Нысан
Кезеңділігі: азаматтық-құқықтық жауапкершілікті міндетті сақтандыру шартын жасасқан күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде
Есепті кезең 20___жылғы "___" __________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар ауқымы: Аудиторлық ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: азаматтық-құқықтық жауапкершілікті міндетті сақтандыру шартын жасасқан күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде
Азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру туралы деректер
р/с №
Сақтандыру ұйымы
Азаматтық-құқықтық жауапкершілік
Атауы
Орналасқан жері
Сақтандыру шартының бірегей нөмері (полисі)
Сақтандыру шартының жасасқан күні (полисі)
Сақтандыру сомасының мөлшері (мың теңге)
Сақтандыру сыйлығының мөлшері (мың теңге)
Іс жүзінде төленген сақтандыру сыйлығының мөлшері (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Кәсіби аудиторлық ұйымның бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы ___
___________________________________
___________________________________
Заңды мекенжайы ______________
______________________________
______________________________
Телефон нөмірі _______________________________________________________
Электрондық пошта ___________________________________________________
Орындаушы ____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аудиторлық ұйымның
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
жөніндегі ақпарат нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат

1. Форма "Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации" разработана в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
2. Форма "Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации" формируется автоматически посредством интеграционного сервиса Единой страховой базы данных и информационной системой "Депозитарий финансовой отчҰтности" и предоставляется аудиторскими организациями, в течение 15 рабочих дней с даты заключения договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности путем подписания автоматически заполненной формы электронной цифровой подписью.
3. Форма автоматически заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование" указывается наименование страховой организации;
в графе 3 "Местонахождение" указывается местонахождение страховой организации: область, город, улица, номер дома;
в графе 4 "Уникальный номер договора страхования (полис)" указывается номер страхового полиса;
в графе 5 "Дата заключения договора страхования (полис)" указывается дата заключения страхового полиса;
в графе 6 "Размер страховой суммы" указывается размер страховой суммы страхового полиса;
в графе 7 "Размер страховой премии" указывается размер страховой премии страхового полиса
в графе 8 "Размер фактически выплаченной страховой премии" указывается размер фактически выплаченной страховой премии страхового полиса.

1. "Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат" нысаны "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабының 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзiрленген.
2. "Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат" нысаны аудиторлық ұйымдармен азаматтық-құқықтық жауапкершілікті міндетті сақтандыру шартын жасасқан күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбейді;
"Атауы" 2-бағанда сақтандыру ұйымының атауы көрсетiледi;
"Орналасқан жері" 3-бағанда сақтандыру ұйымының орналасқан жері көрсетiледi: облыс, қала, көше, ұй нөмірі;
"Сақтандыру шартының бірегей нөмері (полисі)" 4-бағанда сақтандыру полисінің нөмірі көрсетiледi;
"Сақтандыру шартының жасасқан күні (полисі)" 5-бағанда сақтандыру полисінің жасасқан күні көрсетiледi;
"Сақтандыру сомасының мөлшері" 6-бағанда сақтандыру полисінің сақтандыру сомасының мөлшері көрсетiледi;
"Сақтандыру сыйлығының мөлшері" 7-бағанда сақтандыру полисінің сақтандыру сыйлығының мөлшері көрсетiледi;
"Іс жүзінде төленген сақтандыру сыйлығының мөлшері" 8-бағанда сақтандыру полисінің іс жүзінде төленген сақтандыру сыйлығының мөлшері көрсетiледi.