Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Астане
Решение маслихата города Астаны от 29 марта 2024 года № 169/20-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 апреля 2024 года № 1377-01
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33110), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в городе Астане в размере 0 (ноль) процентов за каждые сутки от стоимости пребывания в местах размещения туристов.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
города Астаны
Е. Каналимов

Астана қаласында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 169/20-VIII шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 9 сәуірде № 1377-01 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласында шетелдіктер үшін туристерді орналастыру орындарында әрбір тәулік үшін болу құнынан туристік жарна мөлшерлемелері 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Е. Каналимов