О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 63. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2025 года № 35905
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8369) следующее изменение:
приложение 93 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
Приложение к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 31 марта 2025 года № 63
Приложение 93 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 27 декабря 2012 года № 570
Представляется: в Комитет по охране прав детей
Министерства просвещения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения об организации горячего и буфетного питания обучающихся
общеобразовательных школ
Индекс: форма № ОП -5
Периодичность: годовая

"Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 63 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 сәуірде № 35905 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8369 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
93-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 31 наурыздағы
№ 63 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 570 бұйрығына
93-қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетіне Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет қорында орналастырылған Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Жалпы білім беретін мектептерде білім алушыларға ыстық және буфеттік тамақ ұйымдастыру жөніндегі мәліметтер
Индексі: № 5-ҚҚ нысан
Кезеңділігі: жылдық

Отчетный период 20 __ - 20__ учебный год
Круг лиц представляющих информацию: Управления образования акиматов областей,
городов республиканского значения и столицы
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Код классификатора административно-территориальных объектов
Наименование показателей
Количество школ без интернатных учреждений, единиц
в них количество обучающихся, человек
всего отдельных категорий обучающихся, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
Всего обучающихся 1-4 классов
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Итого по области/ по городу республиканского значения, столице
1.1
в том числе в сельской местности
Продолжение таблицы
из них отдельных категорий обучающихся 1-4 классов, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
9
10
11
12
13
продолжение
Количество школ, где организовано горячее питание, единиц
в них количество обучающихся, человек
количество обучающихся, охваченных бесплатным питанием, человек
всего отдельных категорий обучающихся, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
из них охваченных бесплатным горячим питанием, человек
количество обучающихся 1-4 классов, человек
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
1
1.1
продолжение
из них охваченных бесплатным горячим питанием, человек
в том числе:
всего отдельных категорий обучающихся 1-4 классов, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
1
1.1
Продолжение таблицы
из них охваченных бесплатным горячим питанием, человек
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
34
35
36
37
38
продолжение
количество школ, где организовано буфетное питание, единиц
количество обучающихся, охваченных буфетным питанием, человек
из них охваченных бесплатным буфетным питанием, человек
всего отдельных категорий обучающихся, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
из них охваченных бесплатным буфетным питанием, человек
количество обучающихся 1-4 классов, человек
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
1
продолжение
из них охваченных бесплатным буфетным питанием, человек
в том числе:
всего отдельных категорий обучающихся 1-4 классов, имеющих право на бесплатное питание, человек (Согласно Постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 № 64 "Правила формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников")
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
1
1.1
Продолжение таблицы
из них охваченных бесплатным буфетным питанием, человек
в том числе:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
59
60
61
62
63
Наименование __________________________________
Адрес _________________________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель ___________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись

Есепті кезең 20 __ - 20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің білім басқармалары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші коды
Көрсеткіштердің атауы
Интернаттық мекемелерсіз мектеп саны, бірлік
ондағы оқушылардың саны, адам
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
1-4 сыныпта оқитындар саны, адам
оның ішінде:
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы 1-4 класс оқитын барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Облыс/ республикалық маңызы бар қала, астана бойынша барлығы
1.1
оның ішіңде ауылдық жерде
жалғасы
ыстық тамақ ұйымдастырылған мектеп саны, бірлік
ондағы оқушылардың саны, адам
тегін ыстық тамақтандырумен қамтылған оқушылар саны, адам.
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
оның ішінде тегін ыстық тамақтандырумен қамтылған оқушылар саны, адам
1-4 сыныпта оқитындар саны, адам
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
1
1.1
жалғасы
оның ішінде тегін ыстық тамақтандырумен қамтылған оқушылар саны, адам
оның ішінде:
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы 1-4 класс оқитын барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
1
1.1
Кестенің жалғасы
оның ішінде тегін ыстық тамақтандырумен қамтылған оқушылар саны, адам
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
34
35
36
37
38
жалғасы
буфеттік тамақтандыру ұйымдастырылған мектептер саны, бірлік
буфеттік тамақтандырумен қамтылған оқушыла рсаны, адам
оның ішінде тегін буфеттік тамақпен қамтамасыз етілгендер, адам
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
оның ішінде тегін буфеттік тамақпен қамтамасыз етілгендер, адам
1-4 сыныпта оқитындар саны, адам
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
1
1.1
жалғасы
тегін буфеттік тамақпен қамтамасыз етілгендер, адам
оның ішінде:
тегін тамақтану құқығына ие жеке санаттағы 1-4 класс оқитын барлық балалар, адам
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 "Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес)
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
А
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
1
1.1
Кестенің жалғасы
оның ішінде тегін буфеттік тамақпен қамтамасыз етілгендер, адам
оның ішінде:
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
59
60
61
62
63
Атауы                                     Мекен-жайы ___________________________
Телефон _____________________________
Электронды почта мекен-жайы __________________________________
Орындаған _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы