О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 917 "Об утверждении Перечня запретных зон и зон ограничения полетов"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 сентября 2024 года № 1032. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2024 года № 35120
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 917 "Об утверждении Перечня запретных зон и зон ограничения полетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19620) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"На основании подпункта 5) статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Перечне запретных зон и зон ограничения полетов, утвержденном указанным приказом:
в Главe 2. Зоны ограничения полетов:
в таблицe 2:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
UAR4
N435335 E0765820-N435230 E0765750-N435310 E0765625-N435230 E0765830- N435335 E0765820
0-7000 м
260 FL
Вводится в действие по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 5, исключить;
строки, порядковые номера 23 и 24, изложить в следующей редакции:
"
23.
UAR32
N421200 E0693300-N421500 E0693300-
N421500 E0693500-N421200 E0693500-
N421200 E0693300
0-3650 м
120 FL
Постоянно, согласно графика
24.
UAR35
N422600 E0684715-N422820 E0684600-
N422930 E0684930-N422650 E0685140-
N422600 E0684715
0-2300 м
7500 FT
Постоянно, согласно графика
";
строку, порядковый номер 29, изложить в следующей редакции:
"
29.
UAR43
N503000 E0571500-N503000 E0572500-N502200 E0572500-N502200 E0571500-N503000 E0571500
0-1220 м
4000FT
Постоянно, согласно графика
";
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:
"
38.
UAR58
N505956 E0720518-N505956 E0720520-N505952 E0720519-N505952 E0720517-
N505956 E0720518
0-3000 м
120 FL
Вводится в действие по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 48, исключить;
строку, порядковый номер 51, исключить;
строку, порядковый номер 53, исключить;
строки, порядковые номера 56 и 57, исключить;
строку, порядковый номер 71, изложить в следующей редакции:
"
71.
UAR122
N493810 E0833850 R=1850 м
0-1466 м
4400 FT
Постоянно, согласно графика
";
строку, порядковый номер 73, исключить;
строку, порядковый номер 76, исключить;
строку, порядковый номер 79, исключить;
строку, порядковый номер 84, исключить;
строку, порядковый номер 97, исключить;
строку, порядковый номер 105, изложить в следующей редакции:
"

"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 14 қарашадағы № 917 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 18 қыркүйектегі № 1032 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 қыркүйекте № 35120 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 14 қарашадағы № 917 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19620 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 5) тармақшасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесінде:
"Ұшу шектелген аймақтар" деген 2-тарауда:
2-кестеде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
UAR4
N435335 E0765820-N435230 E0765750-N435310 E0765625-N435230 E0765830-N435335N E0765820
0-7000 м
260 FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 5-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 23 және 24-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
23.
UAR32
N421200 E0693300-
N421500 E0693300-
N421500 E0693500-
N421200 E0693500-
N421200 E0693300
0-3650 м
120 FL
Ұдайы,
кестеге сәйкес
24.
UAR35
N422600 E0684715-N422820 E0684600-
N422930 E0684930-N422650 E0685140-
N422600 E0684715
0-2300 м
7500 FT
Ұдайы,
кестеге сәйкес
";
реттік нөмірі 29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
29.
UAR43
N503000 E0571500-N503000 E0572500-N502200 E0572500- N502200 E0571500-N503000 E0571500
0-1220 м
4000 FT
Ұдайы,
кестеге сәйкес
";
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
38.
UAR58
N505956 E0720518-N505956 E0720520-
N505952 E0720519-N505952 E0720517-
N505956 E0720518
0-3000 м
120 FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 48-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 51-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 53-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 56-57-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 71-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
71.
UAR122
N493810 E0833850 R-1850 м
0-1466 м
4400 FT
Ұдайы,
кестеге сәйкес
";
реттік нөмірі 73-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 76-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 79-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 84-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 97-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 105-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

