О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 416. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2024 года № 35466
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2020 года № 20611) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 3 (три) рабочих дня.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 416 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 желтоқсанда № 35466 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 20611 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі  мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя, проверяет полноту представленных документов и сведении, указанные в них в соответствии с приложением 14 решения Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования", Законом Республики Казахстан "О драгоценных металлах и драгоценных камнях", Правилами ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 375 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35297).
В случае установления факта неполноты представленных документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 3 (три) рабочих дня.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және оларда көрсетілген мәліметтерді "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімінің 14-қосымшасына, "Бағалы металдар мен асыл тастар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 375 (тіркелген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35297) бұйрығымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларына сәйкес тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің болмау фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі  мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя, проверяет полноту представленных документов и сведении, указанные в них в соответствии с приложением 14 решения Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования", Законом Республики Казахстан "О драгоценных металлах и драгоценных камнях" (далее – Закон о драгоценных металлах и драгоценных камнях), Правилами ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 375 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35297).
В случае установления факта неполноты представленных документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"6. Орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және оларда көрсетілген мәліметтерді "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімінің 14-қосымшасына, "Бағалы металдар мен асыл тастар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 375 (тіркелген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35297) бұйрығымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларына сәйкес тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің болмау фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Экспорты лицензиялар негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. В случае представления услугополучателем полного пакета документов исполнитель по результатам проверки полноту представленных документов и сведении выдает результат оказания государственной услуги - акт государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии) (далее - акт), согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При обнаружении несоответствия документов о содержании драгоценных металлов предъявляемого к вывозу драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы условиям контракта и нормативной технической документации по составу и содержанию драгоценных металлов уполномоченный орган направляет заявку в центр для осуществления контрольных испытаний проб вывозимых драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы. Для таких целей заявитель при вывозе каждой партии вывозимых драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы отбирает одну пробу, предназначенную для контрольных испытаний, с составлением акта об отборе проб в порядке и по форме, установленными Правилами оформления акта об отборе проб и его формы, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13636). По письменному указанию уполномоченного органа заявитель доставляет пробу, отобранную для контрольных испытаний, и акт об отборе проб в центр в соответствии с заключенным с ним предварительно договором. Контрольные испытания по составу и содержанию драгоценных металлов проводятся в сроки, не превышающие 15 календарных дней с момента сдачи пробы в центр. После получения завершения контрольных испытаний проб Центр направляет полученные результаты в уполномоченный орган в течение 2 рабочих дней.
Установление несоответствия документов о содержании драгоценных металлов предъявляемого вывозимого товара условиям контракта и нормативной технической документации по составу и содержанию драгоценных металлов по итогам контрольных испытаний проб является основанием для отказа в оказании государственной услуги.
Основания для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.";

"7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және мәліметтерді тексеру нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін (бұдан әрі – акт) береді.
Әкетілуге ұсынылған бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауардың қамтылуы туралы құжаттар келісімшарттың және бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы жөніндегі нормативтік техникалық құжаттаманың талаптарына сәйкес еместігі анықталған кезде уәкілетті орган өтінімді әкетілетін бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауардың сынамаларына бақылау сынақтарын жүзеге асыру үшін орталыққа жібереді. Осы мақсатта өтініш беруші әкетілетін бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауардың әрбір партиясын әкету кезінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 294 (тіркелген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13636) бұйрығымен бекітілген сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу қағидаларында және нысанда сынамаларды іріктеу туралы актіні жасай отырып, бір сынама алады. Уәкілетті органның жазбаша нұсқауы бойынша өтініш беруші алдын ала жасалған шартқа сәйкес Орталыққа бақылау сынағы үшін іріктелген сынаманы және сынаманы іріктеу туралы актіні жеткізеді. Бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы бойынша бақылау сынақтары орталыққа сынама тапсырылған сәттен бастап күнтізбелік 15 күннен аспайтын мерзімде өткізіледі. Сынамаларды бақылау сынақтарының нәтижелері аяқталғаннан кейін Орталық алынған нәтижелерді уәкілетті органға 2 жұмыс күні ішінде жібереді.
Сынамалардың бақылау сынақтарының нәтижелері бойынша шарт талаптарына және бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы жөніндегі нормативтік техникалық құжаттамаға ұсынылған әкетіленетін тауарлардың құрамындағы бағалы металдардың құрамы туралы құжаттардың сәйкессіздігі анықталса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.";

приложения 1, 2 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии) является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі  мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 3 (три) рабочих дня, а в случае, предусмотренном частью второй пункта 7 настоящих Правил, в течение 3 рабочих дней со дня получения результатов контрольных испытаний.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя, проверяет полноту представленных документов и сведении, указанные в них в соответствии с приложением 14 решения Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования", Законом Республики Казахстан "О драгоценных металлах и драгоценных камнях", Правилами ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 375 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35297).
В случае установления факта неполноты представленных документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае представления услугополучателем полного пакета документов исполнитель по результатам проверки полноту представленных документов и сведении выдает результат оказания государственной услуги - акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии) (далее - акт), согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При обнаружении несоответствия документов о содержании драгоценных металлов предъявляемых к ввозу драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, условиям контракта и нормативной технической документации по составу и содержанию драгоценных металлов уполномоченный орган направляет заявку в Центр кассовых операций и хранения ценностей (филиал) Национального Банка Республики Казахстан (далее – Центр) для осуществления контрольных испытаний проб ввозимых драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы. Для таких целей заявитель при ввозе каждой партии ввозимых драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, отбирает одну пробу, предназначенную для контрольных испытаний, с составлением акта об отборе проб в порядке и по форме, установленными Правилами оформления акта об отборе проб и его формы, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13636). По письменному указанию уполномоченного органа заявитель доставляет пробу, отобранную для контрольных испытаний, и акт об отборе проб в Центр в соответствии с заключенным с ним предварительно договором. Контрольные испытания по составу и содержанию драгоценных металлов проводятся в сроки, не превышающие 15 календарных дней с момента сдачи пробы в центр. После получения завершения контрольных испытаний проб Центр направляет полученные результаты в уполномоченный орган в течение 2 рабочих дней.
Установление несоответствия документов о содержании драгоценных металлов предъявляемого ввозимого товара условиям контракта и нормативной технической документации по составу и содержанию драгоценных металлов по итогам контрольных испытаний проб является основанием для отказа в оказании государственной услуги.
Основания для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.";

Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет нәтижесін берудің жалпы мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды, ал осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген жағдайда – бақылау сынақтарының нәтижелерін алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде ресімделеді және өтініш берушіге беріледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және оларда көрсетілген мәліметтерді "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімінің 14-қосымшасына, "Бағалы металдар мен асыл тастар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 375 (тіркелген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35297) бұйрығымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларына сәйкес тексереді.Ұсынылған құжаттардың толық болмау немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің болмау фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және мәліметтерді тексеру нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін (бұдан әрі – акт) береді.
Әкелінуге ұсынылған бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлардың құрамындағы бағалы металдар туралы құжаттардың келісімшарт талаптарына және бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы бойынша нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкессіздігі анықталған кезде, уәкілетті орган өтінімді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Кассалық операциялар және құндылықтарды сақтау орталығына (филиалына) (бұдан әрі – Орталық) әкетілетін бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлардың сынамасына бақылау сынақтарын жүзеге асыру үшін жібереді. Осы мақсатта өтініш беруші әкелінетін бағалы металдардың және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлардың әрбір партиясын әкелу кезінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 294 (тіркелген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13636) бұйрығымен бекітілген сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу қағидаларында және нысанда сынамаларды іріктеу туралы актіні жасай отырып, бір сынама алады. Уәкілетті органның жазбаша нұсқауы бойынша өтініш беруші алдын ала жасалған шартқа сәйкес Орталыққа бақылау сынағы үшін іріктелген сынаманы және сынаманы іріктеу туралы актіні жеткізеді. Бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы бойынша бақылау сынақтары орталыққа сынама тапсырылған сәттен бастап күнтізбелік 15 күннен аспайтын мерзімде өткізіледі. Сынамаларды бақылау сынақтарының нәтижелері аяқталғаннан кейін Орталық алынған нәтижелерді уәкілетті органға 2 жұмыс күні ішінде жібереді.
Сынамалардың бақылау сынақтарының нәтижелері бойынша шарт талаптарына және бағалы металдардың құрамы мен қамтылуы жөніндегі нормативтік техникалық құжаттамаға ұсынылған әкелінетін тауарлардың құрамындағы бағалы металдардың құрамы туралы құжаттардың сәйкессіздігі анықталса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.";

приложения 1, 2 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 3 (три) рабочих дня.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 11 и 12 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Минералды шикізатты кедендік аумақтан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Минералдық шикізатты кедендік аумақтан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 416
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о возможности (невозможности)
и экономической целесообразности
(нецелесообразности)
промышленного извлечения
драгоценных металлов
из сырьевых товаров
в Республике Казахстан"
Форма
В _______________________
(полное наименование
государственного органа)
От ______________________
(полное наименование
заявителя)
Адрес ____________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
__________________________
(БИН, ИИН)
Дата: _____ Номер: _______
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать заключение о возможности (невозможности) и экономической
целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных
металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан.
Код ТН ВЭД
Наименование товара
Количество
Ед. измерение
Предлагаемый перечень документов: _________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, содержащихся в информационных системах,
составляющих охраняемую законом тайну.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о возможности (невозможности)
и экономической целесообразности
(нецелесообразности)
промышленного извлечения
драгоценных металлов
сырьевых товаров
в Республике Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее ‒ портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан, либо мотивированный отказ.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 416 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасында
шикізат тауарларынан бағалы
металдарды өнеркәсіптік алудың
экономикалық орындылығы
(орынсыздығы) және мүмкіндігі
(мүмкін еместігі) туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
___________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
___________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекен-жайы ______________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің №, телефон)
Өтініш берушінің
деректемелері_______
(БСН, ЖСН)
Күні: Нөмірі:
Өтініш
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беруіңізді сұраймын.
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Ұсынылатын құжаттар тізбесі:__________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасында
шикізат тауарларынан бағалы
металдарды өнеркәсіптік алудың
экономикалық орындылығы
(орынсыздығы) және мүмкіндігі
(мүмкін еместігі) туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды не дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы – электронная копия контракта на права недропользования. При этом не требуется представление контракта на права недропользования, в случае если электронная копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения;
3) других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами, содержащих драгоценные металлы – электронная копия документа, подтверждающего законность владения (приобретения) товарами, или копия посреднического договора;
4) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему на государственном и/или русском языках, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон. В случае, если контракт (договор, соглашение) на государственном и/или русском языках отсутствует, то к электронной копии контракта (договора, соглашения) прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью при наличии заявителя);
5) электронная копия документа, выданного аккредитованной испытательной лабораторией, о содержании драгоценных металлов и сопутствующих извлекаемых металлов, в котором должны быть указаны сведения об удельном содержании всех драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
6) электронная копия отказа от переработки и (или) аффинажа товаров от всех субъектов производства драгоценных металлов или подтверждение уполномоченного органа о наличии такого отказа, полученных в порядке, утвержденным уполномоченным органом.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өндіру субъектілері үшін – жер қойнауын пайдалану құқығына келісімшарттың электрондық көшірмесін. Бұл ретте, егер құжаттың электрондық көшірмесін бұрын ұсынылған жағдайда, құжаттың электрондық көшірмесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар басқа да ұйымдар – тауарларды иелену (сатып алу) заңдылығын растайтын электрондық құжат көшірмесін немесе делдалдық шартын;
4) сыртқы сауда электрондық шартың (келісімшартың) көшірмесі, оған мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі қосымшалар және (немесе) толықтырулар, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге де электрондық құжат көшірмесін.
Егер келісімшарт (шарт, келісім) мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде болмаған жағдайда, электрондық келісімшарт (шарт, келісім) көшірмеге көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және куәландырған аудармасы (көрсетілетін қызметті алушының лауазымы мен күнін, қолы мен мөрі (болған кезде) қоса беріледі;
5) аккредиттелген сынақ зертханасы берген, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы барлық бағалы металдардың үлестік құрамы туралы мәліметтер көрсетілуге тиіс бағалы металдардың және ілеспе алынатын металдардың құрамы туралы электрондық құжат көшірмесін;
6) бағалы металдар өндірісінің барлық субъектілерінен тауарларды қайта өңдеуден және (немесе) аффинаждаудан бас тарту немесе уәкілетті орган бекіткен тәртіппен алынған осындай бас тартудың болуы туралы уәкілетті органның электрондық растау көшірмесін ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

1) установление неполноты документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) не подтверждение достоверности представленной информации и несогласие на использование сведений, содержащихся в информационных системах, составляющих охраняемую законом тайну.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/mps, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
об экономической нецелесообразности
или невозможности переработки
сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы,
на территории
Республики Казахстан"
Форма
В ________________________
(полное наименование
государственного органа)
От _______________________
(полное наименование
заявителя)
Адрес ____________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
_________________________
(БИН, ИИН)
Дата: _____ Номер: _______
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать заключения об экономической нецелесообразности или невозможности
переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории
Республики Казахстан.
Код ТН ВЭД
Наименование товара
Количество
Ед. измерение
Предлагаемый перечень документов: ____________ __________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, содержащихся в информационных системах,
составляющих охраняемую законом тайну.
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего)
Приложение 4 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
об экономической
нецелесообразности или
невозможности переработки
сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы,
на территории
Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее ‒ портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частичная автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтаудан;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуінен;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуынан;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растамауы және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім бермеуі бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электронды түрде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы мына жерде орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mps, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​comprom, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz порталы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі: 1414, 8-800-080-7777.
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында құрамында бағалы
металдар бар шикізат
тауарларын қайта өңдеудің
экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
__________________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
___________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекен-жайы ______________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері_______
(БСН, ЖСН)
Күні: Нөмірі:
Өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беруіңізді сұраймын.
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Ұсынылатын құжаттар тізбесі:___________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Бұйрыққа 4-қосымша
"Қазақстан Республикасының
аумағында құрамында бағалы
металдар бар шикізат
тауарларын қайта өңдеудің
экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толықтай автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы – электронная копия контракта на права недропользования. При этом не требуется представление контракта на права недропользования, в случае если электронная копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения;
3) других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами, содержащих драгоценные металлы – электронная копия документа, подтверждающего законность владения (приобретения) товарами, или копия посреднического договора;
4) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему на государственном и/или русском языках, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон.
В случае, если контракт (договор, соглашение) на государственном и/или русском языках отсутствует, то к электронной копии контракта (договора, соглашения) прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью (при ее наличии) заявителя);
5) электронная копия документа, выданного аккредитованной испытательной лабораторией, о содержании драгоценных металлов и сопутствующих извлекаемых металлов, в котором должны быть указаны сведения об удельном содержании всех драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
6) электронная копия отказа от переработки и (или) аффинажа товаров от всех субъектов производства драгоценных металлов или подтверждение уполномоченного органа о наличии такого отказа, полученных в порядке, утвержденным уполномоченным органом.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініштің электрондық көшірмесін;
2) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өндіру субъектілері үшін – жер қойнауын пайдалану құқығына келісімшарттың электрондық көшірмесін. Бұл ретте, егер құжаттың электрондық көшірмесі бұрын ұсынылған жағдайда, құжаттың электрондық көшірмесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар басқа да ұйымдар – тауарларды иелену (сатып алу) заңдылығын растайтын электрондық құжат көшірмесі немесе делдалдық шартын;
4) сыртқы сауда электрондық шартың (келісімшартың) көшірмесі, оған мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі қосымшалар және (немесе) толықтырулар, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге де электрондық құжат көшірмесін.
Егер келісімшарт (шарт, келісім) мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде болмаған жағдайда, электрондық келісімшарт (шарт, келісім) көшірмеге көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және куәландырған аудармасыy (көрсетілетін қызметті алушының лауазымы мен күнін, қолы мен мөрі (болған кезде) қоса беріледі);
5) аккредиттелген сынақ зертханасы берген, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы барлық бағалы металдардың үлестік құрамы туралы мәліметтер көрсетілуге тиіс бағалы металдардың және ілеспе алынатын металдардың құрамы туралы электрондық құжат көшірмесін;
6) бағалы металдар өндірісінің барлық субъектілерінен тауарларды қайта өңдеуден және (немесе) аффинаждаудан бас тарту немесе уәкілетті орган бекіткен тәртіппен алынған осындай бас тартудың болуы туралы уәкілетті органның электрондық растау көшірмесін ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

1) установление неполноты документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) не подтверждение достоверности представленной информации и несогласие на использование сведений, содержащихся в информационных системах, составляющих охраняемую законом тайну.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/mps, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 5 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта
государственного контроля
и оценки стоимости при вывозе
с территории
Республики Казахстан
в страны, не входящие
в Евразийский экономический союз
драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них),
лома и отходов драгоценных
металлов, экспорт которых
осуществляется на основании
лицензий (без лицензии)"
Форма
В _______________________
(полное наименование
государственного органа)
От _______________________
(полное наименование
заявителя)
Адрес _________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
_________________________
(БИН, ИИН)
Дата: _____ Номер: _______
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас провести государственный контроль, на вывозимые
из Республики Казахстан аффинированные драгоценные металлы,
драгоценные металлы, ломы и отходы драгоценных металлов,
на основании контракта №____ от _________ г.
Наименование товара: ______________________________________
Код ТН ВЭД: _____________________________________________
Масса товара в граммах/ штуках: _____________________________
Контрактная стоимость: ____________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю
согласие на использование сведений, содержащихся в информационных
системах, составляющих охраняемую законом тайну.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего
Приложение 6 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта государственного
контроля и оценки стоимости
при вывозе с территории
Республики Казахстан
в страны, не входящие
в Евразийский экономический
союз драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт
которых осуществляется
на основании
лицензий (без лицензии)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее ‒ портал).
3
Срок оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтаудан;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуінен;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуынан;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растамауы және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім бермеуі бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электронды түрде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы мына жерде орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mps, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​comprom, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz порталы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі: 1414, 8-800-080-7777.
Бұйрыққа 5-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдары
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерге Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкету кезінде мемлекеттік
бақылау және құнын бағалау
актісін беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
___________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекен-жайы _______________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері______
(БСН, ЖСН)
Күні: Нөмірі:
Өтініш
Сізден ______________ жылғы №____ келісімшарт негізінде Қазақстан Республикасынан әкетілетін аффинирленген бағалы металдарға, бағалы металдарға, бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарына мемлекеттік бақылау жүргізуді сұраймын.
Тауардың атауы _________________________________
СЭҚ ТН коды___________________________________
Тауардың салмағы граммен/данамен: _______________________________
Келісімшарт құны:____________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда
Бұйрыққа 6-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдары
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын және
қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерге Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкету кезінде мемлекеттік
бақылау және құнын бағалау
актісін беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

3 (три) рабочих дня, в случае, предусмотренном частью второй пункта 7 настоящих Правил, - в течение 3 рабочих дней со дня получения результатов контрольных испытаний
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Акт государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия лицензии на экспорт (копия лицензии представляется в случае дальнейшего помещения этих товаров под таможенную процедуру экспорта);
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему на государственном и/или русском языках, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон, на государственном и/или русском языках.
В случае, если внешнеторговый договор (контракт) или иной документ, подтверждающий намерения сторон, на государственном и/или русском языках отсутствует, то к копии договора (контракта) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод на государственном и/или русском языках (с указанием должности и даты, подписью и печатью (при ее наличии) заявителя);

3 (үш) жұмыс күні, осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген жағдайда – бақылау сынақтарының нәтижелерін алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде ресімделеді және өтініш берушіге беріледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толықтай автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Экспорты лицензиялар негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісі не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметі алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініштің электрондық көшірмесін;
2) экспорттауға арналған лицензияның электрондық көшірмесін (осы тауарларды экспорттың кедендік рәсімімен одан әрі орналастырған жағдайда лицензияның көшірмесі ұсынылады);
3) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі электрондық көшірмесін.
Егер сыртқы сауда шарты (келісімшарты) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жоқ болса, онда шарттың (келісімшарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесіне өтініш беруші бекіткен және растаған мемлекеттік және/немесе орыс тілінде аудармасын (өтініш берушінің лауазымы және күні, қолы мен мөрі (болған кезде)) қоса беріледі;

4) электронная копия спецификации на драгоценные металлы и сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы, с указанием полного ассортимента (наименования, маркировки, артикула, номера партии), количества и массы;
5) электронная копия счет-фактуры, или инвойса, или иного документа, используемого для подтверждения стоимости вывозимых драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
6) электронная копия расчета стоимости драгоценных металлов;
7) электронная копия уведомления о начале или прекращении деятельности по ввозу на территорию Республики Казахстан и вывозу с территории Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов и драгоценных камней, ювелирных и других изделий, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
8) для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, электронная копия контракта на право недропользования, (при этом не требуется представления контракта на право недропользования в случае, если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения);
9) для организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с драгоценными металлами, электронная копия документа, подтверждающую право собственности на вывозимые товары либо намерения сторон о приобретении товаров;
10) электронная копия документа, выданный аккредитованной испытательной лабораторией, о содержании драгоценных металлов и сопутствующих извлекаемых металлов, в котором должны быть указаны сведения об удельном содержании всех драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
11) электронная копия нормативно-технической и (или) технической документации на вывозимые драгоценные металлы;
12) электронная копия заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан (в случае вывоза товара);
13) электронная копия заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан (в случае вывоза товара на переработку);
Для получения акта государственного контроля на каждую партию вывозимого аффинированного драгоценного металла заявитель представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

4) толық ассортиментін (атауы, таңбалануы, артикулы, партия нөмірі, саны мен массасын көрсете отырып, бағалы металдарға және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларға арналған ерекшеліктің электрондық көшірмесін;
5) әкетілетін бағалы металдармен және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауардың құнын растау үшін пайдаланылатын шот-фактураның немесе инвойстың немесе өзге де құжаттың электрондық көшірмесін;
6) бағалы металдардың құнының есебінің электрондық көшірмесін;
7) аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдар мен асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламасының электрондық көшірмесін;
8) құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын өндіру субъектілері үшін-жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың электрондық көшірмесін (бұл ретте, егер мұндай құжатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларды қоспағанда, мұндай құжаттың көшірмесін бұрын ұсынылған жағдайда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді);
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар ұйымдар үшін - әкетілетін тауарларға меншік құқығын не тараптардың тауарларды сатып алу туралы ниетін растайтын құжатың электрондық көшірмесін;
10) бағалы металдардың және ілеспе алынатын металдардың құрамы туралы аккредиттелген сынақ зертханасы берген құжаттың электрондық көшірмесін, онда құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы барлық бағалы металдардың үлестік құрамы туралы көрсетілуге тиіс мәліметтерін;
11) әкетілетін бағалы металдардың нормативтік техникалық және (немесе) техникалық құжаттарының электрондық көшірмесін;
12) Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытындының электрондық көшірмесін (тауар әкетілген жағдайда);
13) Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындының электрондық көшірмесін (тауарды қайта өңдеуге әкеткен жағдайда) ұсынады;
Әкетілетін аффинирленген бағалы металдың әрбір партиясына мемлекеттік бақылау актісін алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметі алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініштің электрондық көшірмесін;

2) электронная копия лицензии на экспорт (копия лицензии представляется в случае дальнейшего помещения аффинированных драгоценных металлов под таможенную процедуру экспорта);
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему на государственном и/или русском языках, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон, на государственном и/или русском языках.
В случае, если внешнеторговый договор (контракт) или иной документ, подтверждающий намерения сторон, на государственном и/или русском языках отсутствует, то к копии договора (контракта) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод на государственном и/или русском языках (с указанием должности и даты, подписью и печатью (при ее наличии) заявителя);
4) электронная копия спецификации на аффинированные драгоценные металлы, с указанием полного ассортимента (наименования, маркировки, артикула, номера партии), количества и массы;
5) электронная копия счет-фактуры, или инвойса, или иного документа, используемого для подтверждения стоимости вывозимого аффинированного драгоценного металла;
6) электронная копия расчета стоимости драгоценных металлов;
7) электронная копия уведомления о начале или прекращении деятельности по ввозу на территорию Республики Казахстан и вывозу с территории Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов и драгоценных камней, ювелирных и других изделий, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
8) для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, электронная копия контракта на право недропользования, (при этом не требуется представления контракта на право недропользования в случае, если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения);
9) для других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с аффинированными драгоценными металлами, электронная копия документа, подтверждающую право собственности на вывозимые товары либо намерения сторон о приобретении товаров;
10) электронная копия нормативно-технической и (или) технической документации на вывозимые аффинированные драгоценные металлы;
11) электронная копия документа, подтверждающего отказа Национального Банка Республики Казахстан от реализации приоритетного права на приобретение аффинированного золота для пополнения активов в драгоценных металлах (в случае вывоза аффинированного золота).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

2) экспорттауға арналған лицензияның электрондық көшірмесін (осы аффинирленген бағалы металдарды экспорттың кедендік рәсімімен одан әрі орналастырған жағдайда лицензияның көшірмесі ұсынылады);
3) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі электрондық көшірмесін.
Егер сыртқы сауда шарты (келісімшарты) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жоқ болса, онда шарттың (келісімшарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесіне өтініш беруші бекіткен және растаған мемлекеттік және/немесе орыс тілінде аудармасын (өтініш берушінің лауазымы және күні, қолы мен мөрі (болған кезде)) қоса беріледі;
4) толық ассортиментін (атауы, таңбалануы, артикулы, партия нөмірі), саны мен массасын көрсете отырып, аффинирленген бағалы металдарға арналған ерекшеліктің электрондық көшірмесін;
5) әкетілетін аффинирленген бағалы металдардың құнын растау үшін пайдаланылатын шот-фактураның немесе инвойстың немесе өзге де құжаттың электрондық көшірмесін;
6) аффинирленген бағалы металдардың құнының есебінің электрондық көшірмесін;
7) аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдар мен асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламасының электрондық көшірмесін;
8) құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын өндіру субъектілері үшін-жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың электрондық көшірмесін (бұл ретте, егер мұндай құжатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларды қоспағанда, мұндай құжаттың көшірмесін бұрын ұсынылған жағдайда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді);
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар ұйымдар үшін - әкетілетін тауарларға меншік құқығын не тараптардың тауарларды сатып алу туралы ниетін растайтын құжатың электрондық көшірмесін;
10) әкетілетін аффинирленген бағалы металдардың нормативтік техникалық және (немесе) техникалық құжаттарының электрондық көшірмесін;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағалы металдардағы активтерді толықтыру үшін тазартылған алтынды сатып алуға басым құқықты іске асырудан бас тартқанын растайтын құжаттың электрондық көшірмесін (аффинирленген алтынды әкеткен жағдайда) ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

1) установление неполноты документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) не подтверждение достоверности представленной информации и несогласие на использование сведений, содержащихся в информационных системах, составляющих охраняемую законом тайну.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства промысленности и строительства Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/mps, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 7 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта государственного
контроля и оценки стоимости
при вывозе с территории
Республики Казахстан
в страны, не входящие
в Евразийский экономический
союз драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт
которых осуществляется
на основании лицензий
(без лицензии)"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ
ҚҰРЫЛЫС МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО
ПРОМЫШЛЕННОСТИ
И СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті"
Республикалық емлекеттік Мекемесі
Республиканское
государственное учреждение
"Комитет промышленности"
Астана қ.
г. Астана
АКТ
государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз
драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных
металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)
Дата
г. Астана
№ ____
В соответствии с Положением о порядке ввоза на таможенную территорию
Евразийского экономического союза и вывоза с таможенной территории
Евразийского экономического союза драгоценных металлов, драгоценных камней
и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, уполномоченной
организацией:
Министерство промышленности Республики Казахстан, Республиканское
государственное учреждение "Комитет промышленности",
_______________________________ , _________________________________
(Должность руководителя) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Проведен государственный контроль в г. Астана без осмотра партии товара
На товар: __________________________, ______________________________
(Наименование товара) (Код товара)
Предъявленного заявителем: _________________________________________
Для вывоза по контракту: __________ от _______________ г.
Документ, подтверждающий право заявителя осуществлять операции с драгоценными
металлами: ________________________________________________________
Выдано от: ________________________________________________________
В соответствии с контрактом и сопроводительными документами: масса товара
составляет ________________________________________________________,
Количество: ______________________________________________________
Контрактная стоимость товара: ______________________________________.
Результаты государственного контроля ввозимых товаров, содержащих
драгоценные металлы:
Государственный контроль проведен в присутствии представителя заявителя:
__________________________", ____________________
уд. личности № ___________,
выдано ___________________ от __________ г.,
доверенность № ___________ от ___________________ года.
Заявка исх.: № __________________ от ________________ г.
Государственный контролер:__________________________, ____________
(Должность руководителя) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Достоверность предъявленных документов подтверждаю, претензий
к проведению государственного контроля не имею.
Должность руководителя Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 8 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта государственного
контроля при ввозе
на территорию
Республики Казахстан
из стран, не входящих
в Евразийский экономический
союз драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт
которых осуществляется
на основании
лицензии (без лицензии)"
Форма
В _________________________
(полное наименование
государственного органа)
От _______________________
(полное наименование
заявителя)
Адрес ____________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
____________________________
(БИН, ИИН)
Дата: _____ Номер: _______
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас провести государственный контроль,
на ввозимые из Республики Казахстан аффинированные драгоценные металлы,
драгоценные металлы, ломы и отходы драгоценных металлов, на основании
контракта №____ от ___________ г.
Наименование товара:_____________________________________________
Код ТН ВЭД: ____________________________________________________
Масса товара в граммах/ штуках: ___________________________________
Контрактная стоимость: ___________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, содержащихся в информационных системах,
составляющих охраняемую законом тайну.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего
Приложение 9 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта государственного
контроля при ввозе
на территорию
Республики Казахстан
из стран, не входящих
в Евразийский экономический
союз драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт
которых осуществляется
на основании
лицензии (без лицензии)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "к Правилам оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее ‒ портал).
3
Срок оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтаудан;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуінен;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуынан;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растамауы және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім бермеуі бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электронды түрде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы мына жерде орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы –www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mps, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​comprom, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz порталы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі: 1414, 8-800-080-7777.
Бұйрыққа 7-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдары
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерге Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкету кезінде мемлекеттік
бақылау және құнын бағалау
актісін беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ
ҚҰРЫЛЫС МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО
ПРОМЫШЛЕННОСТИ И
СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет
промышленности"
Астана қ.
г. Астана
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау АКТІСІ
Күні
Астана қ.
№ ____
Уәкілетті ұйымның бағалы металдарды, асыл тастарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы қағидаларға сәйкес:
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі, "Өнеркәсіп комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі,
__________________________________, ____________________________
(Басшының лауазымы) (Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда))
Астана қ. тауар партиясын қараусыз мемлекеттік бақылау жүргізді.
Тауар: ___________________________, ____________________________
(тауар атауы) (тауар коды)
Өтініш беруші ұсынған: ______________________________________
Келісімшарт бойынша шығару үшін: ___________ _______________ жыл.
Өтініш берушінің бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыру құқығын растайтын құжат: _____________
Берілді: ________________________________________________________
Келісімшартқа және ілеспе құжаттарға сәйкес:
тауардың массасы ____________,
Саны: _____________________________
Тауардың келісімшарт құны: ________________________________.
Құрамында бағалы металдар бар әкелінетін тауарларды мемлекеттік бақылау нәтижелері:
Мемлекеттік бақылау өтініш беруші өкілінің қатысуымен жүргізілді:
_____________________________, ____________________________
жеке тұлға № _ ________, берілді ___________ бастап __________
№ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ сенімхат ___________________ жауап:
Шығыс өтінімі: №__________,____________бастап _____________ж.
Мемлекеттік бақылаушы:________________ ________________________
(Басшының лауазымы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда))
Басшының лауазымы Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Бұйрыққа 8-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерден Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелу кезінде мемлекеттік
бақылау актісін беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
___________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
__________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекен-жайы _____________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің №, телефон)
Өтініш берушінің
деректемелері_______
(БСН, ЖСН)
Күні: Нөмірі:
Өтініш
Сізден ______________ жылғы №____ келісімшарт негізінде Қазақстан Республикасынан әкелетін аффинирленген бағалы металдарға, бағалы металдарға, бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарына мемлекеттік бақылау жүргізуді сұраймын.
Тауардың атауы _________________________________
СЭҚ ТН коды___________________________________
Тауардың салмағы граммен/данамен: _______________________________
Келісімшарт құны:____________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Бұйрыққа 9-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерден Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелу кезінде мемлекеттік
бақылау актісін беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

3) электронная копия спецификации на аффинированные драгоценные металлы, драгоценные металлы, сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы, с указанием полного ассортимента (наименования, маркировки, артикула, номера партии), количества и массы;
4) электронная копия документа о содержании драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы, за исключением ювелирных изделий и изделий золотых и серебряных дел мастеров, других изделий и их частей;
5) электронная копия уведомления о начале или прекращении деятельности по ввозу на территорию Республики Казахстан и вывозу с территории Республики Казахстан аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов и драгоценных камней, ювелирных и других изделий, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление неполноты документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) не подтверждение достоверности представленной информации и несогласие на использование сведений, содержащихся в информационных системах, составляющих охраняемую законом тайну.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

3) толық ассортиментін (атауы, таңбалануы, артикулы, партия нөмірі), саны мен массасын көрсете отырып, аффинерлеген бағалы металдарға, бағалы металдарға, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларға арналған ерекшеліктің электрондық көшірмесін;
4) шеберлердің зергерлік бұйымдары мен алтын және күміс бұйымдарын, басқа да бұйымдар мен олардың бөліктерін қоспағанда, тауардағы бағалы металдардың құрамы туралы құжаттың электрондық көшірмесін;
5) аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдар мен асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламасының электрондық көшірмесін ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтаудан;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуінен;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуынан;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растамауы және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім бермеуі бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электронды түрде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары мына жерде орналастырылған:

1) интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/mps, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 10 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача акта государственного
контроля при ввозе
на территорию
Республики Казахстан
из стран, не входящих
в Евразийский экономический
союз драгоценных металлов
(за исключением изделий
из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт
которых осуществляется
на основании лицензии
(без лицензии)"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ ҚҰРЫЛЫС МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ПРОМЫШЛЕННОСТИ
И СТРОИТЕЛЬСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности"
Астана қ.
г. Астана
АКТ
государственного контроля при ввозе на территорию
Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз
драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов,
экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Дата
г. Астана
№ ____
В соответствии с Положением о порядке ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза
и вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза драгоценных металлов, драгоценных
камней и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, уполномоченной организацией:
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан, Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности",_____________________, __________________________________
(Должность руководителя) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Проведен государственный контроль в г. Астана без осмотра партии товара
На товар: _____________________________________________, _____________________________________
(Наименование товара) (Код товара)
Предъявленного заявителем: ___________________________________________________________________
Для ввоза по контракту: ___________ от _______________ г.
В соответствии с контрактом и сопроводительными документами:
масса товара составляет ___________________________________,
стоимость товара составляет _______________________________
валюта __________________________________________________
Результаты государственного контроля ввозимых товаров, содержащих драгоценные металлы:
Товар рекомендуется для дальнейшего таможенного оформления
Государственный контроль проведен в присутствии представителя заявителя:
____________________________________, _____________________________
уд. личности № _________, выдано __________________от __________ г.,
доверенность № ______ от ___________________ года.
Заявка исх.: № __________________ от ________________ г.
Государственный контролер: _________________________________________
(Должность руководителя) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Достоверность предъявленных документов подтверждаю, претензий
к проведению государственного контроля не имею.
Должность руководителя Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 11 к приказу
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на помещение минерального сырья
под таможенную процедуру
переработки вне таможенной территории"
форма
[Наименование УО (на рус языке)]
от [Наименование организаций/Ф.И.О заявителя]
(полное наименование юридического лица,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица
адрес [Адрес]
(индекс, область, город, район, улица, № дома,
№ квартиры (при наличии), телефон)
реквизиты [БИН заявителя]
Заявление на Выдачу заключения (разрешительного документа)
на помещение минерального сырья под таможенную процедуру
переработки вне таможенной территории "__"_________20__года
Прошу выдать заключение (разрешительный документ) на помещение
минерального сырья под таможенную процедуру переработки
вне таможенной территории
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
[Наименование организаций/Ф.И.О заявителя] [ИИН заявителя] [Адрес] [ Номер удостоверения личности] [Дата выдачи удостоверения личности] [Орган выдачи удостоверения личности] [Номер документа о государственной регистрации в качестве ИП] [Дата выдачи документа о государ-ственной регистрации в качестве ИП
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства)
[Наименование организаций/Ф.И.О заявителя] [ИИН заявителя] [Адрес] [Серия свидетельства о государственной регистрации] [Номер свидетельства о государственной регистрации] [Дата (пере) регистрации] [ФИО руководителя]
Данные о представителе
[ФИО представителя] [Номер удостоверения личности] [Дата выдачи удостоверения личности представителя] [Орган выдавший удостоверение личности представителя] [Номер доверенности] [Дата доверенности]
Данные о контракте
[Номер контракта] [Дата заключения контракта]
Данные о товаре
Наименование товара
Тип ввода кода товара
Ввод кода вручную
Единица измерения
Количество товара
Масса товара
[Наименование товара]
[Тип ввода кода товара]
[Ввод кода вручную]
[Единица измерения]
[Количество товара]
[Масса товара]
Перечень прилагаемых документов:
___________________________________________
(наименование документов и количество страниц)
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений,
содержащихся в информационных системах, составляющих охраняемую законом тайну.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 12 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
(разрешительного документа)
на помещение минерального сырья
под таможенную процедуру
переработки вне таможенной территории"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории"
1
Наименование услугодателя
Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее ‒ портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частичная автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы – www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mps, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы –www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​comprom, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz порталы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі: 1414, 8-800-080-7777.
Бұйрыққа 10-қосымша
"Экспорты лицензияның
негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтарын және
қалдықтарын Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін
елдерден Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелу кезінде мемлекеттік
бақылау актісін беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ
ҚҰРЫЛЫС МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО
ПРОМЫШЛЕННОСТИ И
СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті"
республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское
государственное
учреждение "Комитет
промышленности"
Астана қ.
г. Астана
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), аффинирленген бағалы металдардың, бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау АКТІСІ
Күні
Астана қ.
№ __
Уәкілетті ұйымның бағалы металдарды, асыл тастарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы ережеге сәйкес:
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Өнеркәсіп комитеті республикалық мемлекеттік мекемесі, ________________, __________
(Басшының лауазымы) (Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)) Астана қ. тауар партиясын қараусыз мемлекеттік бақылау жүргізді.
Тауар: ___________________________, __________________________
(тауар атауы) (тауар коды)
Өтініш беруші ұсынған: ______________________________________
Келісімшарт бойынша әкелу үшін:___________ _______________
Келісімшартқа және ілеспе құжаттарға сәйкес:
тауардың массасы ______________,
тауардың құны ___________ валюта ______________________________ .
Құрамында бағалы металдар бар әкелінетін тауарларды мемлекеттік
бақылау нәтижелері:
Тауар одан әрі кедендік ресімдеу үшін ұсынылады мемлекеттік бақылау
өтініш беруші өкілінің қатысуымен жүргізілді: _________, ____________
жеке куәлік № ____________, берілген ________________ __________ ж.,
№ сенімхат ______ жылғы ___________________
Өтінім шығ.: № __________________ жылғы ________________ .
Мемлекеттік бақылаушы: _______________________, ________________
(Басшының лауазымы) (Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда))
Ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растаймын, мемлекеттік бақылау
жүргізуге наразылығым жоқ.
Басшының лауазымы Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Бұйрыққа 11-қосымша
"Минералдық шикізатты
кедендік аумақтан тыс қайта
өңдеудің кедендік рәсімімен
орналастыруға қорытынды
(рұқсат беру құжатын)
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Кімге: [УО атауы (мемлекеттік тілде)]
Кімнен: [заңды тұлғаның
лауазымы, Т.А.Ә. мекенжайы
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үйдің №, Пәтер №,
телефон) реквизиттер [БИН заявителя]
Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруге өтініш 20__ жылғы "__"_________ Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлға үшін - өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
[Ұйым атауы/өтініш берушінің Т.А.Ә.] [өтініш берушінің ЖСН] [мекенжайы] [жеке куәліктің нөмірі] [Жеке куәліктің берілген күні] [жеке куәліктің берілген органы] [ЖК ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың нөмірі] [[ЖК ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың берілген күні
заңды тұлғалар үшін-өтініш берушінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді немесе өтініш беруші шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат)
Ұйымның атауы / өтініш берушінің Т.А.Ә.] [өтініш берушінің ЖСН] [мекенжайы] [Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің сериясы] [мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі] [тіркеу күні (қайта)] [басшының аты-жөні]
Өкіл туралы деректер
[Өкілдің аты-жөні] [жеке куәліктің нөмірі] [өкілдің жеке куәлігінің берілген күні] [өкілдің жеке куәлігін берген орган] [сенімхаттың нөмірі] [сенімхаттың күні]]
Келісім-шарт туралы деректер
[Номер контракта] [Дата заключения контракта]
Тауар туралы деректер
Тауар атауы
Тауар кодын енгізу түрі
Кодты қолмен енгізу
Өлшем бірлігі
Тауар саны
Тауардың салмағы
Тауар атауы
Тауар кодын енгізу түрі
Кодты қолмен енгізу
Өлшем бірлігі
Тауар саны
Тауардың салмағы
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: ______________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші: __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
Бұйрыққа 12-қосымша
"Минералдық шикізатты
кедендік аумақтан тыс қайта
өңдеудің кедендік рәсімімен
орналастыруға қорытынды
(рұқсат беру құжатын)
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Минералдық шикізатты кедендік аумақтан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық түрде (толықтай автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсімімен минералды шикізатты орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі