Об изменении и установлении границ населенных пунктов Ордабасынского района
Совместное постановление акимата Ордабасинского района Туркестанской области от 18 июня 2024 года № 245 и решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 19 июня 2024 года № 16/9. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 24 июня 2024 года № 6540-13
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Ордабасынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Ордабасынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов Ордабасынского района:
1) изменить границы населенного пункта Коктобе сельского округа Кажымухан путем включения 32,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Коктобе сельского округа Кажымухан, установив границы общей площадью 258,6 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Боген сельского округа Боген путем включения 6,8 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Боген сельского округа Боген, установив границы общей площадью 351,8 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Каракум сельского округа Каракум путем включения 8,8 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Каракум сельского округа Каракум, установив границы общей площадью 198,0 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Береке сельского округа Шубар путем включения 1,6 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Береке сельского округа Шубар, установив границы общей площадью 147,4 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Шубар сельского округа Шубар путем включения 1,2 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Шубар сельского округа Шубар, установив границы общей площадью 398,8 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Кайнар сельского округа Боржар путем включения 22,1 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Кайнар сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 232,1 гектаров;
7) изменить границы населенного пункта Уялыжар сельского округа Боржар путем включения 36,8 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Уялыжар сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 234,8 гектаров;

Ордабасы ауданы елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 18 маусымдағы № 245 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 маусымдағы № 16/9 шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 24 маусымда № 6540-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Ордабасы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Қажымұхан ауылдық округінің Көктөбе елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 32,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қажымұхан ауылдық округінің Көктөбе елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 258,6 гектар болып белгіленсін;
2) Бөген ауылдық округінің Бөген елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 6,8 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөген ауылдық округінің Бөген елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 351,8 гектар болып белгіленсін;
3) Қарақұм ауылдық округінің Қарақұм елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 8,8 гектар жерлерді қосу арқылы, Қарақұм ауылдық округінің Қарақұм елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 198,0 гектар болып белгіленсін;
4) Шұбар ауылдық округінің Береке елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 1,6 гектар жерлерді қосу арқылы, Шұбар ауылдық округінің Береке елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 147,4 гектар болып белгіленсін;
5) Шұбар ауылдық округінің Шұбар елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 1,2 гектар жерлерді қосу арқылы, Шұбар ауылдық округінің Шұбар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 398,8 гектар болып белгіленсін;
6) Бөржар ауылдық округінің Қайнар елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 22,1 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Қайнар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 232,1 гектар болып белгіленсін;
7) Бөржар ауылдық округінің Ұялыжар елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 36,8 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Ұялыжар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 234,8 гектар болып белгіленсін;

8) изменить границы населенного пункта Ынтымак сельского округа Боржар путем включения 284,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Ынтымак сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 390,0 гектаров;
9) изменить границы населенного пункта Теспе сельского округа Боржар путем включения 2,6 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Теспе сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 125,6 гектаров;
10) изменить границы населенного пункта Батыр Ата сельского округа Караспан путем включения 7,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Батыр Ата сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 125,7 гектаров;
11) изменить границы населенного пункта Мадениет сельского округа Караспан путем включения 0,9 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Мадениет сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 74,1 гектаров;
12) изменить границы населенного пункта Караспан сельского округа Караспан путем включения 14,3 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Караспан сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 294,3 гектаров;
13) изменить границы населенного пункта Сарыарык сельского округа Караспан путем включения 1,4 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Сарыарык сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 109,9 гектаров;
14) изменить границы населенного пункта Жулдыз сельского округа Караспан путем включения 9,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Жулдыз сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 27,3 гектаров;
15) изменить границы населенного пункта Акбулак сельского округа Бадам путем включения 29,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Акбулак сельского округа Бадам, установив границы общей площадью 282,0 гектаров;
16) изменить границы населенного пункта Дербес сельского округа Бадам путем включения 41,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Дербес сельского округа Бадам, установив границы общей площадью 200,4 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Ордабасынского района и решения Ордабасынского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.

8) Бөржар ауылдық округінің Ынтымақ елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 284,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Ынтымақ елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 390,0 гектар болып белгіленсін;
9) Бөржар ауылдық округінің Теспе елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 2,6 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Теспе елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 125,6 гектар болып белгіленсін;
10) Қараспан ауылдық округінің Батыр Ата елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 7,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Батыр Ата елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 125,7 гектар болып белгіленсін;
11) Қараспан ауылдық округінің Мәдениет елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 0,9 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Мәдениет елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 74,1 гектар болып белгіленсін;
12) Қараспан ауылдық округінің Қараспан елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 14,3 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Қараспан елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 294,3 гектар болып белгіленсін;
13) Қараспан ауылдық округінің Сарыарық елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 1,4 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Сарыарық елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 109,9 гектар болып белгіленсін;
14) Қараспан ауылдық округінің Жұлдыз елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 9,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Жұлдыз елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 27,3 гектар болып белгіленсін;
15) Бадам ауылдық округінің Ақбұлақ елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 29,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Мәдениет елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 282,0 гектар болып белгіленсін;
16) Бадам ауылдық округінің Дербес елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Бадам ауылдық округінің Дербес елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 200,4 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Ордабасы ауданы әкімдігінің қаулысы мен Ордабасы аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3. Настоящее совместное постановление акимата Ордабасынского района и решение Ордабасынского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Ордабасынского района А. Оралбаев
Председатель маслихата Б. Джумабеков

3. Осы бірлескен Ордабасы ауданы әкімдігінің қаулысы мен Ордабасы аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ордабасы ауданының әкімі А. Оралбаев
Мәслихат төрағасы Б. Джумабеков