О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 16/2 "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 марта 2024 года № 23/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 16/2 следующие изменения и дополнения:
решение изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6767086,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1142425,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 69175,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5555485,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6860372,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15049 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21871 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -108334,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108334,6 тысяч тенге;
поступления займов – 36920 тысяч тенге;
погашение займов – 21924 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 93338,6 тысяч тенге.";
подпункт 17) пункта 9 изложить в новой редакции:
"17) 43500 тысяч тенге – на содержание дорог районного значения;";
подпункты 23), 24) пункта 9 изложить в новой редакции:
"23) 28058,3 тысяч тенге – на корректировку генеральных планов и разработку проектов детальной планировки районных центров;
24) 18650,8 тысяч тенге – на поэтапную разработку и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов;";
пунк 9 дополнить подпунктами 26), 27), 28), 29), 30) следующего содержания:
"26) 1052,3 тысяч тенге – на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
27) 26676,1 тысяч тенге – на устройство детских игровых площадок в городе Мамлютка;
28) 43426,6 тысяч тенге – на обустройство спортивно-игровой площадки в городе Мамлютка;
29) 10524,2 тысяч тенге – на текущий ремонт освещения в городе Мамлютка;
30) 49373,1 тысяч тенге – на текущий ремонт ограждения в городе Мамлютка.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2024 жылғы 14 наурыздағы № 23/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6767086,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1142425,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69175,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5555485,6 мың теңге;
2) шығындар – 6860372,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15049 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21871 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108334,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108334,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36920 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93338,6 мың теңге.";
9-тармақтың 17) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"17) 43500 мың теңге - аудандық маңызы бар жолдарды ұстауға;";
9-тармақтың 23), 24) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"23) 28058,3 мың теңге - аудан орталықтары бас жоспарын түзетуге және түбегейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге;
24) 18650,8 мың теңге - ауылдық елді мекендерді дамыту және құрылысы сызбасын кезеңдік әзірлеуге және түзетуге;";
9-тармақ келесі мазмұндағы 26), 27), 28), 29), 30 тармақшалармен толықтырылсын:
"26) 1052,3 мың теңге - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
27) 26676,1 мың теңге – Мамлютка қаласында балалар ойын алаңын орнатуға;
28) 43426,6 мың теңге – Мамлютка қаласында спорт-ойын алаңын орнатуға;
29) 10524,2 мың теңге – Мамлютка қаласында жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге;
30) 49373,1 мың теңге – Мамлютка қаласында қоршауды ағымдағы жөндеуге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2024 год в сумме 37287,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
"13-2. Учесть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Ж. Каримова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

"11. 2024 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 37287,3 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 13-2 тармағымен толықтырылсын:
"13-2. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының төрағасы
Ж. Кәрімова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

1534
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
806
09
Прочие государственные услуги общего характера
555208,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110414,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
89262,7
015
Капитальные расходы государственного органа
19715,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1436
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
444794
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45599
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
399195
02
Оборона
34190
01
Военные нужды
10452
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10452
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10452
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
23738
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23738
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19994
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3744
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
353700,5
01
Социальное обеспечение
29790
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29790
005
Государственная адресная социальная помощь
29790
02
Социальная помощь
269164,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
269164,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4061
006
Оказание жилищной помощи
150
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37287,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
997
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134284,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

1534
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
806
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
555208,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110414,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89262,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19715,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1436
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
444794
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45599
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
399195
02
Қорғаныс
34190
01
Әскери мұқтаждар
10452
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10452
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10452
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
23738
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23738
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19994
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3744
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
353700,5
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
29790
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29790
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29790
02
Әлеуметтiк көмек
269164,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
269164,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4061
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37287,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
997
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
134284,2
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету