Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглащающая сторона, туроператор) по Аягозскому району на 2024 год
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 16 апреля 2024 года № 12/213-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 26 апреля 2024 года № 273-18
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года №181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №33110), маслихат Аягозского района РЕШИЛ:
1. Утвердить по Аягозскому району ставки туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглащающая сторона, туроператор) в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья, за каждые сутки пребывания на 2024 год в размере 0 (ноль) процентов.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Аягозского районного маслихата
А. Ибрайшин

Аягөз ауданы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) үшін 2024 жылға туристік жарна мөлшерлемесін бекіту туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 сәуірдегі № 12/213-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 26 сәуірде № 273-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi №181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық мемлекеттік тіркеу тізілімінде №33110 болып тіркелген) сәйкес, Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз ауданы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) үшін хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болатын әрбір тәулік үшін алынатын туристік жарна мөлшерлемелері 2024 жылға 0 (нөл) пайыз көлемінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аягөз аудандық мәслихат төрағасы
А. Ибрайшин