Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения и дошкольных организаций в организационно-правовой форме казенных предприятий, дополнительного образования для детей
Постановление акимата Павлодарской области от 21 февраля 2025 года № 58/1. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 24 февраля 2025 года № 7639-14
В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения и дошкольных организаций в организационно-правовой форме казенных предприятий, дополнительного образования для детей согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области "Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий" от 7 ноября 2017 года № 343/6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 116073).
3. Государственному учреждению "Управление финансов Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Павлодарской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата Павлодарской области после его официального опубликования;
3) принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жамбайбека Д.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Павлодарской области С. Батыргужинов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 21 февраля 2025 года № 58/1
Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных
государственных предприятий, за исключением организаций среднего, технического и
профессионального, послесреднего образования в организационно-правовой форме
государственных предприятий на праве хозяйственного ведения и дошкольных
организаций в организационно-правовой форме казенных предприятий,
дополнительного образования для детей

Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын және қазыналық кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы мектепке дейінгі ұйымдарды, балаларға арналған қосымша білім беруді қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 21 ақпандағы № 58/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 24 ақпанда № 7639-14 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 140-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын және қазыналық кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы мектепке дейінгі ұйымдарды, балаларға арналған қосымша білім беруді қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2017 жылғы 7 қарашадағы "Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы" № 343/6 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 116073 болып тіркелген).
3. "Павлодар облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Павлодар облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны алғашқы ресми жариялағаннан кейін Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д.К. Жамбайбекке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысы әкімінің міндетін атқарушы С. Батыргужинов
Павлодар облысы
әкімідігінің 2025 жылғы
21 ақпандағы № 58/1 қаулысына
қосымша
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың
ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын және қазыналық
кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы мектепке
дейінгі ұйымдарды, балаларға арналған қосымша білім беруді қоспағанда,
облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың
таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі

1. Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий в соответствующий бюджет устанавливается следующим образом:
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов от суммы чистого дохода
чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 3 000 000 тенге
чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 250 000 000 тенге
чистый доход от 500 000 001 тенге до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 500 000 000 тенге
чистый доход от 1 000 000 001 тенге и свыше
247 350 000 тенге + 50 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге
2. Для областных коммунальных государственных предприятий, осуществляющих деятельность в области здравоохранения, норматив отчисления части чистого дохода устанавливается в размере 5 процентов.

1. Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін тиісті бюджетке аудару нормативі келесідей белгіленеді:
3 000 000 теңгеге дейін таза кіріс
таза кіріс сомасынан 5 пайыз
3 000 001 теңгеден бастап
50 000 000 теңгеге дейін таза кіріс
150 000 теңге + 3 000 000 теңге көлемінде таза кірістен асатын соманың 10 пайызы
50 000 001 теңгеден бастап 250 000 000 теңгеге дейін таза кіріс
4 850 000 теңге + 50 000 000 теңге көлемінде таза кірістен асатын соманың 15 пайызы
250 000 001 теңгеден бастап
500 000 000 теңгеге дейін таза кіріс
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге көлемінде таза кірістен асатын соманың 25 пайызы
500 000 001 теңгеден бастап
1 000 000 000 теңгеге дейін таза кіріс
97 350 000 тенге + 500 000 000 теңге көлемінде таза кірістен асатын соманың 30 пайызы
1 000 000 001 теңгеден бастап және
одан жоғары таза кіріс
247 350 000 тенге + 1 000 000 000 теңге көлемінде таза кірістен асатын соманың 50 пайызы
2. Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар үшін таза кірістің бір бөлігін аудару нормативі 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.