Об утверждении Положения о Главном государственном (государственном) инспекторе регионального управления охраны труда
Постановление Министерства труда Республики Казахстан от 15 марта 1994 г. N 51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.07.1994г. N 1. Утратило силу - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 7.02.2005г. N 37-п. Отменено - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
Извлечение из приказа Министра труда и
социальной защиты населения РК от 7.02.2005г. N 37-п
"В целях совершенствования законодательства Республики Казахстан о безопасности и охране труда ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Перечень
утративших силу некоторых нормативных правовых актов
Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
...
3. Постановление Министра труда Республики Казахстан от 15 марта 1994 г. N 51 "Об утверждении Положения о Главном государственном (государственном) инспекторе регионального управления охраны труда"...".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с Положением о Государственной инспекции охраны труда Департамента охраны труда при Министерстве труда Республики Казахстан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1270 Министерство труда Республики Казахстан постановляет:
Утвердить Положение о Главном государственном (государственном) инспекторе регионального управления охраны труда согласно приложению.
Первый заместитель
министра
Утверждено
постановлением Министерства
труда Республики Казахстан
от 15 марта 1994 г. N 51
Положение
о Главном государственном
(государственном) инспекторе охраны руда
регионального Управления охраны труда
I. Общие положения
1. Главный государственный (государственный) инспектор охраны труда в своей деятельности руководствуется законами, нормативными актами Республики Казахстан и Положением о Государственной инспекции охраны труда Департамента охраны труда при Министерстве труда Республики Казахстан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1270 и настоящим Положением.
2. Главный государственный (государственный) инспектор охраны труда осуществляет свою деятельность во взаимодействии с правоохранительными органами, другими специально уполномоченными государственными органами надзора и контроля в вопросах охраны труда.
3. Государственным инспектором охраны труда может быть лицо с высшим техническим образованием, имеющим стаж практической работы на производстве не менее пяти лет. Инспекторы охраны труда получают соответствующую подготовку и не реже одного раза в три года проходят аттестацию.
4. Деятельность Государственной инспекции охраны труда строится по территориально-отраслевому принципу.
5. Региональные Главные государственные (государственные) инспекторы охраны труда утверждаются в должности (освобождаются от должности) руководством регионального Управления охраны труда.
II. Основные задачи
6. Основными задачами Главного государственного (государственного) инспектора охраны труда являются:
6.1. Осуществление надзора и контроля за соблюдением всеми работающими законодательства по охране труда.
6.2. Выявление и пресечение нарушений законодательных и исполнительных актов по охране труда с применением предоставленных мер воздействия к работодателям, должностным лицам, рабочим, гражданам, допустившим нарушения по охране труда.
6.3. Участие в подготовке и внедрении нормативных актов, региональных и республиканской программ в вопросах охраны труда.

Еңбектi қорғаудың аймақтық басқармасының Мемлекеттiк бас /мемлекеттiк/ инспекторы туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек Министрлiгiнің 1994 жылғы 15 наурыздағы N 51 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1994 жылғы 25 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы желтоқсанның 17-сiндегi N 1270 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi жанындағы Еңбектi қорғау департаментiнiң еңбектi қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекциясы туралы ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Еңбектi қорғаудың аймақтық басқармасының Мемлекеттiк бас /мемлекеттiк/ инспекторы туралы ереже қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
Министрдiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Еңбек министрлiгiнiң
1994 ж. наурыздың 15-дегi
N 51 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Еңбектi қорғаудың аймақтық басқармасының
Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/
инспекторы туралы
ЕРЕЖЕ
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторы өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының заңдары мен нормативтiк актiлерiн және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы желтоқсанның 17-сiндегi N 1270 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi жанындағы Еңбектi қорғау департаментiнiң еңбектi қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекциясы туралы ереженi және осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторы өзiнiң қызметiн право қорғау органдарымен, еңбектi қорғау мәселелерiнде басқа да арнайы өкiлдiк берiлген мемлекеттiк қадағалау және бақылау органдарымен өзара байланысты түрде жүзеге асырады.
3. Жоғары техникалық бiлiмi бар, өндiрiсте кемiнде бес жыл практикалық жұмыс стажы бар адам мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторы бола алады. Еңбектi қорғау инспекторлары тиiстi даярлықтан өтедi және сирек дегенде үш жылда бiр рет аттестациядан өтедi.
4. Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекциясының қызметi территориялық-салалық принцип бойынша құрылады.
5. Аймақтық мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторларын қызметке аймақтық Еңбектi қорғау басқармасының басшысы бекiтедi /қызметтен босатады/.
II. НЕГIЗГI МIНДЕТТЕР
6. Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторының негiзгi мiндеттерi мыналар:
6.1. Жұмыс iстейтiн барлық адамдардың еңбектi қорғау жөнiндегi заңдарды сақтауын қадағалау және бақылау жасау.
6.2. Еңбектi қорғау жөнiндегi заңдардың және орындалуға тиiс актiлердiң бұзылуын анықтау және оған тиым салу, еңбектi қорғаудың бұзылуына жол берген жұмыс берушiлерге, лауазымды адамдарға, жұмысшылар мен азаматтарға өзiне берiлген право шегiнде шара қолдану.
6.3. Еңбектi қорғау мәселелерi жөнiнде нормативтiк актiлердi, аймақтық және республикалық бағдарламаларды даярлауға және енгiзуге қатысу.

6.4. Сбор и анализ информации о несчастных случаях а производстве, профессиональных заболеваниях и нарушениях законодательных, исполнительных и нормативных актов по охране труда.
III. Права и обязанности
7. На Главного государственного (государственного) инспектора охраны труда возлагаются права и обязанности:
7.1. Беспрепятственно в любое время суток по предъявлению удостоверения установленного образца, выдаваемого Департаментом охраны труда, посещать предприятия, организации независимо от форм собственности, без предварительного уведомления руководителя.
7.2. Осуществлять государственный надзор и контроль за исполнением законодательных и нормативных актов по охране труда объединениями, предприятиями и организациями всех форм собственности.
7.3. Требовать ознакомления с любыми документами и получать необходимую информацию от местных органов управления, предприятий, работодателей всех форм собственности, касающихся вопросов правил и норм по охране труда и законодательства о труде.
7.4. Вносить руководству предложения о поощрении работников предприятий, проявивших себя в работе по созданию здоровых и безопасных условий труда на производстве.
7.5. Принимать участие в разрешении конфликтных ситуаций в трудовых коллективах согласно статьи 21 Закона Республики Казахстан "Об охране труда".
7.6. Выдавать работодателям и другим должностным лицам предприятий обязательные к исполнению предписания (Форма I-ГИ) об устранении нарушений законодательства об охране труда (со ссылкой на законодательные и нормативные документы) и контролировать их выполнение.
7.7. Использовать в своей работе фирменные бланки, пломбиры, личные штампы (эскизы прилагаются) <*> при оформлении документов на выявленнные нарушения законодательства о труде на предприятиях.
Сноска. Приложение N 1, N 2, N 3, N 4, N 5.
7.8. Налагать в порядке, установленном законодательством, штрафы на руководителей, должностных лиц, рабочих предприятий за нарушение законодательных и иных нормативных актов по охране труда (форма 3-ГИ), вносить представление об отстранении указанных лиц от занимаемой должности, а в необходимых случаях приостанавливать (запрещать) эксплуатацию цехов, участков, рабочих мест и оборудования с обязательной выдачей предписания и установления пломбы. <*>
Сноска. Пункт 7.8 - с изменениями, внесенными Постановлением коллегии Министерства труда Республики Казахстан от 3 апреля 1995 г. N 4-4.
7.9. Осуществлять предупредительный надзор за ходом строительства, реконструкции и технического перевооружения объектов производственного и социально-бытового назначения в части соблюдения требований охраны труда и принимать участие в работе приемочной комиссии при сдаче в эксплуатацию законченного строительного объекта производственного назначения.

6.4. Өндiрiстегi жазатайым жағдайлар, кәсiби аурулар мен еңбектi қорғау жөнiндегi заңдардың, орындалуға тиiс және нормативтi актiлердiң бұзылуы туралы ақпараттарды жинақтап, оларға талдау жасау.
III. Праволары мен мiндеттерi
7. Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторына мынадай праволар берiлiп, мiндеттер жүктеледi:
7.1. Еңбектi қорғау департаментi тағайындалған үлгi бойынша берген куәлiгiн ұсынып тәулiктiң кез келген уақытында басшыға алдын ала хабарламастан және меншiк түрлерiне қарамастан кәсiпорындарға, ұйымдарға баруға.
7.2. Меншiктiң барлық түрлерiндегi бiрлестiктерде, кәсiпорындарда және ұйымдарда еңбектi қорғау жөнiндегi заңдардың және нормативтiк актiлердiң орындалуына мемлекеттiк қадағалау және бақылау жасауға.
7.3. Жергiлiктi басқару органдарынан, меншiктiң барлық түрлерiндегi кәсiпорындардан, жұмыс берушiлерден еңбектi қорғау жөнiндегi ережелер мен нормаларға және еңбек туралы заңдарға қатысты мәселелер жөнiнде кез келген құжаттармен танысуды талап етуге және қажеттi ақпараттар алуға.
7.4. Өндiрiсте салауатты және қауiпсiз еңбек жағдайларын жасау жөнiндегi жұмыста өзiн көрсете бiлген кәсiпорындардың қызметкерлерiн көтермелеу туралы басшылық алдына ұсыныстар енгiзуге.
7.5. "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес еңбек ұжымдарындағы жанжал ахуалдарды шешуге қатысуға.
7.6. Жұмыс берушiлерге және кәсiпорындардың басқа да лауазымды адамдарына еңбектi қорғау туралы заңдардың бұзылуын жою туралы /заңды және нормативтi құжаттарға сүйене отырып/ орындалуы мiндеттi болып табылатын жарлықтар /I-ГИ түрiнде/ беруге және олардың орындалуын бақылауға.
7.7. Кәсiпорындарда еңбек туралы заңдардың бұзылуы туралы құжаттар түзегенде өз жұмыстарында фирмалық банкiлердi, пломбирлердi, жеке штамптарды /үлгiлерi тiркелiп отыр/ пайдалануға.
Ескерту.N 1, N 2, N 3, N 4, N 5 қосымшалар .
7.8. Еңбектi қорғау жөнiндегi заң актiлерiн (3-ГИ нысаны) және  басқа нормативтiк актiлердi бұзғаны үшiн кәсiпорын басшыларына, лауазымды адамдарға, жұмысшыларға заңда тағайындалған тәртiп бойынша айып салуға, аталған адамдарды атқарып отырған қызметтерiнен босату туралы ұсыныстар енгiзуге, ал қажет болған жағдайларда, цехтарды, учаскелердi, жұмыс орындарын және жабдықтарды пайдалануды тоқтатуға /тиым салуға/, бұл жөнiнде мiндеттi түрде жарлық берiлуi және пломбылар салынуы тиiс.
Ескерту. 7.8-тармақ өзгертiлдi - ҚР Еңбек министрiнiң 1995.04.03. N 4-4 қаулысымен .
7.9. Өндiрiстiк және әлеуметтiк-тұрмыстық объектiлердi, салу, қайта құру және техникалық жарақтандыру барысында оларда еңбектi қорғау талаптарының сақталуы жағынан алдынала қадағалауды жүзеге асыруға және құрылысы аяқталған өндiрiстiк объектiнi пайдалануға бергенде оны қабылдау комиссияның жұмысына қатысуға.

7.10. Запрещать выдачу работникам спецодежды, спецобуви и других средств индивидуальной защиты, не отвечающих требованиям нормативно-технической документации.
7.11. Контролировать выполнение администрацией предприятий и организаций мероприятий по охране труда и расходование средств на охрану труда, предусмотренных коллективным договором, соглашением и другими документами.
7.12. Нести ответственность за превышение полномочий и применение необоснованных санкций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.13. Составлять отчет о своей работе два раза в год (Форма 2-ГИ), с приложениями N 1,2,3, а также предоставлять ежемесячные оперативные сведения (Форма I-ОС).
7.14. Сообщать (немедленно) о тяжелых, смертельных, групповых несчастных случаях руководству Управления охраны труда по установленному порядку (телефону, факсу и т.п.).
7.15. Расследовать несчастные случаи на производстве и давать по ним заключения, обязательные для исполнения руководителем предприятия.
8. Главный Государственный инспектор охраны труда (кроме мер, предусмотренных в п.7):
8.1. Организует работу государственных инспекторов охраны труда отрасли.
8.2. Координирует в рамках области (отрасли) деятельность государственных органов, осуществляющих надзор и контроль за соблюдением законодательства о труде.
8.3. Анализирует отчеты и другие материалы о результатах проверок, проведенных инспекторами области (отрасли), принимает меры к устранению выявленных нарушений законодательства об охране труда.
8.4. Контролирует правильность и своевременность расследования тяжелых, смертельных и групповых несчастных случаев государственными инспекторами охраны труда.
8.5. Принимает участие в расследовании групповых, смертельных (до двух человек) несчастных случаев на производстве.
8.6. Принимает участие в работе Государственной приемочной комиссии при сдаче в эксплуатацию законченного строительного объекта производственного назначения.
8.7. Проверяет выполнение государственными инспекторами охраны труда планов их работы, графиков обследований подконтрольных предприятий.
8.8. Имеет право представительствовать в государственных и общественных организациях при рассмотрении вопросов, относящихся к его компетенции.
8.9. Рассматривает разногласия между руководителями предприятий (при их обращении) и государственными инспекторами охраны труда по вопросам, входящим в его компетенцию, и в необходимых случаях отменяет (пересматривает) решения и заключения последних, а в аналогичных случаях разногласия по решениям, принятым Главным государственным инспектором охраны труда, рассматриваются руководителем Управления охраны труда региона или обжалуются в установленном законодательством порядке.

7.10. Нормативтiк-техникалық құжаттардың талаптарына сай келмейтiн арнаулы киiмдердi, арнаулы аяқ киiмдердi және жеке адамды қорғайтын басқа да құралдарды қызметкерлерге беруге тыйым салуға.
7.11. Кәсiпорындар мен ұйымдардың әкiмшiлiктерiнiң ұжымдық шарттарда, келiсiмдерде және басқа құжаттарда көрсетiлген еңбектi қорғау жөнiндегi шаралардың орындалуына және еңбектi қорғауға арналған қаражаттың жұмсалуына бақылау жасауға.
7.12. Өкiлдiк құзырын асырып алғанын және негiзсiз санкциялар қолданғаны үшiн Қазақстан Республикасының қолданылып отырған заңдарына сәйкес жауап беруге.
7.13. Өзiнiң жұмысы туралы жылына екi рет /2-ГИ үлгi/ NN 1,2,3 қосымшаларымен есеп беруге, сондай-ақ ай сайын оперативтiк мәлiметтер /I-ОС үлгi/ берiп отыруға.
7.14. Ауыр зардаптарға душар еткен, қазаға ұшыратқан, немесе топ адамды осындай жағдайға килiктiрген өндiрiстегi жазатайым жағдайлар туралы белгiленген тәртiп бойынша /дереу/ Еңбектi қорғау басқармасының басшылығына хабарлауға /телефон, факс және т.с. арқылы/.
7.15. Өндiрiстегi жазатайым жағдайларды тексерiп, ол жөнiнде кәсiпорын басшысына орындалуы мiндеттi болып саналатын қорытынды жарлық беруге.
8. Еңбектi қорғау жөнiндегi мемлекеттiк бас инспектор /2-тармақта көзделген шаралардың үстiне/:
8.1. Саладағы еңбектi қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлардың жұмысын ұйымдастырады.
8.2. Облыс /сала/ шеңберiнде еңбек туралы заңдардың сақталуын қадағалайтын және бақылайтын мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiредi.
8.3.Облыстағы /саладағы/ инспекторлар жүргiзген тексерулердiң нәтижесi туралы есептерге және басқа материалдарға талдау жасайды, еңбектi қорғау туралы заңдардың анықталған бұзылу фактiлерiн жою жөнiнде шаралар қабылдайды.
8.4. Еңбектi қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлардың ауыр зардаптарға душар еткен, қазаға ұшыратқан және топ адамды осындай жағдайға килiктiрген жазатайым жағдайларды тексерулерiнiң дұрыстығына және кезiнде жүргiзiлуiне бақылау жасайды.
8.5. Өндiрiсте топ адамды /екi адамға дейiн/ жазатайымға ұшыратқан, қаза болған жағдайды тексеруге қатысады.
8.6. Құрылысы аяқталған өндiрiстiк объектiлердi пайдалануға беруге қабылдап алу жөнiндегi Мемлекеттiк комиссияның жұмысына қатысады.
8.7. Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторларының өзi бақылайтын кәсiпорындарды тексеру жөнiндегi жұмыс жоспарларының, кестелерiнiң орындалуын тексередi.
8.8. Мемлекеттiк және қоғамдық ұйымдарда өзiнiң құзырына жататын мәселелер қаралғанда оларға өкiл болып қатысуға құқы бар.
8.9. Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторларының құзырына жататын мәселелер жөнiнде кәсiпорын басшылары /бұлар ұсыныс түсiрсе/ мен инспекторлар арасындағы алауыздықтарды қарайды және қажет болған жағдайда бұлардың шешiмдерi мен қорытындыларының күшiн жояды /қайта қарайды/, ал осыған ұқсас ахуалдарды Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас инспекторының шешiмдерi жөнiндегi алауыздықтарды Аймақтық еңбектi қорғау басқармасының басшысы қарайды немесе заң бойынша тағайындалған тәртiпке сәйкес шағым түсiрiледi.

9. На главного государственного (государственного) инспектора охраны труда (врач) возлагаются обязанности и права:
9.1. Проводить совместно с учреждениями здравоохранения, органами санитарного надзора и контроля целенаправленную работу по профилактике несчастных случаев и профессиональных заболеваний;
- осуществлять контроль за реализацией приказа от 21.10.93 N 440 Минздрава Республики Казахстан в части качества проведения обязательных предварительных при поступлении на работу и периодических осмотров трудящихся;
- диспансеризацию больных, страдающих проф. заболеваниями.
9.2. Изучать совместно с медико-социальными экспертными комиссиями (МСЭК) уровень, динамику и причины инвалидности по несчастным случаям и проф. заболеваниям, состояние медико-социальной и профессиональной реабилитации.
По результатам проведенной работы вносить предложения в законодательные и исполнительные органы.
9.3. Участвовать в пересмотре Перечня производств, профессий и должностей, работа в которых дает право на бесплатное получение лечебно-профилактического питания и спец. молока.
Обеспечивать контроль за выдачей лечебно-профилактического питания, спец. молока согласно Перечню.
9.4. Участвовать в разработке Типовых норм выдачи спец. одежды, спец. обуви и других средств индивидуальной защиты.
Осуществлять контроль за состоянием обеспеченности рабочих и служащих спец. одеждой.
Подготавливать конкретные, обоснованные предложения по улучшению качества и обеспеченности средствами индивидуальной защиты и возможности их реализации в республике.
9.5. Осуществлять учет данных о состоянии профессиональной заболеваемости на предприятиях и учреждениях, составлять отчет по итогам квартала, полугодия и года согласно утвержденной форме I-ПЗ.
Проводить подробный анализ состояния профессиональной заболеваемости с установлением причинных факторов.
9.6. По результатам анализа состояния несчастных случаев и проф. заболеваний на производстве изучать совместно с НИИ гигиены труда и профпаталогии, лечебно-профилактическими учреждениями причинные факторы, ведущие к проф. заболеваниям, несчастным случаям и разрабатывать мероприятия, направленные на охрану здоровья работающих.
Итоги анализа доводить до сведения и руководства в работе региональных управлений, руководителей отраслей промышленности и выносить на рассмотрение Совета региональных управлений.
9.7. Рассматривать предложения, заявления и жалобы граждан в сроки, установленные действующим законодательством и принимать необходимые меры.

9. Еңбектi қорғаудың мемлекеттiк бас /мемлекеттiк/ инспекторға /дәрiгер/ мынадай мiндеттер мен праволар жүктеледi:
9.1. Денсаулық сақтау мекемелерiмен, санитарлық қадағалау және бақылау органдарымен бiрлесе отырып, жазатайым жағдайлар мен кәсiби аурулардан сақтандыру жөнiнде мақсатты жұмыстар жүргiзуге;
- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң 1993 жылғы қазанның 21-iндегi N 440 бұйрығының еңбекшiлердi жұмысқа қабылдарда және мезгiл-мезгiл мiндеттi түрде алдын ала тексеруден өткiзудiң сапалы жүргiзiлуi туралы бөлiгiн жүзеге асыруға бақылау жасау;
- кәсiби аурулармен зақымданған сырқат адамдарды диспансерлерге орналастыру.
9.2. Медициналық-әлеуметтiк сарапшылар комиссиясы мен /МӘСК/ бiрлесе отырып, жазатайым жағдайларға және кәсiби ауруларға байланысты мүгедектiкке ұшыраудың ахуалын, себептерiн, медициналық-әлеуметтiк және кәсiби қалпына келтiрушiлiк жағдайларды зерттеу.
Атқарылған жұмыстың нәтижесi жөнiнде заң және атқару органдарына ұсыныстар енгiзу.
9.3. Емдеу-сақтандыру тағамдары мен арнайы сүттi тегiн алуға право беретiн жұмыстар атқаратын өзгерiстердiң, мамандықтар мен лауазымдардың тiзбесiн қайта қарау.
Тiзбеге сәйкес емдеу-сақтандыру тағамдарының, арнайы сүттiң берiлуiне бақылауды қамтамасыз ету.
9.4. Арнаулы киiмдердi, арнаулы аяқ киiмдердi және адамның жеке басын қорғайтын басқа құралдарды берудiң үлгi нормасын талдап жасауға қатысу.
Жұмысшылар мен қызметшiлердiң арнаулы киiмдермен қамтамасыз болу жағдайына бақылау жасау.
Адамдардың жеке басын қорғау құралдарының сапасын жақсарту және олармен қамтамасыз ету, мұны республика көлемiнде жүзеге асыру мүмкiндiгi жөнiнде нақты, көзделген ұсыныстар даярлау.
9.5. Кәсiпорындар мен мекемелердегi кәсiби аурулардың ахуалы туралы деректердiң есебiн жүргiзу, бұл жөнiнде бекiтiлген I-II3 үлгi бойынша тоқсанның, жарты жылдың және жылдың қорытындысы бойынша есеп беру.
Кәсiби аурулардың пайда болу себептерiн анықтаумен бiрге оның ахуалдарына егжей-тегжейлi талдау жасау.
9.6. Өндiрiстегi жазатайым жағдайлар мен кәсiби аурулардың ахуалдардың нәтижесі бойынша еңбек гигиенасы мен кәсiби паталогия ғылыми-зерттеу институтымен, емдеу-сақтандыру мекемелерiмен бiрлесе отырып, кәсiби ауруларға және жазатайым жағдайларға соқтыратын факторлардың себептерiн зерттеу және жұмыс iстеушiлердiң денсаулығын қорғауға бағытталған шараларды талдап жасау.
Талдаудың қорытындыларын аймақтық басқармалар басшыларына, өнеркәсiп салаларының басшыларына табыс ету және Аймақтық басқармалар кеңесiнiң қарауына енгiзу.
9.7. Азаматтардың ұсыныстарын, мәлiмдемелерi мен арыздарын қолданылып жүрген заңда тағайындалған мерзiмде қарау және олар жөнiнде қажеттi шаралар қабылдау.

9.8. Для выполнения обязанностей, предусмотренных пунктами 9.1-9.7 Главный государственный (государственный) инспектор охраны труда (врач) обладает правами в соответствии с пунктами 7,1; 7,2; 7,3; 7,4; 7,5; 7,6; 7,7; 7,8; 7,10 данного Положения.
10. Работодатели обязаны обеспечить государственным инспекторам охраны труда необходимые условия для его работы (предоставить помещение, оргтехнику, средства индивидуальной защиты и связи, транспорт для обследования предприятий расследования несчастных случаев и аварий на производстве).
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Министерства труда
Республики Казахстан
от 15.03.94 г. N 51
Ф О Р М А
единого удостоверения Главного государственного
(государственного) инспектора охраны труда
Департамента
Министерство труда Республики Казахстан
Департамент охраны труда
!------------!
У Д О С Т О В Е Р Е Н И Е  N         !            !
!  Ф О Т О   !
________________________________        !            !
(фамилия, имя, отчество)           !----------- !
________________________________                        _____________
работает в должности                                  (личная подпись)
ГОСУДАРСТВЕННОГО ИНСПЕКТОРА ОХРАНЫ               Выдано _______199__г.
ТРУДА
Председатель
Департамента                     Удостоверение действительно на
_____________        предприятиях, в учреждениях и
(подпись)          организациях независимо от их
форм собственности на
территории Республики
Казахстан.
Вкладыш к удостоверению N ____
На основании п.5 Положения о Государственной инспекции охраны труда, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17.12.93 N 1270 Государственный (Главный государственный) инспектор охраны труда имеет право:
- беспрепятственно посещать и обследовать предприятия и организации без предварительного уведомления в любое время;
- запрещать работы на отдельных производственных участках, станках, оборудовании;
- налагать в установленном порядке на руководителей, должностных лиц и рабочих штрафы за нарушение законодательства о труде.
Работодатели предприятий и организаций обязаны обеспечить Государственному (Главному государственному) инспектору охраны руда необходимые условия для его работы.
Форма I-ГИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОХРАНЫ ТРУДА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ ОХРАНЫ ТРУДА
Кому _________________________________________________
ф.и.о. должность
___________________________________________________________
(наименование предприятия, организации независимо
___________________________________________________________
от формы собственности), тел.
ПРЕДПИСАНИЕ N
-------------
"    "        199 г.
В соответствии со ст.9 Закона Республики Казахстан
"Об охране труда"
______________________________________________________________
NN  ! Выявленные нарушения и       !    Срок     ! Примечания
пп  !требования по их устранению   ! выполнения  !
______________________________________________________________

9.8. 9.1-9.7-тармақтарда көрсетiлген мiндеттердi орындау үшiн Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/ инспекторының /дәрiгер/ осы Ереженiң 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.8, 7.10 - тармақтарына сай праволары бар.
10. Жұмыс берушiлер мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторларына олардың жұмыс iстеуi үшiн қажеттi жағдайларды қамтамасыз етуге мiндеттi /үй болу, ұйымдастыру техникаларын, жеке басын қорғау және байланыс құралдарын, кәсiпорындарды зерттеп қарап, өндiрiстегi жазатайым жағдайлар мен апаттарды тексеру үшiн көлiк беру/.
Қазақстан Республикасы
Еңбек министрлiгiнiң
1994 жылғы наурыздың
15-iндегi N 51
қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Еңбектi қорғау департаментiнiң Мемлекеттiк
еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/
инспекторының бiрыңғай куәлiгiнiң
ҮЛГIСI
Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгi
Еңбектi қорғау департаментi
КУӘЛIК N____________
_________________________________________        _______________
/фамилиясы, аты, әкесiнiң аты/              /өзiнiң қолы/
_________________________________________     199__ж.____берiлдi
мемлекеттiк еңбектi                  Куәлiк меншiк түрл.
_________________________________________     лерiне қарамастан
қорғау инспекторы болып қызмет атқарады      Қазақстан Республи.
_________________________________________     касының аумағындағы
Департамент                               кәсiпорындарда,ме.
төрағасы             _____________      кемелер мен ұйым.
/қолы/         дарда күшiнде
болады.
I-ГИ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЕҢБЕКТI ҚОРҒАУ ДЕПАРТАМЕНТI
МЕМЛЕКЕТТIК ЕҢБЕКТI ҚОРҒАУ ИНСПЕКЦИЯСЫ
Кiмге______________________________________________________
/фамилиясы, аты, әкесiнiң аты, лауазымы/
___________________________________________________________
/меншiк түрлерiне қарамастан кәсiпорынның,
____________________________________________________________
ұйымның аты/, тел.
Ұйғарым N______
-----------------------------------
199____ж.__________________
"Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
9-бабының сәйкес
_________________________________________________________________
Рет |  Анықталған тәртiп бұзушылықтар  |  Орындау  | Ескертулер
NN  |және оларды жою жөнiндегi талаптар|  мерзiмi  |
_____|__________________________________|___________|____________

1   !              2               !     3       !     4
______________________________________________________________
По истечении сроков выполнения предписания письменно
сообщить по адресу: ____________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
Главный государственный
(государственный) инспектор
охраны труда                    _______________________
(подпись, ф.и.о.)
Предписание получил             _______________________
(подпись, ф.и.о.)
"___"_________199___г.
Приложение N 1
Департамент охраны труда
Республики Казахстан
Государственная инспекция
охраны труда
ГЛАВНЫЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ
ИНСПЕКТОР
по ____________области
___________19____г. N ___
Приложение N 2
Департамент охраны труда
Республики Казахстан
Государственная инспекция
охраны труда
ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ИНСПЕКТОР
по ___________области
___________199___г. N ___
Приложение N 3
К ПОЛОЖЕНИЮ О
ГОСУДАРСТВЕННОЙ ИНСПЕКЦИИ
ОХРАНЫ ТРУДА
Э С К И З
ЛИЦЕВЫХ СТОРОН ЗАЖИМАЮЩИХ ГУБОК
ПЛОМБИРА ГОСУДАРСТВЕННОГО ИНСПЕКТОРА
ОХРАНЫ ТРУДА
(эскиз)
Приложение N 4
К ПОЛОЖЕНИЮ О
ГОСУДАРСТВЕННОЙ ИНСПЕКЦИИ
ОХРАНЫ ТРУДА
Э С К И З
ЛИЧНОГО ШТАМПА
ГОСУДАРСТВЕННОГО ИНСПЕКТОРА
ОХРАНЫ ТРУДА
(эскиз штампа)
Приложение N 5
Сохранная расписка ____________________________________
!Наименование объекта______________!
!__________________________________!
!Причина опломбирования____________!
!__________________________________!
!__________________________________!
!Государственный инспектор_________!
!__________________________________!
!   (фамилия, и.о., подпись)       !
!Пломбу принял на сохранность______!
!__________________________________!
!(должность, фамилия, и.о.,подпись)!
!                                  !
!Дата_______Предписание N_______   !
------------------------------------
линия отрыва
Департамент охраны труда
Республики Казахстан
Государственная инспекция
ВОСПРЕЩАЕТСЯ
снятие пломбы без разрешения
государственной инспекции
охраны труда.
Виновные привлекаются к
ответственности по ст. 28
Закона Республики Казахстан
"Об охране труда" за
нарушение законодательных
и иных нормативных актов
по охране труда.
Сохранная расписка ___________________________________
!Наименование объекта_____________!
!_________________________________!
!Причина опломбирования___________!
!_________________________________!
!_________________________________!
!Государственный инспектор________!
!_________________________________!
!   (фамилия, и.о., подпись)      !
!_________________________________!
!Дата________Предписание N_____   !
----------------------------------
ФОРМА  2-ГИ
------
О Т Ч Е Т
о работе Главного государственного
(государственного) инспектора
охраны труда по
____________________области (отрасли)
за ___________199__г.
(полугодие, год)         г. __________
______________________________________________________________
NN  !                Показатели       !Отчетный   !Предыдущий
пп  !                                 !период     !период

__1__|_______________2__________________|_____3_____|_____4______
Ұйғарымды орындау мерзiмi аяқталғаннан кейiн жазбаша
түрде мына адреске хабарласын:___________________________________
_________________________________________________________________
Мемлекеттiк еңбектi қорғау          ________________________
бас /мемлекеттiк/ инспекторы         /қолы,фамилиясы,аты,
әкесiнiң аты/
Ұйғарымды алдым                     ________________________
199__ж._______________               /қолы, фамилиясы, аты,
әкесiнiң аты/
N______куәлiктiң тiркемесi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 желтоқсандағы 1270 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекциясы туралы Ереженiң бесiншi тармағына сәйкес Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторы /бас инспекторы/ мынадай құқықтарға ие:
- алдын ала хабарламастан және кез келген уақытта, меншiгi мен қожалық ету нысанына, қарамастан, барлық кәсiпорындарда болуға және тексеруге;
- жекелеген өндiрiс учаскелерiн, станоктарды, жабдықтарды тоқтатуға /тиым салуға/;
еңбектi қорғау жөнiндегi заңдарды бұзғаны үшiн кәсiпорындардың басшыларына, лауазымды адамдарына, жұмысшыларына белгiленген тәртiппен айып салуға.
Кәсiпорындармен ұйымдардың жұмыс берушiлерi Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторына /бас инспекторына/ қызметiн атқаруына қажеттi жағдай жасауға мiндеттi.
N 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбектi қорғау департаментi
Мемлекеттiк Еңбектi қорғау
инспекциясы
МЕМЛЕКЕТТIК ЕҢБЕКТI ҚОРҒАУ
БАС ИНСПЕКТОРЫ
___________облысы бойынша
___________199_ж. N______
N 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбектi қорғау департаментi
Мемлекеттiк Еңбектi қорғау
инспекциясы
МЕМЛЕКЕТТIК ЕҢБЕКТI ҚОРҒАУ
ИНСПЕКТОРЫ
__________облыс бойынша
199__ж.________ N______
Мемлекеттiк еңбектi қорғау
инспекциясы туралы ережеге
N 3-қосымша
Мемлекеттiк еңбектi қорғау инспекторының
пломбир қысқашының бет жағының
ҮЛГIСI
МИ
ЕҚ
Мемлекеттiк еңбектi қорғау
инспекциясы туралы ережеге
N 4 қосымша
Мемлекеттiк еңбектi қорғау
инспекторының жеке штампының
ҮЛГIСI
N 5 қосымша
Сақтау кепiлдiгiне қолхат
Объектiнiң аты___________________________
_________________________________________
Пломбы салыну себебi_____________________
_________________________________________
_________________________________________
Мемлекеттiк инспектор____________________
_________________________________________
/фамилиясы, аты, әкесiнiң аты, қолы/
Пломбыны сақтауға қабылдап алдым_________
_________________________________________
/лауазымы, фамилиясы, аты, әкесiнiң аты,
_________________________________________
қолы /
Уақыты_________________Ұйғарым N_________
_________________________________________
жыртып алынатын жер
Қазақстан Республикасының Еңбектi қорғау департаментi
Мемлекеттiк инспекция
Мемлекеттiк еңбектi қорғау
инспекциясының рұқсатынсыз
пломбыны алуға
ТЫЙЫМ САЛЫНАДЫ.
Кiнәлi адамдар еңбектi қорғау
заңдарын және басқа да норма.
тивтiк актiлердi бұзғаны үшiн
"Еңбектi қорғау туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының
28-бабы бойынша жауапқа
тартылады.
Сақтау кепiлдiгiне қолхат
Объектiнiң  аты________________________
_______________________________________
Пломбы салыну  себебi__________________
_______________________________________
_______________________________________
Мемлекеттiк инспектор__________________
_______________________________________
/фамилиясы, аты, әкесiнiң аты, қолы/
_______________________________________
Уақыты_____________Ұйғарым N___________
2-ГИ үлгi
________________________облысы /саласы/ бойынша
Мемлекеттiк еңбектi қорғау бас /мемлекеттiк/
инспекторының 199___жылғы__________________________________
/жарты жылдық, жылдық/
жұмысы туралы
ЕСЕП
____________қ.
__________________________________________________________________

!                                 !199__г.    !199__г.
______________________________________________________________
1  !                   2             !    3      !   4
______________________________________________________________
1.   Число предприятий (по отрасли)
подконтрольных госинспектору
2.   Проведено обследований, всего
3.   По результатам обследований выдано
предписаний:
3.1. в том числе совместно с другими
специально уполномоченными
органами надзора и контроля
в области охраны труда
4.   Число выявленных нарушений:
4.1. Из них выполнено
5.   Количество несчастных случаев,
подлежащих специальному
расследованию в соответствии
с Положением о расследовании
и учете несчастных случаев
на производстве;
5.1. Из них расследовано
государственным инспектором
охраны труда
6.   Количество полученных копий
актов о несчастных
случаях формы II-I:
6.1. Из них возвращено на
пересоставление
7.   Число объектов, предъявленных
к сдаче в эксплуатацию:
7.1. Из них не принято в отчетном
периоде
8.   Приостановлена (в
установленном порядке)
работа:
8.1. Станков, машин, оборудования
8.2. Производственных участков, цехов
8.3. Предприятий
9.   Направлено:
9.1. Представлений руководителям
предприятий или вышестоящих
хозяйственных органов об
освобождении должностных
лиц от занимаемой должности или
наложения на них дисциплинарных
взысканий за нарушение
законодательства о труде
9.2. Материалов в органы прокуратуры
для привлечения виновных лиц к
уголовной ответственности
10.  Привлечено к ответственности за
нарушение правил по охране труда,
законодательства о труде;
- должностных лиц
- рабочих
в том числе:
10.1.Освобождено от работы по
требованию государственного
инспектора
10.2.Привлечено к дисциплинарной
ответственности
10.3.Оштрафовано: чел./сумма
10.4.Привлечено к уголовной
ответственности
11.  Количество рассмотренных писем
и жалоб по вопросам охраны
труда
12.  Количество предприятий отрасли,
работающих в отчетном периоде
без травматизма
Вместе с отчетом (за полугодие и год) представляется
пояснительная записка о состоянии охраны труда и
проделанной работе
Главный государственный
(государственный) инспектор
охраны труда                 _____________   ___________
(подпись)      (ф.и.о.)
Приложение N 1 к форме 2-ГИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОХРАНЫ ТРУДА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ ОХРАНЫ ТРУДА
СВЕДЕНИЯ
о производственном травматизме по____
__________области (отрасли) за_________
(полугодие,
________________199____г.
год)
_____________________________________________________________________
NN!       !Средне- ! Количе-!     в  том  числе :       !Количество
пп!Наиме- !списоч- !ство    !---------------------------!пострадавших
!нование!ная чис-!постра- !со смер-!тяжелый !групповой!по профзабо-
!отрасли!ленность!давщих  !тельным !случай с!несча-   !леваниям
!       !работа- !        !исходом !инвалид-!стный    !
!       !ющих    !        !        !ным исхо!случай   !
!       !(чел)   !        !        !дом     !         !
!       !--------!--------!--------!--------!---------!------------
!       !Все! в  !Все!  в !Все! в  !Все!  в !Слу-!Чело!  Всего
!       !го !т.ч.!го !т.ч.!го !т.ч.!го !т.ч.!чаи !век !
!       !   !жен-!   !жен-!   !жен-!   !жен-!----!----!
!       !   !щин !   !щин !   !щин !   !щин !Все-!Все-!
!       !   !    !   !    !   !    !   !    !го  !го  !
!       !----------------------------------------------------------
!       !1!1!1!1 !1!1!1!1 !1!1!1!1 !1!1!1!1 !1!1 !1!1 !199__!199__
!       !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9 !9!9 !     !
!       !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9!9!9 !9!9 !9!9 !     !
!       !_!_!_!_г!_!_!_!_г!_!_!_!_г!_!_!_!_г!_!_г!_!_г!     !
---------------------------------------------------------------------
1 !   2   !3!4!5!6 !7!8!9!10!11121314!15161718!1920!2122! 23  ! 24
---------------------------------------------------------------------
Число пострадавших х 1000
Примечание: Кч = ------------------------- ;
среднесписочное число
работающих
Кч (коэффициент частоты) - это число пострадавших
при несчастных случаях
на 1000 работающих
Число дней нетрудоспособности
Кт = ----------------------------- ;
число пострадавших
Кт (коэффициент тяжести) - это средняя
продолжительность
нетрудоспособности
или количество дней
нетрудоспособности,
приходящееся на
одного пострадавшего
Количество дней нетрудоспобности х 1000
Кн =-----------------------------------------
среднесписочное число работающих
Кн (коэффициент нетрудоспособности) - это средняя
продолжительность
нетрудоспобности
на 1000 работающих.
Продолжение
приложения N 1 к
форме 2-ГИ
______________________________________________________________________
!Число чело!Материаль!Коэффици-!Коэффици!Коэффици!Коэффици!Коэффици-!
!векодней  !ные пос- !ент час- !ент не- !ент тя- !ент     !ент часто!
!нетрудоспо!ледствия !тоты на  !трудоспо!жести   !частоты !ты инва- !
!собности  !несчаст- !1000 ра- !собности!        !смертель!лидности !
!          !ных слу- !ботающих !на 1000 !        !ных исхо!на 1000  !
!          !чаев, в  !         !работа- !        !дов на  !чел.     !
!          !тенге    !         !ющих    !        !1000 чел!         !
!          !         !  Кч     !  Кн    !  Кт    !  Кчс   !   Кчи   !
---------------------------------------------------------------------
!199_!199__!199_!199_!199_!199_!199_!19_!199_!19-!199_!19_!199_!199_!
-!----!-----!----!----!----!----!----!---!----!---!----!---!----!----!
! 25 ! 26  ! 27 ! 28 !29  !30  ! 31 !32 ! 33 !34 !35  !36 ! 37 ! 38 !
_____________________________________________________________________

Рет |                                      |  199__ж.    |199__ж.
NN  |             Көрсеткiштер             |есеп берiлiп |өткен
|                                      |отырған кезең|кезең
_____|______________________________________|_____________|_______
__1__|________________2_____________________|______3______|___4___
1.   Мемлекеттiк инспектордың бақылауындағы
/салалар бойынша/ кәсiпорындар саны
2.   Тексеру жүргiзiлгенi, барлығы
3.   Тексеру нәтижесi бойынша ұйғарым
берiлгендерi:
3.I. соның iшiнде еңбектi қорғау саласында
арнаулы өкiлдiк берiлген басқа да
қадағалау және бақылау органдарымен
бiрге
4.   Анықталған тәртiп бұзушылық саны:
4.I. Олардың iшiнде орындалғаны
5.   Өндiрiстегi жазатайым жағдайларды
тергеу және есепке алу туралы ережеге
сәйкес арнаулы тергеуге жататын
жазатайым жағдайлардың саны
5.I.  Оның iшiнен мемлекеттiк еңбектi қорғау
инспекторының тергегенi
6.   Жазатайым жағдайлар туралы Н-I үлгi
бойынша алынған актiлер көшiрмелерiнiң
саны
6.I. Олардың iшiнен қайта жасауға
қайтарылғаны
7.   Пайдалануға берiлуге ұсынылған
объектiлердiң саны:
7.I. Олардың iшiнен есеп берiлiп отырған
кезеңде қабылданбағаны
8.   /Белгiленген тәртiп бойынша/
жұмысы тоқтатылғаны:
8.I. Станоктар, машиналар, жабдықтар
8.2. Өндiрiстiк учаскелер, цехтар
8.3. Кәсiпорындар
9.   Ұсыныс жолдағандар:
9.I. Еңбек туралы заңдарды бұзғаны үшiн
лауазымды адамдарды атқарып отырған
жұмысынан босату немесе оларға
тәртiптiк жаза қолдану туралы
кәсiпорын  басшыларына немесе жоғарғы
шаруашылық органдарына енгiзiлген
ұсыныстар
9.2. Кiнәлi адамдарды қылмысты жауапқа
тарту үшiн прокуратура органдарына
жолданған материалдар
10.   Еңбектi қорғау жөнiндегi ережелердi,
еңбек туралы заңдарды бұзғаны үшiн
жауапқа тартылғандар:
- лауазымды адамдар
- жұмысшылар
- соның iшiнде:
10.I. Мемлекеттiк инспектордың талабы
бойынша жұмыстан босатылғандар
10.2. Тәртiптiк жауапкершiлiкке тартылғаны
10.3. Айып салынғаны: адам/теңге
10.4. Қылмысты жауапқа тартылғаны
11.   Еңбектi қорғау мәселелерi бойынша
қаралған хаттар мен арыздардың саны
12.   Есеп берiлiп отырған мерзiмде
саладағы кәсiпорындардың өндiрiсте
зақымдану орын алмағандар саны
/Жарты жылдық, жылдық/ есеппен бiрге
еңбектi қорғаудың жағдайы және
атқарылған жұмыс туралы түсiнiктеме
жолданады
__________________________________________________________________
Мемлекеттiк еңбектi қорғау
бас /мемлекеттiк/ инспекторы______     ____________________
қолы      /ф-сы, аты, әкесiнiң
аты/
2-ГИ ҮЛГIГЕ N 1 ҚОСЫМША
_________________________________облысы(саласы) бойынша
199___ж________________________________________________
/жарты жылдағы, жыл бойғы/
өндiрiстегi зақымдану туралы
МӘЛIМЕТТЕР
____________________________________________________________________
Рет| Саланың аты |    Орташа тiзiм бойынша    |Зардап шеккендер саны
N |             | жұмыс iстеушiлер саны/адам/|
|             |____________________________|_____________________
|             |Барлығы|соның iшiнде әйелдер|Барлығы|соның iшiнде
|             |_______|____________________|_______| _әйелдер .__
|             |199-   |199- | 199- | 199-  |199- |199-|199-|199-
____________________________________________________________________
1 |     2       |  3    |  4  |  5   |  6    |  7  |  8 | 9  | 10
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Соның iшiнде:
____________________________________________________________________
Өлгендерi           |  Мүгедектiкке ұшыраған ауыр  |  Топ адам болып
|           жағдайлар          |  зақымданғандар
____________________________________________________________________
Барлығы | соның iшi.|Барлығы | соның iшiнде әйелдер|неше рет|Адамдар
|нде әйелдер|        |                     |Барлығы |Барлығы
____________________________________________________________________
199-|199-|199-|199- |199- | 199- | 199- | 199-  |199-|199-|199-|199-
____________________________________________________________________
11  |12  | 13 | 14  | 15  | 16   |  17  |  18   | 19 | 20 | 21 | 22
____________________________________________________________________
_______________________________________
Кәсiби ауруға ұшырап зардап шеккендер
_______________________________________
Барлығы
_______________________________________
199 -       |     199 -
_______________________________________
23         |         24
_______________________________________
Ескертулер: К = зардап шеккендер саны Х 1000
ж  ----------------------------
орташа тiзiм бойынша жұмыс
iстеушiлер саны
К (жиiлiк коэффициентi) - бұл жұмыс iстейтiн 1000 адамға
ж                        шаққанда жазатайым жағдайларда
зақымданғандар саны;
К  = жұмысқа жарамсыз болған күндер саны
ау  -----------------------------------
зардап шеккендер саны
К  (ауыртпалық коэффициентi) - бұл зардап шеккен бiр адамға
ау                            шаққандағы жұмысқа жарамсыз
болған уақыттың орташа
ұзақтығы немесе жұмысқа
жарамсыз болған күн саны;
К  = жұмысқа жарамсыз болған күн саны Х 1000
жж  --------------------------------------------
орташа тiзiм бойынша жұмыс iстеушiлер саны;
К (жұмысқа жарамсыздық коэффициентi) - бұл жұмыс iстейтiн
жж                                    1000 адамға
шаққанда жұмысқа
жарамсыз болған
уақыттың орташа
ұзақтығы.
____________________________________________________________________
Адам -күн санына шаққанда жұмысқа | Жазатайым жағдайлардың материал.
жарамсыз болған уақыт             | дық зардаптары, теңге есебiмен
____________________________________________________________________
199 -      |      199 -     |     199 -      |    199 -
____________________________________________________________________
25        |       26       |      27        |     28
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жұмыс iстейтiн 1000 адамға шаққанда |Жұмыс iстейтiн 1000 адамға шақ.
жиiлiк коэффициентi К(ж)            |қанда жұмысқа жарамсыздық коэф.
| фициентi К(жж)
____________________________________________________________________
199 -       |     199 -        |    199 -     |     199 -
____________________________________________________________________
29         |      30          |      31      |      32
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ауырлық коэффициентi  | 1000 адамға шаққанда | 1000 адамға шаққанда
К (ау)          |өлiмге ұшырау жағдай. |мүгедектiкке ұшыраудың
|ларының жиiлiк коэфф. |жиiлiк коэффициентi
|ициентi К(жө)         | К(жм)
____________________________________________________________________
199 -  |  199 -   |   199 -  |   199 -   |   199 -   |  199 -
____________________________________________________________________
33    |    34    |    35    |    36     |    37     |    38
____________________________________________________________________

NN !                                    ! 199_г.   !  199__г.
пп !                                    !           !
--------------------------------------------------------------------
1 !                  2                 !     3     !     4
--------------------------------------------------------------------
1.  Сколько всего работающих
2.  Сколько всего работающих во вредных
и тяжелых условиях труда
в т.ч. женщин
3.  Сколько человек прошло профосмотр
согласно приказу N 440 МЗ РК
4.  Выявлены проф. заболевания; случаи/дни
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
5.  Профессиональных отравлений; случаи/дни
6.  Сколько человек первично признаны
инвалидами
в том числе:
I   гр.
II  гр.
III гр.
7.  Сумма возмещения ущерба здоровью
8.  По результатам проф. осмотров
проведены лечебно-профилактические
мероприятия:
план
- трудоустроено      факт
план
- оздоровлено  факт
в т.ч.
в стационарах
в санатории-профилактории
в санатории и т.п.
Всего состоит на диспансерном учете
больных с профзаболеваниями:
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
ПРИМЕЧАНИЕ:
Данный отчет представляется за квартал, полугодие и год, в разрезе отраслей, где первично выявлены профессиональные заболевания. Учитываются в графе 4 только те профессиональные заболевания, которые подтверждены лечебно-профилактическими учреждениями (при острых проф. заболеваниях и отравлениях) и проф. центрами (при хронических проф. заболеваниях) и по ним составлены акты расследования утвержденной формы Н-I.
К отчету прилагается краткая пояснительная записка, в которой раскрываются причины, профессиональные вредности, вызвавшие проф. заболевания, указанные в гр.4. И по ним разработать и приложить предложения по снижению неблагоприятного воздействия факторов производственной среды на здоровье человека. В графе 8 отражаются по диагнозам все больные, страдающие проф. заболеваниями, состоящие на диспансерном учете.
Форма 3-ГИ
ПРОТОКОЛ-ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об административном правонарушении <*>
Сноска. Форма 3-ГИ дополнена Постановлением коллегии Министерства труда Республики Казахстан от 3 апреля 1995г. N 4-4.
Мною, главным государственным (государственным) инспектором
охраны труда___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество главного государственного
_______________________________________________________________
(государственного) инспектора охраны труда
при обследовании_______________________________________________
(наименование объекта, предприятия)
_______________________________________________________________
выявлено_______________________________________________________
(описание существа выявленных нарушений)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
что является нарушением________________________________________
(наименование законодательного
_______________________________________________________________
(нормативного) акта по охране труда)
Ответственным за допущенные нарушения является_________________
(фамилия, имя,
_______________________________________________________________
отечество ответственного лица, его должность, место работы)
Письменное объяснение ответственного за допущенные нарушения имеется.
Подпись главного
государственного
(государственного)
инспектора охраны
труда_________________________
Подпись лица, ответственного
за допущенные нарушения______________
_______________________________________________________________
(линия отреза)
Примечание:

Рет |                               | 199___ ж. |  199______ ж.
N   |                               |           |
N   |                               |           |
----------------------------------------------------------------
1 |             2                 |    3      |       4
----------------------------------------------------------------
1.  Барлық жұмыс iстеушiлер саны
2.  Еңбек жағдайы зиянды және ауыр
өндiрiстегi барлық жұмыс
iстеушiлер саны
соның iшiнде әйелдер
3.  Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң N 440
бұйрығына сәйкес сақтандыру
бақылауынан өткен адамдар саны
4.  Анықталған кәсiби аурулар; қанша/
күндерi
-------------------------------
-------------------------------
-------------------------------
5.  Кәсiби уланушылық; қанша/күндерi
6.  Қанша адам алғаш рет мүгедек деп
танылды
Соның iшiнде:
I топ.
II топ.
III топ.
7.  Денсаулыққа келген зиянды өтеу
сомасы
8.  Сақтандыру бақылауының нәтижесi
бойынша
жүргiзiлген емдеу-сақтандыру
шаралары:
- еңбекке орналасқаны    жоспар
нақты
- сауықтырылғаны         жоспар
нақты
Соның iшiнде:
станционарларда
санаторий-сақтандыру орындарында
санаторийларда, т.с.
Кәсiби аурулығы себептi
диспансерлiк есепте тұрған
барлық адамдар:
--------------------------------
--------------------------------
--------------------------------
Ескерту: Бұл есеп кәсiби аурулар алғаш рет анықталған салалар
бойынша тоқсан, жарты жыл және жыл бойынша берiледi.
4-графада тек емдеу-сақтандыру мекемелерi анықталған
(кәсiби аурулар және уланғандар) және сақтандыру
орталықтары анықтаған (созылмалы кәсiби аурулар)
және Н-I үлгi бойынша тергеу актiсi жасалған кәсiби
аурулар есепке алынады.
Есепке қысқаша түсiнiктеме тiркеледi, онда 4-графада
көрсетiлген кәсiби аурулардың пайда болу себептерi
айтылады. Сондай-ақ адамның денсаулығына қолайсыз
әсер ететiн өндiрiстiк ортаны жақсарту жөнiнде
ұсыныстар айтылып, оларды iске асыру жолдары
көрсетiледi.
8-графада диспансерлiк есепте тұрған кәсiби аурулары
бар барлық сырқат адамдар көрсетiледi.
Еңбектi қорғау жөнiндегi           Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк инспекция              Еңбек министрлiгiнiң
/еңбектi қорғау жөнiндегi          1995 жылғы "3" көкек
аймақтық басқарманың атауы/        коллегия
N 4-4 қаулысымен
бекiтiлген
3-ГИ нысаны
Ескерту. Ереже 3-ГИ нысанымен толықтырылды - ҚР Еңбек министрiнiң 1995.04.03. N 4-4 қаулысымен .
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы
ХАТТАМА-ҚАУЛЫ
Мен, еңбектi қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк /мемлекеттiк/
инспектор _________________________________________________________
/еңбектi қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк /мемлекеттiк/
___________________________________________________________________
инспекторының фамилиясы, аты, әкелiгi/
________________________________________ тексеру жүргiзген кезiмде
/объектiнiң, кәсiпорынның атауы/
_________________________________________________________ анықталды.
/анықталған бұзушылықтардың мәнiнiң сипаттамасы/
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
/еңбектi қорғау жөнiндегi заң /нормативтiк/ актiнiң
__________________________________________ бұзушылық болып табылады
атауы/
бұл жiберiлген кемшiлiктерге ______________________________________
/жауапты адамның фамилиясы, аты, әкелiгi
_____________________________ жауапты болып саналады.
лауазымы, жұмыс орны/
___________________________________________________________________
Жiберiлген кемшiлiктер үшiн жауапты адамның жазбаша түсiндiрмесiбар.
Еңбектi қорғау жөнiндегi бас
мемлекеттiк /мемлекеттiк/
инспектордың қолы _______
Жiберiлген кемшiлiктер үшiн
жауапты адамның қолы __________
___________________________________________________________________
/кесу сызығы/
Ескерту: