Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Семей области Абай
Решение маслихата города Семей области Абай от 28 июня 2024 года № 28/153-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 3 июля 2024 года № 297-18
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан " О правовых актов" маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) по городу Семей, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Семей, подлежащих налогообложению по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, в зависимости от категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Семей близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Признать утратившим силу решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области "Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Семей" от 22 апреля 2019 года № 37/257-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5931).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Семей
Д. Шакаримов
Приложение 1 к решению
маслихата города Семей области
Абай
от 28 июня 2024 года
№ 28/153- VIII
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа, автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги), пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки (паркинги), встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки (паркинги), расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
маслихата города Семей области
Абай
от 28 июня 2024 года
№ 28/153- VIII
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в расчете на один квадратный метр площади (тенге)
Увеличение базовых ставок
1
1 категория
8,68
в 10 раз
2
2 категория
8,68
в 9 раз
3
3 категория
8,68
в 8 раз

Абай облысы Семей қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 28/153-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 3 шілдеде № 297-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505-бабына, 509-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27- бабына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерді қоспағанда, елді мекендердің жеріне арналған базалық салықтық мөлшерлемесі бойынша салық салынатын Семей қаласы бойынша автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлер үшін базалық салықтық мөлшерлемесі автотұрақтардың (паркингтердің) санатына байланысты осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген басқа санаттардағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелері қолданылатын жақын орналасқан елді мекен болып Семей қаласы айқындалсын.
4. Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 37/257-VI "Семей қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5931 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы
Д. Шакаримов
Абай облысы
Семей қаласы мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 28/153- VIII шешіміне
1 - қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Категории
1
Жабық үлгідегі жерүсті автотұрақтар (паркингтерге), ашық үлгідегі автотұрақтар (паркингтерге)
1-санат
2
Өзге мақсаттағы ғимараттарға жапсарлай салынған автотұрақтар (паркингтерге), өзге мақсаттағы ғимараттарға кіріктірілген автотұрақтар (паркингтерге)
2-санат
3
Ғимараттардың астында жерасты, жертөле, цоколь немесе жерүсті төменгі қабаттарда орналасқан автотұрақтар (паркингтерге)
3-санат
Абай облысы
Семей қаласы мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 28/153- VIII шешіміне
2 - қосымша
Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Алаңның бір шаршы метріне есептегенде автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелер (теңге)
Базалық мөлшерлемелердің ұлғаюы
1
1-санат
8,68
10 есе
2
2-санат
8,68
9 есе
3
3-санат
8,68
8 есе