О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Костанайской области от 31 марта 2020 года № 125 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 4 мая 2024 года № 184. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 14 мая 2024 года № 10200-10
Акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Костанайской области" от 31 марта 2020 года № 125 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9107) следующие изменения и дополнения:
в Государственном списке памятников истории и культуры местного значения Костанайской области, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строками, порядковые номера 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, следующего содержания:
"
3-1.
Курган "с усами" Жыланды 1, ранний железный век
археология
50 километров к юго-востоку от села Убаганское
52˚ 40′ 24,41″ N;
64˚ 37′ 43,39″ Е
3-2.
Одиночный курган Степное 1, ранний железный век – средневековье
археология
43 километра к северо-востоку от села Убаганское
53˚ 17′ 12,49″ N;
64˚ 51′ 27,17″ Е
3-3.
Одиночный курган Талды 1, ранний железный век – средневековье
археология
50 километров к северо-востоку от села Убаганское
53˚ 17′ 44,00″ N;
64˚ 58′ 12,93″ Е
3-4.
Курганная группа Талды 3, ранний железный век – средневековье
археология
50 километров к северо-востоку от села Убаганское
53˚ 16′ 29,69″ N;
64˚ 59′ 08,74″ Е
";
дополнить строками, порядковые номера 365-1, 365-2, 365-3, 365-4, 365-5, 365-6, 365-7, 365-8, 365-9, 365-10, 365-11, 365-12, 365-13, 365-14, 365-15, 365-16, 365-17, 365-18, 365-19, следующего содержания:
"
365-1.
Стоянка Глебовка 1, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
26 километров к юго-западу от села Денисовка
52˚ 15′ 17,61″ N;
61˚ 31′ 45,50″ Е
365-2.
Погребальный комплекс Жаксы-Алаколь, ранний железный век – XIX-XX века
археология
35 километров к северо-востоку от села Денисовка
52˚45′ 01,44″ N;
61˚51′ 43,57″ Е
365-3.
Курганная группа Заайетское 1, ранний железный век – средневековье
археология
53 километра к северу от села Денисовка
52˚ 54′ 36,48″ N;
61˚ 32′ 47,31″ Е
365-4.
Укрепленное поселение Заайетское 2, датировка не определена
археология
54 километра к северу от села Денисовка
52˚ 54′ 42,62″ N;
61˚ 32′ 03,24″ Е
365-5.
Укрепленное поселение Қамысты (Первомайское), эпоха бронзы
археология
60 километров к северо-западу от села Денисовка
52˚ 40′ 38,15″ N;

Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 125 "Қостанай облысының жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2024 жылғы 4 мамырдағы № 184 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 14 мамырда № 10200-10 болып тіркелді
Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы әкімдігінің "Қостанай облысының жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" 2020 жылғы 31 наурыздағы № 125 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9107 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қостанай облысының жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 3-1, 3-2, 3-3, 3-4-жолдармен толықтырылсын:
"
3-1.
Жыланды 1 "мұртты" қорғаны, ерте темір дәуірі
археология
Обаған ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 50 шақырым
52˚ 40′ 24,41″ N;
64˚ 37′ 43,39″ Е
3-2.
Степное 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Обаған ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 43 шақырым
53˚ 17′ 12,49″ N;
64˚ 51′ 27,17″ Е
3-3.
Талды 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Обаған ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 50 шақырым
53˚ 17′ 44,00″ N;
64˚ 58′ 12,93″ Е
3-4.
Талды 3 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Обаған ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 50 шақырым
53˚ 16′ 29,69″ N;
64˚ 59′ 08,74″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 365-1, 365-2, 365-3, 365-4, 365-5, 365-6, 365-7, 365-8, 365-9, 365-10, 365-11, 365-12, 365-13, 365-14, 365-15, 365-16, 365-17, 365-18, 365-19-жолдармен толықтырылсын:
"
365-1.
Глебовка 1 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 26 шақырым
52˚ 15′ 17,61″ N;
61˚ 31′ 45,50″ Е
365-2.
Жақсы-Алакөл жерлеу кешені, ерте темір дәуірі – XIX-XX ғасырлар
археология
Денисовка ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 35 шақырым
52˚45′ 01,44″ N;
61˚51′ 43,57″ Е
365-3.
Заайетское 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан солтүстікке қарай 53 шақырым
52˚ 54′ 36,48″ N;
61˚ 32′ 47,31″ Е
365-4.
Заайетское 2 бекініс қонысы, мерзімі анықталмаған
археология
Денисовка ауылынан солтүстікке қарай 54 шақырым
52˚ 54′ 42,62″ N;
61˚ 32′ 03,24″ Е
365-5.
Қамысты (Первомайское) бекініс қонысы, қола дәуірі
археология
Денисовка ауылынан солтүстік-батысқа қарай 60 шақырым
52˚ 40′ 38,15″ N;

60˚ 57′ 06,17″ Е
365-6.
Поселение Қарасор 1, эпоха мезолита – эпоха энеолита
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 20′ 59,28″ N;
62˚ 26′ 25,38″ Е
365-7.
Стоянка Қарасор 2, эпоха мезолита – эпоха энеолита
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 20′ 51,51″ N;
62˚ 26′ 28,81″ Е
365-8.
Стоянка Қарасор 3, эпоха энеолита – ранний железный век
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 20′ 51,42″ N;
62˚ 26′ 38,77″ Е
365-9.
Одиночный курган Қарасор 4, ранний железный век – средневековье
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 21′ 06,12″ N;
62˚ 26′ 38,56″ Е
365-10.
Стоянка Қарасор 5, эпоха мезолита
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 21′ 00,06″ N;
62˚ 26′ 13,27″ Е
365-11.
Стоянка Қарасор 6, эпоха мезолита
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 21′ 01,85″ N;
62˚ 26′ 15,26″ Е
365-12.
Стоянка Қарасор 7, эпоха мезолита
археология
48 километров к юго-востоку от села Денисовка
52˚ 21′ 02,13″ N;
62˚ 26′ 23,82″ Е
365-13.
Поселение Шоқыбай 1, эпоха бронзы
археология
22 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 30,25″ N;
61˚ 35′ 12,30″ Е
365-14.
Поселение Шоқыбай 2, эпоха бронзы
археология
22 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 32,47″ N;
61˚ 35′ 18,33″ Е
365-15.
Одиночный курган Шоқыбай 3, ранний железный век – средневековье
археология
22 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 29,49″ N;
61˚ 35′ 15,06″ Е
365-16.
Курганная группа Шоқыбай 4, ранний железный век – средневековье
археология
23 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 33,06″ N;
61˚ 33′ 20,92″ Е
365-17.
Одиночный курган Шукубай 5, ранний железный век – средневековье
археология
23 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 33,99″ N;
61˚ 33′ 10,30″ Е
365-18.
Могильник Шукубай 6, ранний железный век – средневековье
археология
23 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 33,81″ N;
61˚ 32′ 58,47″ Е
365-19.
Одиночный курган Шукубай 7, ранний железный век – средневековье
археология
23 километра к юго-западу от села Денисовка
52˚ 16′ 40,12″ N;
61˚ 33′ 01,44″ Е
";
строки, порядковые номера 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 582, 583, 584, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 584-1, 584-2, 584-3, 584-4, 584-5, 584-6, 584-7, 584-8, 584-9, 584-10, 584-11, 584-12, 584-13, 584-14, 584-15, 584-16, 584-17, 584-18, 584-19, 584-20, 584-21, 584-22, 584-23, 584-24, 584-25, следующего содержания:
"
584-1.
Одиночный курган Аққарға 1, ранний железный век – средневековье
археология
76 километров к югу от города Житикара

60˚ 57′ 06,17″ Е
365-6.
Қарасор 1 қонысы, мезолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 20′ 59,28″ N;
62˚ 26′ 25,38″ Е
365-7.
Қарасор 2 тұрағы, мезолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 20′ 51,51″ N;
62˚ 26′ 28,81″ Е
365-8.
Қарасор 3 тұрағы, энеолит дәуірі – ерте темір дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 20′ 51,42″ N;
62˚ 26′ 38,77″ Е
365-9.
Қарасор 4 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 21′ 06,12″ N;
62˚ 26′ 38,56″ Е
365-10.
Қарасор 5 тұрағы, мезолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 21′ 00,06″ N;
62˚ 26′ 13,27″ Е
365-11.
Қарасор 6 тұрағы, мезолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 21′ 01,85″ N;
62˚ 26′ 15,26″ Е
365-12.
Қарасор 7 тұрағы, мезолит дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
52˚ 21′ 02,13″ N;
62˚ 26′ 23,82″ Е
365-13.
Шоқыбай 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 22 шақырым
52˚ 16′ 30,25″ N;
61˚ 35′ 12,30″ Е
365-14.
Шоқыбай 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 22 шақырым
52˚ 16′ 32,47″ N;
61˚ 35′ 18,33″ Е
365-15.
Шоқыбай 3 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 22 шақырым
52˚ 16′ 29,49″ N;
61˚ 35′ 15,06″ Е
365-16.
Шоқыбай 4 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 23 шақырым
52˚ 16′ 33,06″ N;
61˚ 33′ 20,92″ Е
365-17.
Шоқыбай 5 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 23 шақырым
52˚ 16′ 33,99″ N;
61˚ 33′ 10,30″ Е
365-18.
Шоқыбай 6 қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 23 шақырым
52˚ 16′ 33,81″ N;
61˚ 32′ 58,47″ Е
365-19.
Шоқыбай 7 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Денисовка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 23 шақырым
52˚ 16′ 40,12″ N;
61˚ 33′ 01,44″ Е
";
реттік нөмірлері 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 582, 583, 584-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 584-1, 584-2, 584-3, 584-4, 584-5, 584-6, 584-7, 584-8, 584-9, 584-10, 584-11, 584-12, 584-13, 584-14, 584-15, 584-16, 584-17, 584-18, 584-19, 584-20, 584-21, 584-22, 584-23, 584-24, 584-25-жолдармен толықтырылсын:
"
584-1.
Аққарға 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстікке қарай 76 шақырым

51˚ 29′ 20,75″ N;
60˚ 18′ 26,42″ E
584-2.
Одиночный курган Желқуар 23, ранний железный век – средневековье
археология
22 километра к северу от города Житикара
52˚ 22′ 10,07″ N;
61˚ 16′ 08,82″ E
584-3.
Одиночный курган Желқуар 24, ранний железный век – средневековье
археология
23 километра к северу от города Житикара
52˚ 22′ 54,60″ N;
61˚ 14′ 05,12″ E
584-4.
Одиночный курган Желқуар 25, ранний железный век – средневековье
археология
24 километра к северу от города Житикара
52˚ 23′ 05,03″ N;
61˚ 14′ 06,08″ E
584-5.
Одиночный курган Желқуар 26, ранний железный век – средневековье
археология
24 километра к северу от города Житикара
52˚ 23′ 10,67″ N;
61˚ 13′ 54,54″ E
584-6.
Могильник Желқуар 27, ранний железный век – средневековье
археология
25 километров к северу от города Житикара
52˚ 23′ 31,43″ N;
61˚ 14′ 01,05″ E
584-7.
Одиночный курган Желқуар 28, ранний железный век – средневековье
археология
26 километров к северу от города Житикара
52˚ 23′ 57,18″ N;
61˚ 13′ 41,63″ E
584-8.
Одиночный курган Желқуар 29, ранний железный век – средневековье
археология
20 километров к северу от города Житикара
52˚ 20′ 47,32″ N;
61˚ 09′ 34,10″ E
584-9.
Одиночный курган Жітіқара 9, ранний железный век – средневековье
археология
7 километров к югу от города Житикара
52˚ 06′ 43,92″ N;
61˚ 09′ 32,60″ E
584-10.
Геоглиф линия Жітіқара, ранний железный век
археология
20 километров к юго-западу от города Житикара
52˚ 03′ 12,11″ N;
61˚ 00′ 47,13″ Е
584-11.
Поселение Забеловка 1, эпоха бронзы
археология
16 километров к северу от города Житикара
52˚ 18′ 44,93″ N;
61˚ 17′ 41,51″ E
584-12.
Курганная группа Көктау 3, ранний железный век – средневековье
археология
48 километров к юго-западу от города Житикара
51˚ 52′ 17,27″ N;
60˚ 43′ 37,28″ Е
584-13.
Курганная группа Қотыртас 1, ранний железный век – средневековье
археология
13 километров к югу от города Житикара
52˚ 03′ 19,50″ N;
61˚ 11′ 12,12″ Е
584-14.
Одиночный курган Львовка 2, ранний железный век – средневековье
археология
18 километров к востоку от города Житикара
52˚ 12′ 35,24″ N;
61˚ 29′ 20,15″ Е
584-15.
Стоянка Мешіт 13, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
29 километров к юго-востоку от города Житикара
52˚ 01′ 47,46″ N;
61˚ 34′ 59,02″ Е
584-16.
Стоянка Мешіт 14, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
29 километров к юго-востоку от города Житикара
52˚ 01′ 51,48″ N;
61˚ 35′ 06,36″ Е
584-17.
Стоянка Мешіт 15, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
28 километров к юго-востоку от города Житикара
52˚ 02′ 09,42″ N;
61˚ 35′ 27,03″ Е
584-18.
Одиночный курган Мешіт 16, ранний железный век – средневековье
археология
28 километров к юго-востоку от города Житикара

51˚ 29′ 20,75″ N;
60˚ 18′ 26,42″ E
584-2.
Желқуар 23 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 22 шақырым
52˚ 22′ 10,07″ N;
61˚ 16′ 08,82″ E
584-3.
Желқуар 24 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 23 шақырым
52˚ 22′ 54,60″ N;
61˚ 14′ 05,12″ E
584-4.
Желқуар 25 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 24 шақырым
52˚ 23′ 05,03″ N;
61˚ 14′ 06,08″ E
584-5.
Желқуар 26 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 24 шақырым
52˚ 23′ 10,67″ N;
61˚ 13′ 54,54″ E
584-6.
Желқуар 27 қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 25 шақырым
52˚ 23′ 31,43″ N;
61˚ 14′ 01,05″ E
584-7.
Желқуар 28 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 26 шақырым
52˚ 23′ 57,18″ N;
61˚ 13′ 41,63″ E
584-8.
Желқуар 29 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 20 шақырым
52˚ 20′ 47,32″ N;
61˚ 09′ 34,10″ E
584-9.
Жітіқара 9 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстікке қарай 7 шақырым
52˚ 06′ 43,92″ N;
61˚ 09′ 32,60″ E
584-10.
Жітіқара желісі геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 20 шақырым
52˚ 03′ 12,11″ N;
61˚ 00′ 47,13″ Е
584-11.
Забеловка 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан солтүстікке қарай 16 шақырым
52˚ 18′ 44,93″ N;
61˚ 17′ 41,51″ E
584-12.
Көктау 3 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 48 шақырым
51˚ 52′ 17,27″ N;
60˚ 43′ 37,28″ Е
584-13.
Қотыртас 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстікке қарай 13 шақырым
52˚ 03′ 19,50″ N;
61˚ 11′ 12,12″ Е
584-14.
Львовка 2 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан шығысқа қарай 18 шақырым
52˚ 12′ 35,24″ N;
61˚ 29′ 20,15″ Е
584-15.
Мешіт 13 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 29 шақырым
52˚ 01′ 47,46″ N;
61˚ 34′ 59,02″ Е
584-16.
Мешіт 14 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 29 шақырым
52˚ 01′ 51,48″ N;
61˚ 35′ 06,36″ Е
584-17.
Мешіт 15 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 28 шақырым
52˚ 02′ 09,42″ N;
61˚ 35′ 27,03″ Е
584-18.
Мешіт 16 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 28 шақырым

52˚ 02′ 20,80″ N;
61˚ 35′ 25,24″ Е
584-19.
Одиночный курган Мешіт 17, ранний железный век – средневековье
археология
29 километров к востоку от города Житикара
52˚ 04′ 13,71″ N;
61˚ 37′ 44,67″ Е
1.584-20.
Одиночный курган Мүктікөл 1, ранний железный век – средневековье
археология
52 километра к юго-западу от города Житикара
51˚ 44′ 38,57″ N;
60˚ 55′ 21,33″ E
584-21.
Стоянка Тоқтаров 11, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
26 километров к юго-востоку от города Житикара
52˚ 04′ 33,00″ N;
61˚ 34′ 59,00″ Е
584-22.
Поселение Тоқтаров 12, эпоха неолита – эпоха бронзы
археология
22 километра к востоку от города Житикара,
52˚ 07′ 49,17″ N;
61˚ 33′ 09,14″ E
2.584-23.
Одиночный курган Шортанды 10, ранний железный век – средневековье
археология
21 километр к юго-западу от города Житикара
52˚ 03′ 30,92″ N;
60˚ 59′ 14,83″ E
3.584-24.
Одиночный курган Шортанды 11, ранний железный век – средневековье
археология
6,5 километра к северо-востоку от телевышки города Житикара
52˚ 11′ 44,89″ N;
61˚ 16′ 23,40″ E
4.584-25.
Курганная группа Шортанды 12, ранний железный век – средневековье
археология
6,5 километра к северо-востоку от телевышки города Житикара
52˚ 11′ 39,79″ N;
61˚ 16′ 27,01″ E
";
дополнить строками, порядковые номера 680-1, 680-2, 680-3, следующего содержания:
"
680-1.
Курганная группа Терентьевка 1, ранний железный век – средневековье
археология
20 километров к юго-западу от поселка Карабалык
53˚ 38′ 33,31″ N;
61˚ 49′ 18,48″ Е
680-2.
Курганная группа Терентьевка 2, ранний железный век – средневековье
археология
15 километров к юго-западу от поселка Карабалык
53˚ 40′ 52,66″ N;
61˚ 52′ 20,09″ Е
680-3.
Одиночный курган Терентьевка 3, ранний железный век – средневековье
археология
14 километров к юго-западу от поселка Карабалык
53˚ 41′ 29,00″ N;
61˚ 52′ 14,95″ Е
";
дополнить строками, порядковые номера 703-1, 703-2, 703-3, 703-4, 703-5, 703-6, следующего содержания:
"
703-1.
Поселение Аманкелді, эпоха неолита – эпоха бронзы
археология
44 километра к юго-западу от села Карасу
52˚ 21′ 35,90″ N;
65˚ 03′ 03,90″ Е
703-2.
Геоглиф линия Жалғызхан, ранний железный век – средневековье
археология
52 километра к северо-западу от села Карасу
53˚ 02′ 23,15″ N;
65˚ 02′ 44,18″ Е
703-3.
Геоглиф кольцо Терісбұтақ, ранний железный век – средневековье
археология
143 километра к югу от села Карасу
51˚ 24′ 18,63″ N;
64˚ 59′ 04,70″ Е
703-4.
Стоянка Целинное 2, эпоха неолита
археология
57 километров к югу от села Карасу
52˚ 09′ 20,39″ N;
65˚ 42′ 32,30″ Е
703-5.
Стоянка Целинное 3, эпоха неолита
археология
55 километров к югу от села Карасу
52˚ 10′ 26,59″ N;

52˚ 02′ 20,80″ N;
61˚ 35′ 25,24″ Е
584-19.
Мешіт 17 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан шығысқа қарай 29 шақырым
52˚ 04′ 13,71″ N;
61˚ 37′ 44,67″ Е
1.584-20.
Мүктікөл 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 52 шақырым
51˚ 44′ 38,57″ N;
60˚ 55′ 21,33″ E
584-21.
Тоқтаров 11 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 26 шақырым
52˚ 04′ 33,00″ N;
61˚ 34′ 59,00″ Е
584-22.
Тоқтаров 12 қонысы, неолит дәуірі – қола дәуірі
археология
Жітіқара қаласынан шығысқа қарай 22 шақырым
52˚ 07′ 49,17″ N;
61˚ 33′ 09,14″ E
2.584-23.
Шортанды 10 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 21 шақырым
52˚ 03′ 30,92″ N;
60˚ 59′ 14,83″ E
3.584-24.
Шортанды 11 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласының телемұнарасынан солтүстік-шығысқа қарай 6,5 шақырым
52˚ 11′ 44,89″ N;
61˚ 16′ 23,40″ E
4.584-25.
Шортанды 12 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Жітіқара қаласының телемұнарасынан солтүстік-шығысқа қарай 6,5 шақырым
52˚ 11′ 39,79″ N;
61˚ 16′ 27,01″ E
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 680-1, 680-2, 680-3-жолдармен толықтырылсын:
"
680-1.
Терентьевка 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Қарабалық кентінен оңтүстік-батысқа қарай 20 шақырым
53˚ 38′ 33,31″ N;
61˚ 49′ 18,48″ Е
680-2.
Терентьевка 2 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Қарабалық кентінен оңтүстік-батысқа қарай 15 шақырым
53˚ 40′ 52,66″ N;
61˚ 52′ 20,09″ Е
680-3.
Терентьевка 3 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Қарабалық кентінен оңтүстік-батысқа қарай 14 шақырым
53˚ 41′ 29,00″ N;
61˚ 52′ 14,95″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 703-1, 703-2, 703-3, 703-4, 703-5, 703-6-жолдармен толықтырылсын:
"
703-1.
Аманкелді қонысы, неолит дәуірі – қола дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 44 шақырым
52˚ 21′ 35,90″ N;
65˚ 03′ 03,90″ Е
703-2.
Жалғызхан желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Қарасу ауылынан солтүстік-батысқа қарай 52 шақырым
53˚ 02′ 23,15″ N;
65˚ 02′ 44,18″ Е
703-3.
Терісбұтақ сақинасы геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Қарасу ауылынан оңтүстікке қарай 143 шақырым
51˚ 24′ 18,63″ N;
64˚ 59′ 04,70″ Е
703-4.
Целинное 2 тұрағы, неолит дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстікке қарай 57 шақырым
52˚ 09′ 20,39″ N;
65˚ 42′ 32,30″ Е
703-5.
Целинное 3 тұрағы, неолит дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстікке қарай 55 шақырым
52˚ 10′ 26,59″ N;

65˚ 41′ 32,47″ Е
703-6.
Могильник Целинное 4, эпоха гунно-сарматского времени (ІІ-V века)
археология
55 километров к югу от села Карасу
52˚ 10′ 35,06″ N;
65˚ 42′ 12,83″ Е
";
строку, порядковый номер 814, изложить в новой редакции:
"
814.
Одиночный курган Жинысколь, ранний железный век – средневековье
археология
53 километра к северо-западу от села Боровское
54˚ 13′ 21,59″ N;
63˚ 46′ 04,65″ Е
";
дополнить строками, порядковые номера 837-1, 837-2, 837-3, 837-4, следующего содержания:
"
837-1.
Геоглиф свастика Жандар 1, ранний железный век
археология
40 километров к северо-востоку от села Боровское
54˚ 02′ 36,25″ N;
64˚ 38′ 30,33″ Е
837-2.
Могильник Қарақамыс, эпоха гунно-сарматского времени (ІІ-V века)
археология
48 километров к северо-востоку от села Боровское
54˚ 04′ 16,08″ N;
64˚ 45′ 58,17″ Е
837-3.
Археологический комплекс Қараңғылық, эпоха неолита – эпоха бронзы
археология
31 километр к востоку от села Боровское
53˚ 49′ 59,75″ N;
64˚ 39′ 32,57″ Е
837-4.
Курганная группа Қараңғылық 6, ранний железный век – средневековье
археология
31 километр к востоку от села Боровское
53˚ 50′ 10,39″ N;
64˚ 39′ 20,58″ Е
";
дополнить строками, порядковые номера 913-1, 913-2, 913-3, следующего содержания:
"
913-1.
Курганная группа Бесоба, ранний железный век – средневековье
археология
30 километров к западу от поселка Сарыколь
53˚ 18′ 10,16″ N;
65˚ 04′ 56,51″ Е
913-2.
Одиночный курган Бозшакөл 1, ранний железный век – средневековье
археология
25 километров к юго-востоку от поселка Сарыколь
53˚ 08′ 19,06″ N;
65˚ 48′ 17,04″ Е
913-3.
Одиночный курган Чувашқарасу 1, ранний железный век – средневековье
археология
32 километра к северо-западу от поселка Сарыколь
53˚ 25′ 33,40″ N;
65˚ 05′ 49,04″ Е
";
дополнить строками, порядковые номера 938-1, 938-2, 938-3, 938-4, 938-5, 938-6, 938-7, 938-8, 938-9, 938-10, 938-11, 938-12, 938-13, 938-14, 938-15, 938-16, 938-17, 938-18, 938-19, 938-20, 938-21, 938-22, 938-23, 938-24, 938-35, 938-26, 938-27, 938-28, 938-29, 938-30, 938-31, 938-32, 938-33, следующего содержания:
"
938-1.
Могильник Береговое, эпоха бронзы
археология
34 километра к востоку от села Әйет
52˚ 52′ 05,89″ N;
63˚ 01′ 45,17″ Е
938-2.
Одиночный курган Береговое 1, ранний железный век – средневековье
археология
35 километров к востоку от села Әйет
52˚ 51′ 04,93″ N;
63˚ 02′ 10,33″ Е
938-3.
Стоянка Евгеновка 1, эпоха мезолита – эпоха бронзы
археология
60 километров к юго-востоку от села Әйет
52˚ 36′ 59,36″ N;
63˚ 20′ 15,70″ Е
938-4.
Стоянка Евгеновка 2, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
60 километров к юго-востоку от села Әйет
52˚ 36′ 51,63″ N;
63˚ 20′ 07,68″ Е

65˚ 41′ 32,47″ Е
703-6.
Целинное 4 қорымы, ғұн-сармат дәуірі (II-V ғасырлар)
археология
Қарасу ауылынан оңтүстікке қарай 55 шақырым
52˚ 10′ 35,06″ N;
65˚ 42′ 12,83″ Е
";
реттік нөмірі 814-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
814.
Жыныскөл жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Боровской ауылынан солтүстік-батысқа қарай 53 шақырым
54˚ 13′ 21,59″ N;
63˚ 46′ 04,65″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 837-1, 837-2, 837-3, 837-4-жолдармен толықтырылсын:
"
837-1.
Жандар 1 свастикасы геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Боровской ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 40 шақырым
54˚ 02′ 36,25″ N;
64˚ 38′ 30,33″ Е
837-2.
Қарақамыс қорымы, ғұн-сармат дәуірі (II-V ғасырлар)
археология
Боровской ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 48 шақырым
54˚ 04′ 16,08″ N;
64˚ 45′ 58,17″ Е
837-3.
Қараңғылық археологиялық кешені неолит дәуірі – қола дәуірі
археология
Боровской ауылынан шығысқа қарай 31 шақырым
53˚ 49′ 59,75″ N;
64˚ 39′ 32,57″ Е
837-4.
Қараңғылық 6 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Боровской ауылынан шығысқа қарай 31 шақырым
53˚ 50′ 10,39″ N;
64˚ 39′ 20,58″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 913-1, 913-2, 913-3-жолдармен толықтырылсын:
"
913-1.
Бесоба қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Сарыкөл кентінен батысқа қарай 30 шақырым
53˚ 18′ 10,16″ N;
65˚ 04′ 56,51″ Е
913-2.
Бозшакөл 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Сарыкөл кентінен оңтүстік-шығысқа қарай 25 шақырым
53˚ 08′ 19,06″ N;
65˚ 48′ 17,04″ Е
913-3.
Чувашқарасу 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Сарыкөл кентінен солтүстік-батысқа қарай 32 шақырым
53˚ 25′ 33,40″ N;
65˚ 05′ 49,04″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 938-1, 938-2, 938-3, 938-4, 938-5, 938-6, 938-7, 938-8, 938-9, 938-10, 938-11, 938-12, 938-13, 938-14, 938-15, 938-16, 938-17, 938-18, 938-19, 938-20, 938-21, 938-22, 938-23, 938-24, 938-35, 938-26, 938-27, 938-28, 938-29, 938-30, 938-31, 938-32, 938-33-жолдармен толықтырылсын:
"
938-1.
Береговое қорымы, қола дәуірі
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 34 шақырым
52˚ 52′ 05,89″ N;
63˚ 01′ 45,17″ Е
938-2.
Береговое 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 35 шақырым
52˚ 51′ 04,93″ N;
63˚ 02′ 10,33″ Е
938-3.
Евгеновка 1 тұрағы, мезолит дәуірі – қола дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 60 шақырым
52˚ 36′ 59,36″ N;
63˚ 20′ 15,70″ Е
938-4.
Евгеновка 2 тұрағы неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 60 шақырым
52˚ 36′ 51,63″ N;
63˚ 20′ 07,68″ Е

938-5.
Казахское кладбище Иманов, новое время
археология
66 километров к югу от села Әйет
52° 14' 17,85" N;
62° 28' 35,93" Е
938-6.
Группа курганов Иманов 1, ранний железный век
археология
46 километров к югу от села Әйет
52° 25' 26,79" N;
62° 32' 42,70" Е
938-7.
Одиночный курган Иманов 2, ранний железный век
археология
43 километра к югу от села Әйет
52° 26' 55,10" N;
62° 30' 9,01" Е
938-8.
Одиночный курган Иманов 3, ранний железный век
археология
67 километров к югу от села Әйет
52° 13' 44,67" N;
62° 32' 36,09" Е
938-9.
Одиночный курган Кеніш 1, ранний железный век – средневековье
археология
34 километра к северу от села Әйет
52˚ 31′ 51,39″ N;
62˚ 36′ 33,35″ Е
938-10.
Одиночный курган Кеніш 2, ранний железный век – средневековье
археология
40 километров к северу от села Әйет
52˚ 28′ 45,47″ N;
62˚ 23′ 11,62″ Е
938-11.
Могильник Қаратомар, эпоха бронзы – средневековье
археология
22 километра к востоку от села Әйет
52˚ 48′ 17,16″ N;
62˚ 50′ 21,29″ E
938-12.
Курганная группа Қаратомар 1, ранний железный век – средневековье
археология
37 километров к востоку от села Әйет
52˚ 53′ 53,32″ N;
63˚ 03′ 56,65″ Е
938-13.
Геоглиф кольцо Қаратомар, ранний железный век
археология
26 километров к юго-востоку от села Әйет
52˚ 45′ 35,54″ N;
62˚ 53′ 03,94″ Е
938-14.
Стоянка Майское 1, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
9 километров к востоку от села Әйет
52˚ 49′ 20,31″ N;
62˚ 39′ 21,95″ Е
938-15.
Могильник Новоильиновка 2, эпоха бронзы
археология
27 километров к северу от села Әйет
52˚ 37′ 15,99″ N;
62˚ 41′ 57,22″ Е
938-16.
Стоянка Саз 7, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
72 километра к юго-востоку от села Әйет
52˚ 13′ 15,69″ N;
62˚ 52′ 38,68″ Е
938-17.
Стоянка Саз 8, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
75 километров к юго-востоку от села Әйет
52˚ 12′ 00,43″ N;
62˚ 54′ 03,55″ Е
938-18.
Стоянка Саз 9, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
75 километров к юго-востоку от села Әйет
52˚ 12′ 09,80″ N;
62˚ 54′ 16,78″ Е
938-19.
Курганная группа Саз 10, ранний железный век – средневековье
археология
74 километра к юго-востоку от села Әйет
52˚ 12′ 38,69″ N;
62˚ 54′ 52,12″ Е
938-20.
Курганная группа Саз 12, ранний железный век – средневековье
археология
73 километра к юго-востоку от села Әйет
52˚ 13′ 02,05″ N;
62˚ 51′ 10,97″ Е
938-21.
Могильник Тентексор 1, ранний железный век – средневековье
археология
44 километра к югу от села Әйет
52˚ 26′ 29,32″ N;
62˚ 38′ 11,60″ Е
938-22.
Стоянка Тентексор 2, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
44 километра к югу от села Әйет
52˚ 26′ 26,93″ N;
62˚ 39′ 04,53″ Е
938-23.
Курганная группа Тентексор 3, ранний железный век – средневековье
археология
44 километра к югу от села Әйет

938-5.
Иманов қазақ зираты, жаңа уақыт
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 66 шақырым
52° 14' 17,85" N;
62° 28' 35,93" Е
938-6.
Иманов 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 46 шақырым
52° 25' 26,79" N;
62° 32' 42,70" Е
938-7.
Иманов 2 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 43 шақырым
52° 26' 55,10" N;
62° 30' 9,01" Е
938-8.
Иманов 3 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 67 шақырым
52° 13' 44,67" N;
62° 32' 36,09" Е
938-9.
Кеніш 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан солтүстікке қарай 34 шақырым
52˚ 31′ 51,39″ N;
62˚ 36′ 33,35″ Е
938-10.
Кеніш 2 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан солтүстікке қарай 40 шақырым
52˚ 28′ 45,47″ N;
62˚ 23′ 11,62″ Е
938-11.
Қаратомар қорымы, қола дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 22 шақырым
52˚ 48′ 17,16″ N;
62˚ 50′ 21,29″ E
938-12.
Қаратомар 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 37 шақырым
52˚ 53′ 53,32″ N;
63˚ 03′ 56,65″ Е
938-13.
Қаратомар сақинасы геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 26 шақырым 52˚ 45′ 35,54″ N;
62˚ 53′ 03,94″ Е
938-14.
Майское 1 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 9 шақырым
52˚ 49′ 20,31″ N;
62˚ 39′ 21,95″ Е
938-15.
Новоильиновка 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Әйет ауылынан солтүстікке қарай 27 шақырым
52˚ 37′ 15,99″ N;
62˚ 41′ 57,22″ Е
938-16.
Саз 7 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 72 шақырым
52˚ 13′ 15,69″ N;
62˚ 52′ 38,68″ Е
938-17.
Саз 8 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 75 шақырым
52˚ 12′ 00,43″ N;
62˚ 54′ 03,55″ Е
938-18.
Саз 9 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 75 шақырым
52˚ 12′ 09,80″ N;
62˚ 54′ 16,78″ Е
938-19.
Саз 10 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 74 шақырым
52˚ 12′ 38,69″ N;
62˚ 54′ 52,12″ Е
938-20.
Саз 12 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 73 шақырым
52˚ 13′ 02,05″ N;
62˚ 51′ 10,97″ Е
938-21.
Тентексор 1 қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 44 шақырым
52˚ 26′ 29,32″ N;
62˚ 38′ 11,60″ Е
938-22.
Тентексор 2 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 44 шақырым
52˚ 26′ 26,93″ N;
62˚ 39′ 04,53″ Е
938-23.
Тентексор 3 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан оңтүстікке қарай 44 шақырым

52˚ 26′ 20,44″ N;
62˚ 39′ 03,39″ Е
938-24.
Курганная группа Халвай 1, ранний железный век – средневековье
археология
21 километр к востоку от села Әйет
52˚ 47′ 15,45″ N;
62˚ 49′ 14,21″ E
938-25.
Поселение Халвай 4, эпоха бронзы
археология
25 километров к востоку от села Әйет
52˚ 50′ 16,89″ N;
62˚ 53′ 44,92″ E
938-26.
Стоянка Халвай 6, эпоха мезолита – эпоха неолита
археология
21 километр к юго-востоку от села Әйет
52˚ 47′ 05,89″ N;
62˚ 49′ 23,59″ Е
938-27.
Одиночный курган Халвай 7, ранний железный век – средневековье
археология
21 километр к юго-востоку от села Әйет
52˚ 47′ 25,11″ N;
62˚ 49′ 32,57″ Е
938-28.
Одиночный курган Халвай 8, ранний железный век – средневековье
археология
22 километра к востоку от села Әйет
52˚ 48′ 26,40″ N;
62˚ 50′ 19,60″ E
938-29.
Одиночный курган Халвай 9, ранний железный век – средневековье
археология
22 километра к востоку от села Әйет
52˚ 48′ 46,26″ N;
62˚ 50′ 52,28″ E
938-30.
Курганная группа Халвай 10, эпоха бронзы – средневековье
археология
21 километр к востоку от села Әйет
52˚ 49′ 05,30″ N;
62˚ 50′ 22,80″ E
938-31.
Стоянка Халвай 11, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
22 километра к востоку от села Әйет
52˚ 48′ 20,91″ N;
62˚ 50′ 37,63″ E
938-32.
Курганная группа Халвай 12, эпоха бронзы – средневековье
археология
26 километров к востоку от села Әйет
52˚ 50′ 26,35″ N;
62˚ 54′ 02,37″ E
938-33.
Курганная группа Халвай 13, эпоха бронзы – средневековье
археология
32 километра к востоку от села Әйет
52˚ 52′ 57,05″ N;
62˚ 59′ 16,25″ E
";
дополнить строкой, порядковый номер 945-1, следующего содержания:
"
945-1.
Могильник Обаған, эпоха гунно-сарматского времени (ІІ-V века)
археология
50 километров к северо-западу от села Узунколь
54˚ 21′ 04,22″ N;
64˚ 45′ 51,69″ Е
";
строки, порядковые номера 947, 948, 949, 950, изложить в новой редакции:
"
947.
Курганная группа Байкаин 1, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к северо-востоку от села Федоровка
54˚ 08′ 58,20″ N;
63˚ 19′ 30,10″ Е
948.
Одиночный курган Байкаин 2, ранний железный век – средневековье
археология
68 километров к северо-востоку от села Федоровка
54˚ 09′ 58,62″ N;
63˚ 12′ 51,81″ Е
949.
Одиночный курган Байкаин 3, ранний железный век – средневековье
археология
68 километров к северо-востоку от села Федоровка
54˚ 09′ 55,87″ N;
63˚ 11′ 53,55″ Е
950.
Одиночный курган Байкаин 4, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к северо-востоку от села Федоровка
54˚ 09′ 51,39″ N;
63˚ 16′ 20,55″ Е
";
дополнить строкой, порядковый номер 952-1, следующего содержания:
"
952-1.
Курганная группа Былқылдақ 1, ранний железный век – средневековье
археология
24 километра к востоку от села Федоровка

52˚ 26′ 20,44″ N;
62˚ 39′ 03,39″ Е
938-24.
Халвай 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 21 шақырым
52˚ 47′ 15,45″ N;
62˚ 49′ 14,21″ E
938-25.
Халвай 4 қонысы, қола дәуірі
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 25 шақырым
52˚ 50′ 16,89″ N;
62˚ 53′ 44,92″ E
938-26.
Халвай 6 тұрағы, мезолит дәуірі – неолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 21 шақырым
52˚ 47′ 05,89″ N;
62˚ 49′ 23,59″ Е
938-27.
Халвай 7 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 21 шақырым
52˚ 47′ 25,11″ N;
62˚ 49′ 32,57″ Е
938-28.
Халвай 8 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 22 шақырым
52˚ 48′ 26,40″ N;
62˚ 50′ 19,60″ E
938-29.
Халвай 9 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 22 шақырым
52˚ 48′ 46,26″ N;
62˚ 50′ 52,28″ E
938-30.
Халвай 10 қорғандар тобы, қола дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 21 шақырым
52˚ 49′ 05,30″ N;
62˚ 50′ 22,80″ E
938-31.
Халвай 11 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 22 шақырым
52˚ 48′ 20,91″ N;
62˚ 50′ 37,63″ E
938-32.
Халвай 12 қорғандар тобы, қола дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 26 шақырым
52˚ 50′ 26,35″ N;
62˚ 54′ 02,37″ E
938-33.
Халвай 13 қорғандар тобы, қола дәуірі – орта ғасыр
археология
Әйет ауылынан шығысқа қарай 32 шақырым
52˚ 52′ 57,05″ N;
62˚ 59′ 16,25″ E
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 945-1-жолмен толықтырылсын:
"
945-1.
Обаған қорымы, ғұн-сармат дәуірі (II- V ғасырлар)
археология
Ұзынкөл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 50 шықырым
54˚ 21′ 04,22″ N;
64˚ 45′ 51,69″ Е
";
реттік нөмірлері 947, 948, 949, 950-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
947.
Байқайың 1 қорғандар тобы, ерте темiр дәуірі – орта ғасыр
археология
Федоров ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 70 шақырым
54˚ 08′ 58,20″ N;
63˚ 19′ 30,10″ Е
948.
Байқайың 2 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Федоров ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 68 шақырым
54˚ 09′ 58,62″ N;
63˚ 12′ 51,81″ Е
949.
Байқайың 3 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Федоров ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 68 шақырым
54˚ 09′ 55,87″ N;
63˚ 11′ 53,55″ Е
950.
Байқайың 4 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Федоров ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 70 шақырым
54˚ 09′ 51,39″ N;
63˚ 16′ 20,55″ Е
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 952-1-жолмен толықтырылсын:
"
952-1.
Былқылдақ 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Федоров ауылынан шығысқа қарай 24 шақырым

дополнить строками, порядковые номера 1081-1, 1081-2, 1081-3, 1081-4, 1081-5, 1081-6, 1081-7, 1081-8, 1081-9, 1081-10, 1081-11, 1081-12, 1081-13, 1081-14, 1081-15, 1081-16, 1081-17, 1081-18, 1081-19, 1081-20, 1081-21, 1081-22, 1081-23, 1081-24, 1081-25, 1081-26, 1081-27, 1081-28, 1081-29, 1081-30, 1081-31, 1081-32, 1081-33, 1081-34, 1081-35, 1081-36, 1081-37, 1081-38, 1081-39, 1081-40, 1081-41, 1081-42, 1081-43, 1081-44, 1081-45, 1081-46, 1081-47, 1081-48, 1081-49, 1081-50, 1081-51, 1081-52, 1081-53, 1081-54, 1081-55, 1081-56, 1081-57, 1081-58, 1081-59, 1081-60, 1081-61, 1081-62, 1081-63, 1081-64, 1081-65, 1081-66, 1081-67, 1081-67, 1081-68, 1081-69, 1081-70, 1081-71, 1081-72, 1081-73, 1081-74, 1081-75, 1081-76, 1081-77, 1081-78, 1081-79, 1081-80, 1081-81, 1081-82, 1081-83, 1081-84, 1081-85, 1081-86, 1081-87, 1081-88, 1081-89, 1081-90, 1081-91, 1081-92, 1081-93, 1081-94, следующего содержания:
"
1081-1.
Одиночный курган Ақсоқыр 1, ранний железный век – средневековье
археология
44 километра к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 53′ 02,14″ N;
66˚ 41′ 27,77″ Е
1081-2.
Курганная группа Алуа 9, ранний железный век – средневековье
археология
56 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 00,15″ N;
66˚ 14′ 14,09″ Е
1081-3.
Одиночный курган Алуа 10, ранний железный век – средневековье
археология
56 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 59′ 54,13″ N;
66˚ 14′ 35,95″ Е
1081-4.
Геоглиф линия Ащытасты, ранний железный век – средневековье
археология
43 километра к западу от города Аркалыка
50˚ 13′ 33,25″ N;
66˚ 18′ 21,42″ Е
1081-5.
Геоглиф Большой крест Ащытасты, ранний железный век
археология
44 километра к западу от города Аркалыка
50˚ 13′ 39,72″ N;
66˚ 17′ 31,14″ Е
1081-6.
Геоглиф Малый крест Ащытасты, ранний железный век
археология
45 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 13′ 26,89″ N;
66˚ 16′ 49,67″ Е
1081-7.
Геоглиф кольцо Ащытасты, ранний железный век
археология
45 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 05′ 52,89″ N;
66˚ 36′ 48,89″ Е
1081-8.
Одиночный курган Ащытасты 1, ранний железный век – средневековье
археология
17 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 12′ 28,39″ N;
66˚ 41′ 17,24″ Е
1081-9.
Курганная группа Ащытасты 2, ранний железный век – средневековье
археология
17 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 12′ 10,70″ N;
66˚ 41′ 27,20″ Е
1081-10.
Курганная группа Ащытасты 3, ранний железный век – средневековье
археология
17 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 12′ 02,60″ N;
66˚ 41′ 23,87″ Е
1081-11.
Курганная группа Ащытасты 4, ранний железный век – средневековье
археология
21 километр к юго-западу от города Аркалыка

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1081-1, 1081-2, 1081-3, 1081-4, 1081-5, 1081-6, 1081-7, 1081-8, 1081-9, 1081-10, 1081-11, 1081-12, 1081-13, 1081-14, 1081-15, 1081-16 1081-17, 1081-18, 1081-19, 1081-20, 1081-21, 1081-22, 1081-23, 1081-24, 1081-25, 1081-26, 1081-27, 1081-28, 1081-29, 1081-30, 1081-31, 1081-32, 1081-33, 1081-34, 1081-35, 1081-36, 1081-37, 1081-38, 1081-39, 1081-40, 1081-41, 1081-42, 1081-43, 1081-44, 1081-45, 1081-46, 1081-47, 1081-48, 1081-49, 1081-50, 1081-51, 1081-52, 1081-53, 1081-54, 1081-55, 1081-56, 1081-57, 1081-58, 1081-59, 1081-60, 1081-61, 1081-62, 1081-63, 1081-64, 1081-65, 1081-66, 1081-67, 1081-67, 1081-68, 1081-69, 1081-70, 1081-71, 1081-72, 1081-73, 1081-74, 1081-75, 1081-76, 1081-77, 1081-78, 1081-79, 1081-80, 1081-81, 1081-82, 1081-83, 1081-84, 1081-85, 1081-86, 1081-87, 1081-88, 1081-89, 1081-90, 1081-91, 1081-92, 1081-93, 1081-94-жолдармен толықтырылсын:
"
1081-1.
Ақсоқыр 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 44 шақырым
49˚ 53′ 02,14″ N;
66˚ 41′ 27,77″ Е
1081-2.
Алуа 9 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 56 шақырым
50˚ 00′ 00,15″ N;
66˚ 14′ 14,09″ Е
1081-3.
Алуа 10 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 56 шақырым
49˚ 59′ 54,13″ N;
66˚ 14′ 35,95″ Е
1081-4.
Ащытасты желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 43 шақырым
50˚ 13′ 33,25″ N;
66˚ 18′ 21,42″ Е
1081-5.
Ащытасты Үлкен кресі геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 44 шақырым
50˚ 13′ 39,72″ N;
66˚ 17′ 31,14″ Е
1081-6.
Ащытасты Кіші кресі геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 45 шақырым
50˚ 13′ 26,89″ N;
66˚ 16′ 49,67″ Е
1081-7.
Ащытасты сақинасы геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 45 шақырым
50˚ 05′ 52,89″ N;
66˚ 36′ 48,89″ Е
1081-8.
Ащытасты 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 17 шақырым
50˚ 12′ 28,39″ N;
66˚ 41′ 17,24″ Е
1081-9.
Ащытасты 2 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 17 шақырым
50˚ 12′ 10,70″ N;
66˚ 41′ 27,20″ Е
1081-10.
Ащытасты 3 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 17 шақырым
50˚ 12′ 02,60″ N;
66˚ 41′ 23,87″ Е
1081-11.
Ащытасты 4 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 21 шақырым

49˚ 56′ 36,87″ N;
65˚ 52′ 40,49″ E
1081-45.
Стоянка Екідің 37, эпоха неолита – эпоха энеолита
археология
98 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 32′ 05,47″ N;
66˚ 08′ 15,02″ E
1081-46.
Одиночный курган Екідің 38, ранний железный век – средневековье
археология
95 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 31′ 34,25″ N;
66˚ 13′ 25,18″ E
1081-47.
Курган "с усами" Жақсы Қайыңды 6, ранний железный век – средневековье
археология
63 километра к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 55′ 12,77″ N;
66˚ 11′ 49,88″ E
1081-48.
Курган "с усами" Жаман Қайыңды 1, ранний железный век – средневековье
археология
47 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 02′ 29,91″ N;
66˚ 20′ 46,47″ E
1081-49.
Курганная группа Жаңақала 1, ранний железный век – средневековье
археология
72 километра к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 49′ 40,92″ N;
66˚ 09′ 39,66″ E
1081-50.
Геоглиф крест Жарсай, ранний железный век
археология
112 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 30′ 44,74″ N;
65˚ 51′ 44,10″ E
1081-51.
Геоглиф линия Жарсай, ранний железный век –средневековье
археология
109 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 32′ 17,18″ N;
65˚ 52′ 55,96″ E
1081-52.
Геоглиф линия Жосалы, ранний железный век – средневековье
археология
37 километров к западу от города Аркалыка
50˚ 12′ 45,94″ N;
66˚ 24′ 25,51″ E
1081-53.
Одиночный курган Жыланды 1, ранний железный век – средневековье
археология
100 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 33′ 27,77″ N;
66˚ 00′ 08,84″ E
1081-54.
Одиночный курган Көктау 1, ранний железный век – средневековье
археология
24 километра к западу от города Аркалыка
50˚ 10′ 29,38″ N;
66˚ 36′ 29,83″ E
1081-55.
Одиночный курган Көктау 2, ранний железный век – средневековье
археология
30 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 08′ 56,79″ N;
66˚ 31′ 39,62″ E
1081-56.
Одиночный курган Көктау 3, ранний железный век – средневековье
археология
30 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 09′ 33,37″ N;
66˚ 31′ 21,07″ E
1081-57.
Одиночный курган Көктау 4, ранний железный век – средневековье
археология
31 километр к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 09′ 41,31″ N;
66˚ 30′ 28,65″ E
1081-58.
Курганная группа Көктау 5, ранний железный век – средневековье
археология
31 километр к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 09′ 33,27″ N;
66˚ 30′ 25,44″ E
1081-59.
Курганная группа Көктау 6, ранний железный век – средневековье
археология
31 километр к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 09′ 21,44″ N;
66˚ 30′ 02,54″ E
1081-60.
Одиночный курган Көктау 7, ранний железный век – средневековье
археология
31 километр к западу от города Аркалыка
50˚ 10′ 31,45″ N;
66˚ 29′ 21,08″ E

49˚ 56′ 36,87″ N;
65˚ 52′ 40,49″ E
1081-45.
Екідің 37 тұрағы, неолит дәуірі – энеолит дәуірі
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 98 шақырым
49˚ 32′ 05,47″ N;
66˚ 08′ 15,02″ E
1081-46.
Екідің 38 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 95 шақырым
49˚ 31′ 34,25″ N;
66˚ 13′ 25,18″ E
1081-47.
Жақсы Қайыңды 6 "мұртты" қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 63 шақырым
49˚ 55′ 12,77″ N;
66˚ 11′ 49,88″ E
1081-48.
Жаман Қайыңды 1 "мұртты" қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 47 шақырым
50˚ 02′ 29,91″ N;
66˚ 20′ 46,47″ E
1081-49.
Жаңақала 1 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 72 шақырым
49˚ 49′ 40,92″ N;
66˚ 09′ 39,66″ E
1081-50.
Жарсай кресі геоглифі, ерте темір дәуірі
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 112 шақырым
49˚ 30′ 44,74″ N;
65˚ 51′ 44,10″ E
1081-51.
Жарсай желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 109 шақырым
49˚ 32′ 17,18″ N;
65˚ 52′ 55,96″ E
1081-52.
Жосалы желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 37 шақырым
50˚ 12′ 45,94″ N;
66˚ 24′ 25,51″ E
1081-53.
Жыланды 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 100 шақырым
49˚ 33′ 27,77″ N;
66˚ 00′ 08,84″ E
1081-54.
Көктау 1 жеке қорғаны ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 24 шақырым
50˚ 10′ 29,38″ N;
66˚ 36′ 29,83″ E
1081-55.
Көктау 2 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 30 шақырым
50˚ 08′ 56,79″ N;
66˚ 31′ 39,62″ E
1081-56.
Көктау 3 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 30 шақырым
50˚ 09′ 33,37″ N;
66˚ 31′ 21,07″ E
1081-57.
Көктау 4 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 31 шақырым
50˚ 09′ 41,31″ N;
66˚ 30′ 28,65″ E
1081-58.
Көктау 5 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 31 шақырым
50˚ 09′ 33,27″ N;
66˚ 30′ 25,44″ E
1081-59.
Көктау 6 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 31 шақырым
50˚ 09′ 21,44″ N;
66˚ 30′ 02,54″ E
1081-60.
Көктау 7 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан батысқа қарай 31 шақырым
50˚ 10′ 31,45″ N;
66˚ 29′ 21,08″ E

50˚ 02′ 29,32″ N;
65˚ 54′ 53,34″ E
1081-78.
Курганная группа Қызылжұлдыз 22, ранний железный век – средневековье
археология
76 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 02′ 31,27″ N;
65˚ 54′ 30,65″ E
1081-79.
Одиночный курган Қызылжұлдыз 23, ранний железный век – средневековье
археология
76 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 02′ 22,73″ N;
65˚ 53′ 51,67″ E
1081-80.
Одиночный курган Қызылжұлдыз 24, ранний железный век – средневековье
археология
76 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 02′ 11,33″ N;
65˚ 54′ 08,24″ E
1081-81.
Одиночный курган Қызылжұлдыз 25, ранний железный век – средневековье
археология
84 километра к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 03′ 05,14″ N;
65˚ 47′ 06,13″ E
1081-82.
Геоглиф линия Маятас, ранний железный век – средневековье
археология
115 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 17′ 02,95″ N;
66˚ 21′ 52,54″ E
1081-83.
Городище Рычковское, средневековье
археология
70 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 01′ 39,19″ N;
65˚ 59′ 57,64″ Е
1081-84.
Курганная группа Саба 23, ранний железный век – средневековье
археология
82 километра к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 39′ 39,62″ N;
66˚ 14′ 22,70″ E
1081-85.
Одиночный курган Саба 24, ранний железный век – средневековье
археология
80 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 39′ 56,49″ N;
66˚ 16′ 12,29″ E
1081-86.
Одиночный курган Саңқасай 1, ранний железный век – средневековье
археология
47 километров к юго-западу от города Аркалыка
49˚ 54′ 24,40″ N;
66˚ 32′ 51,26″ E
1081-87.
Геоглиф линия Төртқотан, ранний железный век –средневековье
археология
60 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 04′ 35,53″ N;
66˚ 07′ 26,16″ E
1081-88.
Курганный могильник Шилі 2, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 53,75″ N;
66˚ 00′ 45,95″ E
1081-89.
Курганный могильник Шилі 3, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 40,72″ N;
66˚ 00′ 36,07″ E
1081-90.
Курганный могильник Шилі 4, ранний железный век – средневековье
археология
71 километр к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 26,74″ N;
65˚ 59′ 54,29″ E
1081-91.
Курганный могильник Шилі 5, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 44,76″ N;
66˚ 01′ 12,52″ E
1081-92.
Одиночный курган Шилі 6, ранний железный век – средневековье
археология
70 километров к юго-западу от города Аркалыка
50˚ 00′ 02,11″ N;
66˚ 01′ 45,12″ E
1081-93.
Геоглиф линия Шилісай, ранний железный век – средневековье
археология
68 километров к юго-западу от города Аркалыка

50˚ 02′ 29,32″ N;
65˚ 54′ 53,34″ E
1081-78.
Қызылжұлдыз 22 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 76 шақырым
50˚ 02′ 31,27″ N;
65˚ 54′ 30,65″ E
1081-79.
Қызылжұлдыз 23 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 76 шақырым
50˚ 02′ 22,73″ N;
65˚ 53′ 51,67″ E
1081-80.
Қызылжұлдыз 24 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 76 шақырым
50˚ 02′ 11,33″ N;
65˚ 54′ 08,24″ E
1081-81.
Қызылжұлдыз 25 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 84 шақырым
50˚ 03′ 05,14″ N;
65˚ 47′ 06,13″ E
1081-82.
Маятас желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 115 шақырым
49˚ 17′ 02,95″ N;
66˚ 21′ 52,54″ E
1081-83.
Рычковское қалашығы, орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 70 шақырым
50˚ 01′ 39,19″ N;
65˚ 59′ 57,64″ Е
1081-84.
Саба 23 қорғандар тобы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 82 шақырым
49˚ 39′ 39,62″ N;
66˚ 14′ 22,70″ E
1081-85.
Саба 24 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 80 шақырым
49˚ 39′ 56,49″ N;
66˚ 16′ 12,29″ E
1081-86.
Саңқасай 1 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 47 шақырым
49˚ 54′ 24,40″ N;
66˚ 32′ 51,26″ E
1081-87.
Төртқотан желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 60 шақырым
50˚ 04′ 35,53″ N;
66˚ 07′ 26,16″ E
1081-88.
Шилі 2 қорғанды қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 70 шақырым
50˚ 00′ 53,75″ N;
66˚ 00′ 45,95″ E
1081-89.
Шилі 3 қорғанды қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 70 шақырым
50˚ 00′ 40,72″ N;
66˚ 00′ 36,07″ E
1081-90.
Шилі 4 қорғанды қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 71 шақырым
50˚ 00′ 26,74″ N;
65˚ 59′ 54,29″ E
1081-91.
Шилі 5 қорғанды қорымы, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 70 шақырым
50˚ 00′ 44,76″ N;
66˚ 01′ 12,52″ E
1081-92.
Шилі 6 жеке қорғаны, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 70 шақырым
50˚ 00′ 02,11″ N;
66˚ 01′ 45,12″ E
1081-93.
Шилісай желісі геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 68 шақырым

49˚ 59′ 23,55″ N;
66˚ 02′ 53,77″ Е
1081-94.
Геоглиф линии Шыңсай, ранний железный век – средневековье
археология
81 километр к югу от города Аркалыка
50˚ 07′ 27,38″ N;
65˚ 47′ 29,06″ Е
";
строку, порядковый номер 1127, изложить в новой редакции:
"
1127.
Памятник Ахмету Байтурсынову, 2000 год
сооружение монументального искусства
на площади Костанайского регионального университета имени Ахмет Байтұрсынұлы
";
дополнить строками, порядковые номера 1131-1, 1131-2, 1131-3, 1131-4, 1131-5, 1131-6, следующего содержания:
"
1131-1.
Могильник Лисаковск 2, эпоха бронзы
археология
9 километров к западу от города Лисаковска
52˚ 32′ 09,06″ N;
62˚ 21′ 34,62″ Е
1131-2.
Могильник Лисаковск 3, эпоха бронзы
археология
6 километров к западу от города Лисаковска
52˚ 32′ 33,89″ N;
62˚ 24′ 35,84″ Е
1131-3.
Могильник Лисаковск 4, эпоха бронзы
археология
5 километров к западу от города Лисаковска
52˚ 32′ 59,94″ N;
62˚ 25′ 23,32″ Е
1131-4.
Могильник Лисаковск 5, эпоха бронзы
археология
2 километра к северо-западу от города Лисаковска
52˚ 34′ 00,93″ N;
62˚ 28′ 53,94″ Е
1131-5.
Могильник Лисаковск 6, эпоха бронзы
археология
3 километра к западу от города Лисаковска
52˚ 32′ 11,80″ N;
62˚ 24′ 59,36″ Е
1131-6.
Могильник Лисаковск 7, эпоха бронзы
археология
3 километра к западу от города Лисаковска
52˚ 32′ 15,17″ N;
62˚ 25′ 27,09″ Е
".
2. Государственному учреждению "Управление культуры акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Согласовано
Министерство культуры
и информации Республики Казахстан

49˚ 59′ 23,55″ N;
66˚ 02′ 53,77″ Е
1081-94.
Шыңсай желілері геоглифі, ерте темір дәуірі – орта ғасыр
археология
Арқалық қаласынан оңтүстікке 81 шақырым
50˚ 07′ 27,38″ N;
65˚ 47′ 29,06″ Е
";
реттік нөмірі 1127-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
1127.
Ахмет Байтұрсыновтың ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетінің алаңы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1131-1, 1131-2, 1131-3, 1131-4, 1131-5, 1131-6-жолдармен толықтырылсын:
"
1131-1.
Лисаковск 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан батысқа қарай 9 шақырым
52˚ 32′ 09,06″ N;
62˚ 21′ 34,62″ Е
1131-2.
Лисаковск 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан батысқа қарай 6 шақырым
52˚ 32′ 33,89″ N;
62˚ 24′ 35,84″ Е
1131-3.
Лисаковск 4, қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан батысқа қарай 5 шақырым
52˚ 32′ 59,94″ N;
62˚ 25′ 23,32″ Е
1131-4.
Лисаковск 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан солтүстік-батысқа қарай 2 шақырым
52˚ 34′ 00,93″ N;
62˚ 28′ 53,94″ Е
1131-5.
Лисаковск 6 қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан батысқа қарай 3 шақырым
52˚ 32′ 11,80″ N;
62˚ 24′ 59,36″ Е
1131-6.
Лисаковск 7 қорымы, қола дәуірі
археология
Лисаков қаласынан батысқа қарай 3 шақырым
52˚ 32′ 15,17″ N;
62˚ 25′ 27,09″ Е
"
2. "Қостанай облысы әкімдігінің мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі К. Аксакалов
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі