О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 февраля 2025 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2025 года № 35734
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) следующие изменения:
в формах медицинской учетной документации, используемых в амбулаторно-поликлинических организациях, утвержденных приложением 3 к указанному приказу:
форму № 065/у "Карта профилактических прививок" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Перечне документации, обязательной для заполнения медицинскими работниками, утвержденном приложением 7 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 14 изложить в следующей редакции:
"
14
Паспорт иммунизации
065/у
В электронном формате
до минования надобности
".
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 февраля 2025 года № 8
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-175
Форма 65/у
Паспорт иммунизации

"Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 14 ақпандағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 18 ақпанда № 35734 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшамен бекітілген Амбулаториялық-емханалық ұйымдарында қолданылатын медициналық есепке алу құжаттамасының нысандарында:
№ 065/е "Профилактикалық егу картасы" нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшамен бекітілген Медицина қызметкерлерінің толтыруы үшін міндетті құжаттаманың тізбесінде:
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Иммундау паспорты
065/е
Электронды форматта
Қажеттілік уақыты аяқталғанға дейін
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 8 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2024 жылғы 30 қазандағы
№ ҚР ДСМ-175 бұйрығына
3 - қосымша
Нысан 65/е
Иммундау паспорты

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
2. Дата рождения ______________________
3. Пол женский/мужской _____________
4. Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
5. Адрес: _________________________________________________________________
Туберкулез
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Туберкулезные пробы
Дата диагностического теста
Возраст
Результат
Дата
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Гепатит В
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Дифтерия, стоблняк, полиомиелит, гепатит В, коклюш и гемофильная палочка типа В
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Дифтерия, столбняк, полиомиелит, коклюш, гемофильная палочка типа В
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Пневмококковая инфекция
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Коклюш, дифтерия, столбняк
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Вирус папилломы человека
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Дифтерия, столбняк
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Полиомиелит
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО
врача
Корь, краснуха, паротит
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Гепатит А
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Бешенство
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Брюшной тиф
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Грипп
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Сибирская язва
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Туляремия
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Чума
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Клещевой энцефалит
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Коронавирусная инфекция
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Другие
Вид иммунизации
Возраст
Постоянный мед отвод (дигноз и дата при наличии)
Дата иммунизации
Наименование медицинской организации
Наименование препарата
серия
доза
ФИО врача
Пояснительная:

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________
2. Туған күні/айы/жылы __________________ 3. Жынысы әйел /ер _________________
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
5. Мекенжайы: _____________________________________________________________
Туберкулез
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйымның атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Туберкулез сынамалары
Диагностикалық тест жасау күні
Жасы
Нәтижесі
Күні
Медициналық ұйымның атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
В гепатиті
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Дифтерия, сіреспе, полиомиелит, В гепатиті, көкжөтел және В типті гемофиль таяқша
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Дифтерия, сіреспе, полиомиелит, көкжөтел, В типті гемофильді таяқша
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Пневмокок инфекциясы
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Көкжөтел, дифтерия, сіреспе
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Адам папилломасы вирусы
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Дифтерия, сіреспе
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Полиомиелит
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Қызылша, қызамық, паротит
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
А гепатиті
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Құтырма
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Іш сүзегі
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Тұмау
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Сібір жарасы
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Туляремия
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Оба
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Кене энцефалиті
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Коронавирус инфекциясы
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Басқалар
Иммундау түрі
Жасы
Тұрақты медициналық кейінге қалдыру (бар болған жағдайда диагноз бен күні)
Иммундау күні
Медициналық ұйым атауы
Препарат атауы
Сериясы
Дозасы
Дәрігердің ТАӘ
Түсіндірме:

1. В таблицах по иммунизации в первом столбце "Вид иммунизации" указывается плановая вакцинация и/или вакцинация по эпидемиологическим показаниям;
2. Курсы вакцинации состоящие из нескольких прививок указывать вакцинация 1, вакцинация 2, вакцинация 3 и т. д.;
3. Бустерные дозы указывать ревакцинация 1, ревакцинация 2 и тд;
4. Препарат обозначать буквами: АКДС – адсорбированная, коклюшно-дифтерийно-столбнячная вакцина, АДС – адсорбированный дифтерийно-столбнячный анатоксин, АДС-М-анатоксин – адсорбированный дифтерийно-столбнячный анатоксин с уменьшенным содержанием антигенов, АД – адсорбированный дифтерийный анатоксин, АС – адсорбированный столбнячный анатоксин, К – коклюшная вакцина;
5. Прививки по эпидемиологическим показаниям (травмы, укусы, в качестве контактных, реципиенты 1 и т. д.) и дополнительная массовая иммунизация (ДМИ)/национальные дни иммунизации (НДИ)/массовая иммунизация (МИ) дополняются в одной таблице.

1. Иммундау бойынша кестелердің "Иммундау түрі" деген бірінші бағанында жоспарлы вакцинация және/немесе эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша вакцинация көрсетіледі;
2. Бірнеше екпеден тұратын вакцинация курстары 1-вакцинация, 2-вакцинация, 3-вакцинация және т.б. көрсетіледі;
3. Күшейткіш дозаларды 1-ревакцинация, 2-ревакцинация және т.б. көрсетіледі;
4. Препараттар әріптермен белгіленеді: АКДС – адсорбцияланған көкжөтел-дифтерия-сіреспе вакцинасы, АДС – адсорбцияланған дифтерия-сіреспе антотоксині, АДС-М – құрамында антигендер мөлшері азайтылған адсорбцияланған дифтерия-сіреспе анотоксині, АД – адсорбирбцияланған дифтерия анатоксині, АС – адсорбиробцияланған сіреспе анатоксині, К – көкжөтел вакцинасы;
5. Эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша екпелер (жарақат, тістеу-шағу, қарым-қатынаста болғандар ретінде, реципиенттер 1 және т.б.) және қосымша жалпы иммундау (ҚЖИ)/ұлттық иммундау күндері (ҰИК)/жалпы иммундау (ЖИ) бір кестеде толықтырылады.