О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султан от 24 ноября 2021 года № 104/15-VII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 6 мая 2024 года № 176/21-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 16 мая 2024 года № 1380-01
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султан от 24 ноября 2021 года № 104/15-VII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25676) следующие изменения:
преамбулу вышеуказанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33763), маслихат города Астаны РЕШИЛ:";
в приложении к вышеуказанному решению:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Совокупный доход услугополучателя исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи в порядке, определяемом приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33763) (далее - Правила предоставления жилищной помощи).";
часть первую пункта 8 изложить в новой редакции:
"8. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) один раз в квартал обращается в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) или на веб-портал "электронного правительства", согласно Правилам предоставления жилищной помощи.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов

"Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 104/15-VIІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 мамырдағы № 176/21-VIII шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 16 мамырда № 1380-01 болып тіркелді
Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 104/15-VIІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25676 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған шешімнің кіріспесі мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабына, "Тұрғын үй көмегін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33763 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
жоғарыда көрсетілген шешімге қосымшада:
3-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"3.Қызметті алушының жиынтық табысын уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсанға "Тұрғын үй көмегін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33763 болып тіркелген) (бұдан әрі - Тұрғын үй көмегін беру қағидалары) айқындалған тәртіппен есептейді.";
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Табысы аз отбасы (азамат) (немесе оның сенiмхатқа, заңдарға, сот шешiмiне не әкiмшiлiк құжатқа негiзделген өкiлi) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Тұрғын үй көмегін беру қағидаларына сәйкес тоқсанына бір рет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияға (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына жүгінеді.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов