О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/201-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 24 декабря 2024 года № 226-17
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:

"Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/201-VIII шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 24 желтоқсанда № 226-17 болып тіркелді
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно" от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 151) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
в таблице:

1. Шымкент қаласы мәслихатының "Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 151 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
кестеде:

строки, порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 заменить строками 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 17-1 следующего содержания:
"
11.
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Адалимумаб, раствор для инъекции 40 мг/0,4 мл, 0,4 мл
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
12.
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора 200 мг/10мл, 10 мл
13.
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора 80 мг/4 мл, 4 мл
14.

реттік нөмірлері 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-жолдар мынадай мазмұндағы 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 17-1 жолдармен ауыстырылсын:
"
11.
Ювенилдік идиопатикалық артрит жүйелік нұсқа
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді 40 мг/0,4 мл, 0,4 мл
Динамикалық байқауда тұрған балалар
12.
Тоцилизумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 200 мг/10 мл, 10 мл
13.
Тоцилизумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 80 мг/4 мл, 4 мл
14.

Тоцилизумаб, раствор для подкожных инъекций 162 мг/0,9 мл, 0,9 мл
15.
Инфликсимаб, порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для приготовления раствора для внутривенного введения 100 мг
16.
Голимумаб, раствор для инъекций 50 мг/0,5 мл, 0,5 мл
17.
Канакинумаб, раствор для подкожного введения, 150 мг/мл
17-1.
Анакинра, раствор для инъекций 100 мг/0,67 мл в предварительно заполненном шприце
";
строку порядковый номер 68 заменить строками 68 и 68-1 следующего содержания:
"
68.
Бронхиальная астма
Омализумаб, порошок для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем 150 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
68-1.
Тезепелумаб, раствор для подкожного введения 110 мг/мл
";

Тоцилизумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 162 мг/0,9 мл, 0,9 мл
15.
Инфликсимаб, вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ 100 мг
16.
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді 50 мг/0,5 мл, 0,5 мл
17.
Канакинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 150 мг/мл
17-1.
Анакинра, инъекцияға арналған ерітінді 100 мг/0,67 мл, алдын ала толтырылған шприцте
";
реттік нөмірі 68 жол мынадай мазмұндағы 68 және 68-1 жолдармен ауыстырылсын:
"
68.
Бронх демікпесі
Омализумаб, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ еріткішпен жиынтықта 150 мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
68-1.
Тезепелумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 110 мг/мл
";

строки, порядковые номера 69, 70, 70-1 заменить строками 69, 70 следующего содержания:
"
69.
Первичные иммунодефициты
Ингибитор С1-эстеразы человеческий, полученный из плазмы, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 МЕ
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
70.
Ланаделумаб, раствор для подкожного введения 300мг/2мл (150мг/мл)
";
строку порядковый номер 101 заменить строками 101 и 101-1 следующего содержания:
"
101.
Псориаз
Гуселькумаб, раствор для подкожного введения, 100 мг/1,0 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
101-1.
Секукинумаб, раствор для подкожного введения 150 мг/мл 1 мл
";
дополнить строками, порядковые номера 104-106 следующего содержания:
"
104.
Нейрофиброматоз
1 типа
Селуметиниб, капсулы 10 мг, 25 мг
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
105.
Оптиконевромиелит (болезнь Девика)
Сатрализумаб, раствор для подкожного введения, 120 мг/1 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше, находящиеся под динамическим наблюдением
106.
Первичная легочная гипертензия
Селексипаг таблетки, покрытые пленочной оболочкой 200 мкг, 800 мкг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше, находящиеся под динамическим наблюдением
".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Шымкент Б. Нарымбетов

реттік нөмірлері 69, 70, 70-1 жолдар мынадай мазмұндағы 69, 70 жолдармен ауыстырылсын:
"
69.
Бастапқы иммун тапшылықтары
Плазмадан алынған С1 ингибитор - адам эстеразасы, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500 ХБ
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
70.
Ланаделумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 300мг/2мл (150мг/мл)
";
реттік нөмірі 101 жол мынадай мазмұндағы 101 және 101-1 жолдармен ауыстырылсын:
"
101.
Псориаз
Гуселькумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді, 100 мг/1,0 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
101-1.
Секукинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 150 мг/мл 1 мл
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 104-106 жолдармен толықтырылсын:
"
104.
1 типті Нейрофиброматоз
Селуметиниб, капсулалар 10 мг, 25 мг
Динамикалық байқауда тұрған балалар
105.
Оптиконевромиелит (Девик ауруы)
Сатрализумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 120 мг/1 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
106.
Өкпелік бастапқы гипертензия
Селексипаг, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 200 мкг, 800 мкг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов