Правила любительского и спортивного пользования биоресурсами водоемов Республики Казахстан
Утверждены приказом Министра экологии и биоресурсов Республики Казахстан от 12 декабря 1994 г. N 122. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 08.02.1995 г. N 53. Отменены - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
Общие положения
1. Правом на любительский и спортивный лов рыбы, водных животных и сбор водных растений пользуются за плату все граждане Республики Казахстан и другие лица, проживающие или пребывающие на ее территории (в дальнейшем граждане) на всех водоемах, за исключением находящихся на особо охраняемых территориях, рыбопитомников, прудовых хозяйств и водоемах, переданных рыбохозяйственным и другим организациям для разведения и выращивания товарной рыбы и других водных животных и растений, соблюдением установленных Правил рыболовства.
2. Государственный контроль за выполнением действующих Правил любительского и спортивного пользования биоресурсами водоемов, привлечение нарушителей к административной и направление материалов для возбуждения уголовной ответственности, а также представление интересов государства по этим вопросам в правовых органах осуществляется органами рыбохраны.
3. Любительский и спортивный лов рыбы, водных животных и сбор водных растений повсеместно осуществляется по единому разрешающему документу, дающему право на пользование биоресурсами во всех водоемах - "Карта пользователя биоресурсами водоемов" с отметкой об уплате.
Органы охраны рыбных запасов на отдельных водоемах или участках водоемов организовывают лов рыбы, водных животных и сбор водных растений по лицензиям.
Карта рыболова и лицензия являются бланками строгой отчетности, подписываются должностным лицом и заверяются печатью органов рыбохраны.
3.1. Граждане, внеся соответствующую плату за пользование биоресурсами получают в государственных органах рыбохраны, обществах охотников и рыболовов и других организациях, занимающихся вопросами любительского и спортивного лова рыбы, водных животных и сбором водных растений "Карту пользователя биоресурсами водоемов" или лицензию, которые необходимо иметь при себе на водоеме и документ, удостоверяющий личность пользователя.
3.2. "Карта пользователя биоресурсами водоемов" и лицензия действительны на срок указанный в них, и по окончанию срока действия возвращаются по месту приобретения в течении месячного срока. При утере, либо неиспользовании их стоимость не возмещается и они не восстанавливаются.
Запрещается копирование вышеуказанных документов, передача другим лицам и использование вне пределах их действия.

Т Ә Р Т I Б I Қазақстан Республикасы су айдындарының биоқорларын әуесқойлық және спорттық мақсаттарға пайдалану
Қазақстан Республикасының экология және боресурстар Министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiлген 1994 жылғы 12 желтоқсандағы N 122. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1995 жылғы 8 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 53. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Жалпы ережелерi
1. Қазақстан Республикасының барлық азаматтары, Республика көлемiнде тұрғылықты тұратын немесе оған уақытша келген барлық адамдар балық питомниктерiнен, тоғандық және басқа тауарлы балық шаруашылықтарынан басқа, барлық суларда аулау тәртiбiн сақтап, ақысын төлеп, жеке басының тұтынуы үшiн балық, басқа да су жануарлары мен өсiмдiктерiн әуесқойлық және спорттық мақсатта аулауға рұқсат етiледi.
2. Қолданылып жүрген әуесқойлық және спорттық балық аулау Ережелерiнiң орындалуын мемлекеттiк бақылау, тәртiп бұзғандарды әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тарту және олардың үстiнен көтерiлген қылмыстық iс қозғалған материалдарды заң орындарына жолдау, сондай-ақ бұл мәселелер жөнiнде құқық органдарында мемлекеттiк мүдделердi қорғау балық органдары арқылы жүзеге асырылады.
3. Әуесқойлық және спорттық балық аулау бiртұтас рұқсат беретiн құжат "Балық аулау картасы" арқылы жүзеге асырылады. Барлық су қоймаларындағы биоқорларды пайдаланғаны үшiн ақысы төленгенi туралы белгiсi қойылған бұл құжат балық аулауға құқық бередi.
Балық қорын қорғау органдары су қоймаларында немесе оның жекелеген учаскелерiнде лицензиялар бойынша су жануарларын аулауды және су өсiмдiктерiн жинауды ұйымдастырады.
Балық аулаушының картасы және лицензиясы ерекше есеп беру бланкiлерi болып табылады, лауазымды адамның қолы қойылып, балық қорғау органының мөрiмен куәландырылады.
3.1. Азаматтар әуесқойлық және спорттық балық аулау мәселелерiмен шұғылданатын мемлекеттiк балық қорғау органдарында, аң және балық аулау қоғамдарында және басқа мекемелерде "Балық аулаушының картасы" және лицензиясын алуға мiндеттi. Биоқорларды пайдалану үшiн берiлген, ақысы төленген құжаттарды әрдайым балық аулауға барғанда өзiмен бiрге алып жүруге тиiстi.
3.2. Балық аулаушының Картасы және лицензиясы онда белгiленген мерзiмге дейiн жарамды, мерзiмi бiткен соң алынған жерге 15 күннiң iшiнде қайтарылады. Жоғалған немесе қабылданбаған жағдайда олардың құны төленбейдi және олар қайтадан жаңартылмайды.
Жоғарыда көрсетiлген құжаттарды көбейтуге, басқа адамдарға беруге және олардың күшi жүретiн жерлерден тыс қолданылуына тыйым салынады.

3.3. Количество выловленной рыбы, водных животных и сбор водных растений записывается в "Карте пользователя биоресурсами водоемов" или лицензии, в зависимости от используемого документа, государственными или общественными рыбинспекторами, а в их отсутствие самим рыболовом (биопользоввателем).
При провозе с места добытой рыбы, водных животных и растений без внесения в "Карту пользователя биоресурсами водоемов" или лицензии их количества (массы), а также при превышении нормы вылова нарушитель несет ответственность в установленном законодательством порядке с лишением права пользования биоресурсами водоемов.
3.4. К лицензионным объектам лова относятся: белуга, шип, севрюга, стерлядь, осетр и гибриды осетровых, форель, хариус, белый амур, толстолобик, рипус, ряпушка, пелядь, камбала глосса, буфало, сазан.
4. Граждане должны знать и строго соблюдать действующие на данном водоеме, либо бассейне Правила пользования биоресурсами, о чем делается отметка в "Карте пользователя биоресурсами водоемов" или лицензии.
4.2. Незнание правил не освобождает граждан от ответственности за их нарушение.
4.3. С Правилами пользования биоресурсами водоемов Республики Казахстан можно ознакомиться в государственных органах рыбохраны, обществах охотников и рыболовов и других организациях, занимающихся вопросами любительского и спортивного лова рыбы, водных животных и сбора водных растений.
5. Граждане обязаны:
5.1. Поддерживать надлежащее санитарное состояние на водоемах, не оставлять на льду и берегах водоемов мусор и прочие отходы, не допускать загрязнения и засорения водоемов.
5.2. Не нарушать на водоемах и рыболовно-спортивных базах общественный порядок, оказывать содействие госинспекторам рыбохраны в задержании нарушителей настоящих Правил и пресечения нарушений.
5.3. Заботиться о сохранении зеленых насаждений по берегам водоемов.
5.4. Не допускать порчи и повреждения указателей, щитов, аншлагов и других знаков, установленных на берегу водоемов.
5.5. В случае непреднамеренного вылова рыбы, водных животных, на вид и размер которых не было соответствующего разрешения, выпускать их обратно в водоем.
6. Органам охраны биоресурсов рыбохозяйственных водоемов представляется право в установленном порядке:
6.1. Переносить по согласованию с научными рыбохозяйственными организациями сроки запрета на любительский и спортивный лов рыбы и водных животных на 10 дней в ту или иную сторону в зависимости от гидрометеорологических условий, без изменения общей продолжительности запретного периода.
Сроки запрета распространяются на первое и последнее число запрета включительно.

3.3. Ауланған балықтың, су жануарлары мен өсiмдiктердiң санын балық аулаушының Картасында және лицензиясында мемлекеттiк немесе қоғамдық балық инспекторлары тiркейдi, ал олар жоқ болған жағдайда балық аулаушы өзi жазады.
Балық, су жануарлары мен өсiмдiктерiн аулау орнынан алып кетер алдында Балық аулаушы картасы мен лицензиясында олардың саны тiркелмеген немесе нормасы артық болған жағдайда тәртiп бұзушы заңды түрде жауапқа тартылады, балық аулау құқынан айырылады.
3.4. Лицензия арқылы ауланатын балық түрлерi: қортпа, пiлмай, шоқыр, сүйрiк, бекiре және бекiренiң будандастырылғандары, бахтан, хариус, ақ амур, доңмаңдай, көкшұбар, көкшарбы, пайдабалық, жалғанкөз-глосса, буфалло, сазан.
4. Азаматтар су айдындарында немесе бассейндерде пайдаланылып жүрген балық аулау Ережелерiн мiндеттi түрде бiлуi және қолдануы керек.
Балық аулау ережелерiн бiлмегендiк, тәртiп бұзушы жауапкершiлiгiнен босатпайды.
Балық аулау ережелерiмен әуесқойлық және спорттық балық аулау мәселелерiмен шұғылданатын мемлекеттiк балық қорғау органдарында, аң және балық аулау қоғамдарында және басқа мекемелерде танысуға болады.
5. Азаматтар мына төмендегiлерге мiндеттi:
5.1. Суларда санитарлық тазалықты сақтап, су жағасында, мұзда қоқыс, қалдықтарын тастамау және суларды ластамауды қадағалауға;
5.2. Су айдындарында және балық аулау спорттық базаларда, қоғамдық тәртiптi бұзбау, мемлекеттiк инспекторларға Ереженi бұзушыларды ұстауға көмектесуге және жауапқа тартуға;
5.3. Жағалаудағы жасыл желкендердi (көшеттердi) сақтауға;
5.4. Жағалауда орнатылған көрсеткiштердi, қалқан мен аншлангтарды, тағы басқа белгiлердi бүлдiруден сақтауға;
5.5. Рұқсатсыз ауланған балықты қайтадан суға жiберуге;
6. Балық қорын қорғау органдарына, белгiленген тәртiп бойынша мынадай құқық берiледi:
6.1. Жалпы тыйым салынатын кезеннiң ұзақтығын өзгертпей, ғылыми балық шаруашылық мекемелерiнiң келiсуiмен, әуесқойлық және спорттық балық аулауға тыйым салуды гидрометеорологиялық жағдайға байланысты он күнге не ары, не берi ауыстыруға;

6.2. Разрешать обществам охотников и рыболовов, а также организациям, занимающимся вопросами любительского и спортивного лова рыбы и водных животных в необходимых случаях их отлов на заморных водоемах, под контролем органов рыбохраны, промысловыми орудиями лова с использованием выловленной рыбы для зарыбления других водоемов или сдачи в торговую сеть.
6.3. Разрешать любительский и спортивный лов рыбы по лицензиям в запретные периоды количеством снастей, разрешенных для этих целей, на участках определяемых органами рыбохраны, по согласованию с местными исполнительными органами.
6.4. Устанавливать полный или частичный запрет на лов рыбы и водных животных в водоемах или участках водоемов, на которых осуществляется пользование биоресурсами по согласованию с рыбохозяйственной наукой и ветеринарной службой.
6.5. Общественным инспекторам органов рыбохраны и другим лицам, отличившимся в работе по охране рыбных запасов предоставлять в виде поощрения разрешение на бесплатный лов рыбы, водных животных и сбор водных растений с соблюдением установленных Правил.
6.6. Определять водоемы или участки водоемов, на которых в установленном порядке организуются обществами охотников и рыболовов и другими юридическими и физическими лицами, занимающихся вопросами любительского и спортивного пользования водными биоресурсами, культурные рыбные хозяйства.
6.6.1. Условия использования водоемов или участков водоемов определяются договорами, заключенными с органами рыбохраны.
6.6.2. В случае систематического невыполнения условий договора о проведении работ по организации культурного рыбного хозяйства и при дальнейшем его использовании, указанные договора (п.6.6.1.) расторгаются органами рыбохраны в одностороннем порядке.
7. запрещается:
7.1. Проводить акклиматизацию новых для водоемов видов рыб и водных животных, реакклиматизацию и зарыбление без разрешения органов рыбохраны.
7.2. Применять без разрешения органов рыбохраны новые снасти и способы лова, не предусмотренные Правилами рыболовства по соответствующему бассейну и группам водоемов.
7.3. Проводить рыболовные соревнования в период нереста рыбы.
7.4. Находиться на водоеме или в непосредственной близости от него с орудиями лова, применение которых в данное время и месте запрещено, а также взрывчатыми и отравляющими веществами.
7.5. Производить в водоемах и рядом с ними мойку транспортных средств (автомобилей, мотоциклов, самоходных шасси и др.), а также производить работы, отрицательно влияющие на гидрологический и гидрохимический режим водоемов.

6.2. Аңшылар мен балық аулау қоғамдарына, сондай-ақ әуесқойлық және спорттық тұрғыдан балық пен су жануарларын аулау мәселелерiмен айналысатын ұйымдарға қажеттi жағдайларда балық қорғау органдарының бақылауымен мұз астындағы су қоймаларынан кәсiптiк құралдармен балық аулауға, ауланған балықты басқа су қоймаларына жiберуге немесе сауда жүйесiне тапсыруға рұқсат бередi.
6.3. Әуесқойлық және спорттық балық аулауға тыйым салынған кезеңдерде лицензиялар бойынша балық аулау мақсатына қолданылатын аулар санын жергiлiктi атқарушы органдармен келiсiп белгiлеуге рұқсат етiледi.
6.4. Балық аулауға толық немесе учаскелер бойынша бөлшектеп тыйым салуды ұйғару әуесқойлық және спорттық балық аулау балық шаруашылық ғылыми зерттеу және малдәрiгерлiк қызмет органдарының келiсуiмен жүзеге асырылады.
6.5. Балық шаруашылық ғылыми зерттеу мекемелерiнiң келiсуiмен балық өсiрiлетiн салалардың шекаралары және қыстайтын шұңқырлары анықталады.
6.6. Жергiлiктi атқарушы үкiмет органдарының келiсуiмен шағын өлшемдi флоттың қозғалысына тыйым салу немесе шектеу көзделедi.
6.7. Мемлекеттiк және қоғамдық балық қорғау инспекторларын көтермелеу үшiн оларға Ереженi сақтай отырып, балық аулауға рұқсат етiледi.
6.8. Әуесқойлық және спорттық тұрғыдан балық ауланатын су айдындарды немесе су учаскелерiн анықтау, белгiленген тәртiп бойынша аң және балық аулау қоғамдарымен бiрлесе, жүзеге асырылады.
Келiсiм шарттарының жүйелi түрiнде орындалмаған жағдайында, мәдени балық шаруашылықты ұйымдастыру және әрi қарай оны қолдану мүмкiн болмай қалған жағдайда, балық қорғау органдары бұл шарттарды бiржақты бұза алады.
7. Мыналарға тыйым салынады:
7.1. Балық қорғау органдарының рұқсатынсыз су қоймаларына балықтың жаңа түрлерiн жiберу.
7.2. Балық қорғау органдарының рұқсатынсыз жаңа аулар мен балық аулау құралдарын балық аулау Ережелерiнде көрсетiлмеген бассейндер мен суларда қолдану.
7.3. Балық аулау жарыстарын балық ұрық шашу кезеңiнде өткiзу.
7.4. Су айдындарында немесе жағалауларда рұқсат етiлмейтiн балық аулау құралдарын пайдалану және жарылатын, уландыратын заттарды қолдану.
