О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 258 "Об утверждении перечня профессиональных праздников"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 января 2025 года № 16. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2025 года № 35654
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 258 "Об утверждении перечня профессиональных праздников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32924) следующие изменения и дополнения:
В Перечне профессиональных праздников, утвержденном указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 1-1 следующего содержания:
"
1-1.
День органов по финансовому мониторингу
– 28 января
";
строку, порядковый номер 3, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 28-1 следующего содержания:
"
28-1.
День работников морского и речного транспорта
– первое воскресенье июля
";
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"
32.
День работников железнодорожного транспорта
– первое воскресенье августа
";
дополнить строкой, порядковый номер 37-1 следующего содержания:
"
37-1.
День работников в сфере контрольно-измерительных приборов и автоматики
– второе воскресенье сентября
";
строку, порядковый номер 41, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 42-1 следующего содержания:
"
42-1.
День работников технического и профессионального, послесреднего образования Республики Казахстан
– 2 октября
";
дополнить строкой, порядковый номер 50-1 следующего содержания:
"
50-1.
День работников автомобильного транспорта
– последнее воскресенье октября
";
дополнить строкой, порядковый номер 50-2 следующего содержания:
"
50-2.
День работников автодорожной отрасли
– последнее воскресенье октября
";
дополнить строкой, порядковый номер 54-1 следующего содержания:
"
54-1.
День работников сферы бухгалтерского учета и аудита
– 10 ноября
";
дополнить строкой, порядковый номер 60-1 следующего содержания:
"
60-1.
День работников уголовно-исполнительной системы
– 13 декабря
".
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;

"Кәсіби мерекелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 258 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 20 қаңтардағы № 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 20 қаңтарда № 35654 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіптік мерекелер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 258 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32924 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кәсіби мерекелер тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1-1-жолмен толықтырылсын:
"
1-1.
Қаржылық мониторинг органдары күні
– 28 қаңтар
";
реттік нөмірі 3-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 28-1-жолмен толықтырылсын:
"
28-1.
Теңіз және өзен көлігі қызметкерлерінің күні
– шілденің бірінші жексенбісі
";
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32.
Теміржол көлігі қызметкерлері күні
– тамыздың бірінші жексенбісі
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 37-1-жолмен толықтырылсын:
"
37-1.
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика саласы қызметкерлері күні
– қыркүйектің екінші жексенбісі
";
реттік нөмірі 41-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 42-1-жолмен толықтырылсын:
"
42-1.
Қазақстан Республикасының техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру қызметкерлері күні
– 2 қазан
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 50-1-жолмен толықтырылсын:
"
50-1.
Автомобиль көлігі қызметкерлері күні
– қазан айының соңғы жексенбісі
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 50-2-жолмен толықтырылсын:
"
50-2.
Автожол саласы қызметкерлерінің күні
– қазан айының соңғы жексенбісі
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 54-1-жолмен толықтырылсын:
"
54-1.
Бухгалтерлік есеп және аудит саласы қызметкерлері күні
– 10 қараша
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 60-1-жолмен толықтырылсын:
"
60-1.
Қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлері күні
– 13 желтоқсан
".
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігіминистрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі