Об утверждении ставки туристского взноса для иностранцев в Абайском районе Карагандинской области на 2024 год
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 12 июня 2024 года № 20/194. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 13 июня 2024 года № 6606-09. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33110), Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставку туристского взноса на 2024 год для иностранцев в Абайском районе в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального публикования.
Председатель Абайского районного маслихата Д. Сакенов

Қарағанды облысының Абай ауданында шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2024 жылғы 12 маусымдағы № 20/194 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 маусымда № 6606-09 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай ауданында шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемесін хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болу құнының 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д. Сакенов