Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета области Жетісу
Постановление акимата области Жетісу от 20 мая 2024 года № 144. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 21 мая 2024 года № 212-19
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета области Жетісу согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Жетісу.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Жетісу Б. Исабаев
Приложение к постановлению акимата области Жетісу от 20 мая 2024 года № 144
Порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета области Жетісу
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета области Жетісу (далее - Организации) разработан в соответствии с нормами Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" в целях поощрения работников Организаций за надлежащее выполнение должностных (служебных) обязанностей, а также охватывает повышения их материальной заинтересованности в своевременном и качественном выполнении функций и задач.
2. Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников Организации устанавливаются за счет средств местного бюджета, по решению соответствующих местных представительных органов.
Глава 2. Порядок установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета

Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындау туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 мамырдағы № 144 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2024 жылы 21 мамырда № 212-19 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы №1193 қаулысына сәйкес, Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттары айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жетісу облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысының әкімі Б. Исабаев
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 мамырдағы № 144 Қаулыға қосымша
Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар (бұдан әрі - Ұйымдар) жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттары Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы №1193 қаулысының нормаларына сәйкес, Ұйымдар қызметкерлерін лауазымдық (қызметтік) міндеттерін тиісінше орындағаны үшін көтермелеу мақсатында әзірленді, сондай-ақ олардың функциялары мен міндеттерін уақытылы және сапалы орындауға материалдық қызығушылығын арттыруды қамтиды.
2. Ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын тиісті жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен белгіленеді.
2-тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі

3. Установление стимулирующих надбавок к должностному окладу производится приказом руководителя Организации либо лица, его замещающего, на основании письменного представления руководителей самостоятельных структурных подразделений Организации.
4. В представлении указываются фамилия и должность работника, основания и размер устанавливаемой надбавки.
5. Представление рассматривается руководителем Организации либо лицом его замещающим в срок не более 10-ти рабочих дней.
6. Руководитель Организации либо лицо его замещающий в результате рассмотрения представления согласовывает либо отказывает с обоснованием причин отказа в установлении стимулирующей надбавки к должностному окладу.
Глава 3. Условия установления стимулирующих надбавок
7. Основные показатели, характеризующие результаты деятельности работника, дающими право на установление стимулирующих надбавок:
1) образцовое и безупречное выполнение должностных обязанностей, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе;
2) выполнение неотложной и заранее непредвиденной работы, от срочного выполнения которой зависит в дальнейшем нормальная (бесперебойная) работа Организации;
3) возложение на него расширенного круга обязанностей, достаточный опыт (стаж) и навыки в работе, сочетающиеся с высоким профессиональным уровнем и компетенцией, с успешным их применением на практике, а также другие показатели;
4) работнику осуществляющему работу с документами, содержащими сведения, составляющие государственные секреты, в зависимости от объема их исполнения, а также за ограничение некоторых его прав и дополнительную ответственность;
5) при переводе (назначении) работника на нижеоплачиваемую должность (более легкую работу), связанном с объективными обстоятельствами: трудовое увечье, профессиональное заболевание или иное повреждение здоровья, полученное в связи с исполнением трудовых обязанностей в этом Организации, до восстановления трудоспособности либо установления инвалидности.

3. Лауазымдық айлықақыға ынталандыру үстемеақыларын белгілеу Ұйымдардың дербес құрылымдық бөлімшелері басшыларының жазбаша ұсынысы негізінде Ұйым басшысының не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен жүргізіледі.
4. Ұсынымда жұмыскердің тегі мен лауазымы, үстемеақының негіздері мен мөлшері көрсетіледі.
5. Ұсыным Ұйым басшысы не оны алмастыратын тұлғамен 10 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаралады.
6. Ұйымның басшысы не оны алмастыратын тұлға ұсынымды қарау нәтижесінде лауазымдық айлықақыға ынталандыру үстемеақысын белгілеуден бас тарту себептерін негіздей отырып бас тартады немесе келіседі.
3-тарау. Ынталандыру үстемеақыларын белгілеу шарттары
7. Ынталандыру үстемеақыларын белгілеу құқығын беретін жұмыскердің қызметінің нәтижелерін сипаттайтын негізгі көрсеткіштер:
1) лауазымдық міндеттерді үлгілі және мінсіз орындау, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындау және жұмыстағы басқа да жетістіктер;
2) Ұйымның одан әрі қалыпты (үздіксіз) жұмыс істеуі оның шұғыл орындалуына байланысты болатын кезек күттірмейтін және алдын ала күтілмеген жұмыстарды орындау;
3) оған міндеттердің кеңейтілген аясы жүктелгені, жоғары кәсіптік деңгеймен және құзыреттілікпен, оларды практикада табысты қолданумен ұштасатын жұмыста жеткілікті тәжірибесі (өтілі) және дағдысы, сондай-ақ басқа да көрсеткіштері;
4) мемлекеттік құпиялардан тұратын мәліметтерді қамтитын құжаттармен жұмыстарды жүзеге асыратын жұмыскерге олардың орындалған көлеміне қарай, сондай-ақ оның кейбір құқықтарына шек қойылғаны және қосымша жауапкершілігі үшін;
5) жұмыскерді ақиқатты жағдайларға байланысты төмен ақы төленетін лауазымға (неғұрлым жеңіл жұмысқа) ауыстыру (тағайындау) кезінде: еңбек ету кезінде мертігу, кәсіби науқас немесе еңбек қабілеттігін қалпына келтіргенге не мүгедектік белгіленгенге дейін осы Ұйымда еңбек міндеттемелерін орындауға байланысты денсаулығының өзге де бұзылуы.