"2024 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын, сондай-ақ тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда) субсидиялауға бюджеттік қаржы көлемдерін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 85 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 қарашадағы № 276 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 18 қарашада № 9106-16 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2024 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын, сондай-ақ тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда) субсидиялауға бюджеттік қаржы көлемдерін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 85 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9000-16 болып тіркелген) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 апреля 2024 года № 85 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, а также объемов бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) на 2024 год"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 ноября 2024 года № 276. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 ноября 2024 года № 9106-16
Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 апреля 2024 года № 85 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, а также объемов бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) на 2024 год" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9000-16) следующие изменения и дополнения:
заголовок постановления изложить в новой редакции:

2. Шығыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің сайтында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің агроөнеркәсіп кешені мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Е. Кошербаев
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 276 Қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 85 қаулысына қосымша

2. Управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на сайте акимата Восточно-Казахстанской области после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области по вопросам агропромышленного комплекса.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 12 ноября 2024 года № 276
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 12 апреля 2024 года № 85

2024 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің қосымша тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормалары
№
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштағы белсенді заттардың құрамы (%)
Субсидиялар нормасы (теңге)
Өлшем бірлігі (тонна, литр, килограмм)
957
"AminoMax Ca"
Бос аминқышқылы: 12,5%, Жалпы азот (N): 11%, Нитратты азот (N): 3,1%, Мочевиналық азот(N): 3,3%, Органикалық азот (N): 4,6, % Кальций (CaO): 5,7%

Дополнительный перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2024 год
№
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении (%)
Норма субсидий (тенге)
Единица измерения (тонна, литр, килограмм)
957
"AminoMax Ca"
Свободные аминокислоты: 12,5%, Общий азот (N): 11%, Нитратный азот (N): 3,1%, Мочевинный азот(N): 3,3%, Органический азот (N): 4,6, % Кальций (CaO): 5,7%

2864
литр
978
АМИНОМАКС 30
Жалпы азот (N): 9%, органикалық азот (N): 9%, бос аминқышқылдары: 30%
3835
литр
979
АМИНОМАКС ОВОЩНОЙ
Жалпы азот (N): 2%, органикалық азот (N): 2%, фульвоқышқылдар: 20%, бос аминқышқылдары: 6%, жалпы гумус сығындысы: 20%
3835
литр
980
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Азот Плюс
Жалпы азот 171,07 г/л, Фосфор 17,5 г/л, Магний 6,79 г/л, Темір 0,7 г/л, Күкірт 26,95 г/л, Бор 0,42 г/л, Мыс 1,68 г/л, Мырыш 2,17 г/л, Марганец 0,42 г/л, Молибден 0,7 г/л, Кобальт 0,35 г/л, Селен 0,35 г/л
12450
литр
981
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Бобовые
Жалпы азот 94,25 г/л, Фосфор 28 г/л, Калий 28 г/л, Магний 28,7 г/л, Темір 0,87 г/л, Бор 1,96 г/л, Күкірт 26,25 г/л, Мыс 0,98 г/л, Мырыш 19,6 г/л, Марганец 24,5 г/л, Молибден 7,35 г/л, Кобальт 0,39 г/л
17845
литр
982
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Бор
Бор 150 г/л, Азот 50 г/л
14950
литр
983
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Калий
Азот 37,1 г/л, Фосфор 45,5 г/л, Калий 109,2 г/л, Магний 3,5 г/л, Темір 0,42 г/л, Мыс 0,84 г/л, Мырыш 0,56 г/л, Марганец 0,56 г/л, Молибден 0,105 г/л, Кобальт 0,14 г/л, Күкірт 31,5 г/л, Селен 0,021 г/л, Бор 0,14 г/л
11700
литр
984
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Молибден
Молибден 80,00 г/л
66950
литр
985
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Рост
Жалпы азот 62,05 г/л, Фосфор 54,57 г/л, Калий 7,79 г/л, Магний 29,74 г/л, Темір 3,1 г/л, Күкірт 84,48 г/л, Мыс 15,59 г/л, Мырыш 19,49 г/л, Марганец 3,1 г/л, Молибден 1,54 г/л, Кобальт 0,86 г/л, Никель 0,04 г/л
14950
литр
986
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Семена
Жалпы азот 58,74 г/л, Фосфор 38,36 г/л, Калий 31,58 г/л, Магний 18,13 г/л, Темір 2,13 г/л, Күкірт 68,35 г/л, Бор 2,8 г/л, Мыс 18,22 г/л, Мырыш 18,22 г/л, Марганец 2,25 г/л, Молибден 4 г/л, Кобальт 1,2 г/л, Никель 0,07 г/л, Литий 0,3 г/л, Селен 0,09 г/л, Хром 0,42 г/л, Ванадий 0,54 г/л
17845
литр
987
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Сера
Магний 28 г/л, Күкірт 497 г/л
11950
литр
988
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Фосфор
Азот 47,6 г/л, Фосфор 185,5 г/л, Калий 46,9 г/л, Магний 1,75 г/л, Темір 1,05 г/л, Мыс 0,7 г/л, Мырыш 2,1 г/л, Марганец 0,56 г/л, Молибден 0,56 г/л, Кобальт 0,14 г/л, Күкірт 7 г/л
14950
литр
989
ЛАЙФ маркалы сұйық минералды тыңайтқыш: Цинк
Мырыш 142 г/л, Азот 65 г/л, күкірт 70 г/л
12450
литр
990
Меристем маркалы: B-Mo
Суда еритін бор (В): 4% Суда еритін молибден Мо: 4%
6536
литр
991
Меристем маркалы: В
Суда еритін бор (В): 11%
3756
литр
992
Меристем маркалы: Са-В
Суда еритін кальций (Са): 7% суда еритін бор (В): 1%
3161
литр
993
Меристем микро mix
Fe: 7.5% Mn: 3.5% Zn: 0.7% Cu: 0.28% B: 0.65% Mo: 0.3%

2864
литр
978
АМИНОМАКС 30
Общий азот (N): 9%, органический азот (N): 9%, свободные аминокислоты: 30%
3835
литр
979
АМИНОМАКС ОВОЩНОЙ
Общий азот (N): 2%, органический азот (N): 2% , фульвокислоты: 20%, свободные аминокислоты: 6%, общий гумусный экстракт: 20%
3835
литр
980
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Азот Плюс
Азот общий 171,07 г/л, Фосфор 17,5 г/л, Магний 6,79 г/л, Железо 0,7 г/л, Сера 26,95 г/л, Бор 0,42 г/л, Медь 1,68 г/л, Цинк 2,17 г/л, Марганец 0,42 г/л, Молибден 0,7 г/л, Кобальт 0,35 г/л, Селен 0,35 г/л
12450
литр
981
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Бобовые
Азот общий 94,25 г/л, Фосфор 28 г/л, Калий 28 г/л, Магний 28,7 г/л, Железо 0,87 г/л, Бор 1,96 г/л, Сера 26,25 г/л, Медь 0,98 г/л, Цинк 19,6 г/л, Марганец 24,5 г/л, Молибден 7,35 г/л, Кобальт 0,39 г/л
17845
литр
982
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Бор
Бор 150 г/л, Азот 50 г/л
14950
литр
983
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Калий
Азот 37,1 г/л, Фосфор 45,5 г/л, Калий 109,2 г/л, Магний 3,5 г/л, Железо 0,42 г/л, Медь 0,84 г/л, Цинк 0,56 г/л, Марганец 0,56 г/л, Молибден 0,105 г/л, Кобальт 0,14 г/л, Сера 31,5 г/л, Селен 0,021 г/л, Бор 0,14 г/л
11700
литр
984
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Молибден
Молибден 80,00 г/л
66950
литр
985
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Рост
Азот общий 62,05 г/л, Фосфор 54,57 г/л, Калий 7,79 г/л, Магний 29,74 г/л, Железо 3,1 г/л, Сера 84,48 г/л, Медь 15,59 г/л, Цинк 19,49 г/л, Марганец 3,1 г/л, Молибден 1,54 г/л, Кобальт 0,86 г/л, Никель 0,04 г/л
14950
литр
986
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Семена
Азот общий 58,74 г/л, Фосфор 38,36 г/л, Калий 31,58 г/л, Магний 18,13 г/л, Железо 2,13 г/л, Сера 68,35 г/л, Бор 2,8 г/л, Медь 18,22 г/л, Цинк 18,22 г/л, Марганец 2,25 г/л, Молибден 4 г/л, Кобальт 1,2 г/л, Никель 0,07 г/л, Литий 0,3 г/л, Селен 0,09 г/л, Хром 0,42 г/л, Ванадий 0,54 г/л
17845
литр
987
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Сера
Магний 28 г/л, Сера 497 г/л
11950
литр
988
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Фосфор
Азот 47,6 г/л, Фосфор 185,5 г/л, Калий 46,9 г/л, Магний 1,75 г/л, Железо 1,05 г/л, Медь 0,7 г/л, Цинк 2,1 г/л, Марганец 0,56 г/л, Молибден 0,56 г/л, Кобальт 0,14 г/л, Сера 7 г/л
14950
литр
989
Жидкое минеральное удобрение ЛАЙФ марки: Цинк
Цинк 142 г/л, Азот 65 г/л, сера 70 г/л
12450
литр
990
Меристем марки: B-Mo
Бор водорастворимый (В): 4% Молибден водорастворимый Мо: 4%
6536
литр
991
Меристем марки: В
Бор водорастворимый (В): 11%
3756
литр
992
Меристем марки: Са-В
Кальций водорастворимый (Са): 7% Борводорастворимый (В): 1%
3161
литр
993
Меристем микро mix
Fe: 7.5% Mn: 3.5% Zn: 0.7% Cu: 0.28% B: 0.65% Mo: 0.3%

NPK 19-19-19+TE тыңайтқышы
N -19%, P-19%, K-19%, Mg-0,10%, S-0,19%, Fe (EDTA)-0,10%, Mn(EDTA)-0,05%, Zn (EDTA)-0,015%, Сu (EDTA)-0,012%, B- 0,02%, Mo-0,07%

Удобрение NPK 19-19-19+TE
N -19%, P-19%, K-19%, Mg-0,10%, S-0,19%, Fe (EDTA)-0,10%, Mn(EDTA)-0,05%, Zn (EDTA)-0,015%, Сu (EDTA)-0,012%, B- 0,02%, Mo-0,07%