Об утверждении нормативов субсидий на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, формы заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2024 год
Постановление акимата Атырауской области от 12 ноября 2024 года № 245. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 18 ноября 2024 года № 5232-06
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы субсидий, на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, форму заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2024 год.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов
Приложение к постановлению
aкимата Атырауской области
от 12 ноября 2024 года № 245
Нормативы субсидий, на удешевление стоимости затрат на корма поголовью сельскохозяйственных животных, а также критерии получения субсидий, форма заявки и сроки подачи заявок по Атырауской области на 2024 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова
270 000
1. На момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 100 голов;
2. Наличие регистрации маточного поголовья в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (ИСЖ) и информационная база селекционной и племенной работы (ИБСПР) на момент подачи заявки (для сельскохозяйственных кооперативов – наличие регистрации на имя сельскохозяйственного кооператива или членов кооператива)

2024 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 қарашадағы № 245 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 18 қарашада № 5232-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27, 37-баптарына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген 2024 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов
Атырау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 245 қаулысына қосымша
2024 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары басының азығына жұмсалатын шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері, сондай-ақ субсидиялар алу өлшемшарттары, өтінім нысаны және өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшем шарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас
270 000
1. Өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы;
2. Өтінім беру сәтінде ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқоры (АЖБ) және селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында (САТЖАҚ) аналық мал басының тіркелген болуы (ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің немесе кооператив мүшелерінің атында тіркелген болуы)

С 21 октября по 20 декабря (включительно) текущего года
Форма заявки
Местный исполнительный орган
_________________________
(области, города республиканского
значения и столицы)
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных (маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления)
Номер заявки:________
Дата формирования заявки:
Наименование товаропроизводителя ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя:
_____________________________________________________
(область, район, город/село/улица, номер дома)
ИИН/БИН _____________________________________________________
(для физического/юридического лица)

Ағымдағы жылғы 21 қазаннан бастап 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Өтінім нысаны
_____________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың және
астананың) жергілікті
атқарушы органы
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының (сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы) азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидия алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:___________
Өтінім қалыптастырылған
күн: ______
1. Тауар өндірушінің атауы _____________________________________________
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: _______________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің нөмірі)
3. ЖСН/БСН _________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін

4. Номер телефона
5. Статистика по сельскохозяйственным животным:
1. Список маточного поголовья сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки:
№ п/п
ИНЖ
1.
2.
3.
2. Количество маточного поголовья, подлежащее субсидированию ________голов
3. Норматив субсидирования________ тенге
4. Сумма возмещения__________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения)
Номер акта
Дата выдачи акта
Кадастровый номер
Площадь, гектар
2.
Площадь сева кормовых культур (при наличии) на соответствующий календарный год
Площадь засеянных под кормовые культуры, в том числе по видам, гектар
Наименование и дата документа
3.
Объем заготовленных кормов
подтверждающего заготовку кормов
Заготовлено кормов по видам за текущий год, тонн
4.
Документ , подтверждающий затраты на заготовку кормов
Сумма затрат на заготовку кормов, тенге
5.
Договор купли-продажи кормов
Наименование продавца
БИН продавца
Номер и дата заключения договора
Объем кормов, тонн
Номер и дата электронной
счет-фактуры
Всего сумма по договору, тенге
6.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю, что обеспечу сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае необеспечения сохранности, согласен вернуть полученные субсидии на несохраненное поголовье сельскохозяйственных животных.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в часов "___ "_____ 20_____года.
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Расшифровка аббревиатур:
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Кбе – код бенефициара;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.

4. Телефон нөмірі______________________________
5. Ауыл шаруашылығы жануарлары бойынша статистика:
1. Өтінім берген сәттегі ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының тізімі:
р/с №
ЖБН
1.
2.
3.
2. Субсидиялауға жататын аналық мал басының саны _________бас
3. Субсидиялау нормативі _________теңге
4. Өтелетін сома _______________ теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға арналған жер учаскелерін және (немесе) шабындық (жайылымдық) алқаптарды (егістіктер, шабындықтар, түбегейлі жақсартылған жайылымдар) бөлу туралы акт
Актінің нөмірі
Актінің берілген күні
Кадастрлық нөмірі
Алаң, гектар
2.
Тиісті күнтізбелік жылға азықтық дақылдарды себу алаңы (бар болса)
Азықтық дақылдар себілген алаң, оның ішінде түрлері бойынша, гектар
3
Дайындалған азықтың көлемі
Азықтың дайындалғанын растайтын құжаттың атауы мен күні
Ағымдағы жылы түрлері бойынша дайындалған азық, тонна
4.
Азық дайындауға жұмсалған шығынды растайтын құжат
Азық дайындауға жұмсалған шығындар сомасы, теңге
5.
Азықтың сатып алу-сату шарты
Сатушының атауы
Сатушының БИН-і
Шарттың нөмірі мен жасалған күні
Азықтың көлемі, тонна
Электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні
Шарт бойынша барлық сома, теңге
6.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
банктің немесе почта операторының деректемелері: банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Субсидияланған аналық мал басының (табиғи кему нормалары шегіндегі өлім-жітімді қоспағанда) жыл бойы сақталуын қамтамасыз етемін, сақталуы қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ, дербес деректерді жинақтауға, өңдеуге келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат ___ қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК - банктік сәйкестендіру коды;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Кбе - бенефициар коды;
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба.