О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 367 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 сентября 2024 года № 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2024 года № 35124
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 367 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33571) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)", утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Владельцы лицензий в течение 15 календарных дней после истечения срока действия лицензии представляют услугодателю справку об исполнении лицензии на экспорт и (или) импорт товаров по форме согласно приложению № 3 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами (далее – Правила выдачи лицензий и разрешений), утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10.  В случае, если внесены изменения в учредительные документы услугополучателя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения юридического лица), или изменены сведения о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) услугополучателя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя, услугополучатель (представитель) обращается услугодателю с просьбой о прекращении действия выданной лицензии и об оформлении новой лицензии с приложением заявления и документов и (или) сведений, подтверждающих указанные изменения, а также справки об исполнении лицензии, выданной таможенным органом в соответствии с пунктом 23 Правил выдачи лицензий и разрешений, за исключением случая, предусмотренного пунктом 24 Правил выдачи лицензий и разрешений.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 24 қыркүйектегі № 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 қыркүйекте № 35124 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 367 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33571 тіркілген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Лицензия иелері лицензияның қолданылу мерзімі өткеннен кейін күнтізбелік 15 күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларына (бұдан әрі – Лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидалары) № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензияның орындалуы туралы анықтама ұсынады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Егер заңды тұлға ретінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) туралы мәліметтер өзгертілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы (өкіл) берілген лицензияның қолданылуын тоқтату туралы және көрсетілген өзгерістерді растайтын өтініш пен құжаттарды және (немесе) мәліметтерді, сондай-ақ Лицензиялар мен рұқсаттарды беру қағидаларының 24-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда Лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 23-тармағына сәйкес кеден органы берген лицензияның орындалуы туралы анықтаманы қоса бере отырып, жаңа лицензияны ресімдеу туралы өтінішпен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Приостановление, возобновление и прекращение действия лицензии осуществляются в соответствии с Порядком приостановления, возобновления и прекращения действия лицензии на экспорт и (или) импорт товаров согласно приложению № 2 к Правилам выдачи лицензий и разрешений.";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2024 года № 326
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров
при введении количественных
ограничений (квот)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)"
1
Наименование услугодателя
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня с момента направления документов
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров /лицензия на импорт отдельных видов товаров, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга физическим или юридическим лицам, а также организациям, не являющимся юридическими лицами (далее – услугополучатель) оказывается на платной основе.

"12. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау және жою Лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларына № 2 қосымшаға сәйкес Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау және жою тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 326 бұйрығына
1-қосымша
"Сандық шектеулер (квоталар)
енгізілген кезде жекелеген
тауарлар түрлерінің экспортына
және (немесе) импортына
лицензия беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар жолданған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң экспортына лицензия/жекелеген түрлерiнiң импортына лицензия не мемлекеттiк қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жеке немесе заңды тұлғаларға, сондай-ақ заңды тұлғалар болып табылмайтын ұйымдарға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.

В соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) при оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за выдачу лицензии на занятие отдельными видами деятельности в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии на экспорт товаров:
1) заявление на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров по форме 1 согласно приложению к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия договора (контракта), приложений и (или) дополнений к нему, либо сведения из договора (контракта):
номер и дата договора (контракта);
описание товара;
количество товара с указанием единицы измерения, стоимость товара с указанием валюты договора (контракта);
страна назначения товара;
страна происхождения товара;
срок действия договора (контракта) (в случае отсутствия в договоре (контракте) положений о сроке его действия указывается, что договор (контракт) является бессрочным);
информация о покупателе товара;
информация о типе сделки (экспорт);
3) при экспорте сельскохозяйственных животных – акт эпизоотологического обследования, выданный согласно Правилам карантинирования животных, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 7-1/700 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10223).
Для получения лицензии на импорт товаров:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға лицензия бергені үшін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма- қол және қолма-қол емес нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Тауарлардың экспортына лицензия алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Тізбеге қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына лицензия алуға өтініш;
2) шарттың (келісімшарттың), оның қосымшаларының және (немесе) оған толықтырулардың электрондық көшірмесі, немесе шарттан (келісімшарттан) мәліметтер:
шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні;
тауардың сипаттамасы;
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны, шарттың (келісімшарттың) валютасы көрсетілген тауардың құны;
тауардың межелі елі;
тауар шыққан елі;
шарттың (келісімшарттың) қолданылу мерзімі (шартта (келісімшартта) оның қолданылу мерзімі туралы ережелер болмаған жағдайда шарттың (келісімшарттың) мерзімсіз болып табылатындығы көрсетіледі);
тауарды сатып алушы туралы ақпарат;
мәміле түрі туралы ақпарат (экспорт);
3) ауыл шаруашылығы жануарларының экспорты кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 7-1/700 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтік актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 10223 тіркелген) Жануарларды карантиндеу қағидаларына сәйкес берілген эпизоотикалық зерттеп-қарау актісі.
Тауарлардың импортына лицензия алу үшін:

