О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 707 "Об утверждении Правил пропуска через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, в том числе с использованием системы электронной очереди на платной основе"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 марта 2025 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2025 года № 35818
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 707 "Об утверждении Правил пропуска через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, в том числе с использованием системы электронной очереди на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32911) следующее изменение:
в Правилах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, в том числе с использованием системы электронной очереди на платной основе, утвержденных указанным приказом:
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2025 года № 122
Приложение
к Правилам пропуска через
Государственную границу
Республики Казахстан
автомобильных транспортных
средств, грузов и товаров, в том
числе с использованием системы
электронной очереди
на платной основе
Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу
Республики Казахстан, в которых пропуск транспортных средств, грузов и товаров
осуществляется с использованием системы электронной очереди на платной основе

"Автомобиль көлігі құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы, оның ішінде ақылы негізде электрондық кезек жүйесін пайдалана отырып өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 707 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 14 наурыздағы № 122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 14 наурызда № 35818 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігі құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы, оның ішінде ақылы негізде электрондық кезек жүйесін пайдалана отырып өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 707 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32911 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, автомобиль көлігі құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы, оның ішінде ақылы негізде электрондық кезек жүйесін пайдалана отырып өткізу қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін, оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 14 наурыздағы
№ 122 Бұйрыққа
қосымша
Автомобиль көлігі құралдарын,
жүктер мен тауарларды
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасы арқылы,
оның ішінде ақылы негізде
электрондық кезек жүйесін
пайдалана отырып
өткізу қағидаларына
қосымша
Көлік құралдарын, жүктерді және тауарларды ақылы негізде электрондық кезек жүйесін пайдалана отырып өткізу жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері

1. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан с Китайской Народной Республикой:
Бахты
Достык
область Абай
область Жетісу
Кольжат
Майкапчагай
Алматинская область
Восточно-Казахстанская область
Нур Жолы
область Жетісу
2. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан с Республикой Узбекистан:
Атамекен
Б. Конысбаева
Казыгурт
Капланбек
Тажен
Туркестанская область
Туркестанская область
Туркестанская область
Туркестанская область
Мангистауская область
3. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан с Туркменистаном:
Темирбаба
Мангистауская область.
4. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан с Российской Федерацией:
Акбалшык
Аксай
Амангельды
Ауыл
Аят
Алимбет
Байтанат
Бидаик
Жайсан
Жана Жол
Жаныбек
Желкуар
Жезкент
Костанайская область
Западно-Казахстанская область
Павлодарская область
область Абай
Костанайская область
Актюбинская область
область Абай
Северо-Казахстанская область
Актюбинская область
Северо-Казахстанская область
Западно-Казахстанская область
Костанайская область
область Абай
Карашатау
Каракога
Кайрак
Кондыбай
Косак
Коянбай
Актюбинская область
Северо-Казахстанская область
Костанайская область
Костанайская область
Павлодарская область
область Абай
Курмангазы
Кызыл Жар
Найза
Орда
Сырым
Атырауская область
Северо-Казахстанская область
Павлодарская область
Западно-Казахстанская область
Западно-Казахстанская область
Таскала
Убаган
Убе
Урлютобе
Западно-Казахстанская область
Костанайская область
Восточно-Казахстанская область
Павлодарская область
Шаган
Шарбакты
Западно-Казахстанская область
Павлодарская область
5. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан с Кыргызской Республикой:
Айша-Биби
Аухатты
Карасу
Кеген
Кордай
Сартобе
Сыпатай Батыр
Жамбылская область
Жамбылская область
Жамбылская область
Алматинская область
Жамбылская область
Жамбылская область
Жамбылская область

1. Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасымен Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері:
Бақты
Достық
Абай облысы
Жетісу облысы
Көлжат
Майқапшағай
Алматы облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Нұр Жолы
Жетісу облысы
2. Қазақстан Республикасының Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері:
Атамекен
Б. Қонысбаев
Қазығұрт
Қапланбек
Тәжен
Түркістан облысы
Түркістан облысы
Түркістан облысы
Түркістан облысы
Маңғыстау облысы
3. Қазақстан Республикасының Түркіменстанмен Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері:
Темірбаба
Маңғыстау облысы
4. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясымен Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері:
Ақбалшық
Ақсай
Амангелді
Ауыл
Аят
Әлімбет
Байтанат
Бидайық
Жайсаң
Жаңа Жол
Жәнібек
Желқуар
Жезкент
Қарашатау
Қарақоға
Қостанай облысы
Батыс Қазақстан облысы
Павлодар облысы
Абай облысы
Қостанай облысы
Ақтөбе облысы
Абай облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақтөбе облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Абай облысы
Ақтөбе облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Қайрақ
Қоңдыбай
Қосақ
Қоянбай
Құрманғазы
Қызыл Жар
Найза
Орда
Сырым
Тасқала
Обаған
Үбе
Үрлітөбе
Шаған
Шарбақты
Қостанай облысы
Қостанай облысы
Павлодар облысы
Абай облысы
Атырау облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Павлодар облысы
Батыс Қазақстан облысы
Батыс Қазақстан облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Павлодар облысы
Батыс Қазақстан облысы
Павлодар облысы
5. Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері:
Айша Бибі
Ауқатты
Қарасу
Кеген
Қордай
Сарытөбе
Сыпатай Батыр
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы
Алматы облысы
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы