Об утверждении Правил ведения реестра производителей органической продукции
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 февраля 2025 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2025 года № 35718
В соответствии с подпунктом 351) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра производителей органической продукции.
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2025 года № 38
Правила ведения реестра производителей органической продукции
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра производителей органической продукции (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 351) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", и определяют порядок ведения реестра производителей органической продукции (далее – реестр).

Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 7 ақпандағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 ақпанда № 35718 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 351) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 7 ақпандағы
№ 38 бұйрығымен
бекітілген
Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 351) тармақшасына сәйкес әзірленді және органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды (бұдан әрі – тізілім).

2. Целью ведения реестра является учет и систематизация данных о производителях органической продукции.
Глава 2. Порядок ведения реестра производителей органической продукции
3. Реестр производителей органической продукции ведется уполномоченным органом в области производства и оборота органической продукции (далее – уполномоченный орган) на казахском и русском языках в электронном виде по форме согласно приложению к настоящим Правилам.

2. Тізілімді жүргізудің мақсаты органикалық өнім өндірушілер туралы деректерді есепке алу және жүйелеу болып табылады.
2-тарау. Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу тәртібі
3. Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жүргізеді.

4. Орган по подтверждению соответствия в течение пяти рабочих дней со дня выдачи сертификата соответствия, а также в случаях приостановления или отмены (прекращения) действия сертификата соответствия направляет в уполномоченный орган информацию о результатах подтверждения соответствия производства органической продукции или о приостановлении, или об отмене (о прекращении) действия сертификата соответствия (далее – информация).
Информация представляется в электронном виде на электронный адрес, указанный на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz.

4. Сәйкестікті растау жөніндегі орган сәйкестік сертификатын берген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, сондай-ақ сәйкестік сертификатының қолданысын тоқтата тұрған немесе күшін жойған (тоқтатқан) жағдайларда уәкілетті органға органикалық өнім өндіру сәйкестігін растау нәтижелері туралы немесе сәйкестік сертификатының қолданысын тоқтата тұру туралы немесе күшін жою туралы (тоқтату туралы) ақпаратты (бұдан әрі – ақпарат) жібереді.
Ақпарат уәкілетті органның www.gov.kz ресми интернет-ресурсында көрсетілген электрондық мекенжайға электрондық түрде ұсынылады.

5. Структурное подразделение, осуществляющее функции в области производства органической продукции, на основании информации, предоставляемой органами по подтверждению соответствия, актуализирует реестр и обеспечивает его размещение на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz не позднее пяти рабочих дней со дня поступления информации.
Приложение
к Правилам ведения
реестра производителей
органической продукции
Форма
Реестр производителей органической продукции
п/п
Дата выдачи, регистрационный номер и срок действия сертификата соответствия
Производитель
Фактическое место расположения
Категория продукции, производимой и (или) реализуемой в качестве органической
Наименование и адрес органа по подтверждению соответствия, выдавшего сертификат соответствия
Наименование документа, на соответствие которому проведена сертификация
Дата включения в реестр
Информация о приостановлении действия сертификата соответствия
1
2
3
4
5
6
7
8
9

5. Органикалық өнім өндіру саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше сәйкестікті растау жөніндегі органдар ұсынатын ақпарат негізінде тізілімді өзектендіреді және оның ақпарат келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күннен кешіктірмей уәкілетті органның www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етеді.
Органикалық өнім
өндірушілердің тізілімін
жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Органикалық өнім өндірушілердің тізілімі
Р/с №
Сәйкестік сертификатының берілген күні, тіркеу нөмірі және қолданылу мерзімі
Өндіруші
Нақты орналасқан жері
Органикалық өнім ретінде өндірілетін және (немесе) өткізілетін өнім санаты
Сәйкестік сертификатын берген сәйкестікті растау жөніндегі органның атауы және мекенжайы
Сәйкестігіне сертификаттау жүргізілген құжаттың атауы
Тізілімге енгізілген күні
Сәйкестік сертификатын тоқтату туралы ақпарат
1
2
3
4
5
6
7
8
9