7.5. Су айдындарында және жағалауда транспорт көлiктерiн жуу (автомобиль, мотоцикл, өздiгiнен жүретiн шасси, т.б.) және су айдындардың гидрологиялық және гидрохимиялық режимдерiне керi әсер ететiн жұмыстарын жүргiзу.

7.6. Остановка плавсредств в пределах запретных для рыболовства мест, за исключением остановок у селений, случае крайней необходимости (шторм, туман, аварии и т.д.).
7.7. Нахождение на водоеме или в непосредственной близости от него с видами рыб, морских млекопитающих и водных беспозвоночных, лов которых, в данное время и в данном месте запрещен.
7.8. Подводная охота на рыб с применением гарпунов и гарпунных ружей с использованием аквалангов и других автономных дыхательных приборов на участках не отведенных для этих целей органами рыбохраны.
7.9. Купля и продажа на местах лова ценных видов рыб, икры, морских млекопитающих, водных беспозвоночных и растений, за незаконный вылов, добычу и уничтожение которых предусматривается взыскание с граждан причиненного ими ущерба (по утвержденным таксам).
7.10. Лов рака менее 8 см. (промысловая длина измеряется от середины глаза до хвостовой пластинки).
8. Запрещается лов рыбы:
8.1. На всех водоемах в сроки и местах не разрешенные Правилами по соответствующим бассейнам и группам водоемов.
8.2. С применением взрывчатых и отравляющих веществ, электротока, колющих орудий лова, огнестрельного и пневматического оружия (за исключением ружей и пистолетов для подводной охоты), способом багрения, гоном при помощи бряцания и ботания, а также другими запрещенными орудиями лова.
8.3. На протоках и узяках, соединяющих озера между собой и с основной рекой.
8.4. До особого распоряжения во вновь образуемых водохранилищах и водоемах.
8.5. С незарегистрированных плавсредств, а также не имеющих на корпусе четкого номера, и отсутствии прав на вождение их.
8.6. На промысловых участках (тонях, плавах, районах установки ставных сетей и т.д.).
8.7. На подводящих магистральных каналах и отводах рыбохозяйственных мелиоративных систем, теплоцентралей и электростанций.
8.8. Перед устьями рек и каналами на расстоянии 500 м. в обе стороны от их выпадения и на 500 м. вглубь водоема, а также 1500 м. от устья вверх по реке или каналу и ближе 500 м. у плотин, шлюзов и мостов.
8.9. С применением новых орудий и способов лова без разрешения органов рыбохраны.
9. Размер возмещаемого ущерба и привлечение к административной ответственности за нарушение Правил любительского и спортивного пользования биоресурсами водоемов Республики Казахстан и Положения об охране рыбных запасов и регулировании рыболовства в водоемах Республики Казахстан:
9.1. Ущерб, причиненный гражданам незаконным выловом или уничтожением ценных видов рыб и их молоди, морских млекопитающих, водорослей и водных беспозвоночных, возмещается нарушителем в соответствии с установленными таксами, утвержденными Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан N 889 от 15 сентября 1993 года.
9.2. Граждане, нарушившие рабохранное законодательство подвергаются органами рыбохраны административному штрафу в размере, установленном Законодательством Республики Казахстан.
Размеры
возмещения за незаконный вылов, добычу
и уничтожение ценных видов рыб, морских
млекопитающих и водных беспозвоночных
___________________________________________________________________
Виды рыб, морских млекопитающих и        ! Размер ставки возмещения
водных беспозвоночных                    ! материального ущерба за
! каждую особь(в мин.зараб.
! платах)
_________________________________________!__________________________
I                              !            II
-----------------------------------------!--------------------------
Белуга                                                  22
Шип                                                     15
Осетр, севрюга                                          10
Стерлядь, гибриды осетровых, белорыбица,
каспийский лосось, нельма                               3
Аральский лосось, Сырдарьинский
лжелопатонос, щуковидный жерех
(из Красной книги)                                      6
Ленок (ускуч), налим, хариус, чир, мускун,
форель, Аральский усач, сельдь-черноспинка              2
Сазан, карп, белый амур, толстолобик, долгинская

7.6. Балық аулауға рұқсат етiлмейтiн орындарда жүзу құралдарын тоқтату, өте қажет жағдайлардан басқа (дауыл, тұман, апат, т.б.) және тұрғын ауылдардың қасында.
7.7. Су айдындарында немесе жақын араларда белгiлi уақытта және белгiленген жерлерде аулауға болмайтын балық түрлерiн, теңiз сүтқоректiлерiн және су омыртқасыздарын өзiмен бiрге алып жүру.
7.8. Балықтарды судың астында гарпун және гарпун мылтықтарын, акваланг және басқа автономиялы демалу құралдарын қолданып, балық қорғау органдарының сондай мақсаттарға арналмаған учаскелерде аулау.
7.9. Бағалы балық түрлерiн, уылдырықты, теңiз сүтқоректiлердi, су омыртқасыздарды және өсiмдiктердi, заңсыз балық аулағаны үшiн және жойғаны, зиян келтiргенi үшiн азаматтарды заң жүзiнде жауапқа тарту көзделген (белгiленген бағалар бойынша) түрлерiн сатып алу және сату.
7.10. 8 см-ден кiшi шаяндарды аулау (аулау ұзындығы көздiң ортасынан бастап, құйрық пластинкасына дейiн өлшенедi).
8. Балық аулауға рұқсат етiлмейдi:
8.1. Балық аулау Ережесiнде рұқсат етiлмеген мерзiмдерде және орындарда белгiленген бассейндерде және топтарда.
8.2. Жарылатын және уландыратын заттарды, электроток, шаншатын аулау құралдары, оқ ататын немесе пневматикалық мылтықтарды, басқа да рұқсат етiлмейтiн аулау құралдарын пайдалануға тыйым салынады.
8.3. Көлдердi өзара және негiзгi өзенмен жалғастыратын ағыстар мен өзектерде аулау жұмысын жүргiзуге болмайды.
8.4. Арнай рұқсат болғанға дейiн жаңадан iске қосылған су қоймаларында, су айдындарында балық аулауға тыйым салынады.
8.5. Тiркелмеген, сондай-ақ сыртында анық нөмiрi жоқ жүзу құралдарымен және оларды жүргiзу құқығы жоқ болса, балық аулауға рұқсат етiлмейдi.
8.6. Балық аулау учаскелерiнде (жылым тарту, ау құру орындарында) балық аулау.
8.7. Магистралдi каналдарда, мелиоративтiк жүйелердi, жылу орталықтары және электрстанциялар орналасқан жерлерде балық аулау жұмыстарын жүргiзу.
8.8. Өзеннiң және каналдың суға құйяр аузынан екi қапталына қарай қашықтығы 500 метр, судың жоғарғы жағында қарай 500 метр. Өзеннiң немесе каналдың құйяр аузынан өзен бойлап (жоғары) 1500 метр және бөгеттерге, блюзге, көпiрге жақын 500 метр балық аулау.
8.9. Балық қорғау органының рұқсатынсыз жаңадан шыққан құралдарды және әдiстердi пайдалануға болмайды.
9. Қазақстан Республикасының су қоймаларында балық қорына келтiрiлген зиянның орнын толтыру мөлшерi және балық аулау мен балық қорын сақтау жөнiндегi Ережелердi бұзғаны үшiн әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тарту.
9.1. Балық қорына зиян келтiргенi, заңсыз балық аулағаны немесе балықтың, теңiз сүтқоректiлерiнiң, балдырлардың және өзен омыртқасыздарының бағалы түрлерiн жойғаны үшiн тәртiп бұзушылар белгiленген тәртiп бойынша жауапқа тартылады, және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң N 889 15 қыркүйек 1993 ж. Жарлығы бойынша оларға мынадай айып салынады.
Балықтың, теңiз сүтқоректiлерiнiң және су
омыртқасыздарының бағалы түрлерiн заңсыз аулағаны,
ұстағаны және жойғаны үшiн өндiрiлiп алынатын өтемдердiң
Мөлшерi
--------------------------------------------------------------------
Балық, теңiз сүтқоректiлерi және су  ! Әрбiреуi үшiн материалдық шы.
омыртқасыздарының түрлерi            ! ғын өндiрiлiп алынатын ставка
! ның мөлшерi (ең аз еңбекақы
! бойынша)
--------------------------------------------------------------------                   1                   !               2
--------------------------------------------------------------------
Қортпа                                               22
Пiлмай                                               15
Бекiре, шоқыр                                        10
Сүйрiк бекiре будандары, каспий албырты,
сылан, таймень                                       3
Арал албырты, сырдариялық жауырындық,
шортан тектес ақмарқа (Қызыл кiтаптан)               6
Майқап (үскiш), лаха, хариус, табан, бахтан,
арал қаязы, қаражал майшабақ                         2
Сазан, тұқы, ақ амур, доңмаңдай, долғын

с "____"__________199__г. по "_____"___________199__г.
Границы участков лова:_____________________________________
___________________________________________________________
Карта рыболова выдана:_____________________________________
(орган, ФИО, должность)
____________________________________________________________
Подпись:_____________________
М.П.
"____"_______________19_____г.
(дата выдачи)
1. Пользование биоресурсами в водоемах Республики Казахстан:
___________________________________________________________________
Дата (время        !      Штамп об оплате !   Подпись госинспектора
оплаты на период)  !      (сумма в тенге) !
------------------------------------------------------------------
1           !            2         !             3
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Сведения о вылове рыбы и водных животных за каждый выезд:
___________________________________________________________________
Дата, назва- ! Виды рыб, водных    !  Размер !  Название, кол-во
ние водоема, ! животных (растений) ! вылова  !  использованных
участка      !                     !-------- !  орудий лова за дан-
!                     !  шт.!кг.!  ный выезд
-------------------------------------------------------------------
1         !          2          !    3    !          4
-------------------------------------------------------------------
3. Отметки органов рыбохраны о нарушениях Правил пользования
биоресурсами_______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
СТОИМОСТЬ ПОЛЬЗОВАНИЯ БИОРЕСУРСАМИ
Для граждан Республики               Для иностранных граждан
Казахстан
КОД                                      КОД
-------------------------------------------------------------------

"______" __________199____ж.-нан "_______"________199____ж. дейiн
Балық аулау учаскесiнiң шекарасы: _______________________________
_________________________________________________________________
Балық аулау Картасын берген _____________________________________
(мекеме, аты-жөнi, атқаратын қызметi)
_________________________________________________________________
Қолы_________________________
"_____"_________________199____ж.
(берiлген күнi)
1. Қазақстан Республикасының су айдындарындағы биоқорларды
пайдалану:
--------------------------------------------------------------------
Күнi (ақысы төлену  ! Ақысы төлену мөрi   !Мемлекеттiк инспектордың
мерзiмiнiң уақыты   ! (жалпы сомасы теңге ! қолы
! мен)                !
--------------------------------------------------------------------
1        !           2         !           3
--------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Әрбiр балық аулауға шыққан кездегi ауланған балық пен су
жануарлары туралы мәлiмет:
--------------------------------------------------------------------
Күнi, су айдыны !Балық, су жануарлары! Аулау мөлшерi ! Балық аулауда
ның, учаскенiң  !нының, өсiмдiктердiң! --------------! қолданылған
аты             !түрлерi             ! саны ! салмағы!ау-құралдардың
!                    !      ! кг     !аттары мен
!                    !      !        !саны
--------------------------------------------------------------------
1     !           2        !   3  !   4    !      5
--------------------------------------------------------------------
!                    !      !        !
!                    !      !        !
!                    !      !        !
!                    !      !        !
--------------------------------------------------------------------
3. Биоқорлардың пайдалану Ережелерiн бұзғаны туралы балық
қорғау органдарының жазған белгiлерi._______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Биоқорларды пайдалану бағасын (құны)
Қазақстан Республикасы                        Шетел азаматтары
азаматтары үшiн                               үшiн
КОД                                 КОД
--------------------------------------------------------------------