Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2025 года № 36040
В соответствии с пунктом 5 статьи 102 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 7-1/351 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11113).
3. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2025 года № 133
Правила осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 102 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.

Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 30 сәуірде № 36040 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 102-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. "Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 7-1/351 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11113 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 29 сәуірдегі
№ 133 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 102-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
2. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии осуществляются в соответствии с подпунктами 4) и 5) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии".
3. Государственные учреждения в сфере ветеринарии размещают в специально отведенном месте на территории (в помещении) государственного учреждения, а также публикуют в средствах массовой информации и на интернет-ресурсе следующую информацию:
1) перечень платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) с указанием сроков их предоставления;
2) список необходимых документов (договоры, квитанции, счета-фактуры, накладные, акты оказанных услуг/выполненных работ, фискальные чеки), а также прейскурант цен на предоставляемые товары (выполняемые работы, оказываемые услуги).
4. Государственные учреждения в сфере ветеринарии осуществляют платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг), соответствующие их деятельности, на основании заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Прием заявления и необходимых документов, указанных в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, осуществляется ответственным сотрудником государственного учреждения в сфере ветеринарии.
6. Заявление регистрируется государственным учреждением в сфере ветеринарии с выдачей заявителю талона о приеме заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) предоставляются ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с режимом работы, установленным в государственном учреждении в сфере ветеринарии.
8. Для предоставления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) создаются места для заполнения документов, оснащенные стендами с образцами их заполнения.
9. Расчеты физических и юридических лиц, осуществляемые в наличной форме, проводятся через кассы государственных учреждений в сфере ветеринарии с обязательным применением контрольно-кассовых машин с фискальной памятью и выдачей контрольного чека, либо по безналичному расчету путем перечисления на текущий счет государственного учреждения в сфере ветеринарии "Контрольный счет наличности платных услуг".

2-тарау. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану тәртібі
2. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлері "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 4) және 5) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер мемлекеттік мекеменің аумағында (үй-жайында) арнайы бөлінген жерде орналастырады, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет-ресурста мынадай ақпаратты жариялайды:
1) тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) олардың ұсыну мерзімін көрсете отырып, өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерінің тізбесін;
2) қажетті құжаттардың тізімін (шарттар, түбіртектер, шот-фактуралар, жүкқұжаттар, көрсетілген қызметтер/орындалған жұмыстар актілері, фискалдық чектер), сондай-ақ ұсынылатын тауарларға (орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) баға прейскурантын.
4. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде өз қызметіне сәйкес келетін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асырады.
5. Өтінішті және осы Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдауды ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеменің жауапты қызметкері жүзеге асырады.
6. Өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіге өтінішті қабылдау туралы талон бере отырып, ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеме тіркейді.
7. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлері ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемеде белгіленген жұмыс режиміне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын ұсынылады.
8. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін ұсыну үшін құжаттарды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталған, оларды толтыруға арналған орындар жасалады.
9. Жеке және заңды тұлғалармен қолма-қол ақша түрінде жүзеге асырылатын есеп айырысу міндетті түрде фискалдық жадысы бар кассалық-бақылау машинасын қолдана отырып және бақылау чегін бере отырып, ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің кассалары арқылы, не қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің ағымдағы "Ақылы қызметтерден түсетін қаражат" шотына аудару арқылы жүргізіледі.

10. Государственное учреждение в сфере ветеринарии предоставляет физическому или юридическому лицу, получившему на платной основе товары (работы, услуги), счет-фактуру.
11. Средства, полученные государственными учреждениями в сфере ветеринарии от осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг), используются на:
1) укрепление, оснащение и содержание материально-технической базы, приобретение и ремонт основных средств государственного учреждения в сфере ветеринарии для осуществления ветеринарных мероприятий и платных видов деятельности;
2) приобретение специальной одежды и специальных средств защиты для работников государственного учреждения в сфере ветеринарии для осуществления ветеринарных мероприятий и платных видов деятельности;
3) приобретение ветеринарных препаратов, предназначенных для дегельминтизации, дезинфекции, дезинсекции и дератизации, специальных ветеринарных инструментов, материалов для осуществления ветеринарных мероприятий и платных видов деятельности;
4) поощрение работников государственных учреждений в сфере ветеринарии за трудовые показатели.
Приложение 1
к Правилам осуществления
платных видов деятельности
по реализации товаров
(работ, услуг)
государственными учреждениями
в сфере ветеринарии, использования
ими денег от реализации товаров
(работ, услуг), остающихся
в их распоряжении
Форма
В ________________________
(наименование
государственного учреждения
в сфере ветеринарии)
от _________________________
___________________________
(фамилия, имя отчество
(при наличии), индивидуальный
идентификационный номер/
наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Адрес _________________________
Заявление
Прошу оказать следующие платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Прилагаю следующие документы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Контактные телефоны ______________________________________________________
Электронный адрес ________________________________________________________
___________________________________________ _______________20__года
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности
за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку
и использование персональных данных.
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись заявителя)
Приложение: _____ лист (ов) в 1 экземпляре __________
Приложение 2
к Правилам осуществления
платных видов деятельности
по реализации товаров (работ, услуг)
государственными учреждениями
в сфере ветеринарии, использования
ими денег от реализации товаров
(работ, услуг), остающихся
в их распоряжении
Форма
Талон о приеме заявления
______________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения в сфере ветеринарии)
______________________________________________________________________
(наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
Номер регистрации заявления и дата приема _______________________________
Вид деятельности по реализации товаров (работ, услуг), осуществляемый
на платной основе _____________________________________________________
Количество и наименование приложенных документов
_____________________________________________________________________
Приложение:_______ лист (ов) в 1 экземпляре
_____________________________________________________________________
Документы приняты "____" _____________ 20 __ года
Входящий номер ______________________________________________________
Дата получения результатов ____________________________________________
_________ ____________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица, принявшего заявление)

10. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеме ақылы негізде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) алған жеке немесе заңды тұлғаларға шот-фактура береді.
11. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асырудан алған қаражат:
1) ветеринариялық іс-шараларды және ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеменің материалдық-техникалық базасын нығайтуға, жарақтандыруға және ұстауға, негізгі құралдарды сатып алуға және жөндеуге;
2) ветеринариялық іс-шараларды және ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеме жұмыскерлері үшін арнайы киім мен арнайы қорғаныш құралдарын сатып алуға;
3) ветеринариялық іс-шараларды және ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін дегельминтизация, дезинфекцияға, дезинсекцияға және дератизацияға арналған ветеринариялық препараттарды арнайы ветеринариялық құралдарды, материалдарды сатып алуға;
4) ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің жұмыскерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеуге пайдаланылады.
Ветеринария саласындағы
мемлекеттік мекемелердің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуі бойынша ақылы қызмет
түрлерін жүзеге асыру, олардың
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуінен түсетін, өз иелігінде
қалатын ақшаны
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
(ветеринария саласындағы мемлекеттік
________________________________
мекеменің атауы)
_________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),тегі
жеке сәйкестендіру нөмірі
/заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы:_________________________
Өтініш
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша мынадай ақылы қызмет түрлерін көрсетуді сұраймын
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын: _____________________________________
__________________________________________________________________________
Байланыс телефоны _________________________________________________________
Электрондық мекенжайы ___________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
________________________________________________ 20 ___ жыл _______________
(өтініш берушінің аты, әкесiнiң аты (бар болса) тегi, қолы)
Қосымша: ______ парақта 1 данада ___________________________________________
Ветеринария саласындағы
мемлекеттік мекемелердің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін 8қызметтерді)
өткізуі бойынша ақылы қызмет
түрлерін жүзеге асыру, олардың
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуінен түсетін, өз иелігінде
қалатын ақшаны
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдау туралы талон
__________________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеменің атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі)
Өтініштің тіркелген нөмірі және қабылдау күні _________________________________
Ақылы негізде жүзеге асырылатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізу бойынша қызметтің түрі ____________________________________
__________________________________________________________________________
Қоса берілген құжаттардың саны және атаулары ________________________________
Қосымша: ______ парақта 1 данада ___________________________________________
Құжаттар 20 __ жылғы ___________________________________________ қабылданды
Кіріс нөмірі ___________
Нәтижелер алынған күн _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаған лауазымды адамның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi)