Об утверждении форм документов и актов, применяемых при проведении государственного контроля в области теплоэнергетики в части эксплуатации и технического состояния объектов теплоэнергетики, теплопроизводящих и теплотранспортирующих субъектов и в области электроэнергетики в части эксплуатации и технического состояния энергетического оборудования, энергопроизводящих организаций (за исключением возобновляемых источников энергии), энергопередающих организаций и системного оператора
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 352. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 октября 2024 года № 35185
В соответствии с пунктом 3 статьи 6-2, пунктом 3 статьи 6-3, пунктами 13, 18 и 23 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", пунктом 3 статьи 12, пунктом 3 статьи 13, пунктами 13, 18 и 23 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы:
1) заключения о результатах дистанционного контроля согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) списка проверок согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) годового списка проверок согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) акта о назначении проверки согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) приказа о проведении проверки во внеурочное время согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) акта о продлении проверки согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) акта о приостановлении проверки согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) акта о возобновлении проверки согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) акта о результатах проверки согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) предписания об устранении выявленных нарушений согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) плана мероприятий по устранению выявленных нарушений согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Жылу энергетикасы объектілерін пайдалану және олардың техникалық жай-күйі, жылу өндіруші және жылу тасымалдаушы субъектілер бөлігінде жылу энергетикасы саласында және энергетикалық жабдықты пайдалану және олардың техникалық жай-күйі, энергия өндіруші ұйымдар (жаңартылатын энергия көздерін қоспағанда), энергия беруші ұйымдар және жүйелік оператор бөлігінде электр энергетикасы саласында мемлекеттік бақылау жүргізу кезінде қолданылатын құжаттар мен актілердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 қазанда № 35185 болып тіркелді
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-2-бабының 3-тармағына, 6-3-бабының 3-тармағына, 6-4-бабының 13, 18 және 23-тармақтарына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 3-тармағына, 13-бабының 3-тармағына, 14-бабының 13, 18 және 23-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытынды;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тексерулер тізімі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес тексерулердің жылдық тізімі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тексеруді тағайындау туралы акт;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жұмыстан тыс уақытта тексеруді жүргізу туралы бұйрық;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес тексеруді ұзарту туралы акт;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес тексеруді тоқтата тұру туралы акт;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес тексеруді қайта бастау туралы акт;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы акт;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ о результатах дистанционного контроля
1. Дата и номер составления заключения
№ ___ от "___" ________________ 20 __ года
2. Наименование органа контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Наименование субъекта (объекта) контроля
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. В соответствии с пунктом 3 статьей 6-2 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пунктом 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике" на основании _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
направляется заключение о результатах дистанционного контроля.
5. Выявленные нарушения по результатам дистанционного контроля
Перечень выявленных нарушений
Пункты требований нормативных правовых актов Республики Казахстан по которым выявлены нарушения
Сроки устранения выявленных нарушений
1
6. Подпись руководителя органа контроля (либо лица, его замещающего)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
должность (подпись)
7. В случае вручения заключения нарочно
Подпись представителя субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
(подпись)
____________________________________________________________________
(дата отметки о получении)
Примечание: План мероприятий по устранению выявленных нарушений необходимо
предоставить в орган контроля в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня,
следующего за днем вручения заключения о результатах дистанционного контроля.
Субъект контроля в случае несогласия с нарушениями, указанными в заключении
о результатах дистанционного контроля, вправе направить в орган контроля,
проводивший дистанционный контроль и направивший заключение о результатах
дистанционного контроля, возражение в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня,
следующего за днем вручения заключения о результатах дистанционного контроля.
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________________
(Ф.И.О.)
________________________
(подпись)
"___" _________ 20 ___ года
СПИСОК ПРОВЕРОК
Годовой список проведения проверок субъектов (объектов) контроля в области
электроэнергетики ________________________________________________________
на 20 ____ год (наименование государственного органа)
Наименование проверяемого субъекта
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Местонахождение проверяемого субъекта государственного контроля и надзора
Степень риска по износу основного оборудования и (или) количеству технологических нарушений
Наименование проверяемого объекта
Местонахождение проверяемого объекта
Сроки проведения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Приложение 3 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________________
(Ф.И.О.)
________________________
(подпись)
"___" __________ 20 ___ года
ГОДОВОЙ СПИСОК ПРОВЕРОК
Годовой список проведения проверок субъектов (объектов) контроля в области
телоэнергетики ______________________________________________________
на 20 ____ год (наименование государственного органа)
Наименование проверяемого субъекта
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Местонахождение проверяемого субъекта государственного контроля и надзора
Степень риска по износу основного оборудования и (или) количеству технологических нарушений
Наименование проверяемого объекта
Местонахождение проверяемого объекта
Сроки проведения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Приложение 4 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
АКТ О НАЗНАЧЕНИИ ПРОВЕРКИ

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
1-қосымша
Нысан
Қашықтан бақылау нәтижелері туралы ҚОРЫТЫНДЫ
1. Қорытындының жасалған күні мен нөмірі
20 __ жылғы "___" __________________ № ____
2. Бақылау органының атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-2-бабының 3-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы"
Қазақстан Республикасының Заңын 12-бабының 3-тармағына сәйкес __________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
негізінде қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытынды жіберіледі.
5. Қашықтан бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар
Анықталған бұзушылықтар тізбесі
Бұзушылықтар анықталған Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері талаптарының тармақтары
Анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдері
1
6. Бақылау органы басшысының (не оны алмастыратын адамның) қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
лауазымы (қолы)
7. Қорытынды қолма-қол табыс етілген кезде
Бақылау субъектісі (объектісі) өкілінің қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
(қолы)
____________________________________________________________________
(алғаны туралы белгі, қойылған күні)
Ескертпе: Анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын бақылау органына қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындыны табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсыну қажет.
Бақылау субъектісі қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындыда көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда, қашықтан бақылауды жүргізген және қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындыны жіберген бақылау органына қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытынды табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарсылық жіберуге құқылы.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
_______________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"_______________
ТЕКСЕРУЛЕР ТІЗІМІ
Электр энергетикасы саласындағы 20 ___ жылға арналған бақылау субъектілеріне (объектілеріне) тексерулер
жүргізудің _________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________ жылдық тізімі
(мемлекеттік органның атауы)
Тексерілетін субъектінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Тексерілетін мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектісінің орналасқан жері
Негізгі жабдықтың тозуы және (немесе) технологиялық бұзушылықтардың саны бойынша қауіп-қатер дәрежесі
Тексерілетін объектінің атауы
Тексерілетін объектінің орналасқан жері
Өткізу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
3-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
_____________________________
(Т.А.Ә.)
_____________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"____________
ТЕКСЕРУЛЕРДІҢ ЖЫЛДЫҚ ТІЗІМІ
Жылу энергетикасы саласындағы 20 ___ жылға арналған бақылау субъектілеріне (объектілеріне) тексерулер
жүргізудің ____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________ жылдық тізімі
(мемлекеттік органның атауы)
Тексерілетін субъектінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Тексерілетін мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектісінің орналасқан жері
Негізгі жабдықтың тозуы және (немесе) технологиялық бұзушылықтардың саны бойынша қауіп-қатер дәрежесі
Тексерілетін объектінің атауы
Тексерілетін объектінің орналасқан жері
Өткізу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
4-қосымша
Нысан
ТЕКСЕРУДІ ТАҒАЙЫНДАУ ТУРАЛЫ АКТ

1. Дата и номер акта
№ _____ от "___" _____________ 20 __ года
2. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лиц, уполномоченных на проведение проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, а также должностных лицах
государственных органов и подведомственных организаций, привлекаемых
для проведения проверки (при необходимости)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Наименование субъекта (объекта) контроля, его место нахождения,
идентификационный номер, перечень объектов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Вид проверки ______________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Предмет проверки __________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Срок проведения проверки с "_" ______ 20 __ года, по "_" ______ 20 __ года
9. Основания проведения проверки _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Проверяемый период с "__" ______ 20 __ года, по "__" ________ 20 __ года
11. Подпись должностного лица, уполномоченного подписывать акт
____________________________________________________________________
12. Подпись руководителя субъекта (объекта) контроля либо его уполномоченного
лица о получении или об отказе в получении акта
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Права и обязанности субъекта (объекта) контроля

1. Актінің күні мен нөмірі
20 __ жылғы "___" ________________ № ____
2. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тексеруді жүргізуге уәкілеттік берілген адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе) және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Тексеруді жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар мен сарапшылар, сондай-ақ мемлекеттік органдар мен
ведомстволық бағынысты ұйымдардың лауазымды адамдары туралы мәліметтер (қажет болған кезде)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы, оның тұрған жері, сәйкестендіру нөмірі, объектілер тізбесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Тексеру түрі _______________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Тексерудің нысанасы ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Тексеруді жүргізу мерзімі 20 ___ жылғы "___" ____________________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________________ дейін
9. Тексеруді жүргізу негіздері __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Тексерілетін кезең 20 ___ жылғы "___" _______________________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________________ дейін
11. Актіге қол қоюға уәкілеттік берілген лауазымды адамның қолтаңбасы
____________________________________________________________________
12. Бақылау субъектісі (объектісі) басшысының не оның уәкілетті адамының актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы
қолтаңбасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) құқықтары мен міндеттері

Статья 6-7. Права и обязанности субъекта (объекта) контроля либо его уполномоченного лица при осуществлении государственного контроля (Закон Республики Казахстан "Об электроэнергетике")
Статья 17. Права и обязанности субъекта (объекта) контроля либо его уполномоченного лица при осуществлении государственного контроля (Закон Республики Казахстан "О теплоэнергетике")
1. Субъекты (объекты) контроля либо их уполномоченные лица при осуществлении государственного контроля вправе:
1) не допускать к проверке должностных лиц органа контроля, прибывших для проведения проверки, в случаях:
несоблюдения кратности проведения проверки;
превышения либо истечения указанных в акте о назначении проверки (дополнительных актах о продлении срока, приостановлении при их наличии) сроков проверки;
назначения проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении о совершенных либо готовящихся уголовных правонарушениях, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических и юридических лиц, государства;
поручения проведения проверки должностным лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
указания в одном акте о назначении проверки нескольких субъектов (объектов) контроля;
продления сроков проверки свыше срока, установленного настоящим Законом;
грубых нарушений требований, установленных настоящим Законом;
непредъявления должностными лицами органа контроля документов, указанных в пункте 1 статьи 6-4 настоящего Закона.
2) не представлять документы и сведения, если они не относятся к предмету проверки, а также к периоду, указанному в акте о назначении проверки;
3) обжаловать заключение о результатах дистанционного контроля, акт о назначении проверки, акт о результатах проверки, предписание об устранении выявленных нарушений, а также действия (бездействие) должностных лиц органа контроля в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан;
4) не исполнять не основанные на законе запреты органа контроля или должностных лиц, ограничивающие деятельность субъектов (объектов) контроля;
5) фиксировать процесс осуществления государственного контроля, а также отдельные действия должностных лиц органа контроля, проводимые ими в рамках государственного контроля, с помощью аудио-, фото- и видеосъемки, не создавая препятствий деятельности должностных лиц органа контроля;
6) привлекать третьих лиц к участию в государственном контроле в целях представления своих интересов и прав, а также осуществления третьими лицами действий, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта.

6-7-бап. Бақылау субъектісінің (объектісінің) не оның уәкілетті адамының мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезіндегі құқықтары мен міндеттері ("Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы)
17-бап. Бақылау субъектісінің (объектісінің) не оның уәкілетті адамының мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезіндегі құқықтары мен міндеттері ("Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы)
1. Бақылау субъектілері (объектілері) не олардың уәкілетті адамдары мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде:
1) бақылау органының тексеруді жүргізуге келген лауазымды адамдарын:
тексеруді жүргізу жиілігін сақтамаған;
тексеруді тағайындау туралы актіде (бар болса, мерзімін ұзарту, тоқтата тұру туралы қосымша актілерде) көрсетілген тексеру мерзімдері асып кеткен не өтіп кеткен;
жасалған не әзірленіп жатқан қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызда немесе хабарда, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзушылықтар туралы өзге де жолданымдарда көрсетілген уақыт аралығының шеңберінен шығатын кезеңге тексеру тағайындалған;
тексеруді жүргізу тиісті өкілеттіктері жоқ лауазымды адамдарға тапсырылған;
тексеруді тағайындау туралы бір актіде бірнеше бақылау субъектісі (объектісі) көрсетілген;
тексеру мерзімдері осы Заңда белгіленген мерзімнен асыра ұзартылған;
осы Заңда белгіленген талаптар өрескел бұзылған;
бақылау органының лауазымды адамдары осы Заңның 6-4-бабының 1-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетпеген жағдайларда, тексеруге жібермеуге;
2) егер құжаттар мен мәліметтер тексеру нысанасына, сондай-ақ тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген кезеңге жатпайтын болса, оларды ұсынбауға;
3) қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындыға, тексеруді тағайындау туралы актіге, тексеру нәтижелері туралы актіге, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаға, сондай-ақ бақылау органы лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға;
4) бақылау органының немесе лауазымды адамдардың бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметін шектейтін, заңға негізделмеген тыйымдарын орындамауға;
5) мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру процесін, сондай-ақ бақылау органы лауазымды адамдарының мемлекеттік бақылау шеңберінде жасайтын жекелеген әрекеттерін аудио-, фото- және бейнетүсірілім көмегімен, бақылау органы лауазымды адамдарының қызметіне кедергі келтірмей тіркеп-белгілеуге;
6) үшінші тұлғаларды өз мүдделері мен құқықтарын білдіру, сондай-ақ үшінші тұлғалардың осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген әрекеттерді жүзеге асыруы мақсатында мемлекеттік бақылауға қатысу үшін тартуға құқылы.

2. Субъекты (объекты) контроля либо их уполномоченные лица при проведении органом контроля государственного контроля обязаны:
1) обеспечить беспрепятственный доступ должностных лиц органа контроля к территории и помещениям субъекта (объекта) контроля;
2) с соблюдением требований по охране коммерческой, налоговой либо иной охраняемой законом тайны представлять должностным лицам органа контроля копии документов (сведений) на бумажных и электронных носителях, а также предоставлять доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с предметом государственного контроля;
3) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о назначении проверки;
4) сделать отметку о получении на втором экземпляре заключения о результатах дистанционного контроля, акта о результатах проверки в день окончания государственного контроля;
5) сделать отметку о получении на втором экземпляре предписания об устранении выявленных нарушений;
6) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые документы в период проведения государственного контроля, если иное не предусмотрено настоящим Законом либо иными законами Республики Казахстан;
7) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения государственного контроля на объект контроля, от вредных и опасных производственных факторов воздействия в соответствии с установленными для данного объекта нормативами;
8) в случае получения акта о назначении проверки руководитель субъекта (объекта) контроля либо его уполномоченное лицо обязан (обязано) находиться на месте нахождения объекта контроля в назначенные сроки проверки.
1. Субъекты (объекты) контроля либо их уполномоченные лица при осуществлении государственного контроля вправе:
1) не допускать к проверке должностных лиц органов контроля, прибывших для проведения проверки, в случаях:
несоблюдения кратности проведения проверки;
превышения либо истечения указанных в акте о назначении проверки (дополнительных актах о продлении срока, приостановлении при их наличии) сроков проверки;
назначения проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении о совершенных либо готовящихся уголовных правонарушениях, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических и юридических лиц, государства;
поручения проведения проверки должностным лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
указания в одном акте о назначении проверки нескольких субъектов (объектов) контроля;
продления сроков проверки свыше срока, установленного настоящим Законом;
грубых нарушений требований, установленных настоящим Законом;

2. Бақылау субъектілері (объектілері) не олардың уәкілетті адамдары бақылау органы мемлекеттік бақылауды жүргізген кезде:
1) бақылау органы лауазымды адамдарының бақылау субъектісінің (объектісінің) аумағына және үй-жайларына кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
2) коммерциялық, салықтық не заңмен қорғалатын өзге де құпияны қорғау жөніндегі талаптарды сақтай отырып, бақылау органының лауазымды адамдарына қағаз және электрондық жеткізгіштерде құжаттардың (мәліметтердің) көшірмелерін ұсынуға, сондай-ақ мемлекеттік бақылау нысанасына сәйкес автоматтандырылған дерекқорларға (ақпараттық жүйелерге) қолжетімділік беруге;
3) тексеруді тағайындау туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
4) мемлекеттік бақылау аяқталған күні қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындының, тексеру нәтижелері туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
5) анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
6) егер осы Заңда не Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік бақылауды жүргізу кезеңінде тексерілетін құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол бермеуге;
7) бақылау объектісіне мемлекеттік бақылауды жүргізуге келген адамдардың осы объект үшін белгіленген нормативтерге сәйкес зиянды және қауіпті өндірістік әсер ету факторларынан қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
8) бақылау субъектісінің (объектісінің) басшысы не оның уәкілетті адамы тексеруді тағайындау туралы актіні алған жағдайда, тексеру белгіленген мерзімдерде бақылау объектісі тұрған жерде болуға міндетті.
1. Бақылау субъектілері (объектілері) не олардың уәкілетті адамдары мемлекеттік бақылау жүзеге асырылған кезде:
1) бақылау органдарының тексеру жүргізуге келген лауазымды адамдарын мынадай жағдайларда:
тексеруді жүргізу жиілігі сақталмаған;
тексеруді тағайындау туралы актіде (бар болса, мерзімін ұзарту, тоқтата тұру туралы қосымша актілерде) көрсетілген тексеру мерзімдері асып кеткен не өтіп кеткен;
жасалған не дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызда немесе хабарда, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзушылықтар туралы өзге де жолданымдарда көрсетілген уақыт аралығының шеңберінен шығатын кезеңге тексеру тағайындалған;
тексеруді жүргізу оған тиісті өкілеттіктері жоқ лауазымды адамдарға тапсырылған;
тексеруді тағайындау туралы бір актіде бірнеше бақылау субъектілері (объектілері) көрсетілген;
тексеру мерзімдері осы Заңда белгіленген мерзімнен асырып ұзартылған;
осы Заңда белгіленген талаптар өрескел бұзылған;

непредъявления должностными лицами органов контроля документов, указанных в пункте 1 статьи 14 настоящего Закона.
2) не представлять документы и сведения, если они не относятся к предмету проверки, а также к периоду, указанному в акте о назначении проверки;
3) обжаловать заключение о результатах дистанционного контроля, акт о назначении проверки, акт о результатах проверки, предписание об устранении выявленных нарушений, а также действия (бездействие) должностных лиц органов контроля в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан;
4) не исполнять не основанные на законе запреты органов контроля или должностных лиц, ограничивающие деятельность субъектов (объектов) контроля;
5) фиксировать процесс осуществления государственного контроля, а также отдельные действия должностных лиц органов контроля, проводимые ими в рамках государственного контроля, с помощью аудио-, фото- и видеосъемки, не создавая препятствий деятельности должностных лиц органов контроля;
6) привлекать третьих лиц к участию в государственном контроле в целях представления своих интересов и прав, а также осуществления третьими лицами действий, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта.
2. Субъекты (объекты) контроля либо их уполномоченные лица при проведении органами контроля государственного контроля обязаны:
1) обеспечить беспрепятственный доступ должностных лиц органов контроля к территории и помещениям субъекта (объекта) контроля;
2) с соблюдением требований по охране коммерческой, налоговой либо иной охраняемой законом тайны представлять должностным лицам органов контроля копии документов (сведений) на бумажных и электронных носителях, а также предоставлять доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с предметом государственного контроля;
3) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о назначении проверки;
4) сделать отметку о получении на втором экземпляре заключения о результатах дистанционного контроля, акта о результатах проверки в день окончания государственного контроля;
5) сделать отметку о получении на втором экземпляре предписания об устранении выявленных нарушений;
6) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые документы в период проведения государственного контроля, если иное не предусмотрено настоящим Законом либо иными законами Республики Казахстан;

бақылау органдарының лауазымды адамдары осы Заңның 14-бабының 1-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетпеген жағдайларда тексеруге жібермеуге;
2) егер құжаттар мен мәліметтер тексеру нысанасына, сондай-ақ тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген кезеңге жатпайтын болса, оларды ұсынбауға;
3) қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындыға, тексеруді тағайындау туралы актіге, тексеру нәтижелері туралы актіге, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаға, сондай-ақ бақылау органдарының лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға;
4) бақылау органдарының немесе лауазымды адамдардың бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметін шектейтін, заңға негізделмеген тыйымдарын орындамауға;
5) мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру процесін, сондай-ақ бақылау органдары лауазымды адамдарының мемлекеттік бақылау шеңберінде жасайтын жекелеген әрекеттерін бақылау органдары лауазымды адамдарының қызметіне кедергі келтірмей, аудио-, фото- және бейнетүсірілімдер көмегімен тіркеп-белгілеуге;
6) өз мүдделері мен құқықтарын білдіру, сондай-ақ үшінші тұлғалардың осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген әрекеттерді жүзеге асыруы мақсатында мемлекеттік бақылауға қатысуға үшінші тұлғаларды тартуға құқылы.
2. Бақылау субъектілері (объектілері) не олардың уәкілетті адамдары бақылау органдары мемлекеттік бақылауды жүргізген кезде:
1) бақылау органдары лауазымды адамдарының бақылау субъектісінің (объектісінің) аумағына және үй-жайларына кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
2) коммерциялық, салықтық не заңмен қорғалатын өзге де құпияны қорғау жөніндегі талаптарды сақтай отырып, бақылау органдарының лауазымды адамдарына мемлекеттік бақылау нысанасына сәйкес қағаз және электрондық жеткізгіштердегі құжаттардың (мәліметтердің) көшірмелерін ұсынуға, сондай-ақ автоматтандырылған дерекқорларға (ақпараттық жүйелерге) қолжетімділік беруге;
3) тексеруді тағайындау туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
4) мемлекеттік бақылау аяқталған күні қашықтан бақылау нәтижелері туралы қорытындының, тексеру нәтижелері туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
5) анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
6) егер осы Заңда не Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше көзделмесе, тексерілетін құжаттарға мемлекеттік бақылауды жүргізу кезеңінде өзгерістер мен толықтырулар енгізілуіне жол бермеуге;

7) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения государственного контроля на объект контроля, от вредных и опасных производственных факторов воздействия в соответствии с установленными для данного объекта нормативами;
8) в случае получения акта о назначении проверки руководитель субъекта (объекта) контроля либо его уполномоченное лицо обязан (обязано) находиться на месте нахождения объекта контроля в назначенные сроки проверки.
С актом о назначении проверки № _____ от "___" _________ 20 __ года ознакомлен, права и обязанности, предусмотренные статьей 6-7 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", разъяснены.
Подпись представителя субъекта (объекта) контроля
_________________________________
"___" _____________ 20 __ года
С актом о назначении проверки № _____ от "___" _________ 20 __ года ознакомлен, права и обязанности, предусмотренные статьей 17 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике", разъяснены.
Подпись представителя субъекта (объекта) контроля
_________________________________
"___" _____________ 20 __ года
Приложение 5 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
Реквизиты приказа согласно подпунктам 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 47 Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33339)
О проведении проверки во внеурочное время
В соответствии с пунктом 23 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пунктом 23 статьи 14 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике", в связи с _______________________________________
(основание)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Лицам, указанным в пункте 3 акта о назначении проверки № ___
от "___" ____________ 20 ___ года, проверку в отношении
__________________________________________________________________
(наименование субъекта (объекта) контроля
__________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
провести во внеурочное время, с ___ часов ___ минут "___" _________ 20 __ года,
по ___ часов ___ минут "___" _________ 20 __ года.
Первый руководитель органа контроля ________ ________________________
(либо лицо, его замещающее) (подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 6 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
АКТ О ПРОДЛЕНИИ ПРОВЕРКИ

7) мемлекеттік бақылауды жүргізу үшін бақылау объектісіне келген адамдардың зиянды және қауіпті өндірістік әсер ету факторларынан осы объект үшін белгіленген нормативтерге сәйкес қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
8) бақылау субъектісінің (объектісінің) басшысы не оның уәкілетті адамы тексеруді тағайындау туралы актіні алған жағдайда тексеру тағайындалған мерзімдерде бақылау объектісі тұрған жерде болуға міндетті.
20 __ жылғы "___" ________________
Тексеруді тағайындау туралы № ___ актімен таныстым, "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-7-бабында көзделген құқықтар мен міндеттер түсіндірілді.
Бақылау субъектісі (объектісі) өкілінің қолы_____________________________
20 __ жылғы "___" ________________
20 __ жылғы "___" ________________
Тексеруді тағайындау туралы № ___ актімен таныстым, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабында көзделген құқықтар мен міндеттер түсіндірілді.
Бақылау субъектісі (объектісі) өкілінің қолы_____________________________
20 __ жылғы "___" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларының 47-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларына сәйкес бұйрықтың деректемелері
Жұмыстан тыс уақытта
тексеруді жүргізу туралы
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
6-4-бабының 23-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы 14-бабының 23-тармағына сәйкес ___________________
(негіздемесі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
БҰЙЫРАМЫН:
1. 20 __ жылғы "___" _____________ № ___ тексеруді тағайындау туралы
актінің 3-тармағында көрсетілген адамдар ________________________________
(бақылау субъектісінің (объектісінің)
____________________________________________________________________
атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
қатысты тексеруді 20 __ жылғы "___" _____________ ___ сағат ___ минуттан
бастап 20 __ жылғы "___" _____________ ___ сағат ___ минутқа дейін
жұмыстан тыс уақытта жүргізсін.
Бақылау органының бірінші басшысы _____ _____________________________
(не оны алмастыратын адам) (қолы) (қолтаңбаның толық жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
6-қосымша
Нысан
ТЕКСЕРУДІ ҰЗАРТУ ТУРАЛЫ АКТ

1. Дата и номер акта о продлении проверки
№ _____ от "___" _____________ 20 __ года
2. Дата и номер регистрации предыдущего акта о назначении проверки
Акт о назначении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
3. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Основания продления проверки
В соответствии с пунктом 8 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пунктом 8 статьи 14 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике" срок проведения проверки __________________________
____________________________________________________________________
(наименование субъекта (объекта) контроля (индивидуальный идентификационный
____________________________________________________________________
номер/бизнес-идентификационный номер)
продлевается до "___" _____________ 20 __ года, в связи с _________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
5. Подпись руководителя органа контроля (либо лица, его замещающего)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
должность (подпись)
Приложение 7 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
АКТ О ПРИОСТАНОВЛЕНИИ ПРОВЕРКИ
1. Дата и номер акта о приостановлении проверки
№ _____ от "___" _____________ 20 __ года
2. Дата и номер регистрации предыдущего акта о назначении проверки
Акт о назначении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
3. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Основания приостановления проверки
В соответствии с пунктом 9 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пунктом 9 статьи 14 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике" проверка в отношении ______________________________
____________________________________________________________________
(наименование субъекта (объекта) контроля (индивидуальный идентификационный
____________________________________________________________________
номер/бизнес-идентификационный номер)
приостанавливается с "___" _____________ 20 __ года, в связи с ____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(причина приостановления)

1. Тексеруді ұзарту туралы актінің күні мен нөмірі
20 __ жылғы "___" ________________ № ____
2. Тексеруді тағайындау туралы алдыңғы актінің тіркелген күні мен нөмірі
Тексеруді тағайындау туралы акт 20 __ жылғы "___" _______________ № ____
3. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Тексеруді ұзарту негіздері
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-4-бабының
8-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
14-бабының 8-тармағына сәйкес ________________________________________
(бақылау субъектісінің (объектісінің)
____________________________________________________________________
атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
тексеру жүргізу мерзімі _______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
байланысты 20 __ жылғы "___" _______________ дейін ұзартылады.
5. Бақылау органы басшысының (не оны алмастыратын адамның) қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
лауазымы (қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
7-қосымша
Нысан
ТЕКСЕРУДІ ТОҚТАТА ТҰРУ ТУРАЛЫ АКТ
1. Тексеруді тоқтата тұру туралы актінің күні мен нөмірі
20 __ жылғы "___" ________________ № ___
2. Тексеруді тағайындау туралы алдыңғы актінің тіркелген күні мен нөмірі
Тексеруді тағайындау туралы акт 20 __ жылғы "___" _______________ № ____
3. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Тексеруді тоқтата тұру негіздері
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-4-бабының
9-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
14-бабының 9-тармағына сәйкес ________________________________________
(бақылау субъектісінің (объектісінің)
____________________________________________________________________
атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
қатысты тексеру 20 __ жылғы "___" _______________ бастап ________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тоқтата тұру себебі)
байланысты тоқтатыла тұрады.

5. Подпись руководителя органа контроля (либо лица, его замещающего)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
должность (подпись)
Приложение 8 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
АКТ О ВОЗОБНОВЛЕНИИ ПРОВЕРКИ
1. Дата и номер акта о возобновлении проверки
№ _____ от "___" _____________ 20 __ года
2. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Дата и номер регистрации предыдущих актов проверки
Акт о назначении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
Акт о приостановлении проверки № _____ от "___" ______________ 20 __ года
4. Проверка в отношении ______________________________________________
(наименование субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
возобновляется с "___" _____________ 20 __ года, в соответствии с пунктом 9
статьи 6-4 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", пунктом 9
статьи 14 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике".
5. Подпись руководителя органа контроля (либо лица, его замещающего)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
должность (подпись)
Приложение 9 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
АКТ О РЕЗУЛЬТАТАХ ПРОВЕРКИ
№ ____
1. Дата и место составления акта
"___" _____________ 20 __ года, место составления _______________________
____________________________________________________________________
2. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Дата и номер акта о назначении проверки (дополнительных актов о продлении
срока проверки, приостановлении проверки при их наличии)
Акт о назначении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
При наличии дополнительных актов:
Акт о продлении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
Акт о приостановлении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
Акт о возобновлении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года

5. Бақылау органы басшысының (не оны алмастыратын адамның) қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
лауазымы (қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
8-қосымша
Нысан
ТЕКСЕРУДІ ҚАЙТА БАСТАУ ТУРАЛЫ АКТ
1. Тексеруді қайта бастау туралы актінің күні мен нөмірі
20 __ жылғы "___" ________________ № ___
2. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Алдыңғы тексеру актілерінің тіркелген күні мен нөмірі
Тексеруді тағайындау туралы акт 20 __ жылғы "___" _______________ № ___
Тексеруді тоқтата тұру туралы акт 20 __ жылғы "___" ______________ № ___
4. __________________________________________________________________
(бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-
____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі)
қатысты тексеру "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-4-бабының 9-тармағына, "Жылу
энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 9-тармағына сәйкес 20 __ жылғы "___"
_______________ бастап қайта басталады.
5. Бақылау органы басшысының (не оны алмастыратын адамның) қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
лауазымы (қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
9-қосымша
Нысан
ТЕКСЕРУ НӘТИЖЕЛЕРІ ТУРАЛЫ АКТ
№ ____
1. Актінің жасалған күні мен орны
20 __ жылғы "___" ________________, жасалған орны _____________________
____________________________________________________________________
2. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тексеруді тағайындау туралы актінің (бар болса, тексеру мерзімін ұзарту, тексеруді тоқтата тұру туралы қосымша актілердің)
күні мен нөмірі
Тексеруді тағайындау туралы акт 20 __ жылғы "___" ________________ № ___
Қосымша актілер болған кезде:
Тексеруді ұзарту туралы акт 20 __ жылғы "___" _______________ № ___
Тексеруді тоқтата тұру туралы акт 20 __ жылғы "___" ________________ № ___
Тексеруді қайта бастау туралы акт 20 __ жылғы "___" ________________ № ___

4. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Наименование субъекта (объекта) контроля, его место нахождения или фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) субъекта
контроля, должность представителя физического или юридического лица,
присутствовавшего при проведении проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Период проведения проверки с "___" _____________ 20 __ года,
по "___" _____________ 20 __ года
7. Вид проверки ______________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях
Перечень выявленных нарушений
Пункты требований нормативных правовых актов Республики Казахстан по которым выявлены нарушения
1
В случае отсутствия нарушений требований законодательства Республики Казахстан
в области электроэнергетики и (или) теплоэнергетики соответствующая запись
____________________________________________________________________
9. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом о результатах
проверки, а также лицах, присутствовавших при проведении проверки, их подписи
или запись об отказе от подписи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Подпись должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Замечания и (или) возражения по результатам проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Примечание: Согласно пункту 18 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пункту 18 статьи 14 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике", в случае необходимости дополнительных временных и (или)
финансовых затрат субъект контроля не позднее пяти рабочих дней со дня вручения
ему предписания об устранении выявленных нарушений вправе обратиться в орган
контроля, проводивший проверку, с заявлением о продлении сроков устранения
выявленных нарушений с приложением плана мероприятий по устранению
выявленных нарушений с указанием конкретных сроков их устранения.
В заявлении о продлении сроков устранения выявленных нарушений субъект
контроля обязан изложить меры, которые будут приняты по устранению выявленных
нарушений, и объективные причины продления сроков их устранения.
Приложение 10 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
ПРЕДПИСАНИЕ ОБ УСТРАНЕНИИ ВЫЯВЛЕННЫХ НАРУШЕНИЙ
№ ____

4. Тексеруді жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы, оның тұрған жері немесе бақылау субъектісінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке немесе заңды тұлғаның тексеруді жүргізу кезінде қатысқан өкілінің лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Тексеру жүргізілген кезең 20 __ жылғы "___" ___________________ бастап 20 __ жылғы "___" _________________ дейін
7. Тексерудің түрі _____________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Тексеру нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
Анықталған бұзушылықтар тізбесі
Бұзушылықтар анықталған Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері талаптарының тармақтары
1
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасының талаптарын
бұзушылықтар болмаған жағдайда тиісті жазба
____________________________________________________________________
9. Тексеру нәтижелері туралы актімен танысу немесе танысудан бас тарту, сондай-ақ тексеруді жүргізу кезінде қатысқан
адамдар туралы мәліметтер, олардың қолтаңбалары немесе қол қоюдан бас тарту туралы жазба
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Тексеруді жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолтаңбасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеру нәтижелері бойынша ескертулер және (немесе) қарсылықтар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескертпе: "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-4-бабының 18-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 18-тармағына сәйкес бақылау субъектісі қосымша уақыт және (немесе) қаржылай шығындар қажет болған жағдайда, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама өзіне табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, тексеруді жүргізген бақылау органына анықталған бұзушылықтарды жоюдың нақты мерзімдері көрсетілген бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын қоса бере отырып, оларды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтінішпен жүгінуге құқылы.
Бақылау субъектісі анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтініште анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданатын шараларды және оларды жою мерзімдерін ұзартудың объективті себептерін баяндауға міндетті.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
10-қосымша
Нысан
АНЫҚТАЛҒАН БҰЗУШЫЛЫҚТАРДЫ ЖОЮ ТУРАЛЫ НҰСҚАМА
№ ____

1. Дата и место составления предписания
"___" _____________ 20 __ года, место составления _______________________
____________________________________________________________________
2. Наименование государственного органа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Наименование субъекта (объекта) контроля, его место нахождения или фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки, должность
представителя физического или юридического лица, присутствовавшего
при проведении проверки (при наличии)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Дата, место и период проведения проверки
Акт о назначении проверки № _____ от "___" _____________ 20 __ года
место проведения проверки ____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
в период с "___" ____________ 20 __ года, по "___" ______________ 20 __ года
6. Перечень выявленных нарушений в соответствии с требованиями законодательства
Республики Казахстан в области электроэнергетики и (или) теплоэнергетики,
рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений и сроки их устранения
Перечень выявленных нарушений
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений
Сроки устранения выявленных нарушений
1
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием субъекта
(объекта) контроля либо его уполномоченного лица, их подписи или отказ от подписи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Подпись должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
При наличии:
Заключения проведенных исследований (испытаний), экспертиз и иные документы
или их копии связанные с результатами проверки (акт осмотра поврежденного
оборудования, записи технических средств контроля, приборов наблюдения
и фиксации, регистрограммы, осциллограммы, выписки из оперативных журналов,
объяснительные записки, схемы, чертежи, фото-, аудио- и видеоматериалы,
опросные листы и иные материалы) на _____ листах.
Примечание: Согласно пункту 18 статьи 6-4 Закона Республики Казахстан
"Об электроэнергетике", пункту 18 статьи 14 Закона Республики Казахстан
"О теплоэнергетике", в случае необходимости дополнительных временных и (или)
финансовых затрат субъект контроля не позднее пяти рабочих дней со дня вручения
ему предписания об устранении выявленных нарушений вправе обратиться в орган
контроля, проводивший проверку, с заявлением о продлении сроков устранения
выявленных нарушений с приложением плана мероприятий по устранению
выявленных нарушений с указанием конкретных сроков их устранения.
В заявлении о продлении сроков устранения выявленных нарушений субъект
контроля обязан изложить меры, которые будут приняты по устранению выявленных
нарушений, и объективные причины продления сроков их устранения.
Приложение 11 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 352
Форма
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по устранению выявленных нарушений

1. Нұсқаманың жасалған күні мен орны
20 __ жылғы "___" ________________, жасалған орны _____________________
____________________________________________________________________
2. Мемлекеттік органның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тексеруді жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе) және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы, оның тұрған жері немесе тексеруді жүргізу тағайындалған жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тексеруді жүргізу кезінде қатысқан жеке немесе
заңды тұлға өкілінің лауазымы (болған кезде)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Тексеруді жүргізу күні, орны және кезеңі
Тексеруді тағайындау туралы акт 20 __ жылғы "___" _______________ № ___
тексеру жүргізілетін орны ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
20 __ жылғы "___" _______________ бастап 20 __ жылғы "___" ______________ дейінгі кезеңде
6. Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес анықталған бұзушылықтардың тізбесі, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі ұсынымдар мен нұсқаулар және оларды жою мерзімдері
Анықталған бұзушылықтар тізбесі
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ұсынымдар мен нұсқаулар
Анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдері
1
7. Бақылау субъектісінің (объектісінің) не оның уәкілетті адамының нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы
мәліметтер, олардың қолтаңбасы немесе қол қоюдан бас тартуы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Тексеруді жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолтаңбасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мыналар болған кезде:
Жүргізілген зерттеулердің (сынақтардың), сараптамалардың қорытындылары және тексеру нәтижелеріне байланысты басқа да құжаттар немесе олардың көшірмелері (зақымдалған жабдықты қарап-тексеру актісі, техникалық бақылау құралдарының, байқау және тіркеп-белгілеу аспаптарының, регистрограмманың, осциллограмманың жазбалары, жедел журналдардан үзінді көшірмелер, түсініктеме жазбахаттар, схемалар, сызбалар, фото-, аудио- және бейнематериалдар, сауалнама парақтары және басқа да материалдар) _____ парақта.
Ескертпе: "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-4-бабының 18-тармағына, "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 18-тармағына сәйкес бақылау субъектісі қосымша уақыт және (немесе) қаржылай шығындар қажет болған жағдайда, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама өзіне табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, тексеруді жүргізген бақылау органына анықталған бұзушылықтарды жоюдың нақты мерзімдері көрсетілген бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын қоса бере отырып, оларды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтінішпен жүгінуге құқылы.
Бақылау субъектісі анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтініште анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданатын шараларды және оларды жою мерзімдерін ұзартудың объективті себептерін баяндауға міндетті.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 352 Бұйрыққа
11-қосымша
Нысан
Анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі ІС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ

1. Наименование субъекта (объекта) контроля (индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Дата составления плана "___" _____________ 20 __ года
3. Наименование органа контроля проводившего проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. План мероприятий по устранению нарушений согласно предписанию
об устранении выявленных нарушений № ___ от "___" ___________ 20 __ года
Выявленные нарушения согласно предписанию об устранении выявленных нарушений
Наименование мероприятия по устранению выявленного нарушения
Сроки устранения выявленных нарушений
1
5. Подпись представителя субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
(подпись)

1. Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Жоспар жасалған күн 20 __ жылғы "___" _________________
3. Тексеру жүргізген бақылау органының атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Анықталған бұзушылықтарды жою туралы 20 __ жылғы "___" ________________ № ___ нұсқамаға сәйкес бұзушылықтарды
жою жөніндегі іс-шаралар жоспары
Анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаға сәйкес анықталған бұзушылықтар
Анықталған бұзушылықты жою жөніндегі іс-шараның атауы
Анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдері
1
5. Бақылау субъектісі (объектісі) өкілінің қолы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
(қолы)