1) заявление на выдачу лицензии на импорт отдельных видов товаров по форме 2 согласно приложению к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия договора (контракта), приложений и (или) дополнений к нему, либо сведения из договора (контракта):
номер и дата договора (контракта);
описание товара;
количество товара с указанием единицы измерения, стоимость товара с указанием валюты договора (контракта);
страна отправления товара;
страна происхождения товара;
срок действия договора (контракта) (в случае отсутствия в договоре (контракте) положений о сроке его действия указывается, что договор (контракт) является бессрочным);
информация о продавце товара;
информация о типе сделки (импорт).
В случае выявления услугодателем признаков недостоверности сведений из договора (контракта), услугодатель вправе запросить у услугополучателя копию договора (контракта).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) наличие неполной или недостоверной информации в документах (сведениях), представленных услугополучателем для получения лицензии;
2) несоблюдение требований, предусмотренных пунктами 10, 11, 12 и 22 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи (оформления) лицензии;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
5) исчерпание экспортной и (или) импортной квоты в качестве количественных ограничений экспорта и (или) импорта, импортной или специальной квоты в качестве специальной защитной меры, а также тарифной квоты либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары);

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Тізбеге қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша жекелеген тауарлар түрлерінің импортына лицензия алуға өтініш;
2) шарттың (келісімшарттың), оның қосымшаларының және (немесе) оған толықтырулардың электрондық көшірмесі немесе шарттан (келісімшарттан) мәліметтер:
шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні;
тауардың сипаттамасы;
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны, шарттың (келісімшарттың) валютасы көрсетілген тауардың құны;
тауарды жөнелтуші ел;
тауар шыққан елі;
шарттың (келісімшарттың) қолданылу мерзімі (шартта (келісімшартта) оның қолданылу мерзімі туралы ережелер болмаған жағдайда шарттың (келісімшарттың) мерзімсіз болып табылатындығы көрсетіледі);
тауарды сатушы туралы ақпарат;
мәміле түрі туралы ақпарат (импорт).
Көрсетілетін қызметті беруші шарттан (келісімшарттан) мәліметтердің дұрыс еместігі белгілерін анықтаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан шарттың (келісімшарттың) көшірмесін сұратуға құқылы.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, қызметінің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензиялар бергені үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады. Ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1)  көрсетілетін қызметті алушының лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес немесе дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10, 11, 12 және 22-тармақтарында көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензия беру үшін негіз болып табылатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
4) іске асыру үшін лицензия сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы
5) экспорттың және (немесе) импорттың сандық шектеулері ретінде экспорттық және (немесе) импорттық квотаның, арнайы қорғау шарасы ретінде импорттық немесе арнайы квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның таусылуы не олардың болмауы (квоталанатын тауарларға лицензия рәсімделген жағдайда);

6) не внесен лицензионный сбор;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
8) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
9) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
10) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
11) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
В соответствии с пунктом 7 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" для товаров, в отношении которых введены количественные ограничения экспорта и (или) импорта, период действия лицензии заканчивается в календарном году, на который установлена квота.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 77 77.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www. gov. kz.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и (или) импорт отдельных
видов товаров при введении
количественных ограничений (квот)"
Форма 1
Заявление на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров*
1. Заявление
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
4. Контракт
|ЭКСПОРТ
№ от
5. Заявитель|
6. Покупатель
7. Страна назначения|
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта|
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения|
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Примечание: * заявление на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в соответствии с Инструкцией по оформлению заявлений на выдачу лицензий на экспорт или импорт отдельных видов товаров и оформлению таких лицензий согласно приложению № 1 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
____________ ____________________________________ _______________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при наличии)) (электронная цифровая подпись)
"____" _____ 20___ года "
Приложение
к заявлению на выдачу
лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Форма 2
Заявление на выдачу лицензии на импорт отдельных видов товаров*
1. Заявление
2. Период действия
с по

6) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
8) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
9) сот орындаушысының ұсынуы негізінде көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге соттың уақытша тыйым салуы;
10) лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
11) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметтерді көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабы 7-тармағына сәйкес экспортқа және (немесе) импортқа сандық шектеулер енгізілген тауарлар үшін лицензияның қолданылу кезеңі квота белгіленген күнтізбелік жылда аяқталады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ 1414, 8 800 080 77 77 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған.
"Сандық шектеулер (квоталар)
енгізілген кезде жекелеген
тауарлар түрлерінің экспортына
және (немесе) импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
1-нысан
Жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына лицензия алуға өтініш *
1.Өтініш
2.Қолданылу кезеңі
бастап дейін
3. Лицензия түрі
4. ______жылғы
/ ЭКСПОРТ
№ келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел |
8. Сатып алушы ел
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16.Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Ескертпе: *Жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына лицензия беруге арналған өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының № 1 қосымшасына сәйкес Жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына немесе импортына лицензиялар беруге арналған өтініштерді ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес толтырады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
____________ ____________________________________ ________
(лауазымы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20___ жылғы "____" _____
Жекелеген тауарлар түрлерінің
экспортына лизенция
алуға өтінішке
қосымша
№ ___ өтінішке қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақ № парақ
Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
2-нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия алуға өтініш*
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
бастап дейін

3. Тип лицензии
4. Контракт
| ИМПОРТ
№ от
5. Заявитель|
6. Продавец
7. Страна отправления|
8. Страна продавца
9. Валюта контракта|
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
|
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Примечание: * заявление на выдачу лицензии на импорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в соответствии с Инструкцией по оформлению заявлений на выдачу лицензий на экспорт или импорт отдельных видов товаров и оформлению таких лицензий согласно приложению № 1 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
____________ ____________________________________ ____________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при наличии)) (электронная цифровая подпись)
"____" _____ 20___ года.".
Приложение
к заявлению на выдачу
лицензии на импорт
отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2024 года № 326
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров
при введении количественных
ограничений (квот)"
Форма 1
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
4. Контракт
№ от
| ЭКСПОРТ

3. Лицензия түрі
4. ___жылғы "__" _________
№ келісімшарт
/ ИМПОРТ
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелтуші ел |
8. Сатушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Ескертпе: *Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына лицензия беруге арналған өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының № 1 қосымшасына сәйкес Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензиялар беруге арналған өтініштерді ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес толтырады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
____________ ____________________________________ ________
(лауазымы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20___ жылғы "____" _____
Жекелеген тауарлар түрлерінің
импортына лизенция
алуға өтінішке
қосымша
№ ___ өтінішке қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақ № парақ
Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 326 бұйрығына
2-қосымша
"Сандық шектеулер (квоталар)
енгізілген кезде жекелеген
тауарлар түрлерінің экспортына
және (немесе) импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
1-нысан
Жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензия
2. Қолданылу кезеңі
бастап дейін
3. Лицензия түрі
4. _______жылғы "__"___________
№ келісімшарт
/ ЭКСПОРТ

5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13.Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Транспортная подпись
Дата
Приложение
к лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо
Транспортная подпись
Дата
Форма 2
Лицензия на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии
4. Контракт № от
| ИМПОРТ
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна назначения |
8. Страна продавца|
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
|
13.Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Транспортная подпись
Дата
Приложение
к лицензии на импорт
отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо
Транспортная подпись
Дата

5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел |
8. Сатып алушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті адам
Көліктік қолтаңба
Күні
Жекелеген тауарлар түрлерінің
экспортына лицензияға
қосымша
Уәкілетті орган
___жылғы "__" _________№ лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ № парақ
Уәкілетті адам
Көліктік қолтаңба
Күні
2-нысан
Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензия
2. Қолданылу кезеңі
бастап дейін
3. Лицензия түрі
4. ___жылғы "__" _________
№ келісімшарт
/ ИМПОРТ
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елі |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикакалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Уәкілетті адам
Көліктік қолтаңба
Күні
Жекелеген тауарлар түрлерінің
импортына лицензияға
қосымша
Уәкілетті орган
№ лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
мөлшері
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақ № парақ
Уәкілетті адам
Көліктік қолтаңба
Күні