Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Павлодарской области
Постановление акимата Павлодарской области от 20 февраля 2025 года № 55/1. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 21 февраля 2025 года № 7638-14
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Павлодарской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление информации и общественного развития Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности акима Павлодарской области С. Батыргужинов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 20 февраля 2025 года № 55/1
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления
государственного заказа по проведению государственной информационной
политики на территории Павлодарской области
1. Настоящая методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Павлодарской области, разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне.
2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее - услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги определяется местным исполнительным органом самостоятельно.
Стоимость базовых цен для каждого отдельного вида услуги определена путем сбора ценовых предложений от средств массовой информации и определения наименьшей предложенной стоимости, согласно приложения.

Павлодар облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 20 ақпандағы № 55/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 21 ақпанда № 7638-14 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" Заңының 8-бабы 2 тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы ақпарат, мәдениет министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" № 525-НҚ бұйрығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәй кес Павлодар облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Павлодар облысының ақпарат және қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысы әкімінің міндетін атқарушы С. Батыргужинов
Павлодар облысы
әкімідігінің 2025 жылғы
20 ақпандағы № 55/1 қаулысына
қосымша
Павлодар облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты
жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін
сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Осы Павлодар облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2 тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық бағаны жергілікті атқарушы орган дербес айқындайды.
Әрбір бірыңғай қызметтің негізгі базалық бағасын жергілікті атқарушы орган дербес айқындайды.
Қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық бағалардың баға ұсыныстарын жинау және қосымшаға сәйкес ең төмен ұсынылған құнды анықтау арқылы анықталады.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) - стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn – газетте орналастырылатын, бір см2 көрсетілет
ін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
5. Телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевидениеде орналастырылатын, секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі
Егер өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевидениеде көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевидениеде көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение
к Методике определения
стоимости услуг, закупаемых
для осуществления
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на территории
Павлодарской области
Стоимость базовых цен по размещению государственного заказа
по проведению государственной информационной политики в средствах
массовой информации региона за счет средств местного бюджета
Наименование услуги
Единица измерения
Наименование области, городов и районов
Стоимость
(тенге)
1
2
3
4
7
1
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр
Павлодарская область

6. Радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Павлодар облысының
аумағында мемлекеттік
ақпараттық саясатты
жүргізу жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру үшін
сатып алынатын қызметтердің
құнын айқындау әдістемесіне
қосымша
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен өңірдің бұқаралық ақпарат құралдарында
мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру бойынша базалық бағалардың құны
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Облыстың, қалалар мен аудандардың атауы
Бағасы
(теңге)
1
2
3
4
7
1
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газеттерде) қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Павлодар облысы

650
2
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Павлодарской области (Bn)
квадратный сантиметр
Павлодарская область
210
3
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории городов/ районов (Bn)
квадратный сантиметр
города/ районы
130
4
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории Павлодарской области (Bm)
квадратный сантиметр
Павлодарская область
102,72
5
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающая вопросы республиканского значения (Bi)
символ
Павлодарская область
170
6
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающая вопросы регионального значения (Bi)
символ
Павлодарская область
38
7
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) на телевидение (сюжеты), в эфире телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
Павлодарская область
350 000
8
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) на телевидение (сюжеты, программы, видеоролики), в эфире телеканалов, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Павлодарской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Павлодарская область
21994,87
9
Услуга (изготовление и размещение) информационных программ на радио, распространяемых на территории Павлодарской области (Br)
минута
Павлодарская область
13 000
10
Услуга (изготовление и размещение) аудиороликов на радио, распространяемых на территории Павлодарской области (Br)
секунда
Павлодарская область
248

650
2
Павлодар облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газеттерде) қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Павлодар облысы
210
3
Қала мен аудандар аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газеттерде) қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Қала/ аудандар
130
4
Павлодар облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (журнал) қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
Павлодар облысы
102,72
5
Республикалық маңызы бар мәселелерді қамтитын интернет-ресурстарда қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Павлодар облысы
170
6
Өңірлік маңызы бар мәселелерді қамтитын интернет-ресурстарда қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Павлодар облысы
38
7
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналар эфирінде (сюжеттер) қызмет көрсету (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Btv)
минут
Павлодар облысы
350 000
8
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Павлодар облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналардың эфирінде ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды телевизияда (сюжеттер, бағдарламалар, видеороликтер) қызмет көрсету (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Btv)
минут
Павлодар облысы
21994,87
9
Павлодар облысының аумағында радиода ақпараттық бағдарламалар әзірлеу қазмет көрсету (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Br)
минут
Павлодар облысы
13 000
10
Павлодар облысының аумағында аудиороликтерді радиода әзірлеу (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Br)
секунд
Павлодар облысы
248