105.
UAR191
N494651 E0805328 R=3700 м
0-1400 м
4200 FT
Вводится
в действие
по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 106, исключить;
строку, порядковый номер 121, исключить;
строки, порядковые номера 127 и 128, исключить;
строку, порядковый номер 132, исключить;
строку, порядковый номер 134, исключить;
строку, порядковый номер 163, изложить в следующей редакции:
"
163.
UAR249
N425803 E0724333 R=4000 м
0-2000 м
8900 FT
Вводится в действие по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 169, изложить в следующей редакции:
"
169.
UAR255
N413342 E0690732-N413341 E0690740-N413343 E0690753-N413442 E0690800-
N413431 E0690726-N413342 E0690732
0-1000 м
3300 FT
Вводится
в действие
по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 174, изложить в следующей редакции:
"
174.
UAR260
N494707 E0813523 R=3700 м
0-1400 м
4200 FT
Вводится
в действие
по НОТАМ
";
строку, порядковый номер 178 исключить;
дополнить строками, порядковые номера 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 и 256 следующего содержания:
"
193.
UAR279
N452030 E0775830 R-2500 м
0-1920 м
6300 FT
Постоянно
194.
UAR280
N495225 E0724740 R-1500 м
0-1310 м
4300 FT
Постоянно
195.
UAR281
N460340 E0732650 R-1500 м
0-1400 м
4600 FT
Постоянно
196.
UAR282
N442030 E0775530 R-1000 м
0-1615 м
5300 FT
Постоянно
197.
UAR283
N433455 E0751140 R-1000 м
0-1490 м
4900 FT
Постоянно
198.
UAR284
N433250 E0512040 R-1000 м
0-730 м
2400 FT
Постоянно
199.
UAR285
N425950 E0713840 R-2500 м
0-2100 м
6900 FT
Постоянно
200.
UAR286
N491320 E0811700-N491415 E0811800-N491225 E0812110-N491130 E0812000-N491320 E0811700
0-2100 м
6900 FT
Постоянно
201.
UAR287
N500105 E0565725 R-1000 м
0-850 м
2800 FT
Постоянно
202.
UAR288
N433100 E0751700 R-2000 м
0-1890 м
6200 FT
Постоянно
203.
UAR289
N480115 E0802215-N480350 E0802330-N480315 E0802525-N480040 E0802415-N480115 E0802215
0-1620 м
5300 FT
Постоянно
204.
UAR290
435410N 0770110E R-1500
0-1430 м
4700 FT
Постоянно
205.
UAR291
N465025 E0751300 R-1500
0-1460 м
4800 FT
Постоянно
206.
UAR292
N475535 E0802530 R-1500
0-1400 м
4600 FT
Постоянно
207.
UAR293
502220N 0801030E R-500
0-520 м
1700 FT
Постоянно
208.
UAR294
N510940 E0713355 R-500
0-580 м
1900 FT
Постоянно
209.
UAR295
N495530 E0822855 R-500
0-610 м
2000 FT
Постоянно
210.
UAR296
N495115 E0731300 R-500
0-790 м
2600 FT
Постоянно
211.
UAR297
N432600 E0511300-N432600 E0511900-N430930 E0511600-N430930 E0511200-N432600 E0511300
0-5200 м
170 FL
Вводится в действие по НОТАМ.
212.
UAR298
N491600 E0812849-N491516 E0812919-N491510 E0813000-N491533 E0813000-N491600 E0812849

105.
UAR191
N494651 E0805328
R-3700 м
0-1400 м
4200 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 106-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 121-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 127-128-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 132-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 134-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 163-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
163.
UAR249
N425803 E0724333
R-4000 м
0-2000 м
8900 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 169-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
169.
UAR255
N413342 E0690732-N413341 E0690740-
N413343 E0690753-N413442 E0690800-
N413431 E0690726-N413342 E0690732
0-1000 м
3300 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 174-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
174.
UAR260
N494707 E0813523
R-3700 м
0-1400 м
4200 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
";
реттік нөмірі 178-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 және 256-жолдармен толықтырылсын:
"
193.
UAR279
N452030 E0775830
R-2500 м
0-1920 м
6300 FT
Ұдайы
194.
UAR280
N495225 E0724740
R-1500 м
0-1310 м
4300 FT
Ұдайы
195.
UAR281
N460340 E0732650
R-1500 м
0-1400 м
4600 FT
Ұдайы
196.
UAR282
N442030 E0775530
R-1000 м
0-1615 м
5300 FT
Ұдайы
197.
UAR283
N433455 E0751140
R-1000 м
0-1490 м
4900 FT
Ұдайы
198.
UAR284
N433250 E0512040
R-1000 м
0-730 м
2400 FT
Ұдайы
199.
UAR285
N425950 E0713840
R-2500 м
0-2100 м
6900 FT
Ұдайы
200.
UAR286
N491320 E0811700-N491415 E0811800-
N491225 E0812110-N491130 E0812000-
N491320 E0811700
0-2100 м
6900 FT
Ұдайы
201.
UAR287
N500105 E0565725
R-1000 м
0-850 м
2800 FT
Ұдайы
202.
UAR288
N433100 E0751700
R-2000 м
0-1890 м
6200 FT
Ұдайы
203.
UAR289
N480115 E0802215-N480350 E0802330-
N480315 E0802525-N480040 E0802415-
N480115 E0802215
0-1620 м
5300 FT
Ұдайы
204.
UAR290
N435410 E0770110
R-1500
0-1430 м
4700 FT
Ұдайы
205.
UAR291
N465025 E0751300
R-1500
0-1460 м
4800 FT
Ұдайы
206.
UAR292
N475535 E0802530
R-1500
0-1400 м
4600 FT
Ұдайы
207.
UAR293
N502220 E0801030
R-500
0-520 м
1700 FT
Ұдайы
208.
UAR294
N510940 E0713355
R-500
0-580 м
1900 FT
Ұдайы
209.
UAR295
N495530 E0822855
R-500
0-610 м
2000 FT
Ұдайы
210.
UAR296
N495115 E0731300
R-500
0-790 м
2600 FT
Ұдайы
211.
UAR297
N432600 E0511300-N432600 E0511900-
N430930 E0511600-N430930 E0511200-
N432600 E0511300
0-5200 м
170 FL
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
212.
UAR298
N491600 E0812849-N491516 E0812919-
N491510 E0813000-N491533 E0813000-
N491600 E0812849

0-1000 м
3280 FT
Вводится в действие по НОТАМ
253.
UAR339
N494307 E0813523 R-5000 м
0-1500 м
4900 FT
Вводится в действие по НОТАМ
254.
UAR340
N494830 E0805100 R-5000 м
0-3000 м
9850 FT
Вводится в действие по НОТАМ
255.
UAR341
N421538 E0702338 R-5000 м
0-3000 м
9850 FT
Вводится в действие по НОТАМ
256.
UAR342
N510429 E0705600-N510443 E0705614-N510426 E0705608-N510440 E0705623-N510429 E0705600
0-1800 м
5900 FT
Вводится в действие по НОТАМ
".
2. Управлению главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителей органов управления государственной авиации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных государственных органов, должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан

0-1000 м
3280 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
253.
UAR339
N494307 E0813523
R-5000 м
0-1500 м
4900 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
254.
UAR340
N494830 E0805100
R-5000 м
0-3000 м
9850 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
255.
UAR341
N421538 E0702338
R-5000м
0-3000 м
9850 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
256.
UAR342
N510429 E0705600-N510443 E0705614-
N510426 E0705608-N510440 E0705623-
N510429 E0705600
0-1800 м
5900 FT
НОТАМ
бойынша қолданысқа енгізіледі
".
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері бас қолбасшысының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясы басқару органдарының басшыларына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі мемлекеттік органдарға, лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі