Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 527-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2024 года № 35348.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне.
2. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Установить, что:
подпункт 10) пункта 2 Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне, утверждаемых настоящим приказом, который:
до 1 января 2025 года действуют в следующей редакции:
"государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне – заказ за счет бюджетных средств на оказание услуг по проведению государственной информационной политики, размещаемый в средствах массовой информации;";
с 1 января 2025 года действует в следующей редакции:
"государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне – заказ на оказание услуг за счет бюджетных средств по проведению государственной информационной политики, размещаемый в государственных средствах массовой информации;";
подпункт 2) пункта 3 Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне, утвержденных настоящим приказом, который:
до 1 января 2025 года действуют в следующей редакции:
"выполнение государственного заказа – заказ за счет бюджетных средств на оказание услуг по проведению государственной информационной политики, размещаемый в средствах массовой информации (далее – республиканский заказ).
Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне предоставляется следующим видам субъектов:
периодическим печатным изданиям;
телеканалам, радиоканалам;
интернет-изданиям.";
с 1 января 2025 года действует в следующей редакции:
"выполнение государственного заказа – заказ за счет бюджетных средств на оказание услуг по проведению государственной информационной политики, размещаемый в государственных средствах массовой информации (далее – республиканский заказ).
Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне предоставляется следующим видам субъектов:
периодическим печатным изданиям;
телеканалам, радиоканалам;
интернет-изданиям.".

Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 6 қарашадағы № 527-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қарашада № 35348 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрықпен бекітілетін Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларының 2-тармағының 10) тармақшасы:
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін мынадай редакцияда қолданылады:
"республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған тапсырыс;";
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап мынадай редакцияда қолданылады:
"республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді бюджет қаражаты есебінен көрсетуге арналған тапсырыс;";
осы бұйрықпен бекітілетін Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларының 3-тармағының 2) тармақшасы:
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін мынадай редакцияда қолданылады:
"мемлекеттік тапсырысты – бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған тапсырысты (бұдан әрі – республикалық тапсырыс) орындау тәсілдерімен жүзеге асырылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс мынадай субъектілер түрлеріне:
мерзімді баспасөз басылымдарына;
телеарналарға, радиоарналарға;
интернет-басылымдарға беріледі.";
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап мынадай редакцияда қолданылады:
"мемлекеттік тапсырысты – мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған тапсырысты (бұдан әрі – республикалық тапсырыс) орындау тәсілдерімен жүзеге асырылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс мынадай субъектілер түрлеріне:
мерзімді баспасөз басылымдарына;
телеарналарға, радиоарналарға;
интернет-басылымдарға беріледі." деп белгіленсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности министра
культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 527-НҚ
Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационная программа – формат теле-, радиопрограммы, периодически транслируемая телерадиокомпаниями и содержащая информацию о текущих событиях и фактах;
2) информационно-аналитическая программа – формат теле- или радиопрограммы, в рамках которой представляется обобщенная, систематизированная информация и анализ событий, проявляющий интерес зрительской аудитории. Данная программа предполагает глубокий анализ событий с различных точек зрения, выявление причинно-следственных связей и прогнозирование возможных последствий. Информационно-аналитические передачи структурируются по рубрикам, освещающим различные тематики, такие как политика, экономика, культура и другие области;
3) аудиоролик – непродолжительные по времени информационные сообщения информационного, социального содержания (социальная реклама), воспроизводимые на радиоканале, хронометражем от 10 до 60 секунд;
4) юмористическая программа – теле-, радиопрограмма юмористического жанра (скетчи, шутки, диалоги на заданные темы, музыкальные пародии);
5) видеоролик – непродолжительная по времени художественная последовательность кадров информационного, социального содержания (социальная реклама), воспроизводимые на телевидении, хронометражем от 10 до 60 секунд;
6) уполномоченный орган в области масс-медиа (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в области масс-медиа;
7) музыкальная программа – развлекательная и/или познавательная теле-, радиопрограмма о различных музыкальных направлениях, тенденциях и личностях;

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
міндетін атқарушы
К. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 527-НҚ Бұйрығымен
бекітілген
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 31-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық бағдарлама – телерадиокомпаниялар мерзімді трансляциялайтын және ағымдағы оқиғалар мен фактілер туралы ақпаратты қамтитын теле-, радиобағдарлама форматы;
2) ақпараттық-талдамалық бағдарлама – белгілі бір уақыт аралығында көрермендер аудиториясының қызығушылығын тудыратын оқиғалардың жинақтап қортылған, жүйеленген ақпарат пен оның талдауы ұсынылатын теле немесе радиобағдарламаның форматы. Аталған бағдарлама әртүрлі көзқарастағы оқиғаларды терең талдауды, себеп-салдарлық байланыстарды анықтауды және ықтимал салдарды болжауды қамтиды. Ақпараттық-сараптамалық хабарлар саясат, экономика, мәдениет сияқты және басқа да салалардағы әртүрлі тақырыптарды жария ететін айдарлар бойынша құрылымдалған;
3) аудиоролик – радиоарнада хронометражы 10 секундтан 60 секундқа дейін қайталап көрсетілетін ақпараттық, әлеуметтік мазмұндағы (әлеуметтік жарнама) уақыт бойынша ұзақ болмайтын ақпараттық хабарлар;
4) әзіл-сықақ бағдарламасы – әзіл-сықақ жанрының теле-, радиобағдарламасы (скетчтер, әзілдер, берілген тақырыптарға диалогтар, музыкалық пародиялар);
5) бейнеролик – телевидениеде хронометражы 10 секундтан 60 секундқа дейін қайталап көрсетілетін ақпараттық, әлеуметтік мазмұндағы (әлеуметтік жарнама) уақыт бойынша ұзақ болмайтын кадрлардың көркем тізбегі;
6) масс-медиа саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – масс-медиа саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) музыкалық бағдарлама – әртүрлі музыкалық бағыттар, үрдістер және тұлғалар туралы ойын-сауық және/немесе танымдық теле-, радиобағдарламасы;

8) развлекательное шоу – интерактивная теле-, радиопрограмма, музыкальной и/или юмористической направленности, носит развлекательный характер, может содержать элементы игры, конкурсов, викторин и розыгрышей;
9) реалити-шоу – развлекательная программа, где сюжетом является показ действий группы (или групп) людей в приближенной к жизни обстановке;
10) государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне – заказ на оказание услуг за счет бюджетных средств по проведению государственной информационной политики, размещаемый в государственных средствах массовой информации;
11) организатор размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне (далее – организатор) – ведомство уполномоченного органа в области масс-медиа;
12) сериал – художественное и/или документальное произведение телевизионного формата, представляющее собой серию эпизодов, которые образуют единую историю, сюжетную линию, развивающуюся на протяжении нескольких серий и (или) нескольких сезонов, хронометражем от 20 до 60 минут;
13) синопсис – изложение содержания проекта (в пределах одной страницы), отражающее его оригинальный замысел и идейность, а также соответствие тематическому направлению (идеологической задаче) и аудиторным показателям претендента;
14) телевизионная программа – совокупность периодических аудиовизуальных сообщений и материалов, обладающая единым назначением и некоторой целостностью (сюжетом), показываемая по телевидению;
15) ток-шоу – теле-, радиопрограмма, в ходе которой на заданную тему происходит свободный обмен мнениями между ведущими/спикерами, гостями и телезрителями/радиослушателями;
16) претендент – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, подавшее заявку на выполнение государственного заказа по проведению государственной информационной политики.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и информации РК. от 06.11.2024 № 527-НҚ (вводится в действие с 01.01.2025).
Глава 2. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
3. Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне осуществляется следующими способами:
1) выполнение государственного задания в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан, которое распространяется на собственников средств массовой информации с участием государства в уставном капитале;

8) ойын-сауық шоуы – музыкалық және/немесе әзіл-сықақ бағытындағы интерактивті теле-, радиобағдарлама, ойын-сауық сипатында болады, ойындардың, конкурстардың, викториналардың және ұтыс ойындарының элементтерін қамтуы мүмкін;
9) реалити-шоу – ойын-сауық бағдарламасы, онда сюжет адам тобының (немесе топтарының) өмірге жақын жағдайдағы іс-әрекеттерін көрсету болып табылады;
10) республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді бюджет қаражаты есебінен көрсетуге арналған тапсырыс;
11) республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыруды ұйымдастырушы (бұдан әрі – ұйымдастырушы) – масс-медиа саласындағы уәкілетті органның ведомствосы;
12) сериал – бір оқиғаны, хронометражы 20-дан 60 минутқа дейін бірнеше сериялар және (немесе) бірнеше маусым бойына дамитын сюжет желісін құрайтын эпизодтар серияларын білдіретін телевизиялық форматтағы көркем және/немесе деректі туынды;
13) синопсис – жобаның өзіндік ойы мен идеялығын, сондай-ақ оның тақырыптық бағытқа (идеологиялық міндетке) және үміткердің аудиториялық көрсеткіштеріне сәйкестігін көрсететін мазмұнын баяндау (бір парақ шегінде);
14) телевизиялық бағдарлама – телевидениеде көрсетілетін бірыңғай мақсаттағы және кейбіреуі тұтас (сюжеті бар) мерзімді аудиовизуалды хабарлар мен материалдар жиынтығы;
15) ток-шоу – оның барысында берілген тақырыпта жетекші/спикерлер, қонақтар мен көрермендер/радио тыңдаушылар арасында еркін пікір алмасуға болатын теле-, радиобағдарлама;
16) үміткер – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орындауға өтінім берген заңды тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.11.2024 № 527-НҚ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс мынадай:
1) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес жарғылық капиталына мемлекет қатысатын бұқаралық ақпарат құралдарының меншік иелеріне таратылатын мемлекеттік тапсырманы орындау;

2) выполнение государственного заказа – заказ за счет бюджетных средств на оказание услуг по проведению государственной информационной политики, размещаемый в государственных средствах массовой информации (далее – республиканский заказ).
Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне предоставляется следующим видам субъектов:
периодическим печатным изданиям;
телеканалам, радиоканалам;
интернет-изданиям.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и информации РК. от 06.11.2024 № 527-НҚ (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Уполномоченным органом создается Республиканская комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Республиканская комиссия), в соответствии с пунктом 1 статьи 32 Закона.
5. Республиканская комиссия ежегодно, до 15 декабря утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне на предстоящий календарный год, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан на основании предложений, представленных организатором.
6. Республиканская комиссия в течение календарного года, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит соответствующие изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне.
7. Организатор размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа информационное сообщение о проведении размещения заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне за одиннадцать рабочих дней до дня его проведения.
8. Для участия в республиканском заказе претендент в течение десяти рабочих дней со следующего дня размещения информационного сообщения до 17:00 часов представляет заявку на участие в заказе по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка), а также перечень документов для участия в республиканском заказе согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – перечень).
Претендентом обеспечивается подлинность и достоверность приложенных документов.
9. Конверт с заявкой, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. При указании на конверте с заявкой информации о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка возвращается организатором претенденту.
Конверт с заявкой, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается.

2) мемлекеттік тапсырысты – мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын, бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған тапсырысты (бұдан әрі – республикалық тапсырыс) орындау тәсілдерімен жүзеге асырылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс мынадай субъектілер түрлеріне:
мерзімді баспасөз басылымдарына;
телеарналарға, радиоарналарға;
интернет-басылымдарға беріледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.11.2024 № 527-НҚ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Уәкілетті орган Заңның 32-бабының 1-тармағына сәйкес Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссияны (бұдан әрі – Республикалық комиссия) құрады.
5. Республикалық комиссия жыл сайын, 15 желтоқсанға дейін ұйымдастырушы ұсынған ұсыныстар негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді.
6. Республикалық комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне тиісті өзгерістер енгізеді.
7. Ұйымдастырушы республикалық тапсырыстың өткізілетін күніне дейін он бір жұмыс күні бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын қоса бере отырып, уәкілетті органның интернет-ресурсында тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабарды орналастырады.
8. Республикалық тапсырысқа қатысу үшін үміткер ақпараттық хабар орналастырылғаннан кейін келесі күннен бастап он жұмыс күні ішінде сағат 17:00-ге дейін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырысқа қатысуға өтінімді (бұдан әрі – өтінім), сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес республикалық тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесін (бұдан әрі – тізбе) ұсынады.
Үміткерлер қоса берілген құжаттардың төлнұсқалығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
9. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған өтінім бар конверт ашылмайды. Егер өтінім салынған конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілген кезде, ұйымдастырушы аталған өтінімді үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған өтінім бар конверт ашылмайды.

10. Организатор:
1) принимает конверты с заявками;
2) обеспечивает возврат заявки, при ее отзыве до истечения окончательного срока представления заявок на участие в республиканском заказе.
11. До истечения срока приема заявок, принятые заявки отзываются в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
12. Отзыв заявки после истечения срока их представления не допускается.
13. При получении конвертов с заявками в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещении заказа, Республиканская комиссия с использованием аудио и/или видео фиксацию вскрывает конверты с заявками и оформляет протокол вскрытия.
14. Протокол вскрытия конвертов с заявками подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
Протокол вскрытия конвертов с заявками содержит следующие сведения:
1) дату, время и место проведения заседания Республиканской комиссии;
2) количественный состав Республиканской комиссии, наличие кворума;
3) полное наименование, адреса претендентов, предоставивших заявки в установленные сроки.
15. В течение трех рабочих дней со дня подписания протокола вскрытия, заявка и перечень проверяются на соответствие приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
Протокол предварительного допуска к участию в республиканском заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
16. При не соответствии заявки и перечня приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, организатор направляет в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомление с приложением выписки из протокола предварительного допуска на электронный адрес претендента, указанный в заявке.
Претендент предоставляет доработанную заявку и перечень согласно уведомлению в течение трех рабочих дней со дня его получения.
17. Изменения и (или) дополнения к представленной ранее заявке и перечню, не указанных в уведомлении, не вносятся.
18. Организатор принимает в течение двух рабочих дней со дня получения уведомления доработанную претендентом заявку и перечень, а также предоставляет на рассмотрение Республиканской комиссии.
При недоработке заявки и перечня по уведомлению, заявка и перечень возвращаются претенденту.
19. При соответствии всех заявок на участие в заказе и перечня приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, протокол предварительного допуска на участие в республиканском заказе не оформляется.

10. Ұйымдастырушы:
1) қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды;
2) республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған кезде, өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
11. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынады. Өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (бар болған кезде) бекітілген ұйымдастырушының атына еркін өтініш түрінде ресімделеді.
12. Өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
13. Республикалық комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабарда көрсетілген мерзімде және орында алған кезде, өтінімдер бар конверттерді аудио және/немесе бейне тіркеуді қолдана отырып ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
14. Өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) Республикалық комиссияның отырысын өткізу күні, уақыты және орны;
2) Республикалық комиссияның сандық құрамы, кворумның болуы;
3) белгіленген мерзімде өтінім берген үміткерлердің толық атауы, мекенжайлары.
15. Ашу хаттамасына қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтінім мен тізбе осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкестігі тексеріледі.
Республикалық тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
16. Өтінім мен тізбе осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келмесе, ұйымдастырушы алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына алдын ала рұқсат беру хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, хабарлама жібереді.
Үміткер хабарламаға сәйкес пысықталған өтінім мен тізбе оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынады.
17. Бұрын ұсынылған өтінімге және тізбесіне хабарламада көрсетілмеген өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілмейді.
18. Ұйымдастырушы хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткер пысықтаған өтінім мен тізбені қабылдайды, сондай-ақ Республикалық комиссияның қарауына береді.
Хабарлама бойынша өтінім мен тізбе пысықталмаса өтінім мен тізбе үміткерге қайтарылады.
19. Барлық тапсырысқа қатысуға өтінімдер мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келсе, республикалық тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.

20. При получении доработанной претендентом заявки и перечня Республиканская комиссия формирует не позднее двух рабочих дней протокол допуска к участию в республиканском заказе, в котором определяет претендентов, допущенных на участие в республиканском заказе, предоставивших заявку и перечень, установленных в приложении 2 и 3 к настоящим Правилам, и не допущенных по основанию, указанному в части второй пункта 18 настоящих Правил.
21. Протокол допуска к участию в республиканском заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
22. Республиканская комиссия не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска к участию в республиканском заказе, на заседании оценивает претендентов республиканского заказа по балльной оценке для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендента республиканского заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Несоответствие творческого предложения заявленным тематическим направлениям являются основанием для отказа в получении республиканского заказа.
24. По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди периодических печатных изданий и интернет-изданий по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди теле-, радиоканалов по одному тематическому направлению распределяются одному претенденту.
Республиканский заказ среди периодических печатных изданий и интернет-изданий распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном отношении от набранных баллов каждого победителя.
25. По результатам рассмотрения заявок в срок не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска оформляется предварительный протокол итогов и подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
Организатор направляет претендентам, не получившим республиканский заказ, уведомление на электронный адрес претендента, указанный в заявке, с указанием причин отказа в предоставлении республиканского заказа с приложением выписки из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.

20. Үміткер пысықтаған өтінім мен құжаттар тізбесін алған кезде Республикалық комиссия екі жұмыс күнінен кешіктірмей республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады, онда республикалық тапсырысқа қатысуға жіберілген, осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда белгіленген өтінім мен тізбесін берген және осы Қағидалардың 18-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген негіз бойынша жіберілмеген үміткерлерді айқындайды.
21. Республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы және қатысып отырған мүшелері қол қояды.
22. Республикалық комиссия республикалық тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, отырыста осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-басылымдарды айқындау үшін балдық бағалау бойынша республикалық тапсырысқа үміткерлерді бағалайды.
23. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалауға сәйкес республикалық тапсырысқа үміткердің шығармашылық ұсынысы жеңімпазды айқындау үшін шешуші өлшемшарт болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі республикалық тапсырысты алудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
24. Балдық бағалау нәтижелері бойынша Республикалық комиссия мерзімді баспасөз басылымдары мен интернет-басылымдар арасында бір тақырыптық бағыт бойынша республикалық тапсырыстың көлемін бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөледі.
Республикалық комиссия балдық бағалау нәтижелері бойынша теле-, радиоарналар арасында республикалық тапсырыстың көлемін бір тақырыптық бағыт бойынша бір үміткерге бөледі.
Мерзімді баспасөз басылымдары мен интернет-басылымдар арасындағы республикалық тапсырыс балдық бағалауға сәйкес бір тақырыптық бағыттың жеңімпаздары арасында әрбір жеңімпаздың жинаған балдарына пайыздық қатынаста бөлінеді.
25. Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың алдын ала хаттамасы ресімделеді және оған Республикалық комиссияның төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Ұйымдастырушы республикалық тапсырысты алмаған үміткерлерге қорытындылар хаттамасын қалыптастырғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей қорытындылардың алдын ала хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, республикалық тапсырысты беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына хабарлама жібереді.

26. Претенденты в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения уведомления представляют возражения к предварительному протоколу итогов на электронный адрес, с которого ранее было направлено уведомление.
27. При наличии возражений к предварительному протоколу итогов, в срок не позднее одного рабочего дня Республиканской комиссией принимаются следующие решения:
1) вносятся изменения и (или) дополнения в протокол итогов, при поступлении от претендентов обоснованных возражений к предварительному протоколу итогов;
2) отклоняются возражения к предварительному протоколу итогов с указанием обоснований и причин их отклонения.
28. В срок не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения оформляется окончательный протокол итогов.
29. Протокол итогов подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
30. По итогам решения Республиканской комиссии с победителями республиканского заказа заключается договор на проведение республиканского заказа в течение двадцати рабочих дней со дня подписания протокола итогов.
31. Республиканский заказ признается несостоявшимся по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в республиканском заказе;
2) если к участию в республиканском заказе не допущен ни один претендент.
32. При признании республиканского заказа несостоявшимся, организатор осуществляет повторное размещение республиканского заказа согласно пункту 7 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики на
республиканском уровне
Форма
Информационное сообщение о проведении размещения заказа
____________________________________________________________________
(полное наименование организатора)
объявляет о проведении размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне среди ____________ (наименование субъекта).
Конверты с заявками направляется по адресу _________________ (указать полный адрес организатора), канцелярия ____________ принимает до ______ часов ______ года.
Конверты с заявками вскрываются в ____________ (указать время и дату) по следующему адресу: _____________________________________ (указать полный адрес).
Претендент представляет заявку с перечнем организатору в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при ее наличии) в запечатанном конверте, скрепленном печатью (при ее наличии), не позволяющем просматривать содержание заявки до вскрытия, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес претендента, полное наименование и почтовый адрес организатора, наименование заказа, а также текст следующего содержания: "НА ЗАКАЗ (указать наименование заказа) СРЕДИ (указать наименование субъекта)" и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО: (указать дату и время вскрытия заявок на участие в заказе)".
Заявки, направленные после истечения срока приема, указанного в информационном сообщении, не принимаются на рассмотрение комиссии.

26. Үміткерлер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде бұрын хабарлама жіберілген электрондық мекенжайға қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарын ұсынады.
27. Қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар болған кезде Республикалық комиссия бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) үміткерлерден қорытындылардың алдын ала хаттамасына негізделген қарсылықтар келіп түскен кезде, қорытындылар хаттамасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) оларды қабылдамаудың негіздемелері мен себептерін көрсете отырып, қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарды қабылдамайды.
28. Шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың түпкілікті хаттамасы ресімделеді.
29. Қорытындылардың хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
30. Республикалық комиссия шешімінің қорытындысы бойынша республикалық тапсырыстың жеңімпаздарымен қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде республикалық тапсырысты өткізуге шарт жасалады.
31. Республикалық тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) республикалық тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер республикалық тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, өтпеді деп танылады.
32. Республикалық тапсырыс өтпеді деп танылса, ұйымдастырушы осы Қағидалардың 7 тармағына сәйкес республикалық тапсырысты қайтадан орналастыруды жүзеге асырады.
Республикалық деңгейде
мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу жөніндегі
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабар
____________________ (ұйымдастырушының толық атауы) ____________________ (субъектінің атауы) арасында республикалық деңгейінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру туралы хабарлайды.
Өтінімдер бар конверттер ________________ (ұйымдастырушының толық мекенжайы) мекенжайы бойынша жіберіледі, кеңсе ________ жылғы сағат ________ дейін қабылдайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімдер бар конверттер мына ______________ мекенжай бойынша (мекенжайын толық көрсету) ______________ (күні мен уақытын көрсету) ашылады.
Үміткер құжаттар тізбесі бар өтінімді ұйымдастырушыға беттерін нөмірлеп, тігілген түрде және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) расталған, ашылғанға дейін өтінімнің мазмұнын қарауға мүмкіндік бермейтін мөрмен (бар болған кезде) бекітілген, оның беткі жағында үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы, ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайы, тапсырыстың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы: "(субъектінің атауын көрсету) АРАСЫНДА (тапсырыстың атауын көрсету) ТАПСЫРЫСҚА" және "(тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ашу күні мен уақытын көрсету) ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" деген мәтін көрсетілуі тиіс жабық конвертте ұсынады.
Өтінімдер ақпараттық хабарда көрсетілген қабылдау мерзімі өткеннен кейін комиссияның қарауына қабылданбайды.

В соответствии с пунктом 8 Правил для участия необходимо подать заявку в соответствии с приложением 2 к Правилам размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне.
К заявке прилагается перечень согласно приложению 3 к Правилам размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне.
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики на
республиканском уровне
Форма
Заявка на участие в заказе ___________________
1. Полное наименование (для юридических лиц) \фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физических лиц): _____________________________________________;
2. Место нахождения: _____________________________________________________;
3. Номер телефона (факса): _________________________________________________;
4. Наименование средства массовой информации (периодическое печатное издание,
теле-, радиоканал, интернет-издание): _______________________________________.
5. Копия свидетельства о постановке на учет или переучет средства массовой информации:
(для периодических печатных изданий, теле-, радиоканалов, интернет-изданий):
_________________________________________________________________________.
6. Копия свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость (если претендент является плательщиком налога на добавленную стоимость).
7. Наименование тематического направления, на которое подана заявка
________________________________________________________________________.
8. Электронный адрес _____________________________________________________.
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
место для печати (при ее наличии)
"___"___________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам размещения
государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики на
республиканском уровне
Перечень документов для участия в республиканском заказе
1. Для телеканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания;
2) справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору Республики Казахстан в области телерадиовещания за распространение телеканала по сети аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующего дате выдачи справки национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания;

Қағидалардың 8-тармағына сәйкес қатысу үшін Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес тапсырысқа қатысуға өтінім беру қажет.
Өтінімге Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес тізбе қоса беріледі.
Республикалық деңгейде
мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу жөніндегі
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
___________________ тапсырысқа қатысуға өтінім
1. Толық атауы (заңды тұлғалар үшін) \тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (жеке
тұлғалар үшін): ______________________;
2. Орналасқан жері: ________________________________________;
3. Телефон (факс) нөмірі: ____________________________________;
4. Бұқаралық ақпарат құралының атауы (мерзімді баспасөз басылымы, теле-,радиоарна,
интернет-басылым): _________________________________.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою немесе қайта есепке қою туралы куәліктің
көшірмесі (мерзімді баспасөз басылымдары, теле -, радиоарналар, интернет-
басылымдар үшін): _________________________________________.
6. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (егер
үміткер қосылған құн салығын төлеуші болып табылса).
7. Өтінім берілген тақырыптық бағыттың атауы ________________________________.
8. Электрондық мекенжайы _________________________________.
___________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) қолы
мөрдің орны (бар болған кезде)
20__ жылғы "__" ____________
Республикалық деңгейде
мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу жөніндегі
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
3-қосымша
Республикалық тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
1. Телеарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторы анықтама берген күннің алдындағы бір айдан астам уақытқа созылатын аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша телеарнаны таратқаны үшін Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторына мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы анықтама;

3) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
4) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) подтверждающее письмо от независимой компании, проводящей телеизмерения по рейтингу собственной аудиовизуальной продукции телеканала по жанрам, предусмотренной балльной оценкой согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включающий в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
2. Для радиоканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
5) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

3) қағаз жеткізгіште таныстырылым түрінде шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынаста және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;
6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес балдық бағалауда көзделген жанрлар бойынша телеарнаның меншікті аудиовизуалды өнімінің рейтингі бойынша телеөлшеулер жүргізетін тәуелсіз компанияның растау хаты;
7) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама;
8) тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрын, хронометражды, жасау тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны жасау тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қамтитын ақпаратты үміткер дербес айқындайды.
2. Радиоарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландыратын интернет-басылымының болуын не болмауын растайтын құжат;
3) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама;
4) қағаз жеткізгіште таныстырылым түрінде шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі;

6) творческие предложения по тематическим направлениям, включающий в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
3. Для периодических печатных изданий к заявке прилагаются:
1) справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие интернет-издания газеты, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии у газеты не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-издания журнала, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включающий в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
4. Для интернет-изданий к заявке прилагаются:
1) подтверждающий документ о количестве уникальных пользователей за последний месяц со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

6) тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрын, хронометражды, жасау тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны жасау тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қамтитын ақпаратты үміткер дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспасөз басылымдары үшін өтінімге мыналар:
1) әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспасөз басылымын шығару мерзімділігі туралы анықтама;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің интернет-басылымының болуын растайтын құжат;
4) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын журналдың интернет-басылымының болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын әртүрлі әлеуметтік желілерде журналдың аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдар көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі;
8) тақырыптық бағыттарға сәйкес жарияланымдардың тәсілдерін, жанрының алуан түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын көрсетілетін қызметтерді орындау жобасын қамтитын, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайтын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар қоса беріледі.
4. Интернет-басылымдар үшін өтінімге мыналар:
1) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (болған болған кезде) куәландырылатын арнайы веб-ресурстан соңғы айдағы бірегей пайдаланушылардың саны туралы растау құжаты;

2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие мобильного приложения интернет-издания со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии либо отсутствии произведенной видеопродукции за последний год с указанием ссылки о ее размещении на собственном интернет-изданий, с приложением произведенной видеопродукции на сменном носителе (флеш-карты, CD, DVD и HDD диски), которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) творческие предложения по тематическим направлениям, включающий в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики на
республиканском уровне
Балльная оценка для определения телеканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 1
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания
от 1% до 20% - 1
от 21% до 40% - 2
от 41% до 60% - 3
от 61% до 80% - 4
от 81% и выше - 5
2
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10-ти человек - 1
от 11 до 20-ти человек - 2
от 21 до 30-ти человек - 3
от 31 до 40 человек - 4
от 41 человека и выше - 5
3
Еженедельный объем вещания контента собственного производства
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3

2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын арнайы веб-ресурстан интернет-басылымның мобильді қосымшасының болуын немесе болмауын растау құжаты;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі;
4) шығарылған бейне өнімді ауыспалы жеткізгіште (флеш-карталар, CD, DVD және HDD дискілер) қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылатын оның өзінің интернет-басылымында орналастырылғаны туралы сілтеме көрсетілген соңғы жыл ішінде шығарылған бейне өнімінің болуы немесе болмауы туралы анықтама;
5) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама;
6) тақырыптық бағыттарға сәйкес жарияланымдардың тәсілдерін, жанрының алуан түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын көрсетілетін қызметтерді орындау жобасын қамтитын, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайтын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар қоса беріледі.
Республикалық деңгейде
мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу жөніндегі
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
4-қосымша
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
1-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы Қазақстан Республикасының аумағында телеарнаның хабар таратуын қамту
1% - дан 20%-ға дейін - 1
21%- дан 40%-ға дейін - 2
41%- дан 60%-ға дейін - 3
61%- дан 80%-ға дейін - 4
81% және одан жоғары - 5
2
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1 адамнан 10 адамға дейін - 1
11 адамнан 20 адамнға дейін - 2
21 адамнан 30 адамға дейін - 3
31 адамнан 40 адамға дейін – 4
41 адам және одан астам - 5
3
Өзі жасаған контенттің хабар таратуының апта сайынғы көлемі
1%-дан 20%-ға дейін - 1
21%-дан 30%-ға дейін - 2
31%-дан 40%-ға дейін - 3

от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
4
Рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру)
Художественные программы
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2 ≥ 0,25 – 3
Развлекательные программы
<0,11 - 1
0,11-0,39 – 2 ≥ 0,40 – 3
Информационные программы
<0,15 - 1
0,15-0,49 - 2 ≥ 0,50 – 3
Социально-политические программы
<0,02 - 1
0,02-0,11 – 2 ≥ 0,12 - 3
Гуманитарные и познавательные программы
<0,5 – 1 ≥ 0,5 - 2
5
Произведенная аудиовизуальная продукция
Телесериалы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Документальные фильмы
от 1 до 3 - 1
от 4 и выше - 2
Программы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Видеоролики
от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 100 000 подписчиков - 1
от 100 001 до 300 000 подписчиков - 2
от 300 001 до 800 000 подписчиков - 3
от 800 001 до 1 000 000 подписчиков – 4
от 1 000 001 подписчиков и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 1 при наличии различного охвата вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 3 при наличии различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 4 рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии рейтинга собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 5 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 6 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 2
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного вещания

41%-дан 50%-ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
4
Телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімдерінің рейтингі (жанр бойынша)
Көркемдік бағдарламалар
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2 ≥ 0,25 – 3
Ойын-сауық бағдарламалары
<0,11 - 1
0,11 - 0,39 – 2 ≥0,40 – 3
Ақпараттық бағдарламалар
<0,15 - 1
0,15 - 0,49 - 2 ≥0,50 – 3
Әлеуметтік-саяси бағдарламалар
<0,02 - 1
0,02 - 0,11 – 2 ≥ 0,12 – 3
Гуманитарлық және танымдық бағдарламалар
< 0,5 – 1 ≥ 0,5 - 2
5
Жасалған аудиовизуалды өнімдер
Телесериалдар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан астам - 2
Деректі фильмдер
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан астам - 2
Бағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан астам - 2
Бейнероликтер
1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан астам - 2
6
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 100 000 жазылушыға дейін - 1
100 001-ден 300 000 жазылушыға дейін – 2
300 001-ден 800 000 жазылушыға дейін - 3
800 001-ден 1 000 000 жазылушыға дейін – 4
1 000 001 жазылушы және одан да астам – 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді жасау жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
1-тармақта аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы Қазақстан Республикасының аумағында хабар тарату ауқымы әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
3-тармақта өзі жасайтын контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болса, есепке соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мәні алынады.
4-тармақта телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімінің (жанр бойынша) рейтингінде әрбір бағалау өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімінің (жанр бойынша) рейтингі болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға ішінде берілген балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта жасалған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша жасалған аудиовизуалды өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 5-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
6-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы Қазақстан Республикасының аумағында радиоарнаның хабар таратуын қамту

от 1% до 10 % - 1
от 11% до 15 % - 2
от 16% до 30% - 3
от 31% до 40% - 4
от 41% и выше - 5
2
Интернет-издание радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 1 000 подписчиков - 1
от 1 001 до 3 000 подписчиков - 2
от 3 001 до 8 000 подписчиков - 3
от 8 001 до 10 000 подписчиков – 4
от 10 001 подписчиков и выше - 5
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10 человек - 1
от 11 до 15 человек – 2
от 16 до 20 человек – 3
от 21 до 30 человек – 4
от 31 человек и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудио продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 3 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 4 произведенная аудио продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудио продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
Балльная оценка для определения периодических печатных изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 3
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Тираж газеты
от 1 000 до 3 000 экземпляров - 1
от 3 001 до 10 000 экземпляров - 2
от 10 001 до 20 000 экземпляров - 3
от 20 001 до 30 000 экземпляров – 4
от 30 001 и выше экземпляров - 5
2
Количество подписчиков аккаунта социальной сети газеты
от 1 до 5 000 подписчиков - 1
от 5 001 до 10 000 подписчиков - 2
от 10 001 до 15 000 подписчиков - 3
от 15 001 до 20 000 подписчиков – 4
от 20 001 подписчиков и выше - 5
3
Периодичность выпуска газеты
1 раз в неделю - 1
2 раза в неделю - 2
3 раза в неделю - 3
4 раза в неделю - 4
5 и более раз в неделю - 5
4
Тираж журнала
от 100 до 2 000 экземпляров - 1
от 2 001 до 3 000 экземпляров - 2
от 3 001 до 4 000 экземпляров - 3
от 4 001 до 5 000 экземпляров – 4
от 5 001 экземпляров и выше - 5
5
Интернет-издание журнала
нет - 0
есть - 1
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети журнала
нет социальных сетей - 0
от 1 до 300 подписчиков - 1

1 %-дан 10 %-ға дейін - 1
11 %-дан 15 %-ға дейін - 2
16 %-дан 30%-ға дейін - 3
31 %-дан 40%-ға дейін - 4
41 % және одан жоғары - 5
2
Радиоарнаның интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 1 000 жазылушыға дейін - 1
1 001 - ден 3 000 жазылушыға дейін - 2
3 001-ден 8 000 жазылушыға дейін - 3
8 001-ден 10 000 жазылушыға дейін – 4
10 001 жазылушы және одан да астам - 5
4
Жасалған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан астам - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан астам - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 10 адамға дейін - 1
11-ден 15 адамға дейін – 2
16-дан 20 адамға дейін – 3
21-ден 30 адамға дейін – 4
31 адам және одан да астам – 5
6
Аудио өнімдерді жасау жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
3-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
4-тармақта жасалған аудио өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша жасалған аудио өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге мерзімді баспасөз басылымдарын айқындауға арналған балдық бағалау
3-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Газеттің таралымы
1000-нан 3000 данаға дейін - 1
3001-ден 10 000 данаға дейін - 2
10 001-ден 20 000 данаға дейін - 3
20 001-ден 30 000 данаға дейін – 4
30 001 дана және одан да астам - 5
2
Газеттің әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 5 000 жазылушыға дейін - 1
5 001-ден 10 000 жазылушыға дейін – 2
10 001-ден 15 000 жазылушыға дейін - 3
15 001-ден 20 000 жазылушыға дейін – 4
20 001 жазылушы және одан да астам - 5
3
Газетті шығару мерзімділігі
аптасына 1 рет - 1
аптасына 2 рет - 2
аптасына 3 рет - 3
аптасына 4 рет - 4
аптасына 5 рет және одан да көп - 5
4
Журнал таралымы
100-ден 2 000 данаға дейін - 1
2 001-ден 3 000 данаға дейін - 2
3 001-ден 4 000 данаға дейін - 3
4 001-ден 5 000 данаға дейін – 4
5 001 дана және одан да көп - 5
5
Журналдың интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
6
Журналдың әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
әлеуметтік желілер жоқ - 0
1-ден 300 жазылушыға дейін - 1

от 301 до 500 подписчиков - 2
от 501 до 1000 подписчиков - 3
от 1 001 подписчиков и выше – 4
7
Периодичность выпуска журнала
1 раз в квартал - 1
1 раз в 2 месяца - 2
1 раз в месяц - 3
2 раза в месяц - 4
3 раза в месяц - 5
8*
Срок постановки на учет или переучет периодического печатного издания
от 1 до 3 лет – 1
от 4 до 6 лет – 2
от 7 до 9 лет – 3
от 10 до 12 - 4
от 13 лет и выше - 5
9*
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
10*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;
В пункте 1 и 4 при наличии различного количества тиража периодического печатного издания в расчет учитывается наименьший из них.
В пункте 2 и 6 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 8 при переучете периодического печатного издания в расчет учитывается дата первоначальной постановки на учет.
Балльная оценка для определения интернет-издания на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 500 000 в месяц - 1
от 500 001 до 1 000 000 в месяц - 2
от 1 000 001 до 2 000 000 в месяц - 3
от 2 000 001 до 5 000 000 в месяц - 4
от 5 000 001 и выше- 5
2
Наличие либо отсутствие мобильного приложения
нет - 0
есть - 1
3
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7 до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
4
Техническая возможность производства видеопродукции
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 50 000 подписчиков – 1
от 50 001 до 100 000 подписчиков – 2
от 100 001 до 200 000 подписчиков – 3
от 200 001 до 500 000 подписчиков – 4
от 500 001 подписчиков и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 5 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.

301-ден 500 жазылушыға дейін - 2
501-ден 1000 жазылушыға дейін - 3
1001 жазылушы және одан да астам – 4
7
Журналды шығару мерзімділігі
тоқсанына 1 рет - 1
2 айда 1 рет - 2
айына 1 рет - 3
айына 2 рет - 4
айына 3 рет - 5
8*
Мерзімді баспасөз басылымын есепке қою немесе қайта есепке қою мерзімі
1 жылдан 3 жылға дейін – 1
4 жылдан 6 жылға дейін – 2
7 жылдан 9 жылға дейін – 3
10 жылдан 12 жылға дейін - 4
13 жыл және одан жоғары - 5
9*
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығы)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 адам және одан да астам - 5
10*
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;
1 және 4-тармақтарда мерзімді баспасөз басылымы таралымының саны әртүрлі болса, есепке қайсысы аз сол алынады.
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
8-тармақта мерзімді баспасөз басылымы қайта есепке қойылса, есепке бастапқы есепке қою күні алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге интернет-басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 500 000-ге дейін - 1
айына 500 001-ден 1 000 000-ға дейін - 2
айына 1 000 001-ден 2 000 000-ға дейін- 3
айына 2 000 001-ден 5 000 000-ға дейін – 4
айына 5 000 001 және одан жоғары- 5
2
Мобильді қосымшасының болуы не болмауы
жоқ-0
бар-1
3
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 адам және одан да астам - 5
4
Бейне өнімді жасаудың техникалық мүмкіндігі
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 50 000 жазылушыға дейін – 1
50 001-ден 100 000 жазылушыға дейін – 2
100 001-ден 200 000 жазылушыға дейін – 3
200 001-ден 500 000 жазылушыға дейін – 4
500 001 жазылушы және одан да астам – 5
6
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.