О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 13 июля 2020 года № 66/708 "О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Абайского района"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14 марта 2024 года № 16/155. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 15 марта 2024 года № 6573-09
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 13 июля 2020 года № 66/708 "О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Абайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5951) следующие изменения:
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель Абайского районного маслихата Д. Сакенов
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 14 марта 2024 года
№ 16/155
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/708
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Абайском районе
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Абайском районе:
1) площадка по периметру дороги напротив дома № 11 микрорайона 3 города Абай. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 500 человек;
2) площадь перед зданием районного Дома культуры, расположенного по адресу: город Абай, улица Абая, 23а. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 2000 человек;
3) площадь перед зданием Дома культуры "Энергетик", расположенного по адресу: поселок Топар, улица Казыбек би, 5. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 1000 человек;
4) маршруты шествий и демонстраций в Абайском районе:
по улице Шерубай батыра города Абай от пересечения улиц Сакена Сейфуллина и Шерубай батыра до пересечения улиц Шерубай батыра и Алии Молдагуловой;
по улице Динмухамеда Кунаева поселка Топар от пересечения улиц Казыбек би и Динмухамеда Кунаева до пересечения улиц Гагарина и Динмухамеда Кунаева.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.

Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі "Абай ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы" № 66/708 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 наурыздағы № 16/155 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 15 наурызда № 6573-09 болып тіркелді
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі "Абай ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы" № 66/708 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5951 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д. Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 14 наурыздағы
№ 16/155 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдедегі
№ 66/708 шешіміне
1 қосымша
Абай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары
Абай ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) Абай қаласының 3 ықшам аудандағы № 11 үйге қарама-қарсы жолдың периметрі бойынша алаң. Шекті толу нормасы – 500 адам;
2) Абай қаласы, Абай көшесі, 23а мекен-жайы бойынша орналасқан аудандық Мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң. Шекті толу нормасы – 2000 адам;
3) Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Энергетик" мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң. Шекті толу нормасы – 1000 адам;
4) Абай ауданында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
Абай қаласы Шерубай батыр көшесі бойымен Сәкен Сейфуллин және Шерубай батыр көшелерінің қиылысынан Шерубай батыр және Әлия Молдағұлова көшелерінің қиылысына дейін;
Топар кентінің Дінмұхамед Қонаев көшесі бойынша Қазыбек би және Дінмұхамед Қонаев көшесінің қиылысынан Гагарин көшелері мен Дінмұхамед Қонаев көшесінің қиылысына дейін.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.

2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Абайского районного маслихата
от 14 марта 2024 года
№ 16/155
Приложение 2 к решению
Абайского районного маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/708
Границы прилегающих территорий, на которых запрещено проведение пикетирования в Абайском районе
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов Абайского района:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 14 наурыздағы
№ 16/155 шешіміне
2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдедегі
№ 66/708 шешіміне
2 қосымша
Абай ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Абай ауданының келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекарасы айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбырларда, ұлттық электр желілерінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес аумақтарда тыйым салынады.