Об утверждении Правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 599. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2024 года № 35570
В соответствии с подпунктом 18) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике" и подпунктом 125) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник".
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 544 "Об утверждении Правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25003);
2) приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 2 ноября 2022 года № 130 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 544 "Об утверждении Правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30404).
3. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего
образования Республики Казахстан
Д. Ахмед-заки
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и и
природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Исполняющий обязанности
министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 599
Правила присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник"

"Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 599 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 желтоқсанда № 35570 болып тіркелді
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 18) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 125) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидалары бекітілсін".
2. Мыналардың:
1) "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 қарашадағы № 544 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25003 болып тіркелген);
2) "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 қарашадағы № 544 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 2 қарашадағы № 130 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30404 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрдің
міндетін атқарушы
Д. Ахмед-заки
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрдің міндетін атқарушы
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 599 Бұйрықпен
бекітілген
"Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике" и подпунктом 125) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 и определяют порядок присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник" (далее – Премия) ученым, научным работникам научных организаций и организаций высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО) внесшим вклад в развитие науки и техники.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) апелляционная комиссия – комиссия, создаваемая уполномоченным органом в области науки для пересмотра результатов конкурса;
2) участник – гражданин Республики Казахстан, имеющий высшее образование, работающий в научной организации, организации высшего и (или) послевузовского образования или научном подразделении организации, получающий и реализующий результат научной и (или) научно-технической деятельности, предоставивший документы в соответствии с настоящими Правилами на участие в конкурсе;
3) Республиканская конкурсная комиссия – комиссия, создаваемая уполномоченным органом в области науки для присуждения Премии (далее – Комиссия).
Глава 2. Порядок присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник"
3. Уполномоченный орган в области науки (далее – уполномоченный орган) размещает объявление о проведении Конкурса на соискание ежегодной премии "Лучший научный работник" (далее – Конкурс) на своем официальном интернет-ресурсе.
4. Для участия в Конкурсе претенденты через информационную систему уполномоченного органа (далее – информационная система) представляют следующие документы:
1) заявку по форме на участие в Конкурсе на присуждение Премии согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сведения в соответствии с показателями оценки научных достижений претендента на присуждение Премии;
3) ходатайство (рекомендация) консультативно-совещательного органа научных организаций и ОВПО;
4) документ, удостоверяющий личность.
Документы на конкурс принимаются через информационную систему уполномоченным органом в течение 20 (двадцать) календарных дней со дня опубликования объявления о конкурсе.
5. Претенденты, документы которых содержат сведения, составляющие государственные секреты или служебную информацию ограниченного распространения с пометками "Для служебного пользования" и (или) "Конфиденциально" представляют их в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством о государственных секретах.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңның 6-бабының 18) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 125) тармақшасына сәйкес әзірленді және ғылым мен техниканы дамытуға үлес қосқан ғалымдарға, ғылыми ұйымдар мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ) ғылыми қызметкерлеріне "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын (бұдан әрі – Сыйлық) беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) апелляциялық комиссия – конкурстың нәтижелерін қайта қарау үшін ғылым саласындағы уәкілетті орган құратын комиссия;
2) қатысушы – ғылыми ұйымдарда, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында немесе ұйымның ғылыми бөлімшесінде жұмыс істейтін, жоғары білімі бар, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін алатын және іске асыратын, осы Қағидаларға сәйкес конкурсқа қатысуға құжаттар ұсынған Қазақстан Республикасының азаматы;
3) Республикалық конкурстық комиссия – ғылым саласындағы уәкілетті орган сыйлық беру үшін құратын комиссия (бұдан әрі – Комиссия).
2-тарау. "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру тәртібі
3. Ғылым саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) өзінің интернет-реcурсында "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы конкурсының (бұдан әрі – Конкурс) өтетіндігі туралы хабарландыру орналастырады.
4. Үміткерлер Конкурсқа қатысу үшін уәкілетті органның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы келесі құжаттарды тапсырады:
1) Сыйлықтарды алу конкурсына қатысу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес үлгідегі өтінім;
2) Сыйлық беруге үміткердің ғылыми жетістіктерін бағалау көрсеткіштеріне сәйкес мәліметтер;
3) ғылыми ұйымдардың және ЖЖОКБҰ консультативтік-кеңесші органының өтінішхаты (ұсынысы);
4) жеке басын куәландыратын құжаты.
Конкурсқа құжаттар уәкілетті орган конкурс туралы хабарландыруды жариялаған күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде ақпараттық жүйе арқылы қабылданады.
5. Құжаттары мемлекеттік құпияларды немесе "Қызмет бабында пайдалану үшін" және (немесе) "Құпия" деген белгісі бар таратылуы шектеулі қызметтік ақпараттарды қамтитын үміткерлер оларды мемлекеттік құпиялар туралы заңнамада белгіленген тәртіппен уәкілетті органға ұсынады.

6. Для рассмотрения конкурсных материалов и подготовки решений по вопросу присуждения Премий создается Комиссия, утверждаемая приказом уполномоченного органа.
Комиссия формируется из числа казахстанских ученых, представителей уполномоченного органа, отраслевых уполномоченных органов в области науки и научно-технической деятельности, научных организаций, ОВПО и научных общественных объединений.
Комиссия состоит не менее из 25 (двадцать пять) членов. Секретарь комиссии не является членом комиссии. Заседания Комиссии считаются правомочными при участии в них не менее двух третей от общего количества членов Комиссии.
Председатель Комиссии избирается из числа членов Комиссии путем открытого голосования простым большинством голосов из числа ее членов.
Члены Комиссии не принимают участия в работе Комиссии:
1) при наличии совместных публикаций с претендентом, включая соавторство за последние пять лет;
2) непосредственного руководства над претендентом конкурса, нахождения в его подчинении или оказания ему консультационных услуг в течение последних 5 (пять) лет;
3) при нахождении в браке (супружестве) или близком родстве с претендентом;
4) при нахождении в близком родстве с родителями, супругом (супругой) претендента;
5) если член Комиссии являлся или является научным руководителем диссертационной работы претендента.
7. Показатели оценки научных достижений претендента на присуждение Премии определяются Комиссией. Показатели оценки обеспечивают объективность, основываются на научно обоснованных фактах, методиках и (или) международном опыте.
8. Каждый претендент на присуждение Премии оценивается по следующим показателям оценки научных достижений:
1) наличие ученой степени, признанной в Республике Казахстан;
2) наличие ученого звания, присвоенного уполномоченным органом;
3) руководство научными проектами и программами по выбранному научному направлению;
4) наличие и качество научных результатов по выбранному научному направлению (статьи и/или обзоры в рецензируемых журналах, монографии, опубликованные в отечественных и зарубежных издательствах, в том числе главы в монографиях, патенты и другие);
5) наличие статей в престижных международных рецензируемых журналах по выбранному научному направлению в соавторстве с ведущими зарубежными учеными;
6) преподавание одной или нескольких дисциплин в ОВПО за последний год;
7) подготовка кадров, которым присуждена степень доктора философии (PhD) или доктора по профилю;
8) подтвержденные результаты научной и научно-технической деятельности по внедрению в производство;

6. Конкурстық құжаттарды қарау және сыйлықтарды тағайындау мәселесі бойынша шешімдер дайындау үшін уәкілетті органның бұйрығымен бекітілетін Комиссия құрылады.
Комиссия қазақстандық ғалымдар, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы уәкілетті органның, салалық уәкілетті органдардың, ғылыми ұйымдардың, ЖЖОКБҰ және ғылыми қоғамдық бірлестіктердің өкілдерінен қалыптастырылады.
Комиссия мүшелерінің саны кемінде 25 (жиырма бес) адамды құрайды. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды. Комиссия отырыстары оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде заңды деп есептеледі.
Комиссияның төрағасы Комиссия мүшелерінің арасынан ашық дауыс беру арқылы оның мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен сайланады.
Комиссия мүшелері комиссия жұмысына:
1) үміткермен соңғы бес жылдағы бірлескен авторлықты қоса алғанда, ортақ жарияланымдары болған жағдайда;
2) соңғы 5 (бес) жыл ішінде конкурсқа үміткерге тікелей басшылық жасаса, оның қарамағында болса немесе оған консультациялық қызметтер көрсетсе;
3) үміткермен некеде тұрған (ерлі-зайыпты болған) немесе жақын туыстық қатынаста болған жағдайда;
4) үміткердің ата-анасымен, жұбайымен (зайыбымен) жақын туыстық қатынаста болған жағдайда;
5) егер Комиссия мүшесі үміткердің диссертациялық жұмысының ғылыми жетекшісі болса немесе болып табылса қатыспайды.
7. Сыйлық беруге үміткердің ғылыми жетістіктерін бағалау көрсеткіштерін Комиссия айқындайды. Бағалау көрсеткіштері объективтілікті қамтамасыз етуге, ғылыми негізделген фактілерге, әдістемелерге және (немесе) халықаралық тәжірибеге негізделуге тиіс.
8. Сыйлық беруге үміткердің ғылыми жетістіктерін бағалау көрсеткіштері мынадай көрсеткіштерді қамтиды:
1) Қазақстан Республикасында танылған ғылыми дәреженің болуы;
2) уәкілетті органмен берілген ғылыми атағының болуы;
3) таңдалған ғылыми бағыт бойынша ғылыми жобалар мен бағдарламаларға басшылық ету;
4) таңдалған ғылыми бағыт бойынша ғылыми нәтижелердің болуы және сапасы (мақалалар және (немесе) шолулар, отандық және шетелдік журналдарда жарияланған монографиялар, оның ішінде монографиядағы тарау, патенттер, енгізулер және т.б.);
5) таңдаулы ғылыми бағыт бойынша беделді халықаралық рецензияланатын журналдарда жетекші шетелдік ғалымдармен бірлескен авторлықпен мақалалардың болуы;
6) соңғы жылы ЖЖОКБҰ-да кемінде бір пәнді немесе бірнеше пәндерді оқыту;
7) философия докторы (PhD) немесе сала докторы ғылыми дәрежесін алған кадрларды дайындау;
8) өндіріске енгізу үшін ғылыми және ғылыми-техникалық қызметтің расталған нәтижелері;

9) общественная работа, направленная на повышение качества, результативности и влияния научных исследований.
9. Из числа членов Комиссии формируются секции по областям науки для предварительного рассмотрения работ, выдвинутых на соискание Премий. Секции оценивают работы и дают заключение по каждому претенденту в соответствии с показателями оценки научных достижений, определенными Комиссией.
Работу секции возглавляет руководитель, избираемый открытым голосованием, простым большинством голосов членов, участвующих на заседании Комиссии. Каждая секция состоит не менее из 3 (три) членов.
Секции дают заключение в течение 5 (пять) рабочих дней со дня завершения приема заявок по каждому участнику в соответствии с показателями, определенными Комиссией.
По показателям оценки научных достижений в пункте 8 настоящих Правил секции подтверждают или не подтверждают соответствие представленных подтверждающих материалов и документов выбранным критериям. При наличии обоснованных сомнений секция не подтверждает указанную претендентом информацию и баллы.
10. При представлении претендентом заведомо недостоверных сведений, секции представляют в Комиссию предложение об исключении его из списка претендентов с письменным обоснованием, в сроки, предусмотренные в пункте 9 настоящих Правил. По решению Комиссии, участник исключается из списка претендентов и не допускается к участию в Конкурсе в течение последующих 3 (три) лет.
11. На основании заключений секций по каждому претенденту Комиссией рассчитываются баллы согласно показателям оценки научных достижений.
Результаты оформляются в виде ранжированных списков по баллам показателей оценки научных достижений претендентов, определенной Комиссией, в информационной системе по областям науки в отдельности. Результаты закрепляются протоколом секций, заверенной подписью каждого присутствующего члена и передаются на рассмотрение, на итоговое заседание Комиссии.
12. Комиссия на основании заключений секций, в течение 5 (пять) рабочих дней со дня их получения, вносит в уполномоченный орган решение по присуждению Премии.
Решение Комиссии о присуждении Премии принимается простым большинством голосов. При равенстве голосов членов Комиссии голос Председателя Комиссии является решающим.
Общее количество Премий распределяется между областями науки по решению Комиссии, в зависимости от количества поступивших заявок по каждому научному направлению.
13. Решение Комиссии обжалуется в порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Обжалование решений Комиссии осуществляется в течение одного календарного дня после официального опубликования предварительных результатов конкурса путем подачи жалобы в Апелляционную комиссию через информационную систему.
На этапе обжалования изменения в сведениях о научных достижениях и подтверждающих документах не допускается.
Апелляционная комиссия создается уполномоченным органом и не состоят из членов Комиссии.
Председатель апелляционной комиссии избирается из числа членов апелляционной комиссии путем открытого голосования простым большинством голосов из числа ее членов
По результатам рассмотрения заявлении в течении 5 (пять) рабочих дней Комиссия публикует мотивированный ответ через информационную систему.

9) ғылыми зерттеулердің сапасын, нәтижелілігін және әсерін арттыруға бағытталған қоғамдық жұмыс.
9. Комиссия мүшелерінің арасынан сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарды алдын ала қарау үшін ғылым салалары бойынша секциялар құрылады. Секциялар жұмыстарды бағалайды және Комиссия айқындаған ғылыми жетістіктерді бағалау көрсеткіштеріне сәйкес әрбір үміткер бойынша қорытынды береді.
Секция жұмысын Комиссия отырысына қатысатын мүшелердің көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы сайланатын секция басшысы басқарады. Әр секция кемінде 3 (үш) адамнан тұрады.
Секциялар Комиссия айқындаған көрсеткіштерге сәйкес әрбір қатысушы бойынша өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қорытынды береді.
Осы Қағидалардың 8-тармағындағы ғылыми жетістіктерді бағалау көрсеткіштері бойынша секциялар ұсынылған растайтын материалдар мен құжаттардың таңдалған көрсеткіштерге сәйкестігін растайды немесе растамайды. Негізделген күмән болған жағдайда секция үміткер көрсеткен ақпарат пен балдарды растамайды.
10. Үміткер көрінеу дұрыс емес мәліметтер ұсынған жағдайда, секциялар Комиссияға осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген мерзімде жазбаша негіздемесімен бірге оны үміткерлер тізімінен шығару туралы ұсыныс береді. Комиссияның шешімімен қатысушы үміткерлер тізімінен шығарылады және келесі 3 (үш) жыл ішінде Конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
11. Секция қорытындыларының негізінде әрбір үміткер бойынша Комиссия ғылыми жетістіктерді бағалау көрсеткіштеріне сәйкес балдарды есептейді.
Нәтижелер Комиссия айқындаған үміткерлердің ғылыми жетістіктерін бағалау көрсеткіштерінің балдары бойынша сараланған тізімдер түрінде ғылым салалары бойынша ақпараттық жүйеде жеке ресімделеді. Нәтижелер әрбір қатысушы мүшенің қолымен расталған секция хаттамасымен бекітіледі және комиссияның қорытынды отырысына қарауға беріледі.
12. Комиссия секциялардың қорытындылары негізінде оларды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға Сыйлық беру жөніндегі шешімді енгізеді.
Комиссияның сыйлық беру туралы шешімі көпшілік дауыспен қабылданады. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Сыйлықтардың жалпы саны Комиссияның шешімі бойынша ғылымның әрбір бағыты бойынша келіп түскен өтінімдердің санына байланысты ғылыми бағыттар арасында бөлінеді.
13. Комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес шағым жасалады.
Комиссияның шешімдеріне шағымдану конкурстың алдын ала нәтижелері ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік бір күн ішінде ақпараттық жүйе арқылы апелляциялық комиссияға шағым беру арқылы жүзеге асырылады.
Шағымдану кезеңінде ғылыми жетістіктер туралы мәліметтердегі, сондай-ақ растайтын құжаттардағы өзгерістерге жол берілмейді.
Апелляциялық комиссияны уәкілетті орган құрады және онда Комиссия мүшелері болмайды.
Апелляциялық комиссияның төрағасы апелляциялық комиссия мүшелерінің арасынан ашық дауыс беру арқылы оның мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен сайланады
Өтінішті қарау нәтижелері бойынша Комиссия 5 (бес) жұмыс күні ішінде негізделген жауапты ақпараттық жүйеде жариялайды.

14. Итоги Конкурса размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
15. По итогам Конкурса обладателю премии выдается свидетельство "О присуждении ежегодной премии "Лучший научный работник" в текущем году согласно приложению 2 к настоящим Правилам и на личный текущий счет обладателю премии выплачивается за счет средств республиканского бюджета государственная премия в размере 2000-кратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Приложение 1
к Правилам присуждения
ежегодной премии
"Лучший научный работник"
Форма
Заявка претендента Конкурса на присуждение ежегодной премии "Лучший научный работник"
Прошу допустить меня – Фамилия, имя и отчество (при его наличии) к участию в конкурсе на присуждение ежегодной премии "Лучший научный работник".
Сообщаю о себе следующие сведения:
1.
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, когда и кем выдан, индивидуальный идентификационный номер)
2.
Дата рождения (дд.мм.гг)
3.
Место работы (без сокращений)
4.
Должность (без сокращений)
5.
Образование (какое учебное заведение, факультет, в каком году окончил)
6.
Ученая степень/звание
7.
Награды, поощрения (государственные, ведомственные)
8.
Область науки
9.
ОРКИД (ORCID) (буквенно-цифровой код идентификации научных авторов)
10.
РисҰчерайди (ResearcherID) (Идентификатор ученого в базе Web of Science (Уэп оф сайнс), при наличии)
11.
Автор айди (Author ID) (Уникальный номер автора в базе Scopus (Скопус), при наличии)
12.
Индекс Хирша
13.
Электронный адрес
14.
Контактный телефон (домашний, мобильный)
Приложение 2
к Правилам присуждения
ежегодной премии
"Лучший научный работник"
Форма
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрлігі
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
Свидетельство
о присуждении ежегодной премии
"Лучший научный работник"___ года
выдается за высокие достижения в области
____________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Министр
Место для печати
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)

14. Конкурстың қорытындылары уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
15. Конкурс қорытындысы бойынша сыйлық иеленушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын тағайындау туралы" куәлік ағымдағы жылда беріледі және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 2000 еселенген мөлшерінде сыйлық иегерінің ағымдағы шотына республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік сыйлық төленеді.
"Үздік ғылыми қызметкер"
жыл сайынғы сыйлығын беру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру конкурсына үміткердің өтінімі
Маған – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) "Үздік ғылыми қызметкер" конкурсына қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын
Өзім туралы келесі мәліметтерді хабарлаймын:
1.
Жеке куәлігінің деректері (нөмірі, қашан және кім берді, жеке сәйкестендіру нөмірі)
2.
Туған күні, айы, жылы
3.
Жұмыс орны (қысқартуларсыз)
4.
Лауазымы (қысқартуларсыз)
5.
Білімі (қандай оқу орнын, факультетті қай жылы бітірді)
6.
Ғылыми дәрежесі/атағы
7.
Марапаттаулар, көтермелеулер (мемлекеттік, ведомстволық)
8.
Ғылым саласы
9.
ОРКИД (ORCID) (ғылыми авторларды сәйкестендірудің әріптік-сандық коды)
10.
Рисочерайди (ResearcherID) (бар болған жағдайда Web of Science (Уэп оф сайнс) базасындағы ғалымның идентификаторы)
11.
Автор айди (Author ID) (Автор айди) (бар болған жағдайда Scopus (Скопус) базасындағы автордың ерекше номері)
12.
Хирш индексі
13.
Электрондық мекен-жайы
14.
Байланыс телефоны (үй, ұялы)
"Үздік ғылыми қызметкер"
жыл сайынғы сыйлығын беру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
_____ жылғы "Үздік ғылыми қызметкер" сыйлығын тағайындау
туралы куәлігі __________ саласындағы
жоғары жетістіктері үшін
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) беріледі
Министр
Мөр орны
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)