О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 мая 2025 года № 229/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2025 года № 36123
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32233) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных", подпунктом 217) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Сведения Фонда служебной информации ограниченного распространения выдаются с разрешения государственного органа, осуществляющего государственное управление в сфере геодезии, картографии и пространственных данных.
Передача сведений служебной информации ограниченного распространения государственным органам, физическим и юридическим лицам осуществляется в соответствии с требованиями Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.";
пункты 11, 12 изложить в следующей редакции:
"11. Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ является государственной услугой (далее – государственная услуга).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Цены на услуги по представлению сведений Фонда исчисляется согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

"Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 16 мамырдағы № 229/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 19 мамырда № 36123 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32233 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 12) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 217) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Таратылуы шектелген қызметтік ақпарат қорының мәліметтерін геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік органның рұқсатымен беріледі.
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың мәліметтерін мемлекеттік органдарға, заңды және жеке тұлғаларға беру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.";
11, 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектiлерiне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтерді беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жазылған.
Қордың мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес есептеледі.

12. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатели) направляют:
в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель):
1) для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения:
заявление для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения в бумажной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги;
2) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в форме электронного документа, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги.";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения определяет объем работ и работник услугодателя в течение одного рабочего дня подготавливает и направляет запрос на выдачу сведений служебной информации ограниченного распространения государственному органу, в ведении которого находятся указанные сведения о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведения).
Государственный орган, в ведении которого находятся указанные сведения в течение двух рабочих дней с момента поступления запроса направляет услугодателю положительный либо отрицательный ответ о возможности или невозможности выдачи сведений служебной информации ограниченного распространения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. После предоставления услугополучателем платежного документа в сроки, указанные в пункте 17 настоящих Правил работник услугодателя в течение восьми рабочих дней приступает к подбору, изготовлению сведений и по итогам формирует:
при обращении на получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения сведения служебной информации ограниченного распространения;
при обращении на получение материалов и геодезических данных открытого пользования сведения открытого пользования.
Работник услугодателя направляет услугополучателю уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений в течении одного рабочего дня.
При обращении услугополучателя посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений.
Выдача готовых сведений услугополучателю осуществляется услугодателем через Фонд по предъявлению удостоверения личности либо электронного документа из сервиса цифровых документов и (или) доверенности, подтверждающей полномочия представителя.";

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар):
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мыналарды:
1) таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуға арналған қағаз нысандағы өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатын (түбіртек);
2) ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған электронды құжат нысанындағы өтініш;
мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төленгені туралы төлем құжатын (түбіртек) жібереді.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алу үшін жұмыстардың көлемін айқындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде қарауында жоспарланған жұмыстар учаскелеріндегі жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенуі туралы көрсетілген мәліметтер (бұдан әрі – мәліметтер) бар мемлекеттік органға таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың мәліметтерін беруге сауал дайындайды және жібереді.
Қарауында көрсетілген мәліметтер бар мемлекеттік орган сұрау салу келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың мәліметтерін беру мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы оң не теріс жауап жібереді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген мерзімдерге төлем құжатын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері сегіз жұмыс күні ішінде мәліметтерді жинақтауға, жасауға кіріседі және қорытындысы бойынша:
таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың мәліметтері;
ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде ашық пайдаланылатын мәліметтерді қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде, мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайын мәліметтерді беру жеке куәлігін не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты және (немесе) өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхатты ұсыну бойынша көрсетілетін қызметті беруші Қор арқылы жүзеге асырады.";

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 6 изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам формирования,
сбора, хранения, использования
и выдачи сведений
Национального фонда
пространственных данных
Форма
Генеральному директору
республиканского
государственного предприятия
на праве хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии
и пространственной информации"
Министерства цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от ______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
__________________________
физического лица либо полное
наименование юридического лица";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 мая 2025 года № 229/НҚ
Приложение 2
к Правилам формирования,
сбора, хранения, использования
и выдачи сведений
Национального фонда
пространственных данных
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
"Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ"
Наименование подвида государственной услуги:

2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және
беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі "Ұлттық геодезия
және кеңістіктік
ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
бас директоры
(аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі) ______________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса) немесе заңды
тұлғаның толық атауы
_________________________";
7-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2025 жылғы 16 мамырдағы
№ 229/НҚ бұйрығына
1-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жұмыс жоспарланған учаскелеріндегі жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық зерттелгендігі туралы мәліметтер беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. Получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения;
2. Получение материалов и геодезических данных открытого пользования.
2
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) услугодателем:
Получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения;
2) посредством веб-портала "электронного правительства":
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования.
4
Срок оказания государственной услуги
(15) пятнадцать рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги
Бумажная:
1. Получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения;
Электронная (частично автоматизированная):
2. Получение материалов и геодезических данных открытого пользования.
6
Результат оказания государственной услуги
1) при обращении на получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения:
сведения о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ служебной информации ограниченного распространения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная (служебная информация ограниченного распространения)
2) при обращении на получение материалов и геодезических данных открытого пользования: сведения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных исчисляется согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8
График работы услугодателя, и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).

1. таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алу;
2. Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін:
1) көрсетілетін қызметті беруші:
таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуды;
2) "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады:
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуды жүзеге асырады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
(15) он бес жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде:
1. Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алу;
Электрондық (ішінара автоматтандырылған):
2. Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде:
таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты жоспарланған жұмыс учаскелеріндегі жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық зерттелгендігі туралы мәліметтер не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде (таратылуы шектелген қызметтік ақпарат).
2) ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алуға жүгінген кезде:
мәліметтер немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Қордың мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес есептеледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.gov.kz/memleket/entities/mdai;
2) на портале.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя
Услугодателю:
1) для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения:
заявление для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения;
платежный документ (квитанция) об уплате услуг.
На портал:
2) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования:
электронное заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования;
сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, документы подтверждающего оплату (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) уәкілетті органның www.gov.kz/memleket/entities/mdai интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік қызметті берушіге:
1) таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерін алу үшін:
таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);
Порталға:
2) ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған электрондық өтініш;
жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы төлемді растайтын құжаттарды ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;

4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
5) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугополучатель направляет заявление государственной услуги открытого пользования в электронной форме через портал.
Государственная услуга служебной информации ограниченного распространения предоставляется в бумажной форме.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги открытого пользования в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 мая 2025 года № 229/НҚ
Приложение 3
к Правилам формирования,
сбора, хранения, использования
и выдачи сведений
Национального фонда
пространственных данных
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных
Цены на услуги по представлению сведений Национального фонда пространственных данных исчисляется исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год (далее – МРП):
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Стоимость за единицу, МРП
1
2
3
4
Услуги по предоставлению геодезических материалов и данных
1
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС
пункт
0,2
2
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС, пересчет координат из одной системы в другую
пункт
0,2
3
Предоставление сведений о координатах пунктов ГГС с перевычислением из СК-42
пункт
1,2
4
Предоставление сведений о высотах пунктов ГГС
пункт
0,4
5
Предоставление сведений о высотах пунктов ГНС с описанием их местоположения
пункт
0,6
6
Предоставление технического отчета с записью на CD диск
лист

4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
5) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ашық пайдаланудағы мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті электрондық нысанда портал арқылы жібереді.
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттық мемлекеттік көрсетілетін қызметі қағаз нысанда ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2025 жылғы 16 мамырдағы
№ 229/НҚ бұйрығына
2-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
3-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы
Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасы тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне (бұдан әрі – АЕК) сүйене отырып есептеледі:
Р/с №
Қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Бірлік құны, АЕК
1
2
3
4
Геодезиялық материалдар мен деректерді ұсыну жөніндегі қызметтер
1
МГЖ бекеттерінің координаттары туралы мәліметтер ұсыну
пункт
0,2
2
МГЖ бекеттерінің координаттары туралы мәліметтер ұсыну, координаттарды бір жүйеден екіншісіне қайта есептеу
пункт
0,2
3
СК42-ден қайта есептей отырып МГЖ бекеттерінің координаттары туралы мәліметтер ұсыну
пункт
1,2
4
МГЖ бекеттерінің биіктігі туралы мәліметтер ұсыну
пункт
0,4
5
МНЖ бекеттерінің орналасқан жерін сипаттай отырып, олардың биіктігі туралы мәліметтер ұсыну
пункт
0,6
6
CD дискісіне жазумен техникалық есеп беру
парақ

СК-42 – система координат 1942 года.
Приложение 3 к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 мая 2025 года № 229/НҚ
Приложение 4
к Правилам формирования,
сбора, хранения, использования
и выдачи сведений
Национального фонда
пространственных данных
Форма
Генеральному директору
республиканского
государственного предприятия
на праве хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии
и пространственной информации"
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
__________________________
физического лица либо полное
наименование юридического
лица)
__________________________
(индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес- идентификационный
номер, адрес, контактный
телефон (при наличии)
Заявление для получения материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
либо полное наименование юридического лица ____________________________
_____________________________________________________________________
Ведомственная и государственная принадлежность, гражданство
(физического лица) ____________________________________________________
Перечень запрашиваемых сведений материалов служебной информации
ограниченного распространения: ________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование необходимости и целесообразности передачи сведений:
_____________________________________________________________________
Адрес для получения уведомления на оплату услуг за предоставление
сведений о геодезической и картографической изученности местности: ________
______________________________________________________________________
(почтовый адрес, номер телефона, адрес электронной почты)
Дата __________
Заявитель _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического либо уполномоченного
представителя юридического лица, подпись, печать (при наличии)
Приложение 4 к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 мая 2025 года № 229/НҚ
Приложение 7
к Правилам формирования,
сбора, хранения, использования
и выдачи сведений
Национального фонда
пространственных данных
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлiгiнің
"Ұлттық геодезия және
кеңістіктік ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Республиканское государственное
предприятие на праве
хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии
и пространственной информации"
Министерства цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица
либо полное наименование
юридического лица
__________________________
Мотивированный отказ
Номер _________
"___" ______20___ года
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии и пространственной информации"
Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан рассмотрев Ваше заявление № ____ от "___" _____ 20__ года,
отказывает в предоставления сведений по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего]

СК-42 – 1942 жылғы координаттар жүйесі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2025 жылғы 16 мамырдағы
№ 229/НҚ бұйрығына
3-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің "Ұлттық
геодезия және кеңістіктік
ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
бас директоры
__________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі)
__________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса) тегі немесе заңды
тұлғаның толық атауы)
__________________________
(жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі), мекенжайы, байланыс
телефоны (бар болса)
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың материалдары мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі не заңды тұлғаның толық
атауы) _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ведомстволық және мемлекеттік тиесілігі, азаматтығы (жеке тұлғаның):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сұралып отырған таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың мәліметтері
мен материалдардың тізбесі: _________________________________________
___________________________________________________________________
Мәліметтерді берудің қажеттілігі мен орындылығының негіздемесі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенгендігі туралы
мәліметтер бергені үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге хабарлама
алатын мекенжай: ___________________________________________________
(пошта мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
Күні _________
Өтініш беруші _________________
жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты
(бар болса) тегі, қолы, мөрі (бар болса)
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2025 жылғы 16 мамырдағы
№ 229/НҚ бұйрығына
4-қосымша
Ұлттық кеңістіктік деректер
қорының мәліметтерін
қалыптастыру, жинау, сақтау,
пайдалану және беру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлiгінің
"Ұлттық геодезия және
кеңістіктік ақпарат орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Республиканское государственное
предприятие на праве
хозяйственного ведения
"Национальный центр геодезии и
пространственной информации"
Министерства цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
____________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________
20__ жылғы "___" _______
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарап, мынадай себептермен мәліметтерді беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]