О внесении изменений в решение Бухар-Жырауского районного маслихата от 7 февраля 2024 года № 5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 26 июня 2024 года № 7. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 27 июня 2024 года № 6618-09
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 12 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 7 февраля 2024 года №5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6556-09) следующие изменения:
подпункт 1 пункта 3 главы 1 Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района, утвержденных указанным решением, изложить в следующей редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
первый абзац пункта 8 главы 2 Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района, утвержденных указанным решением, изложить в следующей редакции:
"при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара – в течении шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации одному из собственников жилья (жилого строения) - в размере 100 месячного расчетного показателя, без учета среднедушевого дохода, единовременно;";
восьмой абзац пункта 8 главы 2 Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бухар-Жырауского района, утвержденных указанным решением, изложить в следующей редакции:
"многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын Алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" 1 и 2 степени, многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования Бухар-Жырауского района в едином размере 50 % от стоимости оплаты дошкольной организации образования, без учета среднедушевого дохода;".

Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 ақпандағы № 5 "Бұқар жырау ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 маусымдағы № 7 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 маусымда № 6618-09 болып тіркелді
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 ақпандағы 12 сессиясының №5 "Бұқар жырау ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6556-09 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
әлеуметтік көмек көрсету қағидаларының 1-тарауның 3-тармағының 1-тармақшасы көрсетілген шешіммен бекітілген, оның мөлщерін белгілеудің және Бұқар жырау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
көрсетілген шешіммен бекітілген Бұқар жырау ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларының 2- тарауының 8 – тармағының бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне барлық дүлей зілзаланы немесе өртті өндіріп алу кезінде – өмірлік қиын жағдайы басталған сәттен бастап алты ай ішінде тұрғын үй (тұрғын үй құрылысы) иелерінің бірі - 100 ай мөлшерінде есептік көрсеткіш, жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда, біржолғы;";
көрсетілген шешіммен бекітілген Бұқар жырау ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларының 2- тарауының 8 – тармағының сегізінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ 1 және 2 дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға, Бұқар Жырау ауданының мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және оқитын балалары бар көп балалы отбасыларға құнының 50% бірыңғай мөлшерде мектепке дейінгі білім беру ұйымына жан басына шаққандағы орташа табысты есептемегенде;".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата А. Әли

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